نمایش نتایج 1 تا 21 از 21

نام تاپیک: سوال در مورد راه اندازی یه شبکه

سوال در مورد راه اندازی یه شبکه

دوستان سلام
    من قصد دارم یه شبکه با 50 یوزر راه اندازی کنم در حال حاضر می خوام بتونم رو عمکرد یوزرها مدیریت داشته باشم و اینترنت رو هم بین اونا شیر کنم ولی بعدا نیاز هست تا کارهای دیگه ایی رو انجام بدم مثل لاگ کردن همه فعالیت هایی که توی شبکه انجام می شه حالا چندتا سوال دارم
    1- برای خریدن سرور چه خصوصیاتی رو درنظر بگیرم ازنظر سخت افزاری
    2-برای راه اندازی این شبکه یک سوییچ کافیه
    3- اگه یه سوییچ کافیه مارک و تعداد پورت اون چی باشه
    4-کابل از چه نوعی بگیرم
    5-ایا از ویندوز سرور استفاده کنم یا لینوکس
    ببخشید اگه تعداد سوالها زیاد شد

کاربر دائمی آواتار cybercoder
    محل زندگی
    root/

نقل قول: سوال در مورد راه اندازی یه شبکه

- شبکه شما مال چه نوع سازمانیه و چه نوع خدماتی باید ارائه بشه؟
    - تعداد user همان تعداد node هاست؟
    - از لحاظ مالی در چه وضعیتی هستید؟
    - متراژ ساختمان ، تعداد طبقات، نوع دیوارها ، تعداد اتاق ها ؟ کروکی تقریبی از ساختمان

- شبکه شما مال چه نوع سازمانیه و چه نوع خدماتی باید ارائه بشه؟
    - تعداد user همان تعداد node هاست؟
    - از لحاظ مالی در چه وضعیتی هستید؟
    - متراژ ساختمان ، تعداد طبقات، نوع دیوارها ، تعداد اتاق ها ؟ کروکی تقریبی از ساختمان
    ما یه شرکت تولیدی هستیم که توی قسمت های مختلف قطعات تولید و در یه قسمت دیگه مونتاژمی شن در حال حاضراز شبکه همونطور که گفتم برای شیرکردن اینترنت ونظارت بر عملکرد یوزرها می خام استفاده کنم ولی بعدا شاید بخوام از سرور بعنوان وب سرور استفاده کنم و چندتا نرم افزار سبک هم روی سرور قرار بدم که مختص کارخودمون در حال حاضر یه راک و یه ups داریم بهمین دلیل می خوام از سروری که توی راک نصب بشه استفاده کنم و سوییچ رو هم همونجا نصب کنم از لحاظ مالی نسبتنا وضعیت خوبی داریم و ساختمان ما دوتا سوله است با متراژ4000متر که پارتیشن بندی شده
    تعداد user همان تعداد node هاست؟
    این قسمت رو متوجه نشدم مگه به تعداد یوزرها نبایستی نود داشته باشیم ؟

محل زندگی
    root/

برای سیم ها از Cat6 یا Cat6+ استفاده کنید.
    چون متراژتون زیاده نیاز به چند سوئیچ دارید اگر هر سوله را خوشبینانه 200 در 200 حساب کنیم نیاز به 4 یا 5 سوئیچ دارید.
    ( اما اگر بتوانید از فیبر نوری استفاده کنید خیلی خوبه. )
    مارک سوئیچ ها هم Juniper خوبه ولی می تونید از سوئیچ های ارزان مثل D-link یا 3COM هم استفاده کنید. مارک کابل بهتون سیمون امریکایی رو پیشنهاد می کنم.
    در مورد سرور هم می توانید خودتان ببندید
    Mainboard : Asus P5QC
    Cpu : core 2 quad core و ...
    برای یک سرور معمولی که نخواد کارهای خیلی زیادی انجام بده کفایت می کنه اما اگر خیلی براتون مهمه برید سراغ Tyan یا SuperMicro
    اگر علاقه وافری به کیس های رک مونت دارید دیتاشین یکسری زده که قیمت هاشون خوبه.
    حتما Power Supply تون رو از نوع خیلی خوب بگیرید.

در مورد تعداد User ها هم در برخی از سازمان ها از کلاینت ها در ساعات خاص یا شیفت و ... استفاده میشه به همین دلیل عرض کردم.

برای سیم ها از Cat6 یا Cat6+ استفاده کنید.
    چون متراژتون زیاده نیاز به چند سوئیچ دارید اگر هر سوله را خوشبینانه 200 در 200 حساب کنیم نیاز به 4 یا 5 سوئیچ دارید.
    خیلی ممنونم از راهنمایتون
    اما چندتا سوال
    من تا بحال با این سرورهایی که توی راک نصب می شن کارنکردم برای خرید این نوع سرورها چه مشخصاتی رو باید در نظر بگیرم ضمنا ایا این نوع سرورها os روشون نصب هست یا باید نصب کنم ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    سرزمین کوروش کبیر

دوست عزیز من هم در ادامه حرفهای دوستمون با توجه به اینکه سوادم کمتره ولی تجربیاتم رو تا حد امکان در اختیارتون میذارم!
    ببینید شما میتونید از سویچهای که قابل برنامه ریزی هستند هم استفاده کنید! این سویچها قابلیت تخصیص پهنای باند و دیگر امکانات رو هم دارند. سویچهای DLINK و SISCO به نظر من خوب و برای کار شما قابل استفاده اند.
    در خصوص خرید سرور به نظر من سرورهای HP هم بد نیستند.
    ضمنا اگر عجله ای ندارید می توانید تا برگزاری نمایشگاه الکامپی صبر کرده و از نزدیک با رکها و سرورهای بیشتری توی اونجا آشنا بشید.
    در خصوص سیستم عامل نصب شده بر روی سرور به نظر من بهتر است از ویندوز سرور 2003 استفاده کنید.
    معمولا روی این گونه سرورها OS نصب نیست و خودتون باید نصب کنید!
    ضمنا فکر کنم اگه از RAID هم بهره ببرید بد نباشه!
    سعی کنید اگه از ویندوز سرور استفاده کردید ACTIVE DIRECTORY رو هم فعالش کنید تا از همون ابتدا کارهاتون منظم و اصولی باشه.

دوست عزیز من هم در ادامه حرفهای دوستمون با توجه به اینکه سوادم کمتره ولی تجربیاتم رو تا حد امکان در اختیارتون میذارم!
    خیلی ممنون از راهنمایتون
    این سوییچ های قابل برنامه ریزی اختلاف قیمتشون با سوییچ های معمولی چقدره ؟نصب os روی سرورهای راک مونت روش خاصی داره یا مثل نصب روی pc معمولیه؟
    ایا اون مانیتورهایی که توی راک نصب می شه همراه سرور بفروش می رسه یا باید جدا بخرم؟ ضمنا اسم این مانیتورها چیه (توبازاربه چه اسمی شناخته می شن)؟
    ببخشید اگر سوالاتم زیاد شد

سرور هم یک جور مکهین هست حالا چه rack mount باشه و چه tower . نصب windows هم که همون صورت معمولی‌ هست... تنها چیزی که فرق داره نحوه راه اندازی raid هست... در مورد سرور هم اگر پول دارید hp حرف اول رو تو دنیا میزانه و من جات باشم نمیرم دنبال سرور دست ساز... اگر می‌خوای کار خوب انجام بعده Hp DL۳۸۰ G۶ یا G۷... برای شروع ۴gb رم با ۳ تا هارد ۳۰۰gb یا اگر می‌خوای اصولی تر باشه که ۴ تا هارد ۳۰۰ که روش بتونی‌ راید بتونی‌ ستاپ کنی‌... میگم بازم بستگی داره رو چه سرور چه مدل نرم افزار داشته باشی‌. مثلا اگر exchange رو بخوای اینستال کنی‌ من میگم مین ۸gb رم با Windows ۲۰۰۸ یا ۲۰۰۸ R۲ . هارد هم یا راید ۰۱ یا راید ۵ با ۰۱ یا راید ۱. سوئیچ هم همینطور که گفتن d-link من هم چنین SMC هم میگم بد نیست... اگر برات سوئیچ مهم هست و بازم پول داری برو cisco بگیر. Active Directory حتما می‌خوای چون غیر از این برای خودت سخت هست و نشدنی‌ یک جورایی

hghyami عزیز
    ممنونم از راهنمایی شما
    اما قسمت دوم سوالم در مورد مانیتور بی جواب موند ممنون می شم راهنمایی کنیدچون فکر کنم اگر مانیتور نداشته باشم نصب os ممکن نباشه همینطوره؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    سرزمین کوروش کبیر

در مورد مانیتور کاملا به نظر خودت بستگی داره!
    به خصوص که استفاده چندان زیادی از مانیتور نداری، مگه در مورد نصب یا بوجود اومدن مشکل!
    اگه هم میخوای صرفه جویی کنی و خودت هم نزدیک سرور هستی میتونی اصلا برای سرورت مانیتور نخری و از سویچ DKVM استفاده کنی که در واقع از چند تا کیس با یک مانیتور میشه بهره برد.
    فقط برای سرور باید یه سیم بلندتر تهیه کنی تا بشه از پشت RACK بیاریش!
    بازهم میگم اگر به فکر صرفه جویی هستی این کار رو بکن، اگه نه مانیتور میتونی یه 17 اینچ LCD تهیه کنی!

میتونی اصلا برای سرورت مانیتور نخری و از سویچ DKVM استفاده کنی
    ممنونم
    این سوییچ kvm چند قیمته؟
    چند پورتشو بخرم؟
    راستی برای استفاده از اینترنت نیاز به روتر ندارم ؟
    آخرین ویرایش به وسیله newmefmef : یک شنبه 20 تیر 1389 در 22:50 عصر

شما اگر می‌خوای اینترنت داشته باشی‌ بله در هر صورت Router نیاز داری...

KVM هم بستگی داره شما با یک مانیتور هم میتونی‌ کار کنی‌ ولی‌ اگر بیشتر از یک سرور داری اون وقت بحثش فرق میکنه.

http://www.adder.com/uk/KVM-over-IP.aspx
    http://www.rosel.co.uk/rack-mount-monitor-and-kvm.htm
    http://iblparts.co.uk/rackmountmonitors.html
    http://www.nti1.co.uk/
    http://www.ebuyer.com/product/161501...edium=products

شما اگر می‌خوای اینترنت داشته باشی‌ بله در هر صورت Router نیاز داری...
    پس با این شرایط روتر چی بگیرم منظورم مارک و مدلشه
    ضمنا یه سوال دیگه دارم و اونم اینکه سرورهای رک مونت همشون دی وی دی رام دارن بخصوص مدلی که دوستمون پیشنهاد داد
    مدل Hp DL۳۸۰ G۶

محل زندگی
    root/

بستر مورد استفاده برای اینترنت شما چیست؟

نه معمولان ندران مگر خود شرکت براتون بذاره. میتونی‌ سرور از www.dac.ir بگیری چون معمولان قیمتشون بد نیست (بنده هیچ نسبتی با اینا ندارم) و دیدم که چند سری دوستانم از اینجا گرفتن و راضی‌ بودن. در مورد اینترنت هم درست میگن دوستمون. شما میتونی‌ کارت رو با یک Zyxel هم راه بندازی بستگی به مقدار استفدت داره و اینکه می‌خوای چیکار کنی‌.

بستر مورد استفاده برای اینترنت شما چیست؟
    مشکل اینترنت با یه zyxel حل شد

نه معمولان ندران مگر خود شرکت براتون بذاره.
    پس چطوری os روش نصب می کنند ؟

External USB Drive یا USB CD-ROM یا از رو نتورک...

External USB Drive یا USB CD-ROM یا از رو نتورک...
    ممنونم ازراهنمایی همگی خدا رو شکر با لطف شما و چندنفر دیگه مشکلات تا حدی رفع شد

با سلام نحوه چگونگی دادن ip در یک شبکه که تمام کامپیوتر ها و مودم ADSL به switch وصل است را به من بگویید.چگونه می توانم یکی از کامپیوتر ها را سرور کنم
    با تشکر

با سلام چگونگی دادن ip به کامپیوتر های شبکه که همه به switch وصل هستند و مودم ADSL نیز به سویچ وصل است میخواهم سیستم ها اینترنت نیز داشته باشند آیا می شود یکی از سیستم ها در این حالت سرور شود

کمک
    با سلام چگونگی دادن ip به کامپیوتر های شبکه که همه به switch وصل هستند و مودم ADSL نیز به سویچ وصل است میخواهم سیستم ها اینترنت نیز داشته باشند آیا می شود یکی از سیستم ها در این حالت سرور شود

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •