صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 83

نام تاپیک: تبدیل کدهای VB6 به VB.Net

کاربر دائمی آواتار ehsanocx
    محل زندگی
    گرگان

نقل قول: تبدیل کدهای VB6 به VB.Net

نکته دوم این که در VB.Net بخشی با نام Upgrade Visual Basic 6 Code... در نظر گرفته شده که شما می توانید کد های خود را به زبان VB6 در آن تاپیپ کنید تا کد ها را برایتان به VB.Net تبدیل کند.

برای من چنین گزینه ای توی vb.net نیست چرا؟ چیکار باید کنم تا این گزینه ظاهر بشه؟

کاربر دائمی آواتار ricky22
    محل زندگی
    شیراز

نقل قول نوشته شده توسط ehsanocx مشاهده تاپیک
    نکته دوم این که در VB.Net بخشی با نام Upgrade Visual Basic 6 Code... در نظر گرفته شده که شما می توانید کد های خود را به زبان VB6 در آن تاپیپ کنید تا کد ها را برایتان به VB.Net تبدیل کند.

برای من چنین گزینه ای توی vb.net نیست چرا؟ چیکار باید کنم تا این گزینه ظاهر بشه؟
    این گزینه وقتی ظاهر میشه که شما در حالت کد نویسی باشید در حالت design نیست

کاربر دائمی آواتار REZADG
    محل زندگی
    هر جایی که انسان میتونه باشه

عزیزان معادل
    LstNames.Clear
    و
    unload me
    در vs2005 چیه؟

کاربر دائمی آواتار ali reza mansoori 2
    محل زندگی
    پشت کامپیوتر

نقل قول نوشته شده توسط Mani_rf مشاهده تاپیک
    (این هم روشی که دوستمو گفت البته با توضیحات و عکس؛ این تاپیک را من چند وقت پیش زده بودم که به دلیل اینکه به به این موضوع مربوط می شه همون را براتون می گذارم.)

باسلام خدمت همه دوستان.

من خیلی وقت پیش زبان برنامه نویسی خودم را از VB6 به VB.Net ارتقا دادم . در این بین پروژه ها و کدهای داشتم که با VB6 نوشته بودم و نیاز داشتم که از اونها از در VB.Net استفاده کنم. اما خوب همه می دانیم که تغییراتی بین این دو زبان به و جود آمده.

هدف من از ایجاد این تاپیک این بود که این امکانات را به افرادی که به آنها نیاز دارند اما از و جود آنها بی اطلاع هستند معرفی کنم. چون بعضی وقت ها دوستانی را دیدم که برای تبدیل و معادل کد های دو زبان دچار مشکل می شدند.

اولین امکانی که VB.Net در اختیار برنامه نویسان VB6 قرار داده این است که می توانند پروژه VB6 خود را مستقیما درون VB.Net باز کنند تا همه کدها و پروژه به معادل آن در زبان VB.Net تبدیل شود پروژه آنها در VB.Net باز و قابل ویرایش باشد.

برای استفاده از این امکان باید به قسمت کد نویسی VB.Net رفته و از منوی Tools این گزینه را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده کدهای مورد نظر را تایپ کرده و سپس دکمه Upgrade را بفشارید.

دوست عزیز برای این کار باید MSDN رو نصب کنیم؟

کاربر دائمی آواتار REZADG
    محل زندگی
    هر جایی که انسان میتونه باشه

نقل قول نوشته شده توسط ali reza mansoori 2 مشاهده تاپیک
    دوست عزیز برای این کار باید MSDN رو نصب کنیم؟
    نه من نصب نکردم میتونم استفادش کنم

کاربر دائمی آواتار ehsanocx
    محل زندگی
    گرگان

این کد ها با vb.net نوشته شده. معادل vb چی میشه؟

میشه این کد ها رو به vb تبدیل کنین؟

((SerialPort1.Write("AT" & Chr(13) & Chr(10
    ((SerialPort1.Write("AT+CMGF=1" & Chr(13) & Chr(10
    ((SerialPort1.Write("AT+CSCA=" & Chr(34) & "09350001400" & Chr(34) & Chr(13) & Chr(10
    (System.Threading.Thread.Sleep(500)
    ()SerialPort1.ReadExisting
    Recieved = ""
    IsPrint = True

((SerialPort1.Write("AT+CMGS=" & Chr(34) & TextBox2.Text & Chr(34) & Chr(13
    (System.Threading.Thread.Sleep(500
    ((SerialPort1.Write(TextBox3.Text & Chr(26

راهنمای تبدیل برنامه‌های ویژوال بیسیك ۶ به ویژوال بیسیك دات‌نت

نکته‌ی مهم قبل از ارتقای پروژه
    ویژوال بیسیك دات‌نت نسبت به نسخه‌های قبلی ویژوال بیسیك تغییرات زیادی داشته است. چون این نسخه برای بهره‌برداری بیش‌تر از امکانات چارچوب دات‌نت طراحی شده، تمامی راه‌های حفظ سازگاری با نسخه‌های قبلی در آن بسته شده است.
    ▪ نکته:
    هر دو نسخه‌ی ۶ و دات‌نت ویژوال بیسیك و برنامه‌های نوشته شده با این دو زبان را می‌توان هم‌زمان بدون هیچ مشکلی با هم روی یک کامپیوتر نصب و اجرا كرد. اجزا و کنترل‌های ایجاد شده در ویژوال بیسیك دات‌نت می‌توانند با اجزای COM ایجاد شده در نسخه‌های قبلی و نیز در سایر زبان‌ها ارتباط برقرار كرده و بدون دردسر با هم کار کنند.
    در بیش‌تر موارد، هدف از ارتقای یک پروژه به دات‌نت، برخورداری از امکانات و قابلیت‌های موجود در چارچوب دات‌نت برای توسعه‌ی برنامه‌هاست. با این حال به دلایل مختلفی هم‌چون عدم پشتیبانی دات‌نت از برخی از امكانات مورد نیاز و یا دوباره‌كاری زیاد به دلیل عدم سازگاری دو نسخه و ...، مواردی نیز پیش می‌آید که طی آن توسعه‌ی یک برنامه‌ی تحت ویژوال بیسیك ۶ خیلی باصرفه‌تر از ارتقای آن به دات‌نت خواهد بود.
    ● امکانات فراموش شده
    ▪ امکاناتی که قبلاً در ویژوال بیسیك ۶ وجود داشتند اما در دات‌نت فعلی حذف شده‌اند:
    - OLE Container Control:
    در دات‌نت کنترلی معادل این کنترل وجود نـــدارد. به همین دلیل ارتقای برنامه‌هایی که از این کنترل استفاده می‌كنند، ممکن نخواهد بود.
    - Dynamic Data Exchange (DDE): متدهای کانال DDE نیز در دات‌نت پشتیبانی نمی‌شوند. برنامه‌هایی که شامل این کنترل باشند، یا باید از سایر متدهای مربوط به برقراری ارتباط بین برنامه‌های مختلف استفاده كنند و یا این‌که اصلاً ارتقا نیابند.
    - DAO or RDO Data Binding:
    اتصال به بانک‌های اطلاعاتی با استفاده از این دو کنترل در دات‌نت حذف شده است. کنترل‌های Data و Remote Data در دات‌نت کنترل معادلی نـــدارند و استفاده از آن‌ها فقط از طریق کدنویسی امکان دارد. برنامه‌های متکی به این دو کنترل یا باید از کنترل ADO استفاده کنند تا امکان ارتقای آن‌ها فراهم شود و یا این‌که از ارتقای آن‌ها صرف‌نظر شود.
    - Visual Basic ۵.۰ Controls:
    در ویژوال بیسیك ۶ برای حفظ سازگاری برنامه‌ها با نسخه‌ی ۵، از کنترل‌های این نسخه همانند کنترل‌های رایج ویندوز (Windows Common Controls) و Data-Bound Grid نیز پشتیبانی می‌شود. اما اگر قصد ارتقای برنامه‌هایی را دارید که این‌گونه کنترل‌ها در آن‌ها به کار رفته است، یا باید این برنامه‌ها را با نسخه‌ی ۶ به‌روز كنید و یا این‌که آن‌ها را به حال خود رها كرده و از خیر ارتقا بگذرید.
    - DHTML Applications:
    تولید چنین برنامه‌هایی در دات‌نت امکان نـــدارند. اما برنامه‌هایی که قبلاً با نسخه‌ی ۶ ویژوال بیسیك ایجاد شده‌اند، می‌توانند در محیط دات‌نت اجرا شوند.
    - ActiveX Documents:
    برنامه‌های مبتنی بر اسناد اکتیو‌ایکس نیز از دات‌نت حذف شده‌اند. این قبیل برنامه‌ها قبل از ارتقا باید با استفاده از کنترل‌های کاربر (User Controls) بازنویسی شوند، در غیر این صورت امکان ارتقای آن‌ها وجود نخواهد داشت.
    - Property Pages:
    این مورد نیز در دات‌نت وجود نـــدارد و تغییر آن‌ها در ویژوال بیسیك ۶ نیز ممکن نیست، به همین دلیل چنین برنامه‌هایی را نیز نمی‌توان ارتقا داد.
    ● لزوم و میزان دوباره‌کاری در فرآیند ارتقا
    به دلیل وجود تفاوت‌های بسیار زیاد بین دو نسخه‌ی مورد بحث ویژوال بیسیك، بیش‌تر برنامه‌هایی که برای ارتقا انتخاب می‌شوند، نیازمند تجدید نظر و تغییراتی هر چند اندک در عناصری هستند که نمی‌توانند مستقیماً به دات‌نت تبدیل شوند و یا این‌که با دات‌نت سازگاری نـــدارند، میزان این دوباره‌کاری‌ها بستگی به عواملی هم‌چون نوع برنامه، امکانات و ابزارهای مورد استفاده در آن و ساختار زبان برنامه‌نویسی دارد.
    ساده‌ترین راه برای تعیین میزان دوباره‌کاری مورد نیاز، اجرای ویزارد ارتقا و مشـــاهده‌ی فهرست نتایج گزارش ارتقاست. ویزارد ارتقا برای تبدیل یک برنامه به دات‌نت، نسخه‌ی جدیدی از روی آن می‌سازد و نسخه‌ی قبلی را دست نخورده باقی می‌گذارد. پس از مشـــاهده‌ی گزارش ارتقا، اگر میزان تغییراتی که باید اعمال شوند به‌صرفه نبود، پروژه‌ی جدید را حذف كرده و برنامه‌نویسی و توسعه‌ی سیستم خود را در همان محیط ویژوال بیسیك ۶ ادامه دهید.
    در زمان تصمیم‌گیری برای ارتقای یک پروژه، حتماً به نکات زیر توجه داشته باشید:
    ▪ Single-tier Database Applications:
    چون ارتباط با داده‌ها توسط کنترل DAO در دات‌نت پشتیبانی نمی‌شود، برنامه‌های ساده‌ای که با استفاده از این کنترل به داده‌های محلی مانند بانک‌های اطلاعاتی ایجاد شده توسط مایكروسافت اَكسس متصل شده‌اند، نیاز به دوباره‌کاری بیش‌تری نسبت به سایر برنامه‌ها دارند.
    ▪ Visual Basic Add-ins:
    چون ویژوال بیسیك دات‌نت از محیط توسعه‌ی یکپارچه‌ی ویژوال استودیو دات‌نت استفاده می‌كند، مدل شیئی قابل توسعه‌ی آن با ویژوال بیسیك ۶ تفاوت‌های زیادی دارد. به همین دلیل کنترل‌های افزودنی Add-ins نیاز به دوباره‌کاری قابل توجهی دارند.
    ▪ Games:
    برنامه‌هایی مانند بـــازی‌ها که در آن‌ها از کاراکترهای انیمشینی ویژوال بیسیك ۶ استفاده شده است، نیاز به دوباره‌کاری خواهند داشت، زیرا این کاراکترها نیز در دات‌نت متفاوت هستند.
    ▪ Graphics:
    در دات‌نت از متدهای طراحی فرم، شکل و یا خط خبری نیست. برنامه‌هایی که در آن‌ها از این متدها زیاد استفاده شده است، نیز نیاز به دوباره‌کاری قابل توجهی خواهند داشت.
    ▪ Drag and Drop Functionality:
    مدل توابع مربوط به کشیدن و رها کردن در دات‌نت تفاوت بسیاری با ویژوال بیسیك ۶ دارد. این توابع نیز برای کسب کارایی بهتر نیاز به بازنویسی دارند.
    ▪ Variants:
    زمانی که پروژه‌ای را به دات‌نت تبدیل می‌كنید، داده‌های از نوع واریانت به داده‌های شیئ تبدیل می‌‌شوند. اگر برنامه‌ای دارید که در آن از این نوع داده زیاد استفاده شده است، این نوع تبدیل می‌تواند تفاوت‌های بسیار کوچکی در خروجی نرم‌افزار داشته باشد. به عنوان مثال، عبارت IsObject(Variant) در ویژوال بیسیك ۶ مقدار False را باز می‌گرداند. در حالی که پس از ارتقا، همین عبارت به IsObject(Object) تبدیل می‌شود که مقدار True را باز می‌گرداند.
    ▪ Windows APIs:
    به علت تغییراتی که در زبان جدید انجام شده است، برخی از فراخوانی‌های مربوط به توابع ویندوز نیاز به تجدید نظر و یا جایگزینی با توابع جدید چارچوب دات‌نت دارند.

کاربر تازه وارد آواتار lahij.ir
    محل زندگی
    لاهیجان

3- جدا کردن قسمتی از رشته از سمت راست و چپ

VB6

$Right
    $Left

Vb7, 8, 9

Strings.Right
    Strings.Left
    دوست من سلام این کد right و left تو visual studio 2005 کار نمیکنه ، چیه معادل کدش ؟

کاربر دائمی آواتار Mr'Jamshidy
    محل زندگی
    Network

سلام به همه دوستان عزیز

از این که این سوال رو اینجا مطرح میکنم متاسفم اما دیدم که بهتره اینجا مطرح بشه

اگر با ویندوز ویستا یا سون کار کرده باشید حتما با User Account Control مواجه شدید

این برنامه برای امنیت ویندوز نوشته شده که البته این موضوع مهم نیست

مساله مهم اطلاعاتی که این برنامه در مورد فایلی که در حال اجرا شدنه میده که از 4 قسمت تشکیل شده

به عنوان مثال:

1. Program Name: Yahoo! Messenger
    2. Verified Publisher: Yahoo! Inc
    3. File Origin: Harddisk on this computer
    4. Program location: C:\Program Files\Yahoo!\Messenger\YahooMessenger.exe

خوب اینا اطلاعاتی که به ما میده
    حالا کاری که من میخوام انجام بدم اینه که گزینه Verified Publisher رو مقدار دهی کنم

برنامه هایی که (VB6 یا VB.Net) نوشته میشه تا جایی که من دیدم قسمتی برای این گزینه نداره.

خوب دیگه فعلا خدافظی

کاربر دائمی آواتار Mr'Jamshidy
    محل زندگی
    Network

نقل قول نوشته شده توسط REZADG مشاهده تاپیک
    عزیزان معادل
    LstNames.Clear
    و
    unload me
    در vs2005 چیه؟
    lstNames.Items.Clear

برای خارج کردن فرم از حافظه
    Me.Close
    برای خارج کردن کنترل از حافظه
    Me.Controls.Remove(ObjName)

با سلام
    تابع معکوس کردن رشته در vb 6 که reverse هست در vb.net 2008 چیه؟؟؟

کاربر دائمی آواتار ricky22
    محل زندگی
    شیراز

نقل قول نوشته شده توسط m.javvi مشاهده تاپیک
    با سلام
    تابع معکوس کردن رشته در vb 6 که reverse هست در vb.net 2008 چیه؟؟؟
    StrReverse

کاربر دائمی
    محل زندگی
    مازندران-بهشهر

سلام دوستان معادل دستور lock در .net چیه
    vb
    text1.lock=true
    vb.net
    ??

VIP آواتار xxxxx_xxxxx
    محل زندگی
    X place

نقل قول نوشته شده توسط kiss_my_l0ve مشاهده تاپیک
    سلام دوستان معادل دستور lock در .net چیه
    vb
    text1.lock=true
    vb.net
    ??
     Text1.ReadOnly = True
    الگوریتم هایی که تاریخچه خود را فراموش می کنند، محکوم به تکرار آن هستند.

سلام
    دوستان واقعاً تایپیک جالبی هست
    خیلی خیلی ممنون
    من یه پروژه دیتابیس ساده رو که با Vb6 نوشته بودم با visual studio باز کردم ، راحت کار کرد
    اما یه پروژه دیگه که یه مقدار از اولی پیچیده تر بود و از کامپوننتهای codejock توش استفاده کره بودم رو باز کردم نتونست اجراش کنه و حدود 30 ارور رو به من نشون داد
    آیا دستوراتی که در vb6 در کار با کامپوننتها و خواص اونها استفاده میکنیم در visual sttudio هم همونجوریه؟
    در ویژوال استودیو بخشی به نام Upgrade vb6 code وجود دارد ، (در پست های قبلی اشاره ای بهش شده بود) میشه دقیقاً بگید وظیفه این بخش چیه؟
    همونطور که گفتم هنگام اجرای بعض از پروژه ها ارورهایی از جانب visual studio صادر میشه :
    2011-01-01 10-29-21 ق.jpg
    آیا رفرنسی جهت این خطا ها و برطرف نمودنشون وجود داره؟
    ممنون
    یاعلی

اما یه پروژه دیگه که یه مقدار از اولی پیچیده تر بود و از کامپوننتهای codejock توش استفاده کره بودم رو باز کردم نتونست اجراش کنه و حدود 30 ارور رو به من نشون داد
    طبیعتا هر چی حجم کدهای نوشته شده بیشتر می شه امکان وجود کدهای ناسازگار بیشتر می شه.

آیا دستوراتی که در vb6 در کار با کامپوننتها و خواص اونها استفاده میکنیم در visual sttudio هم همونجوریه؟
    نه فرقی نمی کنه.چون اون متدها و خاصیت ها مخصوص همون کامپوننته.اگر همون کامپوننت رو ببریدش توی ویژوال سی ++ باز هم متدهاش همونه.

در ویژوال استودیو بخشی به نام Upgrade vb6 code وجود دارد ،
    (در پست های قبلی اشاره ای بهش شده بود) میشه دقیقاً بگید وظیفه این بخش چیه؟
    شما کد وی بی 6 تو توش می نویسی این تا جایی که می تونه توابعتو تبدیل می کنه به مدل جدیدش.
    مثلا اگر اینو بهش بدی:
    open "c:\a.txt" for binary as #1

می شه
    fileopen( "c:\a.txt",1)

کاربر تازه وارد آواتار mohsen_archi
    محل زندگی
    شاهین شهر

Question نقل قول: تبدیل کدهای VB6 به VB.Net

Untitled.jpg
    با سلام
    من visual studio 2010 رو نصب کردم، ولی چیزی به نام Upgrade vb6 code رو ندیدم، یعنی امکان داره تو این نسخه حذف شده باشه؟

محل زندگی
    پشت کامپیوتر

دوستان بهتره این تایپیک فعال باشه آخه دیگه باید به VB.Net کوچ کنیم اگر یه نگاه به VB.Net 2010 و امکاناتش بندازید دیگه VB6 رو خودتون میریید پاک می کنید
    بهتره این تایپیک هم از نکات مفید تر استفاده کنه مانند اتصال به بانک ،گرفتن گزارش و دیگر امکانات که خیلی در VB.Net بهتر و آسان تر شده و برای دیگر دوستان جزابیت بیشتری داره

دوستان بنظرم اينطوري كاري انجام نميشه
    من ميگم براي اينكه بتونيم به جايي برسيم يك پروژه كامل vb6 كه ترجيحاً پروژه بانك اطلاعاتي هم باشه (بدليل اينكه بانك اطلاعاتي علاوه بر استفاده موارد روتين از ساير توابع vb6 از مباحث ديتابيسي هم بهره ميبره) رو به vb.net ببريم و تبديل كنيم
    اگر اين كار رو انجام بديم اكثر كاربرها سادگي و قدرت بيشتر .net رو درك كرده و با شوق و ذوق بيشتري به سمت اين قضيه ميرن
    دوستان من خودم بارها تصميم گرفتم به سمت .net برم ، ولي هر سري دست از پا درازتر به سمت vb6 برگشتم
    از مديران عزيز تالار خواهشمندم اين تايپيك رو جزو تايپيك مهم قرار بدن تا گذر زمان اين تايپيك رو به سمت پايين سوق نده
    در مرحله بعد هم يه پروژه رو براي نمونه از vb6 به vb.net‌ تبديل كنيم تا اين امر براي همه عزيزان مسجل بشه
    ممنون و متشكر از همه عزيزان

نوشته شما بسیار اندک است ، تعداد کاراکتر های هر نوشته دست کم 10 عدد میبایست باشد.
    ذخیره فایل:
    VB6:

Private Sub Command1_Click()
    Open App.Path + "/A.txt" For Output As #1
    LName = Text1.Text
    Write #1, LName
    Close #1
    End Sub

VB.Net
    ?

کاربر دائمی آواتار zahedi121
    محل زندگی
    زیر آسمان خدا

سلام
    فکر کنم اگر به مشکل برخوردیم و منبع فارسی پیدا نکردیم این کتاب مفید باشه :
    http://msdn.microsoft.com/en-us/vbasic/ms788236

موفق باشید

محل زندگی
    زیر آسمان خدا

سلام
    در تاپیک : https://barnamenevis.org/showthread.p...B6-به-VB2010
    که به علت تکراری بودن به این تاپیک ارجاع شده گفته شده که در vb2010 فایلهای vb6 خودکار آپگرید
    می شوند ولی من وقتی می خوام اینکار را بکنم این خطا میاد :
    2.JPG

ضمنا گفته شده که در منوی tools هم گزینه ای برای این مطلب وجود داره ولی در منوی تولز من :

1.JPG

همچین گزینه ای وجود نداره .
    لطفا راهنمایی کنید ، خیلی سپاسگزارم.

محل زندگی
    پشت کامپیوتر

دوستانی که آمادگی دارن به این تایپیک کمک کنند اعلام کنند تا به صورت برنامه ریزی شده بریم جلو

محل زندگی
    زیر آسمان خدا

سلام
    ببخشید دوستان ولی خیلی به تبدیل کد vb6 به vb2010 احتیاج دارم اگر لطف کنید به سوالم (پست 62) پاسخ بدهید خیلی ممنون میشم.
    ضمنا سرچ که کردم به این برنامه برخوردم : http://www.artinsoft.com/msdn/?msdn اگر خود vb.net اینکار را انجام می دهد پس این برنامه چیه ؟ کسی با برنامه vbuc که لینکش بالا هست کار کرده ؟

خیلی سپاسگزارم
    آخرین ویرایش به وسیله zahedi121 : جمعه 14 مرداد 1390 در 00:07 صبح

(این هم روشی که دوستمو گفت البته با توضیحات و عکس؛ این تاپیک را من چند وقت پیش زده بودم که به دلیل اینکه به به این موضوع مربوط می شه همون را براتون می گذارم.)

باسلام خدمت همه دوستان.

من خیلی وقت پیش زبان برنامه نویسی خودم را از VB6 به VB.Net ارتقا دادم . در این بین پروژه ها و کدهای داشتم که با VB6 نوشته بودم و نیاز داشتم که از اونها از در VB.Net استفاده کنم. اما خوب همه می دانیم که تغییراتی بین این دو زبان به و جود آمده.

هدف من از ایجاد این تاپیک این بود که این امکانات را به افرادی که به آنها نیاز دارند اما از و جود آنها بی اطلاع هستند معرفی کنم. چون بعضی وقت ها دوستانی را دیدم که برای تبدیل و معادل کد های دو زبان دچار مشکل می شدند.

اولین امکانی که VB.Net در اختیار برنامه نویسان VB6 قرار داده این است که می توانند پروژه VB6 خود را مستقیما درون VB.Net باز کنند تا همه کدها و پروژه به معادل آن در زبان VB.Net تبدیل شود پروژه آنها در VB.Net باز و قابل ویرایش باشد.

برای استفاده از این امکان باید به قسمت کد نویسی VB.Net رفته و از منوی Tools این گزینه را انتخاب کنید.

در پنجره باز شده کدهای مورد نظر را تایپ کرده و سپس دکمه Upgrade را بفشارید.

دات نت من ultimate 2010 نصب كردم اما چنين گزينه اي وجود نداره . چيكار بايد بكنم؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جنوب عشق است

بابا یکم روی کار با بانک اطلاعاتی کار کنین
    معادل اینا چیه ؟ توی vb.net 2010

Path = App.Path & "\bank\mybank.mdb"
    Adodc1.ConnectionString = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" & Path & "; Persist Security Info=False"
    Adodc1.CommandType = adCmdText
    Adodc1.RecordSource = "Select * From [info]"
    Adodc1.Refresh

Adodc1.Recordset.Fields("code") = Text1

Adodc1.Recordset.Delete

Adodc1.Recordset.Update "Code", Text1

کلا کار با بانک رو یاد بدید

کاربر دائمی آواتار M.T.P
    محل زندگی
    Planet Earth

دات نت من ultimate 2010 نصب كردم اما چنين گزينه اي وجود نداره . چيكار بايد بكنم؟
    در حالت Design این منو مخفیه ،، تب کد نویسی رو که باز می کنید پیداش میشه.

کاربر دائمی آواتار M.T.P
    محل زندگی
    Planet Earth

بابا یکم روی کار با بانک اطلاعاتی کار کنین
    معادل اینا چیه ؟ توی vb.net 2010
    همون Adodc رو به ToolBox اضافه کنید ، کدتون تغییر خاصی نمی خواد فقط App.Path ldai:

کد HTML:
    My.Application.Info.DirectoryPath

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جنوب عشق است

Adodcکجاست ؟ اینارو میگی ؟
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: png ado.PNG‏ (5.4 کیلوبایت, 110 دیدار)

کاربر دائمی آواتار M.T.P
    محل زندگی
    Planet Earth

نقل قول نوشته شده توسط sobhan93 مشاهده تاپیک
    Adodcکجاست ؟ اینارو میگی ؟
    کد HTML:
    Tools \ choose toolbox intems \ {Tab}COM Components \ Microsoft Ado Data Control 6.0

کاربر دائمی آواتار _behnam_
    محل زندگی
    سونای ایران ( بوشهر )

سلام!
    با اجازه آقای M.T.P
    به نظرم اصلا کار درستی نیست که بخوایم از Microsoft Ado Data Control 6.0 توی VB.net استفاده کنیم!!!چراکه توی اجرای بعضی دستورات حتی داخل VB6 کم میاره چه برسه به VB.net
    همون OleDb دات نت بهتره
    ببینید اگه بخوایم به این فکر کنیم که بیایم همون دستورات و همون روش برنامه نویسی
    VB6 رو توی VB.net پیاده کنیم 100% یه جا به مشکل بر میخوریم
    بنده هم قبلا همین کارو کردم اما دیدم در اشتباه بودم , الان دارم VBdotNET رو از اول کار میکنم انگار نه انگار که قبلا VB6 کار کرده باشم

(البته بلاجبار توی دانشگاه بهمون یاد میدن )

کاربر دائمی آواتار butterfly8528
    محل زندگی
    CLR

سلام دوست عزیز .
    امکان آپگرید از VB6 به VB2010 وجود نداره ، شما باید با استفاده از VS2008 کدهای VB6 رو آپگرید کنبد به VB.Net .
    موفق باشید .

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    بابل

يك سوال :
    اقا اين مطلب كه كه ميگن كدهاي .net نسبت به vb6 خيلي راحت تر كرك ميشه صحت داره ؟؟؟؟
    با تشكر.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    35°41′46″N 51°25′23″E

در شرایط برابر بخواهیم مقایسه کنیم، اکثر فایل های اجرایی Disassemble می شن، چه واسه net. و چه نه، اما Assembly های net. فکر می کنم سطح بالاتر هستند و راحت تر Crack می شن. #Dis رو امتحان کن.

کاربر دائمی آواتار butterfly8528
    محل زندگی
    CLR

يك سوال :
    اقا اين مطلب كه كه ميگن كدهاي .net نسبت به vb6 خيلي راحت تر كرك ميشه صحت داره ؟؟؟؟
    بله ، 100% صحت داره .

نقل قول نوشته شده توسط ali reza mansoori 2 مشاهده تاپیک
    دوستانی که آمادگی دارن به این تایپیک کمک کنند اعلام کنند تا به صورت برنامه ریزی شده بریم جلو
    آره. من هستم. خیلی دوس دارم .net رو از اول کامل یاد بگیرم و اون چیزایی که یاد دارم به دیگران بدم. پس با کار برنامه ریزی شده توی این تاپیک کاملن موافقم.
    ولی انگار خیلی وقته تاپیک خوابیده !!!

کاربر دائمی آواتار caspianhero
    محل زندگی
    زیر سایه ی خدا

با سلام بر دوستان
    من با نگاهی که به کدها کردم دیدم که کدهای vb.net خیلی قابل فهم تر نسبت به vb6 هست!!! و تکنولوژی که دات نت به کار رفته خیلی از vb بهتره!!!!
    دوستان اگر این تایپیک را ادامه بدهند خیلی جذاب میشه!!

کاربر دائمی
    محل زندگی
    root

Cool نقل قول: تبدیل کدهای VB6 به VB.Net

سلام . این برنامه که با وی بی نوشتم در خصوص کار با فایل در ویژوال بیسیکه

میشه این سورس رو به وی بی.نت برام تبدیل کنید ؟؟

میخوام دقیق تبدیل بشه . ممنون میشم

فایل رو ضمیمه کردم
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    قم

با سلام ضمن تشکر از شما دوست عزیز
    چند تا سوال فنی داشتم
    اول اینکه برای Upgrade کردن vb6 باید اونو توی visual studio باز کنم و بعد tools و بعد Upgrade Visual Basic 6 Code بزنم یا اینکه نه ؟
    اگه این طوره من گزینه Upgrade Visual Basic 6 Code رو توی tools نمی بینم
    لطفا راهنمایی کنید(لطفا زیر دیپلم توضیح بدید)
    با تشکر

سلام و درود بر همگی. من دیدم کلا انتقال بی معناست (خود مایکروسافت هم فهمید و ویزارد آپگرید رو ورداشته) دارم برنامه رو دوباره می نویسم. دو سه تا مشکلاتم از اینجا حل شد مابقی از جاهای دیگه. چیزی که خیلی من رو اذیت می کنه ایجاد ارایه از اشیا (مثل تکست باکس). تو vb6 من زمان دیزاین فرم تمام تکست باکس هام رو ارایه می کردم تا برای اینکه با زدن اینتر از یک باکس به باکس بعدی بره راحت کد نویسی بشه. ظاهرا تو .Net باید تو کد اشیا رو ایجاد کنی و بعد آرایه ای ازشون استفاده کنی. یک کم جاگذاری و چیدمان سخت می شه. راهی نداره مثل vb6 همون اول اعلام کنی این اشیا آرایه هستن؟؟؟؟

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •