نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: قرار دادن لینک DB در برنامه جاری

قرار دادن لینک DB در برنامه جاری

سلام.
    یه کد نوشتم،و یه data base دارم که تو درایو D دخیره شده،جالا این برنامه رو میهوام تو یه کامپیوتر دیگه اجرا کنم و به عنوان مثال تو درایو E کپی میکنمش،اما تو کد برنامه من DB رو تو یه درایو دیگه بایند کردم.
    private void main_page_Load(object sender, EventArgs e)
    {
    int count = 1;
    strCon = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;" + "Data Source=D:\\loin\\st.mdb";
    Con = new OleDbConnection(strCon);
    Con.Open();
    strSql = "SELECT * FROM customer";
    cmd = new OleDbCommand(strSql, Con);
    .
    .
    .
    .
    }
    .

Data source درایو D ست شده،چطوری میتونم تو درایوی که کپی میکنم برنامه رو بدون دست کاری کد برنامه اجرا کنم.
    مرسی.
    فکر میکنم با حرف ~ میشه اینکارو کرد اما مطمئن نیستم،اگه مد رو بدین ممنون میشم.

کاربر دائمی آواتار mohammad diba
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: قرار دادن لینک DB در برنامه جاری

دوست عزیز اگه دیتابیست attach هست از Application.ExecutablePath استفاده کن . بیشتر توضیح بدی کمکت می کنم.

نقل قول نوشته شده توسط mohammad diba مشاهده تاپیک
    دوست عزیز اگه دیتابیست attach هست از Application.ExecutablePath استفاده کن . بیشتر توضیح بدی کمکت می کنم.
    دوست عزیز:
    این برنامه اگه تو درایو Dریخته شه برنامه اجرا میشه،اما اگه تو درایو E یا هر جایی به غیر از اون آدرسی که داخل Dta source هست ریخته شه Data base not found میزنه.
    توی VB اینجوریه که اگه اسم درایو رو ذکر نکنید درایو جاری در نظر میگیره اما کد C#‎‎ رو نمیدونم.
    ممنون

کاربر دائمی آواتار mohammad diba
    محل زندگی
    تهران

مرسوم اینه که شما دیتابیس رو کنار exe قرار بدید وبرای مسیر از Application.ExecutablePath استفاده کنی

بهتره که ConnectionString رو Runtime دستکاری کنی.برای تغییر ConnectionString می تونید به این صورت عمل کنید:
    توی فایل Settings.cs ی متد یا property درست کن.این متد یا property به connectionstring دسترسی داره،بنابر این میتونی اونو از هرکجای برنامه فراخوانی کنی.

فایل db رو بزار تو یه پوشه کنار فایل exe ....
    strCon = "Provider=Microsoft.Jet.OLEDB.4.0;Data Source=" + Application.StartupPath + "\\DB\\st.mdb";

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •