نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: وارد کردن object در یک فایل اکسل

کاربر دائمی آواتار f_pakzad
    محل زندگی
    مازندران

وارد کردن object در یک فایل اکسل

به برنامه ای نیاز دارم که در آن یک فایل اکسل تولید شود و یک آبجکت در آن قرار گیرد.
    فرض کنید یک فایل اکسل باز کردیم و در سربرگ insert با کلیک روی object فرمی باز میشه که در آن آبجکت مورد نظر را انتخاب میکنیم.حالا میخوام این کار از طریق برنامه نویسی باشه .فرض کنید آبجکت مورد نظر یک فایل word یا bmp است.
    البته چند روزه که رو این موضوع کار میکنم و خیلی جستجو کردم اما در اکثر برنامه ها با آبجکت کار نشده.مثلاً برای افزودن تصویر ، تصویر را از یک آدرس در فایل کپی کردند.البته کلاسهایی مثل
    Microsoft.Office.Interop.Excel.DrawingObjects
    هست اما نمیدونم چه طور باهاش کار کنم.توابعی برای درج shape هست اما برای آبجکت نمیدونم چه کنم؟
    ضمناً کد زیر برای افزودن shape به اکسل هست
    در این کد سه تا مثلث به صورت گروهی در یک فایل اکسل درج میشه
     CultureInfo oldCulture = System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentCultu  re;

System.Threading.Thread.CurrentThread.CurrentCultu re = new System.Globalization.CultureInfo("en-US");

Microsoft.Office.Interop.Excel.Application xl = new Microsoft.Office.Interop.Excel.ApplicationClass();
    Microsoft.Office.Interop.Excel.Workbook wb = xl.Workbooks.Add(Microsoft.Office.Interop.Excel.Xl WBATemplate.xlWBATWorksheet);
    Microsoft.Office.Interop.Excel.Worksheet ws = (Microsoft.Office.Interop.Excel.Worksheet)wb.Activ eSheet;

ws.Shapes.AddShape(Microsoft.Office.Core.MsoAutoSh apeType.msoShapeIsoscelesTriangle, 10, 10, 100, 100).Name = "shpOne";
    ws.Shapes.AddShape(Microsoft.Office.Core.MsoAutoSh apeType.msoShapeIsoscelesTriangle, 150, 10, 100, 100).Name = "shpTwo";
    ws.Shapes.AddShape(Microsoft.Office.Core.MsoAutoSh apeType.msoShapeIsoscelesTriangle, 300, 10, 100, 100).Name = "shpThree";
    object[] shapeArray = { "shpOne", "shpTwo", "shpThree" };

Microsoft.Office.Interop.Excel.ShapeRange rng = ws.Shapes.get_Range(shapeArray);
    Microsoft.Office.Interop.Excel.Shape grp = rng.Group();
    xl.Visible = true;;

ممنون میشم اگر کمک کنید یا حتی مرجعی برای مطالعه د راین زمینه بهم معرفی کنید
    آخرین ویرایش به وسیله f_pakzad : یک شنبه 29 فروردین 1389 در 22:37 عصر

محل زندگی
    مازندران

نقل قول: وارد کردن object در یک فایل اکسل

دوستان..میشه یه نگاهکی بندازید؟

محل زندگی
    مازندران

روش اضافه کردن یه word object در فایل اکسل رو تونستم بنویسم:
    Microsoft.Office.Interop.Excel.Application xl = new Microsoft.Office.Interop.Excel.ApplicationClass();
    ws.Shapes.AddOLEObject("Word.Document.12", missing, false, false, missing, missing, missing, 1, 1, 300, 300);

حالا تنها کاری که مونده اینه که چه طوری باید به این آبجکت در برنامه مقدار بدم؟
    تو رو خدا یه کمکی برسونید

محل زندگی
    مازندران

از کد زیر برای نوشتن متن در ابجکت استفاده میکنم

Shape   shape = ws.Shapes.AddOLEObject("Word.Document.12", missing, false, false,missing,missing,Microsoft.Office.Core.MsoTex  tUnderlineType.msoUnderlineDashHeavyLine, 10, 10, 100, 200);

shape.Select(Type.Missing);
    shape.TextFrame.Characters(missing,missing).Text = "High Risk";

اما ارور میده:
    Member not found. (Exception from HRESULT: 0x80020003 (DISP_E_MEMBERNOTFOUND))

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •