نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: کمک کمک خیلی فوری مشکل دسترسی به کلاینتها

کمک کمک خیلی فوری مشکل دسترسی به کلاینتها

با سلام خدمت همه دوستان
    مدتی است که گیری عجیب کارم را لنگ کرده است.مشکل اینجاست

من یک DC درست کردم با WIN 2003 . در این شبکه حدود 30 کلاینت وجود دارند. چندین مشکل و سئوال در این شبکه وجود دارد.البته این بار دومی است که DC را نصب کرده ام دفعه اول که حدود 6 ماه پیش بود اصلا برخی از این مشکلات وجود نداشت ولی یکدفعه حدود 10 روز پیش این مشکل به وجود آمدکه هنوز موفق به حل آن نشدم.
    1- میدانیم در حالتی که ADMINISTRATOR لاگین میشویم باید به همه کلاینتهایی که در شبکه وجود دارد وارد شویم یعنی منظور من اینست که اگر نام یک کامپیوتر مثلا IT5 باشد و اگر روی نوار آدرس بنویسیم IT5\\ باید به این کامپیوتر لاگین شویم و SHARE FLDER انرا ببینیم یا اگر در ENTIRE NETWORK روی نام این کامپیوتر کلیک کنیم باید لاگین شویم ولی نمیشود .
    2- جالب اینکه من با یک ADMIN کامپیوتر محلی (LOCAL) میتوانم به بعضی از این کلاینتها وارد شوم و فولدر شیر شده شان را ببینم ولی گفتم کا با ادمین نمیتوانم.
    3- در حالتی که با ادمین لوکال هر کامپیوتر هستم بعضی از این کامپیوتر ها از من یوزر و پسورد ادمین را میخواهد وقتی ادمین محلی آن کامپیوتر یا ادمین شبکه را وارد میکنم وارد آن میشود.
    4- محض اطلاع باید عرض کنم که من یکبار ویندوز سرور را هم عوض کردم ولی باز درست نشد.
    یک سرور دیگری هم که بانک SQLSERVERرا هم سرویس میداد در این شبکه دارم که
    در حالت میکس مود هم هست .10 روز پیش نرم افزار تحت شبکه ای که در این شبکه هست در کامپیوترها بدون لاگین شدن به سروری که SQL سرویس میدهد یا بدون لاگین شدن به DC اجرا میشد ولی الان اجرا نمیشود و بانک SQLرا نمی تواند وصل کند.
    اگر کسی حاضر به کمک باشد میتوانم با جزئیات بیشتر مشکلم رو دقیق بگم.

البته میدانم کمی زیاد شد.ولی خواهشمند اگر میتوانید کمکم کنید که مسئله بدجوری حاد شد. تقریبا این مساله تابلو شده وهمه کاربران میپرسند چه اتفاقی افتاد.
    کاش کسی پیدا میشد که به صورت تلفنی کمکم کند لطفا شماره بدید که من تماس بگیرم.

بررسی قدم به قدم

ابتدا پیشنهد می کنم که برای یکی از کلاینتها و سرور اصلی ات تست کنی درصورتی که مشکل حل شد و از صحت و سلامت سرورت مطمن شدی سراغ سایر کلاینتها برو
    پس برای یک کلاینت و سرورت کارهای زیر را انجام بده:
    - کلیه تجهیزات سخت افزاری ( کارتهای شبکه ، هاب ، سویچ ، کابلهای ارتباطی شبکه ) تست شود
    - پس از چک سخت افزاری کلیه تنظیمات نرم افزاری ( ست کردن IP , Gateway , DNS )
    -بررسی نرم افزارهایی که تحت شبکه اجرا میشود برخی اوقات نرمافزارهایی چون mail server ها یا Antivirus ها سیستمهای مونیتورینگ و یا netop باعث این مشکلات میشوند ....
    موفق باشید

در سیستم هات Local security Policy رو دستکاری کن(Administrative tools->local security policy)
    در منوی Security Options تعدادی گزینه در مورد دسترسی از طریق شبکه وجود داره که احتمالا با دستکاریشون مشکلت حل میشه.
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

چه گزینه ای را در security option برای define کردن پیشنهاد میکنید؟ در قسمت network clint- account-network access- یا domain member ویا قسمتهای دیگر؟

1-دوست عزیز چک کنید که WINS شما Disable نباشد .
    2-اگر در شبکه دامین باشد آدرس FQDN آن کامپوتر را بدید . مثلا pc1.amir.com\\
    3-اون کامپوتر هایی که از شما پسورد ادمین رو نمیخواد 2 حالت داره : 1.پسورد ادمین هر دو کامپوتر یکی باشد. 2.قبلش یکی از درایوهای اون کامپوتر رو باز کردی و ازت User&pass رو خواسته که در کشش میمونه .

نکته : چک کن که نام کامپوترها در DNS Server ثبت شده باشد.

موفق باشید . :موفق:

راستی این اولیم پستم بود

دوست عزیز چک کنید که WINS شما Disable نباشد
    این سرویس برای ویندوز های غیر NT استفاده میشه در سیستم های NT همون DNS این کار رو انجام میده
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

وقتی که شما میزنید computername\\ این از NetBios داره استفاده میکنه که اگه شما WINS رو در کامپوترتون Disable کنید دیگه کسی با yourcomputername\\ نمیتونه Share رو ببینه و باید حتما IP رو بده.
    برای disable کردن WINS :
    TCP/IP Propertise \ Advanced Tab \ WINS Tab \ Disable WINS over TCP/IP

ولی به احتمال زیاد اشکال شما از DNS Server است .

حرف شما هم کاملا درسته در سیستمهای DNS , NT همون کار رو انجام میده

وقتی که شما میزنید computername\\ این از NetBios داره استفاده میکنه که اگه شما WINS رو در کامپوترتون Disable کنید دیگه کسی با yourcomputername\\ نمیتونه Share رو ببینه و باید حتما IP رو بده.
    البته من از اونحایی که هیچ سرویس اضافه ای بر روی سرور ها نصب نمی کنم این سرویس رو کلا در یک سرور 2003 نصب نکردم ولی کلاینت هایی که XP بودن بدون مسکل از این روش استفاده می کردند

آقای y-f چی شد ؟

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •