نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: فیلد محاسباتی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran-Tehran

فیلد محاسباتی

با سلام
    من میخواهم در جدول یک فیلد محاسباتی داشته باشم که مثلا حاصلجمع دو فیلد دیگر باشد.
    لطفا بگید باید چه کار کنم

کاربر جدید
    محل زندگی
    me_a2002@hotmail.com
    سلام
    برای این کار از Query باید استفاده کنی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran-Tehran
    من از بانک اطلاعاتی در یک برنامه دلفی استفاده می کنم و می خواهم مقدار فیلد خود به خود حساب شود.

با سلام

فکر کنم سادترین راه این باشه که همون موقع که داریم فیلدها رو insert می کنیم هر محاسباتی که داریم انجام بدیم و در فیلد مورد نظر قرار دهیم.

اگر این کار رو بعدا خواستیم ( به هر دلیلی ) انجام بدیم من استفاده از دستور update رو پیشنهاد می کنیم:

UPDATE tablename
    fieldname1=fieldname2+fieldname3
    where ....

سلام .
    دوست عزیز از لحاظ فنی و نرمال سازی بانکها هیچ وقت درست نیست فیلدهایی را که محاسبه فیلدهای دیگر بدست میاید در بانک ذخیره کنیم . در این موارد بهترین راه استفاده از کوئیری است . چون در غیر این صورت موقع حذف یا Update یاInsertکردن فیلدهای دیگر با مشکل مواجه خواهی شد . حالا اگر بتونی بگی بانک در چه مورد هست شاید بتونیم بیشتر کمک کنیم .

من منتظر پاسخ شما هستم .
    جوجه دیتا بیس کار .

کاربر دائمی آواتار linux
    محل زندگی
    تهران
    دوست عزیز از لحاظ فنی و نرمال سازی بانکها هیچ وقت درست نیست فیلدهایی را که محاسبه فیلدهای دیگر بدست میاید در بانک ذخیره کنیم . در این موارد بهترین راه استفاده از کوئیری است . چون در غیر این صورت موقع حذف یا Update یاInsertکردن فیلدهای دیگر با مشکل مواجه خواهی شد . حالا اگر بتونی بگی بانک در چه مورد هست شاید بتونیم بیشتر کمک کنیم .
    کاملا درست هست!
    اگر دیتا بیس خونده باشید و نرمال سازی را بلد باشید این حرف دوستمون کاملا صحیح هست

داخل فیلد خود قرار بده

fieldname1=fieldname2+fieldname3

کاربر دائمی آواتار ehsan_ansaripoor
    محل زندگی
    isfahan
    دوست عزیز همان طوری که دوستان اشاره کردند ذخیره نکردن فیلد محاسباتی در Database یکی از اصول ایزوله کردن بانک اطلاعاتیه.

به نظر بنده شما برای این کار بهتره از یک جدول دیگه کمک بگیری و اطلاعات را پس از منتقل کردن به اون جدول با استفاده که از دستور Update در SQL که دوستمون اشاره کرد محاسبه کنی.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •