نمایش نتایج 1 تا 3 از 3

نام تاپیک: سوال در مورد طراحی دیتا بیس

سوال در مورد طراحی دیتا بیس

سلام
    من یه پروژه دارم که کابر در اون می تونه یه سری فایل ذخیره و بازیابی کنه
    حالا می خوام به این برنامه یه قسمتی اضافه کنم که کاربر بتونه واسه فایلی که ذخیره می کنه چند تا (5 تا) keywordتعریف کنه که بعدها بتونه بوسیله این keywordها اون فایل رو search کنه
    کاری که کردو این بود
    تو DBبرای هر فایل 5 فیلد برای keywordهای مربوط به اون فایل ساختم
    مثلا یه فیلد دارم به نام dataکه 5 فیلد به نام هایdatak1...datak5 در همون جدول براش اضافه کردم
    ولی فکر می کنم زیاد جالب نیست چون فکر می کنم در قسمت بازیابی به مشکل بر بخورم چون من می خئام برنامه طوری باشه که در قسمت جستجو کاربر با وارد کردن یک کلمه کلیدی به فایل مربوطه دسترسی داشته باشه
    میشه راهنماییم کنین؟؟؟؟

نقل قول: سوال در مورد طراحی دیتا بیس

میشه جواب بدین؟
    یکم فوریه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران سرای من است

نقل قول: سوال در مورد طراحی دیتا بیس

من می خئام برنامه طوری باشه که در قسمت جستجو کاربر با وارد کردن یک کلمه کلیدی به فایل مربوطه دسترسی داشته باشه
    اصولا ساده ترین ساختار دیتابیس این هست که شما ساختارها را تحت نام record داخل فایل قرار میدید ولی مهمترین مسئله بازیابی داده ها با سرعت بالاست و شما اگر میخواهید سرعت فوق العاده زیادی در دسترسی به داده ها داشته باشید پیشنهاد میکنم از الگوریتم ایندکس سازی برای هر فیلد مانند foxpro استفاده کنید اوقت نه محدودیت رکورد خواهید داشت نه سرعت کم.
    یعنی برای هر فیلدی که میخواهید کلید جستجو باشد یک فایل ایجاد کنید (که این فایل ایندکس نام دارد)و وقتی داده ای را به فایل اضافه کردید محل رکورد را داخل فایل ایندکس قرار دهید و اگر برای بار دیگر رکوردی به داده هایتان اضافه شد دوباره محل رکورد جدید را داخل فایل ایندکس قرار بدید اما این دفعه فیلد جاری را با رکودهای قبلی مقایسه کنید و داخل فایل اینکدس این اعداد را مرتب کنید.
    برای جستجوی سریع محل رکورد جاری - داخل فایل ایندکس جستجوی باینری انجام بدید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •