نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: پاک شدن Default Gateway از روی کلاینتها

Question پاک شدن Default Gateway از روی کلاینتها

سلام من چند تا کلاینت ویک سرور (ویندوز سرور2003) دارم که با استفاده از DHCP کلاینتها ip گرفته اند و مشکلی نداشتند اما امروز می بینم که کلاینتها نمی توانند به اینترنت وصل شوند و Default Gateway آنها هم پاک شده .چرا این اتفاق افتاده و الان چگونه می توانم این مشکل را برطرف کنم؟قبلا کلاینتها از طریق ip سرور به اینترنت وصل می شدند مثلا ip192.16.76.5 و خود سرور هم با ip 192.16.76.1 به اینترنت وصل می شد اما الان فقط سرورم به اینترنت وصل هست و کلاینتها هم در صورتیکه مستقیما ip 172.16.76.1 را وارد کنند به اینترنت متصل می شوند.

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    قم - زنبیل آباد

نقل قول: پاک شدن Default Gateway از روی کلاینتها

دوست عزیز برای اینکه مشکلت حل شه باید از پروتکل APIPA ویندوز استفاده کنی ip Getway سرور میشود روترتان و با share کردن می توانید همه استفاده کنند البته یه چیز بگم در شبکه همیشه اتفاقاتی می افتد که دلیل منطقی ندارد!!!!!!!!!!!!!!!

کاربر دائمی آواتار hraeissi
    محل زندگی
    Tehran

نقل قول: پاک شدن Default Gateway از روی کلاینتها

نقل قول نوشته شده توسط Gol_narjes مشاهده تاپیک
    سلام من چند تا کلاینت ویک سرور (ویندوز سرور2003) دارم که با استفاده از DHCP کلاینتها ip گرفته اند و مشکلی نداشتند اما امروز می بینم که کلاینتها نمی توانند به اینترنت وصل شوند و Default Gateway آنها هم پاک شده .چرا این اتفاق افتاده و الان چگونه می توانم این مشکل را برطرف کنم؟قبلا کلاینتها از طریق ip سرور به اینترنت وصل می شدند مثلا ip192.16.76.5 و خود سرور هم با ip 192.16.76.1 به اینترنت وصل می شد اما الان فقط سرورم به اینترنت وصل هست و کلاینتها هم در صورتیکه مستقیما ip 172.16.76.1 را وارد کنند به اینترنت متصل می شوند.
    اول از همه باید بگید که اینترنت در شبکه چجوری پخش میشه .
    دوم هم اگر سیستمها IP GW رو دریافت نکرده اند ممکن است کسی DHCP رو دست زده ، اول از این موضوع مطمئن بشید .

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •