نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: چگونه مقاله ای را که در یک کنفرانس ارئه شده پیدا کنم؟

چگونه مقاله ای را که در یک کنفرانس ارئه شده پیدا کنم؟

با سلام</p>چگونه می توانم به جدید ترین ارائه ها در یک زمینه نرم افزاری مثلاً در یک کنفرانس دسترسی پیدا کنم؟ مثلاً می خواهم بدانم که راجع به سیستم های توزیع شده و حواشی آن ، آخرین اطلاعات ارائه شده چه بوده است؟با تشکر

نقل قول: چگونه مقاله ای را که در یک کنفرانس ارئه شده پیدا کنم؟

تو ایران من این سایت رو می شناسم که بعضی اوقات مقاله ها رو قرار می ده:

http://www.civilica.com/

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: چگونه مقاله ای را که در یک کنفرانس ارئه شده پیدا کنم؟

از scholar.google.com می‌شه استفاده کرد. همچنین از سایت‌های مؤسسات معروفی که کنفرانس و ژورنال دارند مثل IEEE و ACM. همچنین از پایگاه‌های نمایه‌کننده و منتشرکننده‌ی مقالات مثل sciencedirect.com و citeseer.ist.psu.edu و springer. همچنین می‌توانید در گوگل برای کنفرانس‌ها و ژورنال‌ها جستجو کنید مثلاً «distributed systems conference». کلاً یک راه مطمئن این است که سایت یک آزمایشگاه یا دانشکده یا مؤسسه‌ی پژوهشی فعال در آن زمینه (مثل distributed computing) را پیدا کنید و اگر سرشان به تنشان بیرزد معمولاً فهرست کاملی از همه‌ی کنفرانس‌ها و ژورنال‌ها در آن حوزه دارند (مثلاً این احتمالاً همه‌ی چیزی است که برای دسترسی به آخرین مقالات در حوزه‌ی محاسبات توزیع شده نیاز دارید). بعد می‌توانید دانه به دانه به سایت آن کنفرانس‌ها و ژورنال‌ها سر بزنید و عنوان‌ها و چکیده‌های آخرین مقالاتشان را ببینید.

بعد برای این که خیلی از مقاله‌ها را بفهمید نیاز هست که مقدماتش را خوانده باشید. ارجاع به بیشتر این مقدمات را می‌توانید در بخش ارجاعات مقاله‌ها پیدا کنید و اصلاً در پژوهش‌های درست و حسابی خیلی از اوقات این مطمئن‌ترین روش برای پیدا کردن یک مقاله است (چون می‌دانید که مثلاً فلان پژوهشگر معتبر به آن ارجاع داده). یعنی شما یک مقاله را پیدا می‌کنید که در مورد بهبود فلان قسمت از فلان الگوریتم صحبت کرده ولی شما نمی‌دانید اصلاً آن الگوریتم چیست و به چه دردی می‌خورد. معمولاً در خود مقاله به مقاله‌هایی که در این موارد صحبت کرده‌اند ارجاع داده می‌شود.

با روش‌های فوق تضمینی می‌توانید عنوان و چکیده را پیدا کنید، ولی پیدا کردن متن کامل سخت‌تر است. معمولاً استفاده از گوگل نشان می‌دهد که متن در وب پیدا می‌شود یا نه. یا این که در شبکه‌های اشتراک‌گذاری فایل مثل emule بگردید. در غیر اینصورت باید دسترسی خاصی به این سایت‌های منتشرکننده داشته باشید، مثلاً خیلی از دانشگاه‌های خودمان این سایت‌ها را مشترک هستند و می‌توان با IPهای دانشگاه مقالات را بارگیری کرد (اگر آشنا در این دانشگاه‌ها داشته باشید شاید بتوانند کمکتان کنند). البته بعضی از مقاله‌ها را حتی اینطوری هم نمی‌شود بارگیری کرد و باید یک نفر مشترک آن‌ها باشد. مثلاً خیلی از اساتید دانشگاه یا دانشجویان دکتری مشترک IEEE و جاهای دیگر هستند و اگر با آن‌ها آشنا باشید احتمالاً کمکتان می‌کنند. اگر خیلی آشنا باشید ممکن است نام کاربری و گذرواژه‌شان را هم به شما بدهند!

در کل اگر در حال آغاز پژوهش هستید، بهتر است اول یک دید کلی راجع به زمینه‌ی مورد علاقه‌تان پیدا کنید. بهترین روش برای پیدا کردن این دید کلی این است که یک textbook اصلی و معروف آن حوزه را ببینید. خیلی از مقاله‌ها هم موضوعشان دادن همین دید کلی است و به عنوان survey شناخته می‌شوند، و یک معرفی کلی از آن حوزه و مسائلش می‌دهند و مباحث روز را هم می‌گویند. مثلاً می‌توانید جستجو کنید «distributed computing research survey» (یا عبارت‌های مشابه) تا ببینید در این مورد مقاله‌ای هست یا نه. باز هم اگر از کسی که در آن حوزه پژوهشگر است کمک بگیرید احتمالاً می‌تواند دقیقاً منابع مناسب را به شما معرفی کند.

و بعد هم این که اگر دوست دارید پژوهش جدی انجام دهید، منابع فارسی می‌توانند کمک بکنند ولی اصلاً و به هیچ وجه کافی نیستند. جمعیت ایران یک درصد دنیاست و نسبت منابع و مقاله‌های فارسی به انگلیسی از این هم کمتر است چون خیلی از کسانی که زبان مادری‌شان انگلیسی نیست و بیشتر پژوهشگران ایرانی، مقاله‌هایشان را به انگلیسی می‌نویسند. بنابراین شما صدها برابر بیشتر امکان دارد که در یک زمینه به انگلیسی مطلب خوب پیدا کنید تا به فارسی. به خصوص در علوم رایانه که ما جامعه‌ی فعال بومی ضعیف‌تری داریم تا مثلاً تاریخ یا حقوق یا مهندسی عمران.
    آخرین ویرایش به وسیله Mamdos : پنج شنبه 27 اسفند 1388 در 01:17 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •