نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: ژوزفوس

ژوزفوس

باسلام :
    سوال من اینه که الگوریتم ژوزفوس رو تقریبا اونهایی که ساختمان داده خونند می دونند چیه ولی من یه بار توضییح میدم بعد سوالم رو میپرسم :
    ببیند n نفر دور دایره ای قرار دارند حالا این n میتونه 2k+1 یا 2k باشه قرار که یک در میان خورده بشه و اخرین عددی که می مونه چیه ؟؟؟؟
    مثلا اگر n=4 باشه یعنی 1,2,3,4 اول 2 بعد 4 بعد 3 اخرین که می مونه میشه 1
    حالا سوالم :
    برای اینکه n های بزرگ چه روشی وجود داره مثلا برای n=1000 یا n=789 یا .........
    ببیند خودم فکر کردم برای این سوال رابطه بازگشتی داره ولی وقت گیره یعنی باید یکی یکی عدد هارو حساب کنید من میخوام برای n=1000 حداکثر زیر 3 دقیقه به جواب برسه

نقل قول: ژوزفوس

به ازای 2 به جواب 1 هستش !!! (بسيار ساده اثبات ميشود )
    و اگر n = 2^n+x
    جواب = 2x+1

مثال : 40 برابر 2 به توان 5 + 8 هستش که جواب میشه 2*8 +1 = 17

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

با تشکر از دوست بالایی

بعضی وقت ها سرچ تو اینترنت راحت ترین و کم هزینه ترین راه برای پیدا کردن جواب سوالمون هستش !

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D9%85%...81%D9%88%D8%B3

http://en.wikipedia.org/wiki/Josephus_problem

یه سوال اگه اولی 3 خورده بشه چی یعنی اگه این مسله به ازای 1 3 نفر یعنی از 3 شروع کنیم بعد یک در میان خورده بشه اونوقت به ازای 2200 میشه چقدر ؟؟؟؟

از دوستانکسی نیست جواب بده ؟؟؟؟؟؟؟//
    آخرین ویرایش به وسیله armiya : سه شنبه 12 مرداد 1389 در 16:41 عصر

ببینید دوست عزیز ، اولا رابطه بازگشتی این الگوریتم زیادی Order بالایی ندارد ؛ با این حال روش بهینه و

سریع واسه حل مساله استفاده از تجزیه باینری عدد n میباشد که توسط دوست عزیز qwerty11 بیان شد ./

ظریف ترین شکل جواب نمایش دودویی n را دربرمی گیرد که توسط "آرمین شمس براق" دانشجوی دانشگاه مشهد پیشنهاد شده و مورد توجه طراحان الگوریتم برجسته دنیا قرار گرفته است : اگر n را بصورت باینری بنویسیم و شماره فردی گه زنده می ماند را برابر Jn بگیریم , و n را یک بیت شیفت دورانی دهیم Jn به دست می‌آید.
    n=۱۰۰ = ۱۱۰۰۱۰۰
    پس از یک شیفت دورانی داریم Jn=۱۰۰۱۰۰۱=۷۳
    موفق و پیروز باشید ./

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •