مشاهده دست آورد نظرسنجی: برای مقید بودن مشتری، چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟

رای دهنده
16. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • هرچی گفتن براشون انجام بدیم (مشتری مداری)

5 31.25%
  • هر کاری کردیم، منت رو سرشون بزاریم (دیکتاتوری و اخلاق حکومتی)

7 43.75%
  • بستن قرارداد محکم از طریق شرکت (که باز ممکنه شرکت پولتونو نده)

7 43.75%
  • ثبت شرکت و دردسرای بعدش، و کلا دور شدن از دنیای نرم افزار

4 25.00%
نظرسنجی چند گزینه ای
نمایش نتایج 1 تا 18 از 18

نام تاپیک: چکار کنیم که از مشتری بتونیم هزینه کارمون رو بگیریم.

Angry چکار کنیم که از مشتری بتونیم هزینه کارمون رو بگیریم.

سلام
    دیگه خسته شدم از پول ندادن این دلال صفتا.
    از 5 سال پیش که دارم بصورت تجاری کار میکنم و انصافا کارای مهم و بزرگی هم انجام دادم، تا به امروز، نتونستم بیشتر از 1/3 پول هامو از اینو اون بگیرم.

به نظر شما، چه راهی هست که مشتری آخرش هزینه رو متقبل شه؟
    برای مقیّد بودن مشتری، چه راهی رو پیشنهاد میکنید؟
    لطفا در نظر سنجی شرکت کنید.

نکته مهم : من تو مشهد زندگی میکنم و همه دیگه مشهدی هارو میشناسن !!

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    San Frabarnamenevisco

نقل قول: چکار کنیم که از مشتری بتونیم هزینه کارمون رو بگیریم.

نقل قول نوشته شده توسط bahman_akbarzadeh مشاهده تاپیک
    سلام
    دیگه خسته شدم از پول ندادن این دلال صفتا.
    از 5 سال پیش که دارم بصورت تجاری کار میکنم و انصافا کارای مهم و بزرگی هم انجام دادم، تا به امروز، نتونستم بیشتر از 1/3 پول هامو از اینو اون بگیرم.

به نظر شما، چه راهی هست که مشتری آخرش هزینه رو متقبل شه؟

نکته مهم : من تو مشهد زندگی میکنم و همه دیگه مشهدی هارو میشناسن !!
    این قضیه به همین سادگی ها هم نیست... باید چرخ اقتصادی جامعه گردش داشته باشه نه اینطوری باشه... بحث اقتصادی هست، فرهنگی هست، سیاسی هست، اجتماعی هست، فردی هست و ... یه تحلیل بلند بالا داره که اصلا الآن حسش نیست... فعلا ببینیم بقیه چی میگن...

نقل قول نوشته شده توسط LORD AELX مشاهده تاپیک
    این قضیه به همین سادگی ها هم نیست... باید چرخ اقتصادی جامعه گردش داشته باشه نه اینطوری باشه... بحث اقتصادی هست، فرهنگی هست، سیاسی هست، اجتماعی هست، فردی هست و ... یه تحلیل بلند بالا داره که اصلا الآن حسش نیست... فعلا ببینیم بقیه چی میگن...
    چقدر پیچیده !!
    انشاالله که حسش بیاد و یه توضیح مختصر بفرمایید.

وقتی پروژه به نیمه میرسه باید حسابی محکم کاری کنی.
    در این حالت مشتری جز صراط مستقیم راه دیگه ای نداره!!
    یعنی هزینه و حساب رو کرده و نمیتونه براحتی تغییرش بده، از طرف دیگه پروژهء نصفه هم نه شما رو زیاد اذیت میکنه و نه برای اون بدردی میخوره قبل از تکمیل شدن (سختی و هزینه تکمیل کردنش زیاده برای کس دیگه).

گزينه اول: اصلا حرفشو نزن
    گزينه دوم: بله؛ به نوعي البته.
    گزينه سوم: شركت واسطه؟ نه

چره گزينه چهارم خود به خود مذمت شده؟ در حالي كه مناسب ترين روش محسوب ميشه! اگر مشتري حاضر نشه 200 هزار تومن به شما بده يك بازار ياب زبر دست در نقش نماينده شركت مي تونه يك ميليون تومان بگيره. وجود شركت به توجه به وجهه قانوني تر(!) مي تونه اعتماد مشتري رو بيشتر جبل كنه؛ نهاد هاي دولتي و سازمان ها مي دونن به قول شرف يك برنامه نويس براي پشتيباني اعتمادي نيست، اما يك شركت با يك قرارداد پشتيباني مورد توجه هر سازماني هست. ...
    ضمناً ثبت شركت انقدر ها هم پيچيده نيست صرف 50 هزار تومان+يك ماه بعدشم هرچي از هركي مي خواي بگيري 3% بيشتر ميگيري.

جواب اصلیو اول و آخرش که بستن قرار داد صحیح هست.

اما :
    - کافیه برنامه ات بعد از مثلا دو هفته از کار بیفته . حالا یا پولو رد کن بیاد تا اکتیوش کنم یا خوش آومدی.

- بحث ساپورت: سه ماه که زنگ زد و گفت آقا دستم به دامنت ! ... میتونی بگی پول ما رو بده اول تا صحبت کنیم

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    San Frabarnamenevisco

خوب... همونطور که حدس می زدم بچه ها به جای اینکه بیان مشکلات رو از ریشه حل کنند و مسئله رو از بیس نگاه کنند، دارن راهکار برخورد به مثل ارائه می دهند... خوب دیگه من دخالت نمی کنم، چون می خواستم قضیه رو از ریشه های اجتماعی و فرهنگی و ... بررسی کنم که ظاهرا اینجا راه به جایی نمی بره... پس بیخیال!

نقل قول نوشته شده توسط حامد مصافی مشاهده تاپیک
    چره گزينه چهارم خود به خود مذمت شده؟ در حالي كه مناسب ترين روش محسوب ميشه! اگر مشتري حاضر نشه 200 هزار تومن به شما بده يك بازار ياب زبر دست در نقش نماينده شركت مي تونه يك ميليون تومان بگيره. وجود شركت به توجه به وجهه قانوني تر(!) مي تونه اعتماد مشتري رو بيشتر جبل كنه؛ نهاد هاي دولتي و سازمان ها مي دونن به قول شرف يك برنامه نويس براي پشتيباني اعتمادي نيست، اما يك شركت با يك قرارداد پشتيباني مورد توجه هر سازماني هست. ...
    ضمناً ثبت شركت انقدر ها هم پيچيده نيست صرف 50 هزار تومان+يك ماه بعدشم هرچي از هركي مي خواي بگيري 3% بيشتر ميگيري.
    شما صحیح می فرمایید. من و خیلی های دیگه، اهل ریسک نیستیم. اگر باشیم، انبوه شرکت نرم افزاری درست میشه، چون خرج بالایی نداره.
    فقط یک شرکت با یک نفر جمع نمیشه و الان دو نفر رو هم برای کار دارم و تا حالا چند تا پروژه هم با هم انجام دادیم.
    در نظر دارم اول بصورت غیر رسمی (به قول دوستم دوره گردی) یه شرکت راه اندازی کنیم و بعد از روی غلطک افتادن کارا، شرکت رو ثبت کنیم.
    این ایده به نظر شما چطوره؟

نقل قول نوشته شده توسط JaguarXF مشاهده تاپیک
    جواب اصلیو اول و آخرش که بستن قرار داد صحیح هست.

اما :
    - کافیه برنامه ات بعد از مثلا دو هفته از کار بیفته . حالا یا پولو رد کن بیاد تا اکتیوش کنم یا خوش آومدی.

- بحث ساپورت: سه ماه که زنگ زد و گفت آقا دستم به دامنت ! ... میتونی بگی پول ما رو بده اول تا صحبت کنیم
    آقا این کارم کردم.
    مشکل اینجاست که ما با اینکه توجیح میکنیم که این وب سایت یا نرم افزار خیلی به درد شما می خوره، بازم تنبلی میکنن و کارهای ساده رو هم انجام نمی دن و کلا می ترسن !!
    تا حالا برای نرم افزارام مشکلی پیش نیومده که پشتیبانی بخوان، ولی سایت هارو اگه بخوابونم، ککشون هم نمی گزه و میگن نخواستیم.
    چند تا سایت همین جوری شدن. (اینجا مشهده)

نقل قول نوشته شده توسط LORD AELX مشاهده تاپیک
    خوب... همونطور که حدس می زدم بچه ها به جای اینکه بیان مشکلات رو از ریشه حل کنند و مسئله رو از بیس نگاه کنند، دارن راهکار برخورد به مثل ارائه می دهند... خوب دیگه من دخالت نمی کنم، چون می خواستم قضیه رو از ریشه های اجتماعی و فرهنگی و ... بررسی کنم که ظاهرا اینجا راه به جایی نمی بره... پس بیخیال!
    ***ویرایش شده توسط مدیر***
    مشکل اینجاس که مردم عادت به پول دادن به نرم افزار ندارن و براش ارزش قائل نمی شن.
    حالا اگه شما مورد دیگه ای میدونید، ممنون میشم بفرمایید.
    آخرین ویرایش به وسیله علیرضا مداح : یک شنبه 30 خرداد 1389 در 22:02 عصر دلیل: لطفا" بحث را سیاسی نکنید،/

کاربر جدید
    محل زندگی
    شیراز

از اول بهشون بگو، توی هر فاز پولت رو تسویه کن، بعد فاز رو بهشون تحویل بده ..
    اگه هم وسطش نخواستن، کل نرم افزار رو جمع کن، پولشون رو هم اگه داشتی پس بده بهشون .. اینجوری دوباره برمیگردن سراغت ;)

پیشنیاز ها:
    توانائی مکالمه به زبان فارسی و توانائی تحویل پروژه بدون نوشتن یک خط کد!

مرحله اول :
    مشتری اگر کوچکترین احساسی بکنه که جنابعالی محکم نیستید و سریع کوتاه می آیید کارتون تمومه، بنابراین محکم و جدی باشید....

مرحله دوم:
    یک قرارداد کاملا تر و تمیز با رعایت مسائل حقوقی و بند های الزام آور حقوقی تهیه کنید. برای رعایت نکردن هر بندی باید جریمه در نظر گرفته شود.

مرحله سوم:
    پروژه را مرحله بخ مرحله تحویل دهید و در پایان هر مرحله هم بخشی از دستمزد را دریافت کنید، تقسیم بندی پروژه به صورتی باشد که تماام بخشه انجام نشد مشتری کارش گیر باشه....

مرحله چهارم:
    هر وقت مشتری بازی در آورد اساسی حالش رو بگیرید...

موارد فوق برای مشتری های بی اخلاق، پررو و .... و .... و ... است.

اگر مشتری های تان را از بین آدم های درست و حسابی انتخاب کنید، مثل بنده می توانید چندین پروژه بدون نوشتن یک خط قرار داد و توافق حدودی در مورد قیمت به پایان برسانید. چه با شخص چه با شرکت خصوصی و چه دولتی. آخر کار هم برای انجام کاغذ بازی و مالیات و این جور چیزها قرارداد هم امضا می شود.

من تو پروژه هایی که همه کارش خودم بودم مشکلی تو دریافت مبلغ نداشتم (غیر از یک مورد که طرف غالطاق بود و میخواست بز خری کنه)
    ولی هر پروژه ای که از طرف یک شرکت انجام دادم یا حتی مسئول مالی رو کس دیگه ای معرفی کردم، درست حسابی و به موقع به پول نرسیدم.
    من تمام مواردی که جناب Alireza_Salehi گفتن رو انجام میدم، الّا گزینه آخر.
    یعنی هیچ وقت حال مشتری رو نتونستم بگیرم و از اون بابت زیاد صبر کردم.
    یه سایت زدم با کلی امکانات و این دفه بر خلاف تمامی دفعات، هر چی گفتن انجام دادم، تا هر رویه ای رو تست کرده باشم. ولی با اینکه پارسال همایششون برگزار شد و تموم شد (البته هر سال همایش دارن) بازم فقط یه چک ناچیز بهم رسید و هر وقت خواستم پول رو بگیرم، شرکت رابط رو بهانه کردن.
    حالا به نظر شما این دفه که قراره یه کار کوچیک رو سایت انجام بدم، و شاید کار آخرش باشه، اگر همون جا چک نگرفتم، سایت رو با یه خبر که نوشته "سایت به علت عدم پرداخت به موقع حق و حقوق بسته شد" بخوابونم، مشکلی پیش نمیاد؟ (البته اونا مسلما به سایتشون احتیاج دارن)

20 درصد هر پروژه رو ازت میگیرم، و پول رو نقد میکنم، اگر پول نداد پولش میکنم......!!!
    از شوخی گذشته خودم به شخصه بزرگترین مشکلم اینه که نمیتونم به کسی باج بدم، خدایی اگر بخوان حقم رو بخورن با جفت پا میرم تو صورتش....... پول داد که داد اگر نداد از حلقش میکشم بیرون.
    آخرین ویرایش به وسیله مرتضی پیروزی : یک شنبه 30 خرداد 1389 در 23:21 عصر

Freelancers: Work for Full Price or Free, Never Cheap

http://lifehacker.com/5567336/freela...ee-never-cheap

کاربر دائمی آواتار shirin_sh1024
    محل زندگی
    تهران

به نظر من :
    1. قرارداد سفت و محکم
    2.استفاده از راه های قانونی
    3.استفاده از یک یا چند عدد شرخر در صورت جواب ندادن روش 1و2

کاربر دائمی آواتار FastCode
    محل زندگی
    /dev/null

من تو مشهد زندگی میکنم و همه دیگه مشهدی هارو میشناسن !!
    من سه سال تو مشهد زندگی کردم و واقعاً(معنی این واقعاً رو فقط مشهدی ها میفهمن) مشهدی نیستم.
    درکت میکنم.
    اینجا مشهده
    صدای جمهوری اسلامی ایران.

یک راه کار شما اینه که future های متعدد رو تا زمان تسویه حساب توی برنامه نزارید و بهشون برنامه کامل رو نمایش بدید و بگید برنامه کامل = پول.
    این futureها حتماً نباید اساسی باشن.مثلاً من میدونم خیلی از مشتریهام حاضرند چند تا contextmenu توی برنامه هام رو بیشتر از خود برنامه بخرن.

نقل قول نوشته شده توسط FastCode مشاهده تاپیک
    من سه سال تو مشهد زندگی کردم و واقعاً(معنی این واقعاً رو فقط مشهدی ها میفهمن) مشهدی نیستم.
    درکت میکنم.
    صدای جمهوری اسلامی ایران.

یک راه کار شما اینه که future های متعدد رو تا زمان تسویه حساب توی برنامه نزارید و بهشون برنامه کامل رو نمایش بدید و بگید برنامه کامل = پول.
    این futureها حتماً نباید اساسی باشن.مثلاً من میدونم خیلی از مشتریهام حاضرند چند تا contextmenu توی برنامه هام رو بیشتر از خود برنامه بخرن.
    یه پیشنهاد دوستانه به همه : سعی کنید از مشهدی جماعت گول نخورید. 80% آدمای رزلی هستن. (خودم مشهدی هستم و تقریبا اکثر اقواممون جزو 80% هستن)
    تو ایران اکثرا ترک ها خوبن.

نقل قول نوشته شده توسط shirin_sh1024 مشاهده تاپیک
    به نظر من :
    1. قرارداد سفت و محکم
    2.استفاده از راه های قانونی
    3.استفاده از یک یا چند عدد شرخر در صورت جواب ندادن روش 1و2
    یادمه برای یه شرخر هم یه برنامه انجام دادم

نقل قول نوشته شده توسط مرتضی پیروزی مشاهده تاپیک
    20 درصد هر پروژه رو ازت میگیرم، و پول رو نقد میکنم، اگر پول نداد پولش میکنم......!!!
    از شوخی گذشته خودم به شخصه بزرگترین مشکلم اینه که نمیتونم به کسی باج بدم، خدایی اگر بخوان حقم رو بخورن با جفت پا میرم تو صورتش....... پول داد که داد اگر نداد از حلقش میکشم بیرون.
    آقا حاضرم، بیا مشهد 20% محفوظ.

در ضمن الان نتایج نظر سنجی تقریبا با هم برابره.
    این یعنی نظرات پراکنده هستش و تا حالا به این مشکل رسیدگی دقیقی نشده.

نقل قول نوشته شده توسط bahman_akbarzadeh مشاهده تاپیک
    من تو پروژه هایی که همه کارش خودم بودم مشکلی تو دریافت مبلغ نداشتم (غیر از یک مورد که طرف غالطاق بود و میخواست بز خری کنه)
    ولی هر پروژه ای که از طرف یک شرکت انجام دادم یا حتی مسئول مالی رو کس دیگه ای معرفی کردم، درست حسابی و به موقع به پول نرسیدم.
    من تمام مواردی که جناب Alireza_Salehi گفتن رو انجام میدم، الّا گزینه آخر.
    یعنی هیچ وقت حال مشتری رو نتونستم بگیرم و از اون بابت زیاد صبر کردم.
    گرفتن حال مشتری زیاد سخت نیست، کافیه در اواسط کار اگر دیدی در پرداخت مراحل اول کار بازی درمیارن یک قفلی یا کدی یا کلا هر چیزی که مانع عملکرد صحیحی برنامه بشود در لابلای کدها در بخش های مختلف برنامه قرار می دهی که مثلا در فلان تاریخ برنامه از کار بیفتد یا عملکرد های اصلی آن از دسترس خارج شود. اینجوری هر وقت پولتو ندن خودشون در موعد مقرر متوجه می شوند که باید پول شما رو میدادن.

اگر هم مشتری خوب بود و قسط های اولش رو به موقع داد که همچین چیزی لازم نیست.

fastCode اون دفعه توی تایپیک اهوازی ها گفتی مشهدی هااا اصلا منظورتو نفهمیدم:D ولی الان فهمیدم
    :D

نمیدونم من که تا حالا پیش نیومده برام، من برای اشنا نوشتم که خب اولش یه چیز گفتیم یکم طول دادیم پول رو هم بیشتر کردیم:D داداش دوستم بود :-؟؟ کلا دوستم هم چونه خوب میزنه هم خوب پول می گیره :>

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •