نمایش نتایج 1 تا 23 از 23

نام تاپیک: • ‏ترفندهاي UI در InstallShield • ‏

مدیر بخش آواتار salehbagheri
    محل زندگی
    In Hearts

• ‏ترفندهاي UI در InstallShield • ‏

ترفندهای UI در InstallShield:

قبل از شروع به کار موارد مورد نیاز این پروژه را ذکر میکنم:
    1. تصویر پس زمینه در هر اندازه ای با پسوند BMP
    2. موزیک یا ویدیو با پسوندهای Wav و AVI
    3. تصاویر Billboard با فرمت اسمی BbrdN.Bmp كه N شماره تصوير هست.

برای ساخت یک برنامه نصب مشتری پسند همواره باید به UI آن توجه بسزایی داشت. در این مقاله کوچک سعی شده است تا نکات مهمی که در زیبایی برنامه نصب مؤثرند، آموزش داده شود.
    برای شروع، شما باید با مبانی اولیه برنامه نویسی و نرم افزار InstallShield آشنا باشید.

مواردی که در بخش UI یک برنامه نصب کاربرد دارند به شرح زیر میباشند:
    1. تصویری که قبل از شروع برنامه نصب به مدت چندثانیه نمایش داده میشود (Splash Screen)
    2. پس زمینه ای FullScreen که باعث جلب توجه کاربر به برنامه نصب میشود (Background)
    3. تصویر ثابتی که به عنوان پس زمینه قرار میگیرد (Bitmap)
    4. عنوان برنامه نصب که به صورت بزرگ در قسمت بالایی صفحه مانیتور قرار میگیرد (Title)
    5. تصاویر پس زمینه ای که مرتباً در هنگام پیشرفت نصب، تغییر میکنند (Billboards)
    6. صدای موزیکی که در هنگام نصب به گوش میرسد (MEDIA_WAVE)
    7. کلیپ تصویری که در پس زمینه جریان دارد (MEDIA_AVI)
    8. پوسته دلخواه برای دیالوگ ها (Skin Customization Kit)

شروع به کار:
    نوع پروژه ای که در این مقاله در نظر گرفته شده است InstallScript Project می باشد.
    پس از ایجاد پروژه و تنظیمات لازم آن، در سربرگ Installation Designer گزینه Support Files/Billboard را از منوی درختی سمت چپ انتخاب کنید تا منوی درختی دیگری در مقابل آن ظاهر شود.
    در این قسمت، گزینه Language Independent را از زیر مجموعه Support Files انتخاب کنید تا قسمت سفید سمت راست ظاهر شود.
    در این محوطه راست کلیک کرده و گزینه Insert Files را بزنید و تصاویر پس زمینه و کلیپ های صوتی و تصویری خود را وارد کنید.

در قسمت BillBoard تصاویری که میخواهید در هنگام پیشرفت (Progress) به صورت اسلاید نمایش داده شوند وارد کنید. دقت کنید که تصاویر باید به فرمت اسمی BbrdN.bmp باشند که در آن به جای N شماره ای دلخواه (شماره تصاویر) قرار میگیرد.

در قسمت Splash Screen تصویری که میخواهید در هنگام شروع برنامه نصب، به مدت چند ثانیه نمایش داده شود وارد کنید.

دقت كنيد كه در مورد Billboards و Splash Screen نيازي به كد نويسي نداريد و هر دو به صورت خودكار در مكان خود اجرا ميشوند. فقط كافيست دو مورد بالا صحيح انجام گيرد.

پس از وارد نمودن تمامی تصاویر و کلیپ های مورد نیاز، به قسمت InstallScript بروید تا محیط کدنویسی ظاهر شود.
    در اینجا توابع و کدهایی شبیه به زبان C خواهید دید که با کمی تغییرات به عنوان زبان اسکریپتی نرم افزار IS استفاده میشود.
    در تابع OnFirstUIBefore() عملیاتهای بخش ابتدایی برنامه نصب انجام میگیرد. (از شروع برنامه با Double Click تا شروع نمایش پنجره Progress مشمول این قسمت میشود)
    برای انجام علمیاتهای مدنظر خود باید بعد از begin توابع و عبارتهای مورد نیاز را وارد کنید.

• برای پدیدار شدن پس زمینه رنگی، کد زیر را وارد کنید:

Enable( BACKGROUND );

تابع Enable همانطور که از نامش پیداست برای فعال سازی عناصر ایجاد شده است. دقت کنید که این زبان Case Sensitive هست. پس حتماً کلماتی که با حروف بزرگ نوشته شده اند را را بزرگ بنویسید.

• برای تغییر رنگ پس زمینه نیز میتوانید از کد زیر پیروی کنید:

SetColor( Object, Color );
    :
    SetColor( BACKGROUND, BLACK );

در اینجا لیستی از رنگهایی که در این تابع پشتیبانی میشوند آورده شده است. همچنین از طریق RGB (گزینه آخر) میتونید رنگ دلخواه خود را وارد کنید.

• برای نمایش یک عنوان یا Title از این کد استفاده کنید:

SetTitle( “Your Text”, FontSize, FontColor );
    :
    SetTitle( “Sample”, 26, WHITE );

• برای نمایش MessageBox نیز میتوانید به روش زیر عمل کنید:

MessageBox( “Text To Show”, Type );
    :
    MessageBox( “This is sample”, INFORMATION );

• برای پخش موزیک یا کلیپ تصویری به این صورت عمل کنید:

PlayMMedia( FileType, FileName, PlayMode, 0);
    Music:
    PlayMMedia( MMedia_WAVE, SUPPORTDIR ^ “Music.wav”, MMEDIA_PLAYCONTINUOUS, 0);
    :Video
    PlayMMedia( MMedia_AVI, SUPPORTDIR ^ “Video.avi”, MMEDIA_PLAYCONTINUOUS, 0);

دقت داشته باشيد كه SUPPORTDIR در واقع آدرس فايل در بخش Support Files مي باشد.

• برای قراردادن تصویر ثابت در پس زمینه نیز از کد زیر استفاده کنید:

PlaceBitmap( FileName, BitmapID, Dx, Dy, DrawOp );
    :
    PlaceBitmap( SUPPORTDIR ^ “Wallpaper.bmp”, 1, CENTERED, CENTERED, TILED );

در این تابع BitmapID شماره منحصر به فرد یک تصویر هست زمانی که میخواهید از طریق یک فایل DLL تصویری را وارد کنید.
    Dx, Dy فاصله های عرضی و طولی تصویر از کناره های مانیتور می باشد که اگه CENTERED انتخاب شود، تصویر در وسط قرار میگیرد.
    DrawOp هم نوع نمایش تصویر هست که پارامترهای زیر را میپذیرد:

• اگر هم میخواهید هنگام نمایش عکس از افکتهای خاصی استفاده شود میتوانید از کد زیر بهره بگیرید:

SetDisplayEffect( Effect );
    :
    SetDisplayEffect( EFF_HORZSTIPE );

در این قسمت لیستی از پارامترهای ورودی این تابع را مشاهده میکنید:

• • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • • •
    سورس به همراه يك نمونه طراحي شده:
    http://up.iranblog.com/Files/9514ed42c5314d9097eb.jpg
    http://www.4shared.com/file/4TmvGy0d/IS_Sample.html

طريقه به دست آوردن موسيقي و تصوير پس زمينه به كار برده شده در اين نمونه:
    ابتدا برنامه نصب را اجرا كرده و در همين حين مسير زير را پيگيري كرده و در يكي از پوشه هايي كه نام آن به صورت GUID هست فايلها را جستجو كنيد:
    WinXP

<WinDir>\Documents and Settings\<UserAccount>\Local Settings\Temp

Win Vista and 7

<WinDir>\Users\<UserAccount>\App Data\Local\Temp
    آخرین ویرایش به وسیله salehbagheri : سه شنبه 21 اردیبهشت 1389 در 21:26 عصر
    امیدم به دستان زیبای اوست . آنکه می آید . همان که نامش منجی ست ....

به راستی اگر غرق نبودیم چرا مارا به منجی ای نیازمند کرده اند؟ ... دنیا دریاست ....

دلنوشته های من

محل زندگی
    In Hearts

نقل قول: • ‏Skin Customization Kit • ‏

Skin Customization Kit

Skin Customization Kit به شما این امکان را میدهد که ظاهر Dialog Box های برنامه نصب خود به دلخواه تغییر دهید.
    با این برنامه به تمامی عناصر یک Dialog Box دسترسی دارید و میتوانید برای هر عنصر، مشخصات دلخواه خود رو تنظیم کنید.
    این برنامه مخصوص Windows-Based Projects هست و از طریق Command Prompt اجرا میشود.
    برای ساخت یک اسکین باید مراحل زیر را طی کنید:
    1. ابتدا تمامی عکسهایی که میخواهید به عنوان پس زمینه، دکمه و ... استفاده کنید، با پسوند BMP یا GIF در جایی ذخیره کنید.
    2. یک فایل متنی با نام "Skin.ini" برای ثبت تنظیمات ایجاد کنید.
    3. تمامی عکسها را به همراه فایل Skin.ini درون یک پوشه به نام دلخواه (Input Folder Name) وارد کنید.
    4. از طریق Command Prompt فایل CreateSkinFile.exe را برای ساخت فایل ISN همراه با پارامترهای زیر اجرا کنید.
    CreateSkinFile.exe (Input Folder Name) (Output File Name.isn)
    :
    CreateSkinFile.exe C:\MySetupFiles C:\Setup.isn

5. حال فایل ایجاد شده (Setup.isn) را با فایل (Setup.isn) پروژه نصب ساخته شده جایگزین کنید و نتیجه را ببینید. (دقت کنید که فایلهای ISN برای نسخه های InstallShield 11 به بالا هستند و ورژن های پایین تر پسوند SKIN را پشتیبانی میکنند.)

نکات:

1. تصاویر Bitmap فقط 24b یا کمتر پشتیبانی میشود.
    2. تصاویر شفاف Gif پشتیبانی میشود. (Transparent)
    3. Dialog Box ها اندازه ثابتی دارند و مقدار آن 690*497 پیکسل میباشد.
    4. شما همچنین قادرید متحویات فایلهای ISN را به صورت زیر اسخراج کنید. (Command Prompt)
    CreateSkinFile.exe –extract (Input ISN File.isn) (Output Folder Name)
    :
    CreateSkinFile.exe –extract C:\Setup.isn C:\MySetupFiles

نحوه ساختن یک Skin
    قبل از اینکه وارد موضوع بشید چند مورد از عملیات مخلتف هنگام ساخت Skin رو خوب به خاطر بسپارید:
    1. اضافه کردن عکس به یک مکان مشخص
    2. مشخص کردن شفاف بودن عکس (زمانی که از یک عکس شفاف استفاده میکنید.)
    3. مشخص کردن تغییرات اندازه عکس، زمانی که DialogBox تغییر اندازه دهد.
    4. اضافه کردن مستطیلهایی با رنگ مشخص در مکان مشخص
    5. اضافه کردن عکس به دکمه ها
    6. تعیین رنگ متن دکمه
    7. تعیین رنگ متن دکمه های غیرفعال
    8. مشخص کردن موقعیت مکانی دکمه

SKIN.ini
    این فایل تمامی پارامترهایی که برای ساخت یک Skin به آنها نیاز می باشد را شامل میشود. فرمت این فایل نیز همانند زیر می باشند. دقت کنید که وجود موارد پررنگ در فایل Skin.ini الزامی میباشد. متون داخل پرانتز هم صرفاً یک توضیح هست.

[SKINS]
    VERSION=1

[ALL] (Entries made here will be applied to all dialog boxes unless specified below)
    TEXTCOLOR=R value, G value, B value (text color for most controls on dialog box)
    RECTS=n (number of colored rectangular areas)
    RECT1=R value, G value, B value (rectangle fill color)
    RECT1POS=left position,top position (in dialog units)
    RECT1AREA=right position, bottom position (in dialog units)
    .
    .
    .
    RECTn=…
    RECTnPOS=…
    RECTnAREA=…
    IMAGES=n (number of images)
    IMAGE1=file name of image
    IMAGE1POS=x offset,y offset (in dialog units)
    IMAGE1OPT=TRANSPARENT, SCALE, VCENTER, HCENTER, UPPER_LEFT, UPPER_RIGHT, LOWER_LEFT, LOWER_RIGHT (pick any)
    .
    .
    .
    IMAGEn=…
    IMAGEnPOS=…
    IMAGEnOPT=…
    BUTTONSUP=file name of image for the up state of all push-buttons
    BUTTONSDOWN=file name of image for the down state of all push-buttons

BUTTONSOPT=TRANSPARENT, SCALE (pick any)
    BUTTONSTRNSPRNTCLR=R value, G value, B value (transparent color for bitmap images; TRANSPARENT option has to be specified in BUTTONSOPT)
    BUTTONSTXTCLR=R value, G value, B value (text color for all push-buttons)
    BUTTONSDISTXTCLR=R value, G value, B value (text color for disabled push-buttons)
    BUTTONS=n (number of buttons you want to skin)
    BUTTON1=resource ID of button
    BUTTON1UP=file name of image for the up state of button (if not specified, BUTTONSUP value will be used)
    BUTTON1DOWN= file name of image for the down state of button (if not specified, BUTTONSDOWN value will be used)
    BUTTON1POS=left position,top position (in dialog units)
    BUTTON1OPT=TRANSPARENT, SCALE (pick any; if not specified, BUTTONSOPT value will be used)
    BUTTON1TRNSPRNTCLR=R value, G value, B value (transparent color for bitmap images; TRANSPARENT option has to be specified in BUTTON1OPT)
    BUTTON1TXTCLR=R value, G value, B value (text color for button; if not specified, BUTTONSTXTCLR value will be used)
    BUTTON1DISTXTCLR=R value, G value, B value (text color for disabled button; if not specified, BUTTONSDISTXTCLR value will be used)

این مشخصات را نیز میتوان برای DialogBox خاص یا زبان های خاصی بکار گرفت. به این صورت:

[Dialog Name] (Entries made in this section apply to this dialog box only; for non-existing entries, entries from the ALL section will be used)
    BUTTONS=…
    BUTTON1=…
    BUTTON1POS=…
    RECTS=…
    .
    .
    .
    [ALL-Language Code] (entries made here will be applied to all dialog boxes for this language; for non-existing entries, entries from the ALL section will be used)
    IMAGES=…
    IMAGE1=…
    .
    .
    .
    [Dialog Name-Language Code] (entries made here will be applied to this dialog box for this language only; for non-existing entries, entries from the ALL-Language Code section, Dialog Name section, or ALL section will be used, in that order)
    BUTTONS=…
    BUTTON1=…
    BUTTON1TXTCLR=…
    .
    .
    .
    IMAGES=…
    IMAGE1=…
    .
    .
    .

پیوست: اندازه های یک دیالوگ پوسته دار:

• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏•
    نمونه طراحي شده نيز در همان پست اول گنجانده شده است.
    فايل PDF هر دو پست نيز در زير قابل دانلود هست.

با تشكر فراوان
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه
    آخرین ویرایش به وسیله salehbagheri : سه شنبه 21 اردیبهشت 1389 در 21:29 عصر

به راستی اگر غرق نبودیم چرا مارا به منجی ای نیازمند کرده اند؟ ... دنیا دریاست ....

دلنوشته های من

نقل قول: • ‏ترفندهاي UI در InstallShield • ‏

سلام این جایی که قرمزه چگونه باید در installsheld حذفش کرد.

محل زندگی
    In Hearts

سلام این جایی که قرمزه چگونه باید در installsheld حذفش کرد.
    در قسمت Dialogs بايد دنبال ديالوگهايي كه در برنامه تون استفاده ميشه بگرديد و از طريق Edit كادر سمت چپي كه مربوط به نمايش همين عكس هست رو حذف كنيد.

با تشكر.

دلنوشته های من

سلام.

ممنون و مچکر از شما جناب باقری بابت این آموزش واقعا مورد نیاز و جامع.واقعا یک تشکر برای

این کار ارزشمندتون کافی نیست.براتون آرزوی سلامت و موفقیت میکنم.اما یه سوال مهم دارم

از شما که میخواستم کمکم کنید.

من میخوام به نصب ساخته شدم علامت MINIMIZE رو اضافه کنم که کاربر با استفاده از اون بتونه

به راحتی به کارای دیگش برسه و نصب رو به پایین بکشه.نوع پروژه ای هم که استفاده میکنم

Install Script هستش.البته این رو هم بگم که من تو قسمت دیالوگها گزینه مربوط به Minimize

رو فعال کردم اما بازم وقتی پروژه ساخته میشه بدون این علامت هستش.لطفا راهنمایی کنید

استاد که آیا کد خاصی داره یا کار خاصی باید انجام شود.

منتظر پاسخ گرم شما عزیز هستم.

این قسمت در دیالوگها وجود ندارد باید چکار کنم.

سلام آقای باقری

خسته نباشید استاد عزیز.بنده همچنان منتظر پاسخ گرم شما به سوال آخرم هستم.همچنین

در مورد سوال جناب WOLF21 هم میخوام توضیح کامل بدید که چه جور میشه اون علامت رو

حذف کرد چون بنده هم موفق به حذف این مورد نشدم.ممنون و مچکر.

منتظر پاسخ گرم شما هستیم استاد گرامی.

محل زندگی
    In Hearts

برای حذف تصویر مذکور، ابتدا Dialog مورد نظر رو انتخاب میکنید و مراحل زیر رو انجام میدید.
    البته با Delete کردن این کادر هم مشکل حل میشه.

برای فعال کردن دکمه Minimize همانند موارد بالا، به این صورت عمل کنید:
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه
    • نوع فایل: gif 1.gif‏ (30.1 کیلوبایت, 1012 دیدار)
    • نوع فایل: gif 2.gif‏ (31.8 کیلوبایت, 1806 دیدار)
    • نوع فایل: gif 3.gif‏ (29.3 کیلوبایت, 999 دیدار)

دلنوشته های من

سلام ممنون من همین کار را برای همه دیالوگ ها کردم و حذف شد ولی دیالوگ setupstatus وجود ندارد در قسمت دیالوگ ها نیست و کارم را لنگ گرده لطفا راهنمایی کنید چگونه پیدا کنم این دیالوگ را.چند تا پست دادم کسی جواب نداده.

سلام جناب باقری عزیز

خسته نباشید استاد.

طبق گفته شما من دیالوگهای مشخص شده را بخش MINIMIZE رو فعال کردم.اما بعد از این که

نصب ساخته میشه عین روز اولشه و تغییرات من رو اعمال نمی کنه.لطفا راهنمایی کنید.یا لاقل

یه سمپل برای من قرار دهید.ممکنه ماله انتخاب اسکین باشه.؟

منتظر پاسخ گرم شما هستم استاد ارجمند

سلام
    مدیر بخش لطفا جواب من را بدهید چگونه در installsheld setupstatus را پیدا کنم.

کاربر دائمی آواتار noshin2008
    محل زندگی
    اصفهان زیبا

من یه بار داشتم یه نرم افزار نصب میکردم به نام jusck paint shop pro و وقتی برنامه در روند نصب بود
    عکسها تو خود پنجره تعویض میشد و در بک گراند نبود.
    به عبارتی وقتی بارها جلو میرفت که 100% تموم شه پنجره روند نصب همونحا بود و بالای سر بار تو همون پنجره عکسها به همراه افکت ترانزیشن تعویض میشد و در بک گراند تعویض نمیشد!
    آقای باقری اگه جمله من مفهموم بود که هیچ اگه نه تا عکساشو بزارم
    لطفا این کار رو هم یاد بدین
    ممنون

در این برنامه نمیشه

نقل قول: • ‏Skin Customization Kit • ‏

نقل قول نوشته شده توسط salehbagheri مشاهده تاپیک
    Skin Customization Kit

Skin Customization Kit به شما این امکان را میدهد که ظاهر Dialog Box های برنامه نصب خود به دلخواه تغییر دهید.
    با این برنامه به تمامی عناصر یک Dialog Box دسترسی دارید و میتوانید برای هر عنصر، مشخصات دلخواه خود رو تنظیم کنید.
    این برنامه مخصوص Windows-Based Projects هست و از طریق Command Prompt اجرا میشود.
    برای ساخت یک اسکین باید مراحل زیر را طی کنید:
    1. ابتدا تمامی عکسهایی که میخواهید به عنوان پس زمینه، دکمه و ... استفاده کنید، با پسوند BMP یا GIF در جایی ذخیره کنید.
    2. یک فایل متنی با نام "Skin.ini" برای ثبت تنظیمات ایجاد کنید.
    3. تمامی عکسها را به همراه فایل Skin.ini درون یک پوشه به نام دلخواه (Input Folder Name) وارد کنید.
    4. از طریق Command Prompt فایل CreateSkinFile.exe را برای ساخت فایل ISN همراه با پارامترهای زیر اجرا کنید.
    CreateSkinFile.exe (Input Folder Name) (Output File Name.isn)
    :
    CreateSkinFile.exe C:\MySetupFiles C:\Setup.isn

5. حال فایل ایجاد شده (Setup.isn) را با فایل (Setup.isn) پروژه نصب ساخته شده جایگزین کنید و نتیجه را ببینید. (دقت کنید که فایلهای ISN برای نسخه های InstallShield 11 به بالا هستند و ورژن های پایین تر پسوند SKIN را پشتیبانی میکنند.)

نکات:

1. تصاویر Bitmap فقط 24b یا کمتر پشتیبانی میشود.
    2. تصاویر شفاف Gif پشتیبانی میشود. (Transparent)
    3. Dialog Box ها اندازه ثابتی دارند و مقدار آن 690*497 پیکسل میباشد.
    4. شما همچنین قادرید متحویات فایلهای ISN را به صورت زیر اسخراج کنید. (Command Prompt)
    CreateSkinFile.exe –extract (Input ISN File.isn) (Output Folder Name)
    :
    CreateSkinFile.exe –extract C:\Setup.isn C:\MySetupFiles

نحوه ساختن یک Skin
    قبل از اینکه وارد موضوع بشید چند مورد از عملیات مخلتف هنگام ساخت Skin رو خوب به خاطر بسپارید:
    1. اضافه کردن عکس به یک مکان مشخص
    2. مشخص کردن شفاف بودن عکس (زمانی که از یک عکس شفاف استفاده میکنید.)
    3. مشخص کردن تغییرات اندازه عکس، زمانی که DialogBox تغییر اندازه دهد.
    4. اضافه کردن مستطیلهایی با رنگ مشخص در مکان مشخص
    5. اضافه کردن عکس به دکمه ها
    6. تعیین رنگ متن دکمه
    7. تعیین رنگ متن دکمه های غیرفعال
    8. مشخص کردن موقعیت مکانی دکمه

SKIN.ini
    این فایل تمامی پارامترهایی که برای ساخت یک Skin به آنها نیاز می باشد را شامل میشود. فرمت این فایل نیز همانند زیر می باشند. دقت کنید که وجود موارد پررنگ در فایل Skin.ini الزامی میباشد. متون داخل پرانتز هم صرفاً یک توضیح هست.

[SKINS]
    VERSION=1
    [ALL] (Entries made here will be applied to all dialog boxes unless specified below)
    TEXTCOLOR=R value, G value, B value (text color for most controls on dialog box)
    RECTS=n (number of colored rectangular areas)
    RECT1=R value, G value, B value (rectangle fill color)
    RECT1POS=left position,top position (in dialog units)
    RECT1AREA=right position, bottom position (in dialog units)
    .
    .
    .
    RECTn=…
    RECTnPOS=…
    RECTnAREA=…
    IMAGES=n (number of images)
    IMAGE1=file name of image
    IMAGE1POS=x offset,y offset (in dialog units)
    IMAGE1OPT=TRANSPARENT, SCALE, VCENTER, HCENTER, UPPER_LEFT, UPPER_RIGHT, LOWER_LEFT, LOWER_RIGHT (pick any)
    .
    .
    .
    IMAGEn=…
    IMAGEnPOS=…
    IMAGEnOPT=…
    BUTTONSUP=file name of image for the up state of all push-buttons
    BUTTONSDOWN=file name of image for the down state of all push-buttons
    BUTTONSOPT=TRANSPARENT, SCALE (pick any)
    BUTTONSTRNSPRNTCLR=R value, G value, B value (transparent color for bitmap images; TRANSPARENT option has to be specified in BUTTONSOPT)
    BUTTONSTXTCLR=R value, G value, B value (text color for all push-buttons)
    BUTTONSDISTXTCLR=R value, G value, B value (text color for disabled push-buttons)
    BUTTONS=n (number of buttons you want to skin)
    BUTTON1=resource ID of button
    BUTTON1UP=file name of image for the up state of button (if not specified, BUTTONSUP value will be used)
    BUTTON1DOWN= file name of image for the down state of button (if not specified, BUTTONSDOWN value will be used)
    BUTTON1POS=left position,top position (in dialog units)
    BUTTON1OPT=TRANSPARENT, SCALE (pick any; if not specified, BUTTONSOPT value will be used)
    BUTTON1TRNSPRNTCLR=R value, G value, B value (transparent color for bitmap images; TRANSPARENT option has to be specified in BUTTON1OPT)
    BUTTON1TXTCLR=R value, G value, B value (text color for button; if not specified, BUTTONSTXTCLR value will be used)
    BUTTON1DISTXTCLR=R value, G value, B value (text color for disabled button; if not specified, BUTTONSDISTXTCLR value will be used)

این مشخصات را نیز میتوان برای DialogBox خاص یا زبان های خاصی بکار گرفت. به این صورت:

[Dialog Name] (Entries made in this section apply to this dialog box only; for non-existing entries, entries from the ALL section will be used)
    BUTTONS=…
    BUTTON1=…
    BUTTON1POS=…
    RECTS=…
    .
    .
    .
    [ALL-Language Code] (entries made here will be applied to all dialog boxes for this language; for non-existing entries, entries from the ALL section will be used)
    IMAGES=…
    IMAGE1=…
    .
    .
    .
    [Dialog Name-Language Code] (entries made here will be applied to this dialog box for this language only; for non-existing entries, entries from the ALL-Language Code section, Dialog Name section, or ALL section will be used, in that order)
    BUTTONS=…
    BUTTON1=…
    BUTTON1TXTCLR=…
    .
    .
    .
    IMAGES=…
    IMAGE1=…
    .
    .
    .

پیوست: اندازه های یک دیالوگ پوسته دار:

• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏• ‏•
    نمونه طراحي شده نيز در همان پست اول گنجانده شده است.
    فايل PDF هر دو پست نيز در زير قابل دانلود هست.

با تشكر فراوان

با سلام
    اگر برای نصب ترم افزاری نیاز به نصب فایل با پسوند mdfیعنی sql Express 2005 باشد

در حالیکه در این جزوه گفته شده فقط Sql 2000را ساپورت می کند

لطفاً راهنمایی بفرمایید

سلام
    من یه سوال داشتم که اگه جواب بدید ممنون میشم
    می خوام که در برنامه install shield همه پنجره هام را خودم طراحی کنم. و از theme های پیش فرض برنامه استفاده نکنم و نمی خوام که پنجره هام دارای کادر ویندوزی باشید.
    امید وارم که راهنماییم کنید
    با تشکر

سلام
    در این برنامه برای ساختن یک دیالوگ خود این برنامه کادر ویندوز را می گذاره و نمی توان کاریش کرد

اگه می شه مدیر سایت جواب من رو بده
    وقتی برنامه ای که setup می کنم(همراه با کامپوننت مثلاً telerikیاdevexpress )، برنامه در کامپیوتر دیگر عمل نمی کنه
    ولی بدون کامپوننت عمل می کنه
    چرا این جوری می شه؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Tehran

با سلام
    لطفا" یه لینک هم برای دانلود InstallShield هم بزارین
    از خیلی جاها دانلود کردم ولی هی اررور میده...
    یه لینکی که خودتون تست کردین و برنامه درست کار کنه رو بدین تا ما هم استفاده کنیم....
    ممنون

من نیاز به فایل CreateSkinFile.exe دارم برنامه را که نصب کردم این فایل در هیچ پوشه ای وجود نداشت .

بهترین اسکین و زیباترین رو میشه معرفی کنید

نقل قول نوشته شده توسط mtn12345 مشاهده تاپیک
    اگه می شه مدیر سایت جواب من رو بده
    وقتی برنامه ای که setup می کنم(همراه با کامپوننت مثلاً telerikیاdevexpress )، برنامه در کامپیوتر دیگر عمل نمی کنه
    ولی بدون کامپوننت عمل می کنه
    چرا این جوری می شه؟
    سلام منم دقیقا این مشکل رو دارم لطفا راهنمایی کنید

سلام خدمت دوستان عزیز
    InstallShield Skin Customization Kit رو از کجا گیر بیارم. کارم گیر اسکین هست.
    ممنون میشم راهنمایی کنید

2014-01-09_130239.jpgچگونه نوشته داخل کادر قرمز را حذف کنیم و یک عکس هم داخل دیالوگ وارد کنیم ممنون می شوم اگر رهنمایم کنید
    عکس های ضمیمه عکس های ضمیمه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •