نمایش نتایج 1 تا 2 از 2

نام تاپیک: 7segcalc

7segcalc

اولین برنامه ای که من با VB نوشتم برنامه ای هست که به طور انحصاری برای اتصال 7seg به میکرو کنترلر کاربرد داره. بخاطر نوع خاص کارم، 7seg رو طوری به میکرو وصل می کردم که پایه های اون بین پورتهای مختلف پراکنده میشد. حالا باید مقادیری رو پیدا می کردم که اونا رو تو پورتها بریزم تا سون سگمنت عدد مورد نظر منو نشون بده
    من این برنامه را نوشتم اما خیلی زیاد شده از دوستان میخوام این برنامه را ببینند و ایراد کار من را بهم بگن البته من برای 4 تا عدد نوشتم ممنون 7segcalc.rar

نقل قول: 7segcalc

هدفتون ساخت برنامه تو vb هست یا میخواید 7seg رو راه بندازید ؟ چون نیازی به برنامه VB نیست.
    تو برنامه میکرو یه LOOKUP TABLE تعریف میکنید ، دیگه نیازی به اینهمه if و خط برنامه نیست .

مثلا اگه از 4 تا پورت میکرو استفاده کرده باشید جدولتون میشه 10*4 (برای نمایش اعداد 0تا9 روی 7seg )

سطر اولش مربوط میشه به عدد 0 و 4تا کد هر پورت رو براش مینویسید . سطر بعدی عدد 1 و غیره.

اگه از بقیه پایه های میکرو برای کار دیگه ای استفاده میکنید (مثلا 2تاش برای 7seg هست و 6تای بقیه برای کار دیگه) باید وقتی مقدار پورت رو تغییر میدید ، پایه هایی که برای 7seg نیستد رو mask کنید تا تغییر پیدا نکنن.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •