صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمایش نتایج 41 تا 50 از 50

نام تاپیک: چگونگی کار با پورت پرینتر و برنامه نویسی ربات (موضوع جالبی.)

کاربر دائمی آواتار yashar666
    محل زندگی
    طهران

نقل قول: چگونگی کار با پورت پرینتر و برنامه نویسی ربات (موضوع جالبی.)

inpout32.dll برای کنترل پورت در دلفی از هر کامپوننتی مناسب تره گرچه برای طراحی سیستم ها ی رباتیک
    اصلا از پارارل استفاده نمیشه

function Out32(wAddr:word;bOut:byte):byte;

این تابع برای فرستادن مقادیر 0 و 1 استفاده میشه

مثلا out32($378,$01) این دستور پورت پیرنتر شماره یک رو اولین پینش رو یک میکنه

پشنهاد می کنم یرای کار با ربات از پورت سریال یا usb استفاده کنید

سرعت, دلفی !!!!!!!!!!!!!!! تجربه ثابت کرده که سرعت دلفی از همه کمتره.
    منم کاملا با نظر آقای کشاورز موافقم و دقیقا در این مورد مطالعه کردم .منم دوست دارم یکی از این تجربه های سودمند رو برای من بگید !!!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

برای برنامه نویسی رباط ابتدا باید نوع موتور های رباط خود را بدانید معمولا در رباطهائی که من برنامه نویسی آنها را انجام دادم سرو موتور استفاده شده بود سرو موتورها نیز به سه نوع مختلف تقسیم می شوند که راجع به آنها توضیح نمی دهم، سپس شما نیاز به یک درایور و اینترفیس برای راه اندازی موتورها دارید که شرکت سازنده این اینترفیس ها همراه خود یک میان افزار برای فرمان به موتورها دارند که معمولا ازپورت سریال استفاده می کنند و یا کارت PCI هستند پس تا اینجا شما کار برنامه نویسی انجام ندادید سپس از اکتیو ایکس یا DLL اون اینترفیس برای برنامه نویسی رباط به راحتی می توانید استفاده کنید .
    موفق باشید.

Smile نقل قول: چگونگی کار با پورت پرینتر و برنامه نویسی ربات (موضوع جالبی.)

سلام

نقل قول نوشته شده توسط ;107385

روشن شدن مثلا پین شماره 2 جه ولتاژی داره و مثبت یا منفی است و اینکه اصلا چطور جریان رو بهش بدم ( یک بکنم ) و یا جریان رو قطع کنم (صفرش بکنم) . مقدار این جریان چقدر است و .

:موفق:
    راجع به سوالاتی که پرسیدی میتونم بگم که هر پورتی روی کامپیوتر یه آدرسی داره ، و دارای یه تعدادی ورودی و خروجی محض یا ورودی و خروجی دوطرفه که درکل شمابا داشتن آدرس اون پورت می تونید با نوشتن یه عدد به صورت هگز یا دسیمال یا ... بسته به روش باز کردن پورت یک یا تعدادی از خروجی هارا روش ویا خاموش کنید

برای مثال آدرس LPT1 به صورت پیش فرض 378 هگز می باشد.
    مقدار جریان روی پارالل پورت حدود 10mA برای راه اندازی مدارات دیجیتال کافیه
    ولتاژ یک شدن بین 3/5 تا 5 ولت
    و اما باز کردن پارالل پورت تا قبل از XP براحتی شما با بازکردن پورت و خوندن و نوشتن داخل اون می تونستید به پارالل دسترسی داشته باشید ولی همون طوری که دوستان گفتند از XP به بعد دیگه باز کردن پارالل به راحتی گذشته نیست و مستلزم نوشتن یه چیزی شبیه درایور برای اون هست
    ولی باز کردن سریال پورت به راحتی انجام پذیره و با سرعت هایی که در حال حاضر سریال پورت میتونه ساپورت کنه کمتر به پارالل نیاز میشه با بستن یه مدار ساده توسط میکرو براحتی تعدادی زیادی پورت دیجیتال دوطرفه می تونی داشته باشی که در مقایسه با پارالل که تعداد محدودی پورت ورودی وخروجی داشت خیلی راحتتر و کاراتره
    درضمن روی مادربرد های جدید دیگه پورت پارالل رو نمی بینی

راجع به usb هم دو راه وجود داره
    1- نوشتن یه درایور و دسترسی مستقیم به usb
    2-استفاده از مبدلهای usb که به صورت یه سریال پورت روی کامپیوتر نصب می شن و استفاده از اونا دقیقا مثل سریال پورت می باشد

توصیه من کتاب PC Interface

موفق باشی

يك كامپونت براي پورت usb مي خواهم كه كار كنه و ريجستر شده باشد

کاربر دائمی آواتار ب- تات
    محل زندگی
    ایران- شيراز - دلتا فناوران

شابد 1 سال گذشتن از عمر يك تاپبك و دوباره به جربان انداختن آن درست نباشه اما لازم ديدم بگم .
    چرا هر كسي به نوعي توي اين بحث ارتباط با سخت افرار دوست داره سريال يا پارالل رو مستقيما به موتور يا روبات وصل كنه و جنگ سر كامپايلرهاي مختلفه كه كي سرعتش بيشتره !!!!!!
    اول كه براي سرعت و انعطاف پذيري دلفي در ارتباط و كار با هر موجود زنده و غير زنده اي دور و بر كامپيوتر هيچ حرفي نيست . دوم چرا ما سخت افزار pc مون رو به خطر بندازيم . ببينيد سريال بايد با همتاي خودش يعني سريال ارتباط برقرار كنه و اين ارتباط هم وظيفه آي سي mega هست. چون در اين آي سي تمام پروتكلهاي ارتباط سريال rs232 موجود هستش حال اگر حواستيد اين تاپيك رو دوباره زنده كنيد اطلاع دهيد تا بقيه داستان رو توضيح بدم.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    جزيره كيش

نقل قول نوشته شده توسط ;107385
    سلام دوستان .

میخواستم بدونم چطور میتونم با پورت پرینتر کار کنم و مثلا پین شماره 2 رو روشن کنم اصلا یک مقاله کامل برا برنامه نویسی رباتها و اینکه چطور ارتباط بین کامپیوتر و بخش الکترونیک صورت میگیرد (کاری به ارتباط بخش الکترونیکش با مکانیکی اش ندارم ) میخوام . میخوام این مقاله سوالات زیادی رو که برام بوجود اومده جواب بده مثل : روشن شدن مثلا پین شماره 2 جه ولتاژی داره و مثبت یا منفی است و اینکه اصلا چطور جریان رو بهش بدم ( یک بکنم ) و یا جریان رو قطع کنم (صفرش بکنم) . مقدار این جریان چقدر است و ده ها سوال دیگر .

:موفق:
    سلام دوست عزيز
    چرا فقط تمركز روي پورت پرينتر داري در حالي كه IC هايي توي بازار هستند كه به راحتي براي كار با پورت سريال با پروتوكل هاي RS232 و RS485 برنامه ريزي ميشند و توي دلفي هم كامپوننت براي ارتباط با پورت سريال وجود داره
    البته من تا حالا براي روباط برنامه ننوشتم و باهاش كار نكردم ولي براي خيلي از دستگاه هايي كه با پورت سريال كار ميكنند برنامه نويسي كردم كار خيلي راحتيه فقط بخش الكترونيكي و Program كردن IC مورد نظر رو بايد يك نفر متخصص الكترونيك برات انجام بده.
    موفق باشيد

من رو این موضوع کار کردم ( روباتیک و اتصال از طریق پورت سریال و ... ) ولی الان دیگه ااستفاده از سریال فایده نداره، چون بیشتر مادربردها دیگه سریال رو پشتیبانی نمیکنن و همه رفتن به سمت USB ، به شخصه در پی انجام یک پروژه هستم که با توجه به اینکه دانشجو هستم این پروژه هزینه ی سنگینی برام داره و باید با کمتیرین هزینه پیاده سازیش کنم ، الان چند وقتی هست که به دنبال یک رابط برای ارتباط و خواندن اطلاعات و کلا نحوه ی استفاده از پورت USB به جای سریال میگردم چون هم USB فعلا داره ازش پشتیبانی میشه هم سرعتش و هم حجم تبادل اطلاعاتش بالاست ، ولی فعلا به نتیجه ی دلخواه نرسیدم .

سلام دوستان عزيز
    بعد از مشاهده تعداد نفرات بازديد كننده از اين بخش متوجه شدم كه دوستان به ساخت ربات علاقه بسياري نشان مي دهند و خواستم در زمينه ساخت ربات يك كتاب خوب فارسي را معرفي كنم.

نام كتاب : آمزش رباتيك ، تكنيكها و نظريات (با كد و تصوير، همراه با cd )
    نويسنده : مهندس محمد ماجد اسدي
    ناشر : قم نشر آراسته
    آدرس ناشر : خيابان ارم ، داخل سالن نمايشگاه، كتاب برقعي
    تلفن ناشر : 0251-7738652-7742476
    پست الكترونيك : nashre_araste@yahoo.com
    فعداد صفحات كتاب : 255

در ضمن كدهاي موجود در اين كتاب به زبان هاي دلفي و C++‎‎ builder است.

فصل هاي اين كتاب نيز به قسمتهاي زير تقسيم بندي شده است :
    فصل اول : ورود به دنياي روباتيك
    فصل دوم : پردازش تصوير
    فصل سوم : كاربردهاي پردازش تصوير در روباتيك
    فصل چهارم : روباتهاي نقاش و تعقيب كننده خط
    فصل پنجم : پورتها و ارتباط با دنياي خارج
    فصل ششم : IC هاي قابل برنامه نويسي

بايد بگويم كه برخلاف بسياري از كتابها مطالب اين كتاب به صورت عملي و بسيار كاربردي است!
    آخرین ویرایش به وسیله BORHAN TEC : شنبه 27 آبان 1391 در 19:52 عصر

کاربر دائمی آواتار ب- تات
    محل زندگی
    ایران- شيراز - دلتا فناوران

نقل قول نوشته شده توسط SilverSoft مشاهده تاپیک
    من رو این موضوع کار کردم ( روباتیک و اتصال از طریق پورت سریال و ... ) ولی الان دیگه ااستفاده از سریال فایده نداره، چون بیشتر مادربردها دیگه سریال رو پشتیبانی نمیکنن و همه رفتن به سمت USB ، به شخصه در پی انجام یک پروژه هستم که با توجه به اینکه دانشجو هستم این پروژه هزینه ی سنگینی برام داره و باید با کمتیرین هزینه پیاده سازیش کنم ، الان چند وقتی هست که به دنبال یک رابط برای ارتباط و خواندن اطلاعات و کلا نحوه ی استفاده از پورت USB به جای سریال میگردم چون هم USB فعلا داره ازش پشتیبانی میشه هم سرعتش و هم حجم تبادل اطلاعاتش بالاست ، ولی فعلا به نتیجه ی دلخواه نرسیدم .
    دوست گرامي مشكل شما كاملا قابل حله. اول اينكه ما سريال رو مي تونيم حذف كنيم اما پروتكل rs232 را نه . براي همين اول بايد مشكل محدوديت طول در rs232 را با تبديل آن يه rs485 حل كنيم سپس توسط يك مبدل تبديل 485 به usb همه چيز حله يادتون باشه مبدلهاي تبديل سريال به usb كه توي بازار پر هست اصلا به درد كار تبادل اطلاعات نميخوره به آدرس زير جهت تهيه اين مبدلها مراجعه كنيد فكر ميكنم قيمتش هم 60 هزار تومن ياشه كه با نصب اون يك پورت كام مجازي روي سيستم شما فعال ميشه كه مستقيما با usb كار ميكنه و حرف نداره
    http://www.pcs.ir/index.htm به نام آقاي مقدم

Smile نقل قول: چگونگی کار با پورت پرینتر و برنامه نویسی ربات (موضوع جالبی.)

سلام . من يه كد ديگه پيدا كردم به نام outport كه در ويژوال استفاده ميشه . ولي خوب درست كار نمي كنه . مي خواستم ببينم امكانش هست كه اطلاعاتي راجع به اين كد بهم بدين. چون من از اين كد براي ارتباط با رباتم استفاده مي كنم . با رباتم از طريق پورت پارالل ارتباط دارم و هدايتش از همين طريقه. اگركمكم كنيد ممنون ميشم

صفحه 2 از 2 اولاول 12

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •