نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: برنامه نویس حرفه ای

کاربر تازه وارد آواتار jerjis1912
    محل زندگی
    کرج

برنامه نویس حرفه ای

سلام
    آقا میگم همه مغرورن نگید نه دیگه
    من یه سوال رو شش ماهه دارم میپرسم ولی دریغ از یه راهنمایی خشک و خالی
    همه تا یه جا مشغول به کار میشن دیگه خدا رو بنده نیستن
    للاها یکی بگه ما بیچاره ها دردمون رو به کی بگیم
    دوستان حرفه ای از ما بهترون برای بار 65367 ام میپرسم
    من کتاب سی شارپ آقای هاشمیان رو فولم
    کتابای ASP.NET رو هم فولم
    حالا یه سوال :
    واسه اینکه به جاهایی که برنامه نویس سی شارپ -ای اس پی - اس کیو ال سرور حرفه ای یا نیمه حرفه ای میخوان دیگه باید چه کتابایی رو فول کنم - چه مباحثی رو کار کنم -
    منظورم مباحث پر کاربرده
    میدونم که میدونید منظورم چیه.
    مثل همیشه از توجهتون ممنونم
    ببخشید - مردم از بس واسه دلم کار کردم و میخوام واسه ...ام کار کنم.

نقل قول: برنامه نویس حرفه ای

نقل قول نوشته شده توسط jerjis1912 مشاهده تاپیک
    سلام آقا میگم همه مغرورن نگید نه دیگه من یه سوال رو شش ماهه دارم میپرسم ولی دریغ از یه راهنمایی خشک و خالی همه تا یه جا مشغول به کار میشن دیگه خدا رو بنده نیستن للاها یکی بگه ما بیچاره ها دردمون رو به کی بگیم دوستان حرفه ای از ما بهترون برای بار 65367 ام میپرسم من کتاب سی شارپ آقای هاشمیان رو فولم کتابای ASP.NET رو هم فولم حالا یه سوال : واسه اینکه به جاهایی که برنامه نویس سی شارپ -ای اس پی - اس کیو ال سرور حرفه ای یا نیمه حرفه ای میخوان دیگه باید چه کتابایی رو فول کنم - چه مباحثی رو کار کنم - منظورم مباحث پر کاربرده میدونم که میدونید منظورم چیه. مثل همیشه از توجهتون ممنونم ببخشید - مردم از بس واسه دلم کار کردم و میخوام واسه ...ام کار کنم.
    سلام.
    من قبلا سوالی تو این مایه ها رو توی این پست پاسخ دادم. اونو حتما بخونید. اما در مورد ASP.NET ... می تونید برای من هر کدوم از این آیتمها رو توضیح بدید؟

• نقش فایلهای inetinfo.exe، aspnet_isapi.dll و aspnet_wp.exe
    • ASP.NET Page Life Cycle
    • چند مدل Caching داره و هر کدوم چه کاربردهایی داره؟
    • کاربرد Global.asax چیه؟
    • تفاوت کدهای Client-Side و Server-Side رو توضیح بدید.
    • Bubbled Event چیه و در مقابلش چه نوع Eventing ای مطرحه؟
    • ORM چیه و بطور کلی به چند دسته تقسیم میشه؟
    • Client Callback چیه؟
    • و ...

موفق باشید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط mehdi.mousavi مشاهده تاپیک
    سلام.
    من قبلا سوالی تو این مایه ها رو توی این پست پاسخ دادم. اونو حتما بخونید. اما در مورد ASP.NET ... می تونید برای من هر کدوم از این آیتمها رو توضیح بدید؟

• Client Callback چیه؟
    • و ...

موفق باشید.
    من دکمه تشکر رو زدم اما اینقدر از پاسخ شما خوشم اومد که خواستم اینطوری هم تشکر کنم. جایی کار می کردم و از Caching استفاده کردم. حتی بعد از اینکه به آقایون دیگه (آقایی که مدیر پروزه بود) چند تا مقاله معتبر و کتاب نشون دادم که Caching نه تنها چیز بدی نیست بلکه اگه درست و به جا استفاده بشه، یه قابلیت عالیه، باز هم می دیدم با تردید به من نگاه می کردن. مرسی از نکات بسیار خوبی که یادآوری کردین.

در مورد سوالی که پرسیده شده، اینکه چه مواردی پرکاربرده: توی بیشتر شرکت های ایرانی کار با دیتابیس. اما معمولا هر شرکت بر اساس نرم افزارهایی که روشون کار می کنه موارد خاصی رو می خواد.
    به این نکات آقای موسوی دقت کنید. مطمئن باشید برنامه نویسی که در این موارد دانش داشته باشه، می تونه چیزای دیگه رو به سرعت از اینترنت یاد بگیره.

باز هم تشکر از آقای موسوی.

اگه فولی که استینو بالا بزن و برنامه بنویس فعلا بهتره که کد بنویسی

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    شمال

سلام دوست عزیز
    من اونقدر حرفه ای نیستم که جوابتو بدم ولی یه چیزی رو خوب میدونم. کتاب آقای هاشمی خوبهو واقعا جای تقدیر داره منتها کتاب ایشون اصولی توضیح نداده. الان یکی از دوستان هست که کتاب آقای هشمیان رو میخونه ولی بازم کلی ایراد داره که جای تذکر داره
    من میگم اگه فکر میکنید اصولی خوندید یه پروژه واسه خودتون تعریف کنید بعد ببینید میتونید بدون ارور اونو بنویسید. اگه تونستید یه پروژه سنگین تر تعریف کنید. در ضمن به قول آقای موسوی هر جایی یه حدی از برنامه نویسی رو میخوان. اگه تونستید پروژه درست کنید برید توی بازار ببینید مغازه دارها پروژه خاصی میخوان که براشون بسازی. حتی اگه شده مجانی این خیلی خوبه. وقتی تونستی اونوقت خودت احساس میکنی که میتونی بری تو یه شرکت کار کنی.

خیلی فکر نکنید که با کتاب خوندن میتونید حرفه ای بشید، حتی بهترین کتاب ها هم در سطح متوسط هستند...

نکته اینه که روی هر مبحثی دست بذارید خودش میتونه چند تا کتاب بشه،
    در زمینه روشهای طراحی منطق تجاری وب سایت صدها راه هست، در زمینه افزایش سرعت سایت، کاهش بار سرور، افزایش قابلیت نگهداری سایت، راحت تر کردن اعمال مدیریتی سایت، طراحی بهینه گرافیکی، تعامل سازنده اسکریپت ها و کدهای سرور ساید و ......

در زمینه هر یک از امکانات asp.net مثل کش، پرووایدرها، محلی سازی و بومی سازی، انتقال مقادیر، امنیت کد، امنیت سایت، امنیت انتقال داده ها، امنیت منبع داده ها و .....

تازه همه اینها و خیلی موارد دیگه که نام نبردم یک طرف نحوه تعامل یک وب سایت با پلتفرم های دیگه مثل موبایل و ویندوز، نحوه پیاده سازی یک نرم افزار تجاری به صورت تحت وب، نحوه تعامل با سخت افزار، نحوه تضمین و حفاظت از اموال و داشته های شرکت در مقابل سارقین نرم افزار و....

رو هر کدومش دست بذاری کلی فوت و فن و ابزار داره که فقط و فقط با تجربه بدست میاد و اگر بخوای تو کتاب پیدا کنی 1000 تا کتاب هم تکمیلش نمیکنه، تا حالا چند تا خوندی؟

تازه اگر فقط بخش کد نویسی رو در نظر بگیریم به نظر من سطوح زیر رو داره:
    (منظور امکانات برنامه نویسی در ASP.NET و یکی از زبانهای دات نت)
    آشنا بودن به امکانات (مفاهیم)
    راحت بودن با امکانات (کاربردی شدن مفاهیم)
    مسلط بودن به امکانات (شناخت کامل و کاربردی)

درگیر شدن با امکانات (تحلیل سریع وضعیت و ارائه بهینه ترین راه حل با ترکیب همه امکانات)
    اشکال یابی امکانات (شناخت کاستی ها و باگ ها)
    اصلاح و توسعه امکانات
    معرفی امکانات جدید و بدیع

حالا به کدوم این سطوح میگن حرفه ای؟ تا کدوم سطح این حرفه ای بودن تو کتاب قابل پیدا کردنه؟
    به نظر من از 4 به بعد

کاربر تازه وارد آواتار jerjis1912
    محل زندگی
    کرج

نقل قول نوشته شده توسط mehdi.mousavi مشاهده تاپیک
    سلام.

• Client Callback چیه؟
    • و ...

موفق باشید.

استاد از توجهتون سپاسگذارم
    قصد جسارت به شما رو نداشتم
    من هم همین منظورمه
    تو کتابا همه تا سطح مشخصی که من بهش میگم مبتدی خوب گفتن
    بنا به توضیح بالا وقتی میگم فولم یعنی توی اون سطح فولم
    و از اساتیدی مثل شما که ارادت خاصی بهتون دارم
    میخوام سیلاوس رو کامل کنید
    ازتون می خوام نام ببرید
    مثلا بگین :
    sequrity-----> 1-xxxx
    2-yyyy

data accessing------> 1-LinQ

مشکل امثال من دسترسی به منابع نیست بلکه نداشتن سرفصل هاست
    من بیش از 60 کتاب در زمینه ASP.NET دارم.
    که بعضی هاشون 1500 صفحه ای هستن
    نکته اینجاست که شاید خیلیها بخوان بگن که باید بری پروژه هایی در اون

زمینه ها بنویسی که...
    ولی میدونید که باید برای انتقال از سطح مبتدی به پیشرفته آدم باید
    یه مرجع راهنمای پله به پله و خود آموز داشته باشه
    در یک کلام ازتون میخوام که شما نقش اون مرحع رو داشته باشین
    منتظر راهنماییتون در این مورد هستم

نقل قول نوشته شده توسط jerjis1912 مشاهده تاپیک
    استاد از توجهتون سپاسگذارم قصد جسارت به شما رو نداشتم
    من هم همین منظورمه تو کتابا همه تا سطح مشخصی که من بهش میگم مبتدی خوب گفتن بنا به توضیح بالا وقتی میگم فولم یعنی توی اون سطح فولم و از اساتیدی مثل شما که ارادت خاصی بهتون دارم میخوام سیلاوس رو کامل کنید ازتون می خوام نام ببرید
    مثلا بگین :
    sequrity-----> 1-xxxx
    2-yyyy
    data accessing------> 1-LinQ
    مشکل امثال من دسترسی به منابع نیست بلکه نداشتن سرفصل هاست من بیش از 60 کتاب در زمینه ASP.NET دارم. که بعضی هاشون 1500 صفحه ای هستن نکته اینجاست که شاید خیلیها بخوان بگن که باید بری پروژه هایی در اون زمینه ها بنویسی که... ولی میدونید که باید برای انتقال از سطح مبتدی به پیشرفته آدم باید یه مرجع راهنمای پله به پله و خود آموز داشته باشه در یک کلام ازتون میخوام که شما نقش اون مرحع رو داشته باشین
    منتظر راهنماییتون در این مورد هستم
    سلام.
    من استاد کسی نیستم، من همیشه "دانش جو" بودم، و همواره هم در همین سطح باقی خواهم موند. (دقت کنید که این شکسته نفسی نبود! شکسته نفسی، حقیرانه ترین نوع خود ستایی هستش!)

شما به من جسارت نکردید، اما حرفتون باعث شد (حداقل) یکی از عصبهای مغزم تحریک بشه و به تاپیکهایی اشاره کنم که تقریبا مطمئن بودم از اونها بی اطلاع هستید. من نویسنده کتابی رو که اسم بردید نمیشناسم، اما اگر میخواهید "بازنده" نباشید، باید هر کتابی رو بزبان اصلی خود نویسنده بخونید. ما تو انگلیسی واژه ای تحت عنوان Automagically داریم. خود این کلمه، (اگر زبانتون خوب باشه) داره داد میزنه معناش چیه. معنا کردن این واژه در فارسی، (به احتمال بسیار بسیار زیاد) غیر ممکنه! در صورتیکه خود واژه automagically داره میگه که این واژه بر اساس automatically درست شده، اما بطور "معجزه آسا" نشان از انجام "خودکار" فرایندی داره. البته عموما ناشرها اجازه استفاده از این کلمه (و بسیاری کلمات دیگر) رو در کتب نمیدن، چون اونها هم میدونن که پیدا کردن معادل برای این واژه در زبانهای دیگه، کار بسیار دشواریه.

این مساله در بسیاری از عبارات، افعال و ... در هر زبانی وجود داره. آیا ما میتونیم یکی از اشعار نظامی، حافظ یا سعدی رو اونطوری که شایسته هستش بزبان دیگه ای ترجمه کنیم؟ خیر. کسی که به اشعار فارسی علاقه داره، حتما ترجیح میده فارسی رو یاد بگیره، و بزبان فارسی، اشعار شاعران فوق رو بخونه. همینطور تو زبان فرانسوی و ... چندی پیش کتابی میخوندم که نویسنده اش فردی هندی بود، البته کتاب بزبان انگلیسی نوشته شده بود. این کتاب مضحک بود چون واژه ها و عبارات زبان انگلیسی، توان بیان ادبیات هندی رو نداشتن و منی که از هندوستان و فرهنگ اونها اطلاعی ندارم، کاملا حس میکردم که کلمات در بیان مطلب، کم آوردن... بنابراین، عاقلانه این هستش که کتاب آقای X رو که بزبان فارسی نوشته شده، کنار بذارید و خودتون رو به خوندن کتب بزبان اصلی پایبند کنید. اینطوری اولا کاملا متوجه مطلبی که در ذهن نویسنده بوده خواهید شد، ضمن اینکه مجبور نیستید مدت مدیدی انتظار بکشید تا فردی پیدا بشه، کتابی رو ترجمه کنه، تا شما بتونید کتاب مزبور رو بخونید. بنابراین در زمان هم پیش خواهید بود...

اما با این صحبت شما هم که فرمودید "کتب تا سطح مبتدی خوب گفتن" موافق نیستم. شما کتاب M.MacDonald رو بخونید تا ببینید توی کتابی که ایشون نوشتن، چقدر زیبا و مرحله به مرحله، ASP.NET رو از مقدمه شروع میکنه و به مباحث پیشرفته ختمش میکنه. اما پیشرفته داریم تا پیشرفته. برقراری ارتباط بین دو پروسه 16 و 32 بیتی و نوشتن adapter ای برای اینکار، نوشتن Filter برای استفاده در DirectShow و طراحی Component های MTA ی COM و COM+ از نظر من پیشرفته هستش. اونم تازه بستگی داره... از نظر آقای X، شاید ایجاد سایتی مثل سایت Y، یک کار پیشرفته محسوب بشه. این واژه ها همه نسبی هستن و هرگز نمیشه (و نباید) اینطور در مورد اونها قضاوت کرد.

شما از من میخواهید عناوین مطالبی رو که شما باید برای رسیدن به فلان مرحله باید از اونها مطلع باشید رو براتون نام ببرم. بعنوان نمونه نوشته اید Security...

ببینید. برای "خوب بودن" در هر کاری، باید پاتون رو تو کفش "اساتید متبحر در اون رشته" بذارید. وقتی با کفشهای اونها راه برید، مطمئنا مسیر رو به اشتباه طی نخواهید کرد. بعنوان مثال، هر چقدر M.MacDonald که در پاراگراف قبلی بهش اشاره کردم، بالا پایین بپره که "فلان کار ایمن نیست"، حرفش برای من اونقدر اهمیت نداره که صحبتهای (بعنوان مثال) M. Howard (مرد امنیتی مایکروسافت) و همینطور بگیرید برید جلو... آقای Howard زندگیش رو در راه "امنیت" صرف کرده، پس حتما منو بهتر راهنمایی میکنه تا MacDonald و M. Szpuszta.

وقتی میگید Data Access، اسم بزرگانی مثل Julie Lerman ،John Papa و البته Dino Esposito به ذهنم میاد. وقتی میگید XML، اسامی دیگه ای بذهنم میاد. jQuery، افراد دیگه ای بذهنم خطور میکنن... متوجه منظورم میشید؟ شما ابتدا باید این توانایی رو داشته باشید که بتونید براحتی در Context های متفاوت switch کنید. این مساله لازمه "خوب بودن" در این کار هستش. اینطوری، شما میتونید توازن بین تکنولوژیهایی که استفاده می کنید برقرار کنید و متوجه خواهید بود که از چی، کجا و کی باید استفاده کرد.

اما برای شروع، ابتدا باید بدونید HTML چیه. HTML در گذشته، به "هر چیزی که ظاهر زیبایی داشته باشه" اطلاق میشد، اما امروزه، اونو "داربستی" برای CSS میدونن. HTML ساختار داره، معنا داره، فقط یک مشت tag نیست... شما باید بدونید وقتی قراره توی Pane ای، آدرس فرد یا اطلاعاتی در مورد copyright نشون بدید، باید از address tag element استفاده کنید، نه اینکه یک span یا div بزنید و ... دونستن جزییاته که باعث تفاوتها میشه! بنابراین، شما ابتدا HTML رو یاد بگیرید.

متاسفانه بیشتر از این نمیتونم در حال حاضر توضیح بدم، اگر فرصت کنم بعدا براتون ادامه میدم. ببخشید اینقدر طولانی شد.

موفق باشید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •