نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: چگونگی آگاهی سرور از اتصال یک کلاینت و کنترل مصرف !

کاربر دائمی آواتار jlover
    محل زندگی
    زیر میز کامپیوترم !

چگونگی آگاهی سرور از اتصال یک کلاینت و کنترل مصرف !

با عرض سلام ارادت خدمت همه ی عزیزان

من در نظر دارم یه برنامه ی کنترل ترافیک برای شبکه ی خونگیمون بنویسم و اون رو روی سرور سوار کنم ( کاری دقیقن شبیه کنترلی که سرور یک آی اس پی روی کلاینتهاش انجام میده ، منتها در سطحی ساده تر )
    مسئله از اونجا ناشی میشه که میخام روی سیستم کلاینت هیچ برنامه ای نصب نشه
    و هیچ تنظیم خاصی هم انجام نشه ( چرا که این امکان رو به کاربر کلاینت میده که این تنظیمات رو تغییر بده )
    در واقع میخام برنامه ی سرور که گوش به زنگ هست به محض وصل شدن کلاینت ( همه ی ترافیک کلاینت رو از درگاه خودش عبور بده و کنترل لازم رو به عمل بیاره

اینو هم بگم که هدف من از حل این مسئله صرفن شمردن ترافیک کلاینت و نشون دادن مصرف و قطع ارتباط نیست،چرا که این برنامه ها همه شون موجود هستند و امکانات مختلفی هم ارایه میدند و البته باید در سیستم کلاینت نصب بشند؛قضیه امنیتی هم نیست ! سیستم سیتم خاهرمه تو اون اتاق و از وقتی که سر میزان مصرف ( لعنت به این وضع ای دی اس ال ) با هم اختلاف پیدا کردیم ( گزینه ی دانلود رو میزد و ... ) دیگه سیم میما رو کنده و میره کارت میخره ، منم که همه ش با متن سر و کار دارم همین سه گیگ رو هم آخر ماه اضفه میارم . بنابراین تصمیم گرفتم زمانیکه بحث برنامه نویسی شبکه و مدل کلاینت / سرور رو یاد گرفتم از این سوژه هم برای تمرین استفاده کنم و هم یه کاری بکنم که نه سیخ بسوزه نه کباب ....

و حالا وقتش شده

مختصات شبکه و مسئله :

یک شبکه ی خونگی ساده که از یک روتر ای دی اس ال ( TD-881 ) با پیکربندی pppoe برای اتصال به اینترنت استفاده میکنه - سیتم من با یو اس بی و سیتم دوم با کابل شبکه بهش وصل هستند
    هدف برنامه : کنترل ترافیک یکی از کلاینتها

سناریوی ابتدایی :
    چیزی که من به ذهنم میرسه اینه که

1 _ برنامه ی سرور باید در حال اجرا باشه روی
    یا
    * روتر ، که قطعن حالت بحث انگیز تریه و باید دید که اصلن چنین اکانی وجود داره یا نه
    یا برای سادگی بیشتر
    * فرضن سیستم خودم به عنوان سرور عمل کنه و کلاینت رو از سیتم خودم تغذیه کنم،در اینصورت راه اندازی برنامه ی سرور به سادگی امکانپذیره

2 _ باز کردن کانال از سوی کلاینت به درگاه مورد نظر در سرور
    که این قسمت دقیقن چالش من هست و هیچ ایده ای درباره ش ندارم که چطور بدون استفاده از یک برنامه در سیتم کلاینت این کار رو انجام بدم و به سبب محدودیت اطلاعاتی که در حوزه ی شبکه دارم مزاحم شما عزیزان در این تالار شدم

3 _ دیگه از اینجا به بعدش با خودم

( البته قبلش یه رونوشت توتالار شبکه گذاشتم،امیدوارم بالاخره نتیجه ای بگیرم )
    خیلی ممنون

کاربر دائمی آواتار saeedIRHA
    محل زندگی
    Eclipse

نقل قول: چگونگی آگاهی سرور از اتصال یک کلاینت و کنترل مصرف !

با سلام؛
    من تجربه عملی‌ با java رو تو این ضمینه ندارم، ولی‌ فک کنم با عملکرد یک DHCP Server و PacketSniffer بتونی‌ کاری که میخواهی‌ رو باهاش انجام بدی، البته ضعف‌های هم در java هست برای چنین کاری، اونم بخاطر استفاده از Low Layer‌های شبکه در چنین برنامه نویسی‌های هست.
    برای چنین برنامه‌های ++C خیلی‌ راحتر ه (البته به نظر من )

با این اوصاف ۳ تا لینکی‌ که برات گذاشتم نحویه پیاده سازی DHCP و PacketSniffer رو بهت نشون میده و اشکالاتی که Java در این ضمینه داره :
    http://www.dhcp.org/javadhcp/
    http://netresearch.ics.uci.edu/~kfuj...doc/index.html
    http://dhcpd-j.org/frequently_asked_questions

موفق باشید

نقل قول: چگونگی آگاهی سرور از اتصال یک کلاینت و کنترل مصرف !

سلام .
    ببین من زیاد روی این مسئله فکر نکردم . فقط یه ایده دارم :
    یه سرور با JAVA بنویس که به عنوان یک برای مشتری ها عمل کنه PRO--XY.بعد کافیه اطلاعات ترافبک سرور رو LOG کنی!و همینطور با برسی ترافیک عبوری هر کاری دلت خواست با داده ها و ترافیک بکنی!
    یک بار و برای همیشه می خواهم چیزهای زیادی ندانم.فرزانگی نیز برای شناخت , محدودیت می آفریند .(پندها وپیکان ها – فردریش نیچه)

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •