نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: تاریک یا مات کردن فرم زیرین

Question تاریک یا مات کردن فرم زیرین

سلام
    من میخوام وقتی یه فرم باز میشه فرم زیری (که همون فرم اصلی هستش)تاریک یا اینکه مات شه تا فرم فعال بهتر دیده شه . چون فرم های من اکثرا شفاف هستن بعضی وقت ها چشم رو اذیت میکنه و فرم فعال خوب دیده نمیشه .

اگه ممکنه راهنمایی کنید چطوری میتونم اینکار رو انجام بدم .
    ممنون .

Lightbulb نقل قول: تاریک یا مات کردن فرم زیرین

نقل قول نوشته شده توسط xboycooper مشاهده تاپیک
    سلام
    من میخوام وقتی یه فرم باز میشه فرم زیری (که همون فرم اصلی هستش)تاریک یا اینکه مات شه تا فرم فعال بهتر دیده شه . چون فرم های من اکثرا شفاف هستن بعضی وقت ها چشم رو اذیت میکنه و فرم فعال خوب دیده نمیشه .

اگه ممکنه راهنمایی کنید چطوری میتونم اینکار رو انجام بدم .
    ممنون .
    منظورتون از تاريك يا مات چيه ؟!!
    اگه رنگ خود فرمه كه مي تونيد در OnShow فرم دوم رنگ پس زمينه فرم پشتي رو به يه رنگ تيره تغيير بديد و براي مشخص تر ديده شدن فرم دومتون هم مي تونيد باز در رويداد OnShow فرم دو خاصيت AlphaBlend فرم اول را True كرده و يه مقدار مثل 100 به AlphaBlendValue اختصاص بديد ، در اين صورت فرم زيرين كم جلوه تر نمايش داده مي شود .

نقل قول: تاریک یا مات کردن فرم زیرین

ممنون بابت پاسخ .
    ولی مشکل اینجاست که زمینه فرم رو یک image تشکیل میده که برای زیبا شدن فرم ها اینکار رو کردم .
    همچنین روی فرم پنل هستش که در اینصورت باید برای پنل هم اون کدی که گفتین رو نوشت .

منظورم اینه آیا ابزاری هستش مثل shape که روی کل فرم رو بپوشونه بعد رنگش رو تیره کرد و در نهایت برای اون Opacity تعریف شه که اجزای زیرش براحتی دیده شن فقط کمی تاریک تر باشه ؟

ممنون .

فعلا یه فرم دیگه با زمینه سیاه ساختم و وقتی فرم های دیگه باز میشن این فرم هم زیر اونها باز میشه که شفافش کردم و زیرش براحتی دیده میشه ! راه دیگه ای بلد نیستم :دی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان - ایران

میدونم پست قدیمی است، اما گفتم شاید راهی جدیدتر برای این کار باشه.
    من هم دوست دارم این کار را انجام دهم.
    با AlfaBlend فرم شفاف میشه و زیرش پیدا میشه! من می خوام فرم زیرین محو بشه یا تاریک بشه. راهی هست؟
    خیلی علاقه به استفاده از اسکین و این جور چیزها ندارم

نقل قول نوشته شده توسط masoode مشاهده تاپیک
    میدونم پست قدیمی است، اما گفتم شاید راهی جدیدتر برای این کار باشه.
    من هم دوست دارم این کار را انجام دهم.
    با AlfaBlend فرم شفاف میشه و زیرش پیدا میشه! من می خوام فرم زیرین محو بشه یا تاریک بشه. راهی هست؟
    خیلی علاقه به استفاده از اسکین و این جور چیزها ندارم
    Test.jpg

اگه منظورتون مثل شکل بالا و فایل ضمیمه شده باشه که راهکار نسبتا ساده ولی (غیر اصولی) داره
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان - ایران

نقل قول نوشته شده توسط دلفــي مشاهده تاپیک
    Test.jpg

اگه منظورتون مثل شکل بالا و فایل ضمیمه شده باشه که راهکار نسبتا ساده ولی (غیر اصولی) داره
    بله همچین چیزی میخوام که مشخص باشه کدام فرم روی بقیه است. لطفا راهکار نسبتا ساده ولی (غیر اصولی) را بفرمایید.

نقل قول نوشته شده توسط masoode مشاهده تاپیک
    بله همچین چیزی میخوام که مشخص باشه کدام فرم روی بقیه است. لطفا راهکار نسبتا ساده ولی (غیر اصولی) را بفرمایید.
    می تونید از یه Image و یک Panel استفاده کنید

تمام موارد روی فرم را در داخل یک Panel قرار بدید و یک Image هم بر روی فرم بزارید که حاوی تصویر مات از کل فرمتون باشه
    حالا هنگام نمایش فرم دوم کافیه Visible مربوط به Panel رو False و Visible مربوط به Image رو True کنید، هنگام بسته شدن فرم دوم هم برعکس اینکار رو انجام بدید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    اصفهان - ایران

نقل قول نوشته شده توسط دلفــي مشاهده تاپیک
    می تونید از یه Image و یک Panel استفاده کنید

تمام موارد روی فرم را در داخل یک Panel قرار بدید و یک Image هم بر روی فرم بزارید که حاوی تصویر مات از کل فرمتون باشه
    حالا هنگام نمایش فرم دوم کافیه Visible مربوط به Panel رو False و Visible مربوط به Image رو True کنید، هنگام بسته شدن فرم دوم هم برعکس اینکار رو انجام بدید
    متشکرم اما به قول خودتون غیر اصولیه!
    ولی من هم غیر این راهی به فکرم نمیرسه!

اسکرین شات از محتوای فرم رو روی یک دی سی paint کنید.
    دی سی می تونه بیت مپ باشه، خود دسکتاپ باشه، یا هر چیز canvas دیگه
    با دستور BitBlt می تونید کارهای جالبی کنید.
    توابع تبدیل تاریخ با دقت 5000 سال
    پذیرش پروژه، کامپوننت، آموزش برنامه نویسی (دلفی، اس کیو ال، ..) -> 09123780840

دوستای گلم حمایت کنید : https://cafebazaar.ir/app/com.nikanmehr.marmarxword/

نرم افزار پخش مویرگی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •