نمایش نتایج 1 تا 40 از 214

نام تاپیک: سورسهاي نمونه آموزشي

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    کاربر دائمی آواتار mbshareat
    محل زندگی
    شهر مقدس قم-چهارمردان-کوچه 37

نقل قول: سورسهاي نمونه آموزشي

سلام به همه دوستان
    آقا مجتبی تاجیک یه برنامه نوشته بودند برای گزارش هندل و خصوصیات دیگه پنجره و کامپوننت.
    من یه کم روش کار کردم که بشه باهاش پیغام هم فرستاد.
    استفاده اصلی این برنامه تعامل با برنامه های دیگه هست.
    اگه خواستین سورس برنامه تغییر یافته رو بردارین:
    Send Message 2.gif

SendMessage2.rar
    من محتوای یونیت Messages رو تو یه فایل txt ریختم و تو برنامه پیغامها رو جدا می کنم و در یک ListBox می ریزم. دلفی من قدیمیه اگر دوست داشتین محتوای یونیت Messages دلفی خودتون رو رو توی فایل Messages.txt کنار برنامه بریزین تا کامل تر بشه.وقتی در لیست باکس مربوط به نام پیغام هستین می تونین کارکتر اول نام پیغام (بدون پیشوند!) رو فشار بدین تا یکراست (چیزی مثل AutoComplete) به اون پیغام منتقل بشین!
    اگه نمی دونستین کدوم پیغام به دردتون میخوره می تونین دکمه View Messages Text File رو فشار بدین و در فایل جستجو بدینتا پیغام مربوطه رو پیدا کنین.البته بعضی پیغامها تو یونیت Windows هستند که البته اگه خواستین می تونین پیغامهاش رو تو فایل Messages.txt بریزین و توی برنامه استفاده کنین.
    برای تولید کد یا ارسال پیام روی کامپوننت یا فرم مورد نظر برین و Ctrl+Space رو فشار بدین و بعد دکمه مربوطه رو در برنامه فشار بدین تا برنامه با استفاده از اطلاعات کادرهای بالای فرم کد رو تولید کنه یا پیغام رو بفرسته.Ctrl+L هم باعث میشه برنامه چیزی گزارش نکنه!
    توی کادر پارامترها هم می تونین عدد یا رشته وارد کنین. دکمه Send Message هم پیغام می فرسته هم کد ایجاد می کنه.
    یک تجربه:
    من هندل یک کامپوننت رو نداشتم با ;(متن کامپوننت,نام کلاس کامپوننت)FindWindow نتونستم هندش رو بدست بیارم!
    ولی اگه هندل کامپوننت رو دارین با کد جناب MohsenB می تونین هندل فرم رو بدست بیارین:

function GetFormHandle(ObjHandle: THandle): THandle;
    begin
    if GetParent(ObjHandle) = 0 then
    Result := ObjHandle
    else
    Result := GetFormHandle(GetParent(ObjHandle));
    end;
    آخرین ویرایش به وسیله mbshareat : چهارشنبه 06 اردیبهشت 1391 در 09:40 صبح

کاربر تازه وارد آواتار rainstorm
    محل زندگی
    هر کجا باشم فرقی نمی کنه مهم اینکه تو گل زندگمی

Question نقل قول: سورسهاي نمونه آموزشي

نقل قول نوشته شده توسط mbshareat مشاهده تاپیک
    سلام به همه دوستان
    آقا مجتبی تاجیک یه برنامه نوشته بودند برای گزارش هندل و خصوصیات دیگه پنجره و کامپوننت.
    من یه کم روش کار کردم که بشه باهاش پیغام هم فرستاد.
    استفاده اصلی این برنامه تعامل با برنامه های دیگه هست.
    اگه خواستین سورس برنامه تغییر یافته رو بردارین:
    Send Message 2.gif

SendMessage2.rar
    من محتوای یونیت Messages رو تو یه فایل txt ریختم و تو برنامه پیغامها رو جدا می کنم و در یک ListBox می ریزم. دلفی من قدیمیه اگر دوست داشتین محتوای یونیت Messages دلفی خودتون رو رو توی فایل Messages.txt کنار برنامه بریزین تا کامل تر بشه.وقتی در لیست باکس مربوط به نام پیغام هستین می تونین کارکتر اول نام پیغام (بدون پیشوند!) رو فشار بدین تا یکراست (چیزی مثل AutoComplete) به اون پیغام منتقل بشین!
    اگه نمی دونستین کدوم پیغام به دردتون میخوره می تونین دکمه View Messages Text File رو فشار بدین و در فایل جستجو بدینتا پیغام مربوطه رو پیدا کنین.البته بعضی پیغامها تو یونیت Windows هستند که البته اگه خواستین می تونین پیغامهاش رو تو فایل Messages.txt بریزین و توی برنامه استفاده کنین.
    برای تولید کد یا ارسال پیام روی کامپوننت یا فرم مورد نظر برین و Ctrl+Space رو فشار بدین و بعد دکمه مربوطه رو در برنامه فشار بدین تا برنامه با استفاده از اطلاعات کادرهای بالای فرم کد رو تولید کنه یا پیغام رو بفرسته.Ctrl+L هم باعث میشه برنامه چیزی گزارش نکنه!
    توی کادر پارامترها هم می تونین عدد یا رشته وارد کنین. دکمه Send Message هم پیغام می فرسته هم کد ایجاد می کنه.
    یک تجربه:
    من هندل یک کامپوننت رو نداشتم با ;(متن کامپوننت,نام کلاس کامپوننت)FindWindow نتونستم هندش رو بدست بیارم!
    ولی اگه هندل کامپوننت رو دارین با کد جناب MohsenB می تونین هندل فرم رو بدست بیارین:

function GetFormHandle(ObjHandle: THandle): THandle;
    begin
    if GetParent(ObjHandle) = 0 then
    Result := ObjHandle
    else
    Result := GetFormHandle(GetParent(ObjHandle));
    end;
    سلام
    ضمن تشکر از برنامه بی نظیرتون من برنامه رو با app چک کردم جواب میده (تمام دکمه های ماشین حساب ویندوز رو به متن دلخواه تغییر دادم)ولی چه طوری میشه به یه Edit تو Firefox یا IE متن فرستاد؟ میخوام یه روبات برای پر کردن یه فرم رو اینترنت بنویسم

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •