مشاهده دست آورد نظرسنجی: آیا به سوالات شما پاسخ جامعی داده می شود ؟

رای دهنده
35. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • بله

16 45.71%
  • خیر

4 11.43%
  • تا حدودی

15 42.86%
نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: آیا از سوالاتی که در این سایت می پرسید به جواب کامل و جامعی می رسید ؟

کاربر جدید آواتار JanAli1390
    محل زندگی
    شهرستان

آیا از سوالاتی که در این سایت می پرسید به جواب کامل و جامعی می رسید ؟

قابل توجه مدیران و اعضاء سایت برنامه نویس!!!!!!
    من در مدت کمتر از یک ماه یک سوال رو به چند روش مختلف پرسیدم ولی هیچوقت به سوالم جواب قانع کننده ای داده نشد به همین دلیل این نظرسنجی رو ایجاد کردم .
    امیدوارم منصفانه نظر بدید.

سوالات تقریبا مشابهی که پرسیده ام ولی هیچگاه به چواب نرسیدم :
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=213663
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=214630
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=215878
    آخرین ویرایش به وسیله JanAli1390 : چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389 در 13:18 عصر

Cool نقل قول: آیا از سوالاتی که در این سایت می پرسید به جواب کامل و جامعی می رسید ؟

با سلام
    در حدود %90 جواب گرفتم
    با تشکر از همگی دوستان

کاربر دائمی آواتار s.Jabbari
    محل زندگی
    تبریز

نقل قول: آیا از سوالاتی که در این سایت می پرسید به جواب کامل و جامعی می رسید ؟

تنها تالاری که نزدیک به 100% تاپیکهاش به نتیجه مطلوب می رسه sql server هست

کاربر دائمی آواتار mbsmbsmbs
    محل زندگی
    ایران زمین

Smile نقل قول: آیا از سوالاتی که در این سایت می پرسید به جواب کامل و جامعی می رسید ؟

متاسفانه در این تالارتقریبا اکثر سوالات به جواب نمی رسه! شاید هم من اشتباه می کنم

کاربر دائمی آواتار behnam25214
    محل زندگی
    @-<-<

به طور کلی به جواب نمیرسه.
    البته اگه دل تو فقط به اینجا خوش کنی، که جواب میگیری اشتباهه باید خودت هم از سایت های دیگه جستجو کنی چه ایرانی چه خارجی.

کاربر تازه وارد

جوابهام رو 90% با تلاش خودم به دست آوردم آخه معمولا سوالایی میپرسم که توی هیچ عطاری پیدا نمیشه.!!!
    اگه دوستان لطف کنن درصورت امکان با مثال توضیح بدن فکرکنم حداقل ما تازه کارا به یه نوایی برسیم
    بی نهایت از لطف همه دوستان ممنون

با سلام .
    بنده خيلي سوال نميپرسم ولي اگه برخي اوقات سوالي پرسيدم ، دوستان عزيز لطف كردن و جواب دادن .
    البته جواب ندادن به يه سوال ميتونه دلايل مختلفي داشته باشه . مثلا :
    آخه معمولا سوالایی میپرسم که توی هیچ عطاری پیدا نمیشه
    اين يكي رو دوست عزيزمون گفت .
    يا مثلا پاسخ دادن به سوالي كه پرسيده ميشه ، يه جواب طولاني رو طلب ميكنه و به دو دليل از جواب دادن بهش صرف نظر ميشه :
    1- نداشتن وقت كافي
    2- نداشتن حس و حال كافي
    و بعضي مواقع هم بر ميگرده به سطح عملي ما كاربران . شايد واقعا سوالي كه ميپرسيم رو كسي بلد نباشه بهش جواب بده .
    اين تعدادي از دلايلي بود كه بنده به ذهنم رسيد .
    موفق و سربلند باشيد...........

کاربر دائمی آواتار اَرژنگ
    محل زندگی
    arjang8000@gmail.com

بیشتر وقتها سوالی که پرسیده میشه اشتباه است، بدانه مطالعه است یا اینکه سوال در مورد روشی است که استفاده نمیشه ولی برایه اینکه یارو راه کج را از اول رفته و یک چیزی را سرهم کرده فکر میکنه که تنها مسئله‌ای که مونده اون چیزیه که میپرسه، ولی وقتی که ساختمان از بن خراب است، سوال هم روش پیاده کردن یک چیزه اشتباه را میپرسه.
    حالا اگر یکی که در برنامه‌نویسی اعتبار دارد به سوال (که در اصل درخواست پیاده کردن یک روش اشتباه است جواب بده) به اون روش اعتبار داده و به جایه اینکه مشکل اصلی حل بشه به اینکه روشهایه آشغال ترویج داده بشند و زمانی هم که مردم به بن‌بست میخورند از جواب سوال به یک روش اشتباه استفاده کنند و همینطوری پیش برند.

وقتی هم که اشتباه بودن اصل روش بازگو میشه، بعضیها بهشان برمیخوره و میگند "جواب داری بگو، وگرنه پست نزن" به این چی میشه گفت؟ اصل خراب میماند، گروه‌هایه بعدی میان و روشهایه اشتباه را مانند گوسفند ادامه میدن.

یکی هم اینکه هرکی از راه میرسه جواب میزنه، بسیار کم میشه بهشان گفت جواب : مثالهاش هم ، استفاده از متغییرهایه سراسری، استاتیک ، پابلی کردن کنترلهایه فرم ، روشهایه من درآوردی کار کردن با داتابیس...

به جایه اینکه به هر سوال (اشتباهی) جواب داده بشه باید اصل کار اول درست باشد، بعدش هم ۹۰٪ سوالهایی که در موارد اشتباه هستند خود بخود ناپدید میشن (اصل کار را درست کنند بیشتر مشکلهایی که اینجا بهشان میگند سوال خودبخود حل میشند).

به جایه اینکه به درصد جوابها توجه بشه به اینکه با جوابهایی که قبلاً اساتید فرستادن چی شد باید توجه بشه.

عمر کوتاه است، جواب دادن به هر چی نمیارزه.
    آخرین ویرایش به وسیله اَرژنگ : چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389 در 06:19 صبح

کاربر دائمی آواتار mohammad_2039
    محل زندگی
    تهران

با سلام حضور همه دوستان
    من وقتی با این سایت آشنا شدم واقعا تازه کار بودم( البته هنوز هم هستم) و همه جور سوالی میپرسیدم که دوستان هم همیشه لطف میکردن و جواب میدادن و تقریبا همیشه به جواب رسیدم. با ید اعتراف کنم اگه این سایت نبود من پروژه هایی رو که گرفتم ( هرچند کوچک بودن) هرگز نمیتونستم تموم کنم و چه بسا برنامه نویسی رو برای همیشه کنار میزاشتم همیشه برام جالب بوده و البته باعث افتخار که هموطن هام میان اینجا و با تمام توان و دانش خودشون بدون هیچ چشم داشتی به دیگران کمک میکنن به همتون خسته نباشید میگم و امیدوارم همیشه در زندگی موفق باشید.

پیامبر اکرم (ص): هرچیزی را زکاتی هست و زکات دانش پراکندن آن است در جایی که اهل آن باشند.

کاربر دائمی آواتار peymanjon
    محل زندگی
    مشهد

من وقتی سوالاتم را کلی میپرسم به جواب قانع کننده نمی رسیدم ، ولی تازگی ها فهمیدم که اگه مشکلاتم را ریز کنم و هر کدومشون را جدا بپرسم بهتر نتیجه میگیرم.
    در هر صورت من 90% به جوابهام رسیدم و واقعا از این سایت راضی هستم.فقط به نظر من اگه اعضای سایت در اوقات آزادشون در مورد هایی که زیاد سوال میشه مثل datagridview یا پروسیجرها و ... pdf های آموزشی فارسی تهیه کرده و در اینجاها قرار دهند هم جنبه آموزشی بالا میرود و هم دیگه نیازی به پست های تکراری و سوالات تکراری نیست.

کاربر دائمی آواتار daffy_duck376
    محل زندگی
    قزوین

بیشتر سوالاتی که من تا حالا پرسیدم تا حد 90% به من راهنمایی شده . این منطقی هست زیرا هیچکس دقیقا مشکلی که من دارم را باهاش برخورد نکرده . هرکس به نوع دیگه ای نسبت به برنامه خودش داشته و جوابش نسبت به تجربه خودشه. ما باید بقیه شو خودمون انجام بدیم.
    اگه دوستان لطف کنن درصورت امکان با مثال توضیح بدن فکرکنم حداقل ما تازه کارا به یه نوایی برسیم
    اگه واقعیتش رو بخواهید تا اونجا که من بلد بودم (البته زیاد بلد نیستم) سعی میکنم جواب دوستان رو بدم ولی بعضی وقتها کاربران انتظار دارن یه نمونه کد که شامل 100 خط کد هست بگذاریم . خوب مسلم هست که کسی به این سوال جواب نمیده چون اگه بخوای اون همه کد رو تایپ کنی خیلی طول میکشه و کسی حالشو نداره . معمولا بیشتر سوالات با یه راهنمایی حداکثر 6 خطه پاسخ داده میشن. از اون بیشتر بشه کسی حال جواب دادن رو نداره و اگه جواب بده احتمالا کد آماده رو قبلا داشته و تایپ نکرده ! به صورت کلی سایت پر محتوایی هست . از مدیران تشکر میکنم

کلا این مدلیه که اگه سوال تحلیلی بپرسی کسی حال فکر کردن نداره و اصولا جواب داده نمیشه ولی اگه سوال های پیش پا افتاده بپرسی که با یه سرچ توی خود help ویژوال استودیو یا گوگل به دست میاد راحت جواب داده میشه ! ضمن این که توی روز اینقدر سوال پرسیده میشه که شاید سوال های یه فرد در عرض یکی دو ساعت بره صفحه های بعدی که معمولا به چشم نمیاند و مسلما بی جواب هم میمونند .
    افراد باید یاد بگیرند اگه میدونند چی رو اشکال دارند اول سرچ بکنن و اگه به جواب نرسیدن سوال بپرسن در حالی که حداقل 70 درصد موارد اینطوری نیست ... صحبت یکی از دوستان هم که میگفتن خیلی از سوالات به خاطر طراحی نامناسب و سرهم کردن پیش میاد درسته ولی اصولا افراد بعد از پیاده سازی ( که بدون طراحی شکل گرفته یا به علت ضعف در طراحی و کمبود وقت در تحویل پروژه) به مشکلات عدیده میخورن و نیاز به جواب فوری دارن! در کل شاید جواب گرفتن از این فروم 40 % باشه !!

کاربر دائمی آواتار Parham.D
    محل زندگی
    شيراز

من در اکثر موارد جواب سوالات خودم رو گرفتم. چند مورد به ذهنم رسید که شاید بعضی از آنها تکراری باشه.

طبیعی هست که سه دسته کاربر داشته باشیم. آماتور، متوسط و پیشرفته. و باز هم طبیعی هست که تعداد آماتورها ( برابر با تعداد سوالات بیشتر) خیلی زیادتر از دیگران است. بعضی از کاربرهای متوسط و اکثر پیشرفتها فرصت کافی نداردند تا بشود به این همه سوال جواب بدهند. تعداد سوالات بسیار بیشتر از تعداد بحثها و موارد پیشرفته هست. بیشتر پیشرفته‏ها شاید اینطور فکر میکنند که بسیاری از سوالات به اندازه‏ای ساده یا تکراری هست که خود کاربر از طریق جستجو یا کتب مختلف میتواند به جواب برسد، و آنها زمان خود را صرف سوالات کلیدی تر میکنند. من هر روز به سایت سر میزنم و می‏بینم که در بعضی از تالارها گاهی به اندازه 3 یا چهار صفحه پسپ جدید ایجاد شده که 90 درصد آنها سوال است. حالا اگر من 5 تالار مورد علاقه داشته باشم و هر کدام 2 صفحه پست جدید داشته باشند میشود 10 صفحه . پاسخ به نصف این مقدار هم زمان زیادی می‏برد. حالا من چند روش را که همه میدانند تکرار میکنم تا بشود به پاسخ‏های بهتری رسید.

1. جستجو خارج از اینترنت و داخل اینترنت. من وقتی دچار یک مشکل میشوم. اول MSDN ، کتابها و PDF ها مرور میکنم و بعد به جستجوی ساده اینترنت میپردازم و بعد سراغ سایت خودمان میشوم، اول جستجو میکنم و اگر پیدا نکردم سوال مطرح میکنم. دلایل: جستجو کردن قدرت شما را برای پیدا کردن، حدث زدن زیاد میکند و مطالبی یاد میگیرید مازاد بر آن چه به دنبالش بودید. بسیاری از سوالات اولیه و مقدماتی در خود MSDN، کتابها و PDF ها به صورت طبقه بندی وجود دارد که هم کار خود را ساده میکنید و هم سایت را سبکتر نگه میدارید. جستجوی گوگل قبل از سایت اصلی هم خوب است. شما در جستجوی داخل سایت بیشتر با مطالب داخل آشنا میشوید ولی جستجوی گوگلی همزمان شما را با بسیاری سایتهای ایرانی و خارجی بر اساس مطلبی که به دنبالش هستید روبرو میکند. حتما قبل از طرح پرسش در داخل سایت به جستجو بپردازید، احتمال دارد با بحث‏های روبرو شوید ، با پاسخهای زیاد که در اثر طرح پرسش تکراری به آن میزان جواب نرسید. پس جستجو قبل از سوال نه فقط به نفع مدیران که یه سود سوال کننده هم هست.

1. جستجوی کامل انجام دهید از جمله در چند تاپیک جستجو کنید (یک مسئله ممکن است هم در VB و هم در C#‎ مطرح شود). از Tag ها استفاده کنید. از نام کاربران جستجو کنید ( مثلا اگر من یک سوال اساسی و پیچیده داشته باشم، چند نقر از پیشرفته‏های سایت را می‏شناسم و بر اساس نام کاربری آنها جستجو میکنم که آیا جایی این مسئله من را مطرح کردند یا نه)

2. عنوان سوال را کامل و دقیق مطرح کنید. دو خط اول متن سوال خود را متفاوت، کامل و دوستانه تایپ کنید. ( بسیاری اول ToolTip را میخوانند و اگر مقبول افتاد وارد نوشته شما می‏شوند، ،ToolTip دو خط اول را در نظر می‏گیرد) با این کار کاربر را بهتر به سمت سوال خود هدایت میکنید. سوال خود را کامل توضیح دهید، اگر کد دارید به صورت مشخص ( استفاده از ابزارهای قرار دادن کد) قرار دهید، حتی بیان کنید که چرا با این مشکل مواجه شدید. اینطوری بحث از هیجان بیشتری برخوردار است. همیشه منتظر یک جواب کامل نباشید، اینجا جای برای حل مشکلات من و شما نیست، دیگران وظیفه ندارند، محبت دارند. پس کوچکترین پاسخ میتواند شما را راهنمایی کند و هدایت کند به جستجوهای بهتر. بحث را ادامه دهید، نه با گفتن تفهمیدم، بیشتر توضیح بدهید، یا دو تا شکلک!! واقعا در باره جوابهای داده شده، بحث کنید و سوالات جدیدی مطرح کنید.

موفق باشید.

بیشتر سوال هایی که پرسیده می شه ارزش جواب دادن نداره با یه سرچ ساده می شه به جوابش رسید واقعا نمی دونم کسایی که سوال می کنن یه سرچ تو گوگل می کنن یا نه
    تقریبا" 50 درصد سوال ها شده ارسال sms با کامپیوتر و سوال در مورد DataGridView

واقعا از همه خواهش می کنم اول یه سرچ کنن بعد سوال بپرسن و دوما سوال هاشون چالش برانگیز باشه

ممنون
    Kernel Mode Developer
    RootKitSMM@Yahoo.com

سلام ،
    این مسئله بارها مطرح شده و بارها نیز به آن پاسخ داده شده است، پرسیدن سوالات تکراری، کلی، بسیار ساده( که نشان می دهد شخص هیچ تحقیق قبلی در رابطه با موضوع نداشته است)، مبهم، همراه با ادبیات نامناسب، طولانی و ... از جمله مواردی هستند که اکثر کاربران رغبتی به پاسخ گویی بدان ها ندارند و حتی در صورت پاسخ هم جواب کاملی به شما ارائه نمی کنند،
    در ضمن مطرح کردن یک سوال در سایت برنامه نویس یا در هر فروم دیگری به منزله ی تضمین برای رسیدن به پاسخ نیست، پاسخ گویی به سوال شما علاوه بر موارد ذکر شده، با سطح علمی کاربران دیگر و میل و رغبت آن ها به پاسخ گویی و همچنین برخورداری از وفت کافی نسبت مستقیم دارد،
    دقت کنید که افراد با سواد و جویای علم، علاقه ی زیادی به مواجهه با سوالات جالش برانگیز دارند،

با سپاس،/
    آخرین ویرایش به وسیله علیرضا مداح : چهارشنبه 01 اردیبهشت 1389 در 20:09 عصر
    I've just started tweeting!
    @Alireza_Maddah

VIP آواتار xxxxx_xxxxx
    محل زندگی
    X place

یکی دیگه از شیوه های غلط سؤال پرسیدن این هست که کاربر، پروژه خودش رو ضمیمه میکنه و میگه لطفاً مشکل موجود در پروژه رو رفع کنید!
    خب، نه کسی میدونه پروژه چی هست و نه اینکه مشکل در کجای اون هست!
    یعنی کاربر حاضر نیست کمترین زمان رو برای توضیح دادن صرف کنه. اما انتظار داره که دیگران برنامه رو دانلود کنند، مشکل موجود در برنامه رو کشف کنند، مشکل رو رفع کنند، و در آخر برنامه رو تحویل دهند!
    خب طبیعتاً چنین تاپیکی نباید هم به جواب برسه.

مورد دوم اینکه، اگر کسی به جواب سؤال خودش نمیرسه، لطفاً پشت سرهم پست ایجاد نکنه که "کسی کمکم نمیکنه"، "یک نفر کمکم کنه" و ... . بجای ایجاد چنین پست های بی محتوایی، چند خط توضیح بده که پاسخ دادن به سؤال را ساده تر کنه.

با تشکر
    الگوریتم هایی که تاریخچه خود را فراموش می کنند، محکوم به تکرار آن هستند.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •