صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 84

نام تاپیک: اشکالات برنامه نویسی من( rahro)

اقا رضا سلام
    توابع تاریخ رو در برنامه استفاده کردم ولی خطاهای زیر را در کامپایل میده !
    #DEFINE JAN14NWEEK1 2
    Error in line 37: Constant is already created with #DEFINE.
    IF ((MOD1((7 * iYear) + 1), 19) < 7) THEN
    Error in line 188: Function name is missing ).
    End If
    Error in line 224: Command contains unrecognized phrase/keyword.
    iMonth = 3 + INT((l + 40) 44)
    Error in line 227: Function name is missing ).
    Error in line 230: An IF | ELSE | ENDIF statement is missing.
    ENDIF
    Error in line 245: An IF | ELSE | ENDIF statement is missing.
    ENDIF
    Error in line 259: An IF | ELSE | ENDIF statement is missing.
    ENDIF
    Error in line 273: An IF | ELSE | ENDIF statement is missing.
    ENDIF
    Error in line 287: An IF | ELSE | ENDIF statement is missing.
    DO pascha WITH @iYear, @iMonth, @iDay, @CalendarType
    Error in line 795: Syntax error.
    DO civil_normDate WITH @iYear, @iMonth, @iDay, @CalendarType
    Error in line 797: Syntax error.
    RETURN (civil_jdn(iYear, iMonth, iDay, CalendarStyle) - civil_jdn(iYear, 1, 1, CalendarStyle) + dayOfWeek(civil_jdn(iYear, 1, 1, CalendarStyle), DaynumStyle) + 6) \ 7
    Error in line 867: Syntax error.
    RETURN (markday - firstmarkday) \ 7 + 1
    Error in line 890: Syntax error.
    iMonth = iMonth Mod 12
    Error in line 919: Syntax error.
    End If
    Error in line 945: Command contains unrecognized phrase/keyword.
    ENDDO
    Error in line 947: Nesting error.
    Error in line 949: An IF | ELSE | ENDIF statement is missing.
    OTHERWISE
    Error in line 1243: There is a missing keyword in the FOR...ENDFOR or DO CASE...ENDCASE command structure.
    ENDCASE
    Error in line 1251: There is a missing keyword in the FOR...ENDFOR or DO CASE...ENDCASE command structure.
    Error in line 1269: An IF | ELSE | ENDIF statement is missing.
    ممکنه خواهش کنم اصل اون رو ی سایت بذاری یا برایم ایمیل کنید. متشکرم

سلام
    چی شد آقا رضا!؟

سلام

ماموریتم فعلا.

سلام
    چطور میتوان در grid رکورد های خاصی را نمایش داد . همانند دستور for در brows را چگونه میتوان در grid انجام داد0

یکی از راه ها می تونه استفاده از دستور set filter to در قسمت init مربوط به خود فرم فعال یا خود grid باشه
    (معمولا عمل فیلتر کردن زمانی انجام می شود که کاربر کلیدی را جهت تایید عملیات جستجو و باز شدن فرم جدید به عنوان نتیجه جستجو و... انجام می شود مناسبت ترین راه قرار دادن دستور set filter to در آن قسمت می باشد) (مثلا در برنامه ها من فرمی طراحی کردم جهت گزارش که تمامی فیلدها جدول موردنظر را نمایش می دهد و در مقابل محلی جهت ورود اطلاعات (مثلا مقدار از ... تا ... یا کلمه ای از عبارت جستجو و...) و در پایان باتومی جهت فعال کردن عملیات جستجو که در این باتوم ابتدا تمامی تغییرات فرم را چک کرده و همگی بصورت یک رشته جستجو درآمده و توسط دستور set filter to &var کنترل شده و گراید مربوطه نمایش داده می شود)

نقل قول نوشته شده توسط javad_hosseiny
    یکی از راه ها می تونه استفاده از دستور set filter to در قسمت init مربوط به خود فرم فعال یا خود grid باشه
    (معمولا عمل فیلتر کردن زمانی انجام می شود که کاربر کلیدی را جهت تایید عملیات جستجو و باز شدن فرم جدید به عنوان نتیجه جستجو و... انجام می شود مناسبت ترین راه قرار دادن دستور set filter to در آن قسمت می باشد) (مثلا در برنامه ها من فرمی طراحی کردم جهت گزارش که تمامی فیلدها جدول موردنظر را نمایش می دهد و در مقابل محلی جهت ورود اطلاعات (مثلا مقدار از ... تا ... یا کلمه ای از عبارت جستجو و...) و در پایان باتومی جهت فعال کردن عملیات جستجو که در این باتوم ابتدا تمامی تغییرات فرم را چک کرده و همگی بصورت یک رشته جستجو درآمده و توسط دستور set filter to &var کنترل شده و گراید مربوطه نمایش داده می شود)
    سلام من از این دستور استفاده کردم ! دستور filter شاید برای فلیتر کردن یک فیلد مناسب باشد ( یا چند فیلد برای رکوردهای کم) ولی هنگامی که شما بخواهید از شرطی که دارای چند گزینه ( مثلا بین یک تاریخ خاص رکوردهایی که مبلغ انها معادل عددی خاص و مربوط به شخص خاص باشد) در رکوردهای بالای 50000 باشد کاربر چند ثانیه ای (10 به بالا بستگی به سرعت سیستم) معطل میشود بدون اینکه بتوان برای کاربر جدول پردازش طراحی کرد !! در فاکس 2.6 میشد روی یک فیلد فیلتر کرد و با دستور for در brows رکوردهای خاصی را نمایش داد با سرعتی مناسب !
    در ضمن دستور brows در ویژوال و در برنامه های کاربردی چی بر سرش آمده ؟؟ ایا به کلی منسوخ شده !
    آیا راهی دیگر در گرید به غیر از به فیلتر کردن هست ؟؟
    آیا دوستان برنامه ای طراحی کرده اند که به هنگام پردازش اطلاعات یک جدول زمانبدی شده را برای کاربر نمایش دهد؟؟

سلام

فکر نکنم برای 50000 رکورد فاکس اینقدر معطل کنه. من ظرف نیم ثانیه این کار را برایم انجام میده.

بعدش Fetch را کم کنید شاید درست بشه. یعنی با این عنوان دنبالش در Help بگردید: Speeding Up Data Retrieval

و همچنین در مورد ایندکسی که فیلتر بر روی آن است درست عمل کنید تا تکنولوژی فاکس به کار بیافتد.

من از filter در جداول سنگین نیز استفاده کردم نمی گوییم سرعت مناسبی دارد ولی 10 ثانیه هم نبود البته بستگی به نوع تعریف شرط و شروط توی عبارت فیلتر دارد (همان طور که گفتم فرم من قابلیت پر کردن تمامی فیلدها ورودی را به عنوان پارامتر سرچ دارد و تاکنون مشکل کندی سرعت در حجم بالا را نیز نداشتم) (والبته رابطه مستقیم و بسیار تاثیرپذیری نیز بر روی فایل های ایندکس تان دارد) (همانطور که دوستم گفتم تکنولوژی rushmore فاکس کمی مطالعه کنید)
    و در رابطه با معادل brows فکر کنم واقعا grid جایگزین مناسبی باشد
    و نهایتا در صورت نیاز به سرعت بالاتر (معمولا در حالت شبکه ای و در حالت حجم بسیار بالا) پیشنهاد استفاده از دستورات sql جهت جستجو مناسبت تر است

سلام
    جناب حسینی : من مرجع کافی برای مطالعه تکنولوژی rushmore فاکس را ندارم یکجا خواندم که دستوری که با ان میشه از این تکنولوژی استفاده کرد SELECT SQL است که برایم گنگ و نامفهوم است اگر ممکنه در موردش برایم توضیح بدین0
    و اما به تازگی در ایندکس فایل بانک اطلاعاتی مشخصات که بر روی فامیل اشخاص ایندکس ان مرتب شده بود
    متوجه شدم ایندکس درست عمل نمیکند خیلی دنبال علتش رفتم تا اینکه فهمیدم حروفی که با ک گ پ شروع شده اند در بانگ اطلاعاتی حروف انها دیده نمیشود؟!! و فقط فقط با این حروف مشکل دارد البته در برنامه این مشکل وجود ندارد فقط در هنگام brow کردن مشخصه که این حروف چاپ نشده اند!!؟؟
    ویندوز من xp است و فونت که من استفاده میکنم تاهاما است 0 این مشکلو چگونه حل کنم
    متشکر م ره رو

سلام :چی شد پس!؟؟

با عرض پوزش از دیرکرد جواب
    در رابطه با بحث sql باید عرض کنم همانطور که مستحضرید زبان پرس و جو هست (select quary languange) و در بسیاری از زبانها مورداستفاده قرار گرفته است (از دیتابیس اینجنین های معروفی همچون ms-sql , mysql, ... تا زبانهای برنامه نویسی همچون دلفی ... در دیتابیس اینجنین داخلی خود نیز از آن استفاده می کنند (البته با توجه به نیاز کاربر) ) و فکر کنم اگر در همین سایت جستجو بزنید موردمثال بسیاری پیدا می کنید . (اگر help همون فاکس رو هم مطالعه کنید مثالهای خوبی داره)
    در حقیقت همون کاری که ما با فیلتر در مورد یک جدول می کنیم select sql با چندین جدول و با قابلیت سرعت بسیار بالاتر انجام می دهد و خروجیش محدود به همون جدول نیست و توسط کاربر قابل کنترل است (کرسر - جدول بروز و....) و خلاصه هر امکانی که بخواهید در این sql است (خیلی وقت پیش من ترجمه ای کتابی به زبان sql از آقای جعفرنژاد قمی دیده بودم خوب بود اگر تونستی پیدا کنی می تونه کمکت بکنه)
    در رابطه با مشکل شما (البته نه فقط شما بلکه خیلی ها) با حروف فقط فارسی (پژگچ) باید عرض کنم به علت درست نبودن مکان این حروف (کد اسکی) این مشکل بوجود می آید (یعنی اینکه کد اسکی حرف گ بعد از ک نیست و همانطور که می دانید دستور ایندکس یا سورت نیز براساس کداسکی حروف آنها سورت می کند) برای حل مشکل یا باید از فونتی استفاده کنید که ترتیب آرایش این حروف در آن صحیح باشد (یعنی هر حرف سر جای خودش باشد) و یا با استفاده از chrt حروف موردنظر را به حرف نزدیک خودش تبدیل کنید (مثل گ به ک - پ به ب و ....) (البته منظور به هنگام ایجاد ایندکس است یعنی اینکه ایندکس خود را براساس تابعی تنظیم کنید که این عملیات در داخل آن تابع انجام شود)

از راهنمایی شما متشکرم 0 من سعی کردم ولی نتوانتستم تابعی برای این کار طراحی کنم؟!!
    در ضمن من در بانک خود برای اشخاص مجرد .f. و برای اشخاص متاهل .t. درنظر گرفتم آیا روشی وجود دارد که در گرید بجای نمایش .t. یا .f. نمایش مجرد و یا متاهل انجام بشه ؟؟؟؟

در رابطه با بحث اول (که نتونستید تابعی طراحی کنید)

index on conv_s(name) to main.idx
    &&and conv_s functions is:
    function conv_s
    parameter _var_
    _var_ = chrt(_var,'بزکج','پژگچ')
    return _var_

و در رابطه با مطلب دوم هم بله شما می تونید خروجی نمایش جدول grid (هر ستونش) را به مقدار دلخواه خود تغییر دهید و یا داخل آن از توابع استفاده کنید. بطور مثال در مورد سوال شما در قسمت controlsource مربوط به ستون موردنظر (column) از کد زیر استفاده کنید

iif(main.taahol=1, 'متاهل', iif(main.taahol=2,'مجرد',''))

البته در کد بالا فرض بر نام جدول main و نام فیلد موردنظر taahol بوده است

سلام علیکم: واقعا متشکرم جناب حسینی چه کمک بزرگی

سلام
    قبلا این سوال رو کردم و سعی کردم بکار برم نظر دوست بزرگم ولی نتوانستم.؟ چطور میتوانم یک آرایه چند بعدی رو بدون انکه انرا به متغیر public تبدیل کنم در ریپورت ارسال کنم خواهش میکنم شفاف توضیح بدین و اگر ممکنه مثال بزنید.

آقا کسی نبود جواب این سوال ما رو بده ؟؟؟

سلام
    اگر ویژوال فاکس این قابلیت رو نداره که از یک ارایه چند بعدی ریپورت بگیریم بگوئید خواهش میکنم

مدیر بخش آواتار binyaz2003
    محل زندگی
    کرمان
    شما مشکلتون با public چیه؟
    اگر زیاد حافظه می گیره می تونید بعد از گزارش از حافظه پاکش کنید
    Release
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

استاد عزیز سلام
    حرف شما منطقیه ! ولی من میخواهم بدونم چه جوری میشه در ریپورت گیری از اون استفاده کرد 0
    فرض کنید ارایه من arrk (4,64) باشد و باید 64 سطر ارایه را گزارش بگیرم من چه جوری میتوانم در ریپورت گیری بگویم به جای فایل dbf از ارایه استفاده کن؟!!؟؟؟

دوست من
    در بسیاری از استعلاماتی که از سایتهای خارجی در مورد طراحی گزارش با آرایه ها داشته ام همگی توصیه کرده اند که آرایه را داخل یک جدول ریخته و بصورت استاندارد ریپورت را از جدول تهیه نمائیم
    در تندیس های تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست ، هیچ کس عصبانی نیست ، هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست ، هیچ کس سوار بر اسب نیست ، هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست ، هیچ کس برده نیست و هیچ تصویر خشنی دیده نمیشود.
    ************************************************** ******************************************
    اندیشه کن , آنگاه سخن گو تا از لغزش بر کنار باشی

کاربر دائمی آواتار شاگرد آرام
    محل زندگی
    کرمان
    سلام جناب رهرو
    شما برای ریکد کردن و نمایش دادن چندین را دارید
    1-با دستور select و تابع مورد نظر اطلاعات را ریکد کنید و به یک cursor به حافظه بفرستید و سپس control source کنترل grid را cursor مورد نظر قرار دهید
    2-اگر صرفا برای نمایش اطلاعات نه ورود ریکد می کنید می توانید مستقیم نام تابع و ورودی ان را در property control source هر کالومن از grid قرار دهید

سلام
    شاگرد آرام : اصلا منظورتون را نفهمیدم شما در مورد چی صحبت میکنین!!؟
    دوستان:
    پروژه ام امروز به فایل pjt.? خطا میده مثلی که این فایل پروژه من معیوب شده و نمی توانم پروژ ه ام رو باز کنم!؟
    آیا راهی برای اصلاح و بازسازی آن وجود دارد!؟
    البته فکر میکنم میشه پروژه رو حذف و دومرتبه تمام فایلها رو به اون اضافه کرد ولی این خیلی سخته و نمی دانم عملی هست یا نه
    دوستان راه کار چیه ؟!

سلام

پرژه را حذف و دوباره ایجاد کنید و فقط اصلی ترین فایل در پروژه باشه. هنگام کمپایل فاکس خودش تمام فایلهای لازم را اضافه میکند. فقط در مورد فایلهای بانک و جداول باید دستی عمل کنید.

یک مواردی استثنا دارد که فاکس نمی تواند درست تشخیص دهد. مثلا به کد زیر نگاه کنید:

c="do a"

&c

یا در موقعی که شما در هر جدول شرط خاصی وجود دارد. مثلا اگر در حدول Defalut دارای یک شرط باشد هم دچار مشکل میشود.

متشکرم جناب تاوک
    دوستان کی میدونه معنی این خط از برنامه چیه !؟
    thisformset.form1..caption=!thisformset.form1.capt ion
    یعنی چی

محل زندگی
    کرمان
    در کل این دستور خطا میگیره چون thisformset.form1.capt ion یک عبارت شرطی نیست شما باید جلوی =! یک عبارت درست یا غلط بزارید برای مثلا enable
    وب سایت شخصی
    وبلاگ آموزش ویژوال فاکس پرو - به دلیل تعطیل شدن میهن بلاگ نوشته های وبلاگ به وب سایت شخصی منتقل شدند.

سلام
    چطور میتونم توی ریپورت گیری (ویزارد) از رکوردهای خاصی گزارش تهیه کنم

در خود ریپورت گیری گزارش بصورت ویزارد امکان جستجوی (فیلتر) خاصی نیست
    می تونید ابتدا از یک query (بصورت ویزارد و یا معمولی) استفاده کنید و در تنظیمات خروجی آن , نام فایل ریپورت خود را صدا بزنید و یا بعد از تهیه گزارش از پارامترهای محدوده کننده مانند: for و while جهت شرط گذاشتن برای اطلاعات موردنیاز برای گزارش چاپی استفاده کنید (و یا اینکه قبل از فراخوانی گزارش چاپی از filter کردن جدول نیز استفاده کنید)
    مثل:
    REPORT FORM tablename PREVIEW FOR code<1100
    و یا قبل از فراخوانی گزارش از دستور filter استفاده کنید
    set filter to code<1100

سلام
    متشکرم از دوستان بخاطر راهنمایهایشان
    دوست چگونه میتونم فایلهای sql رو به دیتابیس فاکس تبدیل کنم!!!

سلام

منظور از فایل SQL چیه؟

منظور چیزی است که از SELECT ساخته میشه؟

یا MySQL و از این دست؟

در مورد اولی خب Into table در دستور می آید و نام فایلی که می خواهید.

در مورد دوم هم با Remote View جداول بانکهای دیگر را بخوانید و سپس با Copy to می توانید به هر فرمت دلخواه تبدیل کنید.

پسوند فایل من mdb است
    و اما مورد دوم شما را متوجه نشدم

سلام

خب شما باید با ساخت یک Connection سپس RemoteView فایل را مانند جداول فاکس در آورید.

سپس با استفاده از دستور Copy to اطلاعاتش را به یک فایل جدید بفرستید. مشابه ان کاری که با MySQL یا هر چیز دیگر می کنید. اگر اطلاعات بیشتر خواستید به نحوه ارتباط بین فاکس و MySQL که نوشته ام توجه کنید. اگر راهنمایی بیشتر هم خواستید بگید کمکتون کنم.

یک راه ساده: یک پروژه بسازید- یک بانک ایجاد کنید و در پروژه قرار دهید- برروی Connections کلیک کنید و Newرا انتخاب کنید- از جعبه گفتگوی ظاهر شده Connection String را انتخاب کنید و بر روی دکمه ... کلیلک کنید- بانکتان را انتخاب کنید- و سپس جعبه گفتگو را ببندید و آن را با یک نام ذخیره کنید- حالا روی RemoteVeiws کلیک کرده New را انتخاب کنید Connection نشان داده شده را انتخاب کنید و View را بسازید. خب مانند یک پرس و جو ویو را ساخته آن را ذخیره و خارج شوید. خب حالا اگر روی آن Viewکلیک کنید Browse را انتخاب کنید مانند یک جدول فاکس باز می شود.- حالا با دستور Copy to cFileName آنرا به یک جدول جدید در فاکس بریزید.

متشکرم جناب تاوک . هم اکنون تست میکنم

درخواست کمک

اساتید عزیز سلام
    من در خصوص تهیه نرم افزار حسابداری در ابتدای کار دچار مشکل شدم خواهشمند است در صورت امکان مرا راهنمایی کنید
    من بعد از تهیه فرم ثبت کدینگ حسابداری به سراغ فرم ثبت سند رفتم در اینجا با تهیه اصل فرم میخواستم به توابع مخصوص که در activ فرم نوشته ام یک بانک با فیلدهای مخصوص و نام تصادفی به وجود بیاورم و این بانک را به فرم اتصال کنم ولی به مشکل برخوردم و این کار عملی نشد دومرتبه یک بانک در دیتابیس مربوطه درست کردم و باز هم در اتصال بانک مربوطه به فرم ناکام ماندم علیهذا اصل پروژه را خدمت شما ارسال کردم امید است مرا در رفع مشکل مربوطه یاری رسانید
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

سلام

دوست عزیز باید سراغ کدام فرم بروم؟

بگید دقیقا چکار می خواهید بکنید یعنی به صورت آلگوریتم بگویید.

نقل قول نوشته شده توسط rezaTavak
    سلام

دوست عزیز باید سراغ کدام فرم بروم؟

بگید دقیقا چکار می خواهید بکنید یعنی به صورت آلگوریتم بگویید.
    جناب rezaTavak سلام
    در پروژه تنها دو فرم وجود دارد فرم sbt_koding مربوط به ثبت کدینک و فرم sbt_sanad مربوط به ثبت سند.
    من در فرم ثبت سند نمای ظاهری یک فرم دریافت اطلاعات را ترسیم نموده ام . در نمای ظاهری یک گرید وجود دارد که من میخواستم کاربر به محض باز نمودن این فرم این موارد انجام شد
    1- با استفاده از دستور sys(2005 یک نام فایل به صورت تصادفی به وجود بیاورم و به این وسیله
    SELECT 0
    CREATE TABLE &new_file
    یک تیبل ایجاد کنم و بعد این تیبل را به گرید مربوطه اتصال دهم تا بعد از ثبت تک تک اسناد - اسناد همان هنگا م در تیبل مربوطه ثبت و در گرید نمایش داده شود در انتها نیز این تیبل به بانک اصلی افزوده شده و بانک تصادفی حذف شود.
    نمی دانم شاید راه کار من کلی اشتباه باشد ولی در کل منتظر راهنمایی کلی شما و دوستان هستم
    متشکرم
    ره رو

سلام

من الان چون با لینوکسم نمیتونم تست کنم. جوابشو بعدا میدم. ولی خیلی ساده است:

با تابع Sys(3) یک نام درست کن به عنوان temp

مواظب باش که اول باید شماره محیط جاری ثبت بشه:

lnPreAreaWork = select()

سپس محیط جدید را باز کنید با Select 0

بعدش برای ایجاد جدول باید فیلدها هم ذکر بشه مثلاْ

create table (lcFileName) (a c(10))

نمی دونم چقدر تونستم کمک کنم. اما توی ویندوز نگاه میکنم و تست که کردم جواب میدم.

نقل قول نوشته شده توسط rezaTavak
    سلام

من الان چون با لینوکسم نمیتونم تست کنم. جوابشو بعدا میدم. ولی خیلی ساده است:

با تابع Sys(3) یک نام درست کن به عنوان temp

مواظب باش که اول باید شماره محیط جاری ثبت بشه:

lnPreAreaWork = select()

سپس محیط جدید را باز کنید با Select 0

بعدش برای ایجاد جدول باید فیلدها هم ذکر بشه مثلاْ

create table (lcFileName) (a c(10))

نمی دونم چقدر تونستم کمک کنم. اما توی ویندوز نگاه میکنم و تست که کردم جواب میدم.
    اوه خدا نه! آخه منم همین کار رو کردم و جواب نداده خواهشا" یک نگاه به برنامه بکن

سلام
    دوستان کسی نیست به داد من برسه!!

محل زندگی
    کرمان
    دستور شما مشکلی نداره فقط باید متغیر فایل مقدار دهی بشه مثلا :
    _FILE='sample'
    من خودم امتحان کردم و مشکلی نداشت
    وب سایت شخصی

سلام دوستان وقت همگی شما بخیر
    میشه یه خواهش کوچلو بکنم و ان اینکه اگر ممکنه اینقدر در جواب راهنمائیها صرفه جویی نکنید!! آقا باور کنید من هنوز روی این موضوع بالا مشکل دارم و حل نمیشه!!!

صفحه 2 از 3 اولاول 123 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •