نمایش نتایج 1 تا 4 از 4

نام تاپیک: کمک در طراحی یک دیتا بیس

کاربر دائمی آواتار peymanjon
    محل زندگی
    مشهد

کمک در طراحی یک دیتا بیس

سلام.
    من می خوام برنامه ورود و خروج پرسنل را بنویسم ، حالا می خوام لطف کنید و به من بگید قسمتی توی دیتا بیس که قراره این نیازهای من را رفع کند چطوری طراحی کنم:
    1- من میخوام ساعات کاری پرسنل در طول یک ماه را در آخر ماه گزارش بگیرم بطوریکه در گزارش از روز 1 ماه، تاریخ به همراه روز هفته نوشته بشه تا آخرین روز ماه ودر جلوی آنها مدت ساعت حضور آن شخص در آن روز ثبت بشه و در پایان ساعت کاری کل ماه جمع و نشان داده بشه.
    حالا به نظر شما چه فیلدهایی در دیتابیسم باید درست کنم که 30 یا 31 روز ماه را نگه داره و همچنین روز اول ماه از چه روز هفته ای شروع شده؟

توجه:
    اگه من بخوام31 فیلد برای روزهای ماه در دیتابیسم بگذارم به مشکل بر میخورم چون آخر هر ماه باید از دیتابیسم backup و گزارش بگیرم و این فیلدهای را برای ماه بعد خالی کنم که کار جالبی نیست.
    لطفا کمکم کنید که چجوری این قسمت برنامه را طراحی کنم.
    آخرین ویرایش به وسیله peymanjon : جمعه 03 اردیبهشت 1389 در 12:40 عصر

نقل قول: کمک در طراحی یک دیتا بیس

به نظر من شما باید بجای نگه داری 31 فیلد ،یک فیلد به عنوان تاریخ نگه داری و فیلدهای بعدیت رو برای زمان ورود و خروج.
    برای کار با تاریخ هم کافیه یک جستجو داشته باشید،خیلی راحت کلی کد بدست میارید،که مثلا نام روز رو از تاریخ بگیری و یا تاریخ میلادی رو به شمسی و برعکس تبدیل کنی.
    موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار peymanjon
    محل زندگی
    مشهد

به نظر من شما باید بجای نگه داری 31 فیلد ،یک فیلد به عنوان تاریخ نگه داری و فیلدهای بعدیت رو برای زمان ورود و خروج.
    خوب این برای یک روز میشه ، بقیه روزهای ماه چی میشه؟اگه یک فیلد برای هرکس برای نگهداری تاریخ باشه روز بعد وفتی تاریخ جدید و ساعت ورود و خروج ثبت بشه روی اطلاعات دیروز update میشه و اونها از بین میره !

برای کار با تاریخ هم کافیه یک جستجو داشته باشید،خیلی راحت کلی کد بدست میارید،که مثلا نام روز رو از تاریخ بگیری و یا تاریخ میلادی رو به شمسی و برعکس تبدیل کنی.
    تو این قسمت مشکلی ندارم ، فقط برای باز کردن مفهوم سوالم مطرح کردم

کاربر دائمی آواتار s.khoshfekran
    محل زندگی
    تهران

بنظر من دوست عزیز شما باید یک فیلد برای شماره کارمندی و یک فیلد برای تاریخ ها و 2 فیلد برای ورود و خروج بقیه کارارو باید با Query ها انجام بدی .می تونی SP تعریف کنی که راحت باشی
    موفق باشی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •