نمایش نتایج 1 تا 21 از 21

نام تاپیک: چه زمینه های کاری دیگری جز برنامه نویسی و شبکه وجود دارد؟

چه زمینه های کاری دیگری جز برنامه نویسی و شبکه وجود دارد؟

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمام دوستان
    من بيشتر تاپيک ها رو خوندم.خيلي ها معتقد بودن که برنامه نويسي در کل به عنوان يک شغل و حرفه مناسب نيست ولي به عنوان سرگرمي خوب است.شبکه هم از لحاظ درامدي خوبه ولي هزينه ي فراگيري به صورت حرفه اي سنگينه و احتمال پيدا کردن کار کمه.با تمام اين تفاسير به نظر شما چه کاري يا کارهاي دیگری تضمين کننده اينده هستند و اگر نظری جز نظری که عرض کردم راجع به برنامه نویسی و شبکه دارید لطفا بفرمایین

نقل قول: چه زمینه های کاری دیگری جز برنامه نویسی و شبکه وجود دارد؟

بنظر من که شبکه در کشور خودمون خیلی خوبه و کارم داره برنامه نویسی هم همنیطور من خودم نرم افزار دانشگاه میخونم و دارم خودم رو برای MCSE شبکه مایکروسافت آماده میکنم.

دوستان عزیز لطفا کمک کنین و نظرتونو بگین.ممنون.لطفا دقیق بگین

سلام.بنده هیچ اعتقادی به اینکه برنامه نویسی رو به عنوان شغل نمیشه انتخاب کرد ندارم.
    بله اگر برنامه نویسی در حد نوشتن برنامه های ساده باشه و وقتی که قراره کار حرفه ای صورت بگیره نمیشه روی خیلی از برنامه نویس ها حساب کرد ، این نوع رو نمیشه جز شغل حساب کرد و همون سرگرمی باشه خوبه.
    ولی وقتی شما در یک زمینه حرفه ای باشی مطمئن باش وقت سرخاروندن هم نداری.
    به طور مثال اینجا شخصی بودبه نام INPrise ، فقط کافیه مطالبش رو بخونی.واقعا از لحاظ دانش فنی بی نظیر بودن.یا امثال دوستانی مثل آقایان کشاورز، مداح، موسوی، رادو..
    شما اگر در یک زمینه متخصص باشی نصف شب هم برات کار هست و مطمئن باش دیگه از کار خسته میشی.
    ولی اگر بخوای دانشت رو درحد فقط چند کتاب نگه داری مطمئن باش هیچ جای پیشرفتی در هیچ زمینه ای نداری.
    موفق باشید

پس چرا همه مینالن و میگن به عنوان تفریح خوبه؟!!

نقل قول نوشته شده توسط saeed.5570 مشاهده تاپیک
    پس چرا همه مینالن و میگن به عنوان تفریح خوبه؟!!
    سلام

من هنوز اول راهمه ولي هميشه اينو بهم ميگفتن كه اينايي كه ميبيني بيكارن به خاطر خودشونه نه كسه ديگه.يعني آدم بايد جربزه كار كردن داشته باشه اونوقت تو هر رشته اي كار هست اونم در سطح عالي

کلا کار های حوزه IT در کشور وضعیت مناسبی نداره اونم دلیلش فقط به دلیل سیاست هایی هست که پیش گرفته شده مثل نبود قانون کپی رایت .در واقع ثروتمندترین افراد دنیا کسانی هستن که در حوزه IT فعالیت می کنن اما در ایران بدین گونه نیست.
    حوزه IT صرفا به برنامه نویسی و شبکه بر نمی گرده .ده ها حوزه داره مثل گرافیک ، انیمیشن ، چندرسانه ای ، بازی ، تحلیل سیستم ، شبیه سازی ، امنیت ، پردازش تصویر ، مهندسی سیستم ،داده کاوی ، تحلیل و مدل سازی آماری ، رباتیک ، گفتار پردازی ، وب ، هوش سازمانی و ده ها شاخه ی دیگر که همگی اگر تو هر کدوم متخصص باشی درامد داره.فقط تخصص حرف می زنه .تخصص باشه پول هم باهاش میاد.

درسته.حق با شماست ولی رشته ای مثل رباتیک کجاش درامد داره؟!!یا همین طراحی بازی ؟!!وقتی crysis با 1000 تومن میشه خرید کی حاضره بازی های ایرانی با 5000-6000 تومن قیمت بخره؟توی کدوم رشته واقعا میشه پول دراورد؟

کاربر جدید
    محل زندگی
    تمقچش ( این ترکیب شهرهایی که در اون ها زندگی کردم )

با سلام خدمت دوستان

با نظر خیلی از دوستان موافقم

سوالی که شما کردی خیلی سوال ریشه ای و استخون داری هست و به نظر من با یکی دو تا خط نمیشه بهش جواب داد.

این که سیاست های دولتی در ایران و قوانین کپی رایت جلو رشد برنامه نویس ها رو گرفته مساله مهمی هست که به سادگی نمیشه ازش گذشت.
    ولی حرف حمید رضا هم بسیار بسیار درسته. و شاید اگه بخوام یه نکته کلیدی رو بهش اضافه کنیم اینه که با چه زبان برنامه نویسی کار می کنی؟
    مثلا یک برنامه نویس زبان C یا اسمبلی که واقعا به صورت حرفه ای کار می کنه کسی هست که منتش رو هم می کشن تا بره و یه جا کار کنه و حقوق و دستمزدش رو خودش تعیین میکنه .
    ولی اگر مثلا با ویژوال بیسیک برنامه دفترچه تلفن یا ماشین حساب بنویسیم . خوب اون دیگه تو خارجم خداییش کار نیست.
    البته پاراگراف بالا تمثیل بود و بیشتر منظورم برنامه هایی بود که همه نوشتن و بعلت عدم خلاقیت 1000 نفر 1000 بار همون برنامه رو به همون شکل می نویسن و انتظار دارن که با قیمت بالا هم بفروشن.

ولی فکر می کنی نوشتن اتوماسیون یک کارخونه یا خط تولید یا خیلی از زمینه های دیگه رو میشه با 5 هزار و 10 هزار تومن تو بازار پیدا کرد؟
    اونجا دیگه قیمت ها از 20 میلیون شروع میشه و به ... میرسه؟ ولی با سواد بودن شرط اول دریافت اینجور پولهاست.

مداح، موسوی، رادو..
    اَه... چه جالب، همشون مطالب قشنگی گفتند. خوندن پستاشون خیلی کیف داد؛ولی من هرچی کاربری با نام رادو سرچ کردم نتونستم پیدا کنم(ایشون حذف شدند؟!).

شما اگر در یک زمینه متخصص باشی نصف شب هم برات کار هست
    نصف شب؟! وا...یعنی شما نصف شب هم کار می کنین؟
    خوب چطوری می شه یه زمینه رو انتخاب کرد؟من الان تو همه ی زمینه ها یه سرکی کشیدم ولی هیچ احساس خاصی به هیچ کدومشون ندارم، چطوری باید تشخیص بدم؟
    الان تمام وقتم صرف شیطنت و از این زبان برنامه نویسی به اون یکی شده(حالا یه مدته روی پایتون موندم).
    فقط تخصص حرف می زنه .تخصص باشه پول هم باهاش میاد.
    با این جمله بیشتر موافقم، چون من که همشون رو در یه حد دوست دارم با عمل به این حرف بیشتر می تونم موفق بشم.

نقل قول نوشته شده توسط Ropser مشاهده تاپیک
    اَه... چه جالب، همشون مطالب قشنگی گفتند. خوندن پستاشون خیلی کیف داد؛ولی من هرچی کاربری با نام رادو سرچ کردم نتونستم پیدا کنم(ایشون حذف شدند؟!).

نصف شب؟! وا...یعنی شما نصف شب هم کار می کنین؟
    خوب چطوری می شه یه زمینه رو انتخاب کرد؟من الان تو همه ی زمینه ها یه سرکی کشیدم ولی هیچ احساس خاصی به هیچ کدومشون ندارم، چطوری باید تشخیص بدم؟
    الان تمام وقتم صرف شیطنت و از این زبان برنامه نویسی به اون یکی شده(حالا یه مدته روی پایتون موندم).

با این جمله بیشتر موافقم، چون من که همشون رو در یه حد دوست دارم با عمل به این حرف بیشتر می تونم موفق بشم.
    سلام.منظورم آقای بهروز راد بود. نیازی نیست نصف شب کار پیدا کنی.به طور مثال بعضی افراد رو میشناسم روی SQL Serverمتبحر هستند ، دیده بودم حتی ساعت 2-3 شب باهاش تماس گرفتند و ایشون مجبور بوده به اون مرکز به دلیل حساسیت کاری مراجعه کنه.
    دوست عزیز زیاد فرقی نمیکنه با چه زبانی کار میکنی. برنامه نویسی اصولش الگوریتم هست و از یک روند همشون پیروی میکنند که اونهم فقط و فقط الگوریتم هست. وگرنه Syntax یک زبان رو یاد گرفتن کار زیاد سختی نیست شاید حداکثر یک ماه طول بکشه(و برای کسی که روی یک زبانی مسلط هست زمانی کمتر) مثلا شما میگی من دلفی کارم.اینجا هر برنامه ای گفتن باید بتونی بنویسی.درسته شاید روی همه جنبه هاش مسلط نباشی ولی میدونی دنبال چه چیزی بگردی تا بتونی اون برنامه رو بنویسی.

موفق باشید

ببینید حرف همه درست ولی سوال من این بود توی چه زمینه ای جز برنامه نویسی وجود داره؟البته زمینه ای که واقعا بهش نیاز باشه و اشباع نشده باشه.همین برنامه نویسی هم بدک نیست ولی نمیشه مهارت ها رو به نمایش گذاشت.اقا من ماهر و حرفه ای.چطور خومو نشون بدم؟کار کردن تو یه شرکت تولید نرم افزار حسابداری میتونه مهارتمو به همه نشون بده؟!اونم چه حقوقی!!! ماهی 219 تومن به همراه یه پرس منت اضافه !!!!

نقل قول نوشته شده توسط saeed.5570 مشاهده تاپیک
    درسته.حق با شماست ولی رشته ای مثل رباتیک کجاش درامد داره؟!!یا همین طراحی بازی ؟!!وقتی crysis با 1000 تومن میشه خرید کی حاضره بازی های ایرانی با 5000-6000 تومن قیمت بخره؟توی کدوم رشته واقعا میشه پول دراورد؟
    اولا پیشرفت IT کشور یک امر جریانی هست که هیچ کس نمی تونه باهاش مقابله کنه.درسته زمینه های برنامه نویسی و شبکه پیشرو تر هستن اما باز اون مواردی هم که نام بردم پشت همین ها وارد می شن.با بررسی گسترش IT در کشور های پیشرفته این حرف من بخوبی دیده می شه .برای مثال تمامی کارخانه های تولیدی اگر در ابتدا مبادرت کنه به سفارش نرم افزار برای مکانیزه کردن سیستمشون که همین تصمیم چند تخصص را بکار می گیره فرداش مجبور می شه برای پیشرفت و سرعت در عملیات شبکه های داده با اونجا و ارتباطات با مراکز برون شرکتیش هم راه اندازی کنه.بعدش کادر مدیریتش می فهمه که در همه جای دنیا حتی تصمیم گیری های حساس مدیریتی با این حجم داده نیز بصورت فردی امکان پذیر نیست و میفهمه که پیاده سازی مکانیزه هوش سازمانی این کمک را داره که یواش یواش دارن مدیران ما می فهمن چنین چیزی هم هست .بعدش می بینه برای خط تولیدش در جاهای حساس نیاز به بازو های رباتیک داره .اگر متخصص دراین حوزه در ایران باشه دلیلی نداره این رو از خارج تهیه کنه.بعدش می فهمه به علت حجم عظیم اطلاعات به سرور های بزرگ و پردازش های فوق سریع نیاز داره که متخصصین خودش رو می طلبه.این بحث ها در گذر زمان هست ولی من پیشنهادم اینه اون کسی که دنبال انتخاب تخصص هست به اینده نگاه کنه نه امروز.امروز کشور های پیشرفته همان فردای کشور ما می تونه باشه.

یعنی چی که شب هم برای برنامه نویس متخصص کار هست؟!!!.
    مگه روز چشه
    آخرین ویرایش به وسیله سوداگر : جمعه 27 آبان 1390 در 22:47 عصر

.خيلي ها معتقد بودن که برنامه نويسي در کل به عنوان يک شغل و حرفه مناسب نيست ولي به عنوان سرگرمي خوب است.
    به هیچ وجه اینطور نیست ! اگه قرار بود به برنامه نویسی بعنوان سرگرمی نگاه بشه که اون وقت Game
    بازی کردن که از این راحتتره ، اون وقت دیگه چرا این همه متخصصان برنامه نویسی (از جمله این سایت)
    وقتشون رو میذارند واسه برنامه نویسی ؟! اون وقت دیگه چرا آدم بیاد مغزش رو شبانه روز مثلا Fix کنه روی
    Visual Studio و شب و روزش بشه برنامه نویسی ؟؟؟؟!!!!
    چرا ؟! به خاطر اینکه تا به یه هدفی برسند !
    کسانی که این حرفو میزنند اونایی هستند که به برنامه نویسی صرفا فقط از دید اقتصادی نگاه میکنند ،
    مثلا میگن ، خوب ، من بیام تو C#‎‎‎‎ چه برنامه هایی بنویسم ، سودش بیشتره ؟! فردی که با چنین طرز
    تفکری میره جلو ، به هیچ وجه نمیخواد به تمام مباحث برنامه نویسی اشراف پیدا کنه ، بلکه فقط اونایی
    رو میخواد که لازمه واسه انجام دادن پروژه ای که گرفته ، به همین دلیل هیچ وقت پیشرفت نمیکنه !

یه نکته اخلاقی توی برنامه نویسی هست اونم اینکه : اگه به برنامه نویسی با عشق و علاقه روی
    بیاورید ، مسائل مالی خود به خود ظاهر خواهند شد ، ولی اگر با دید صرفا منبع درآمد نگاه کنید ، هیچ
    وقت به اون نقطه اوج و رضایت از کار خودتون و حس موفقیت ، نخواهید رسید ./

با آرزوی موفقیت ./

نقل قول نوشته شده توسط Salar Ashgi مشاهده تاپیک

یه نکته اخلاقی توی برنامه نویسی هست اونم اینکه : اگه به برنامه نویسی با عشق و علاقه روی
    بیاورید ، مسائل مالی خود به خود ظاهر خواهند شد ، ولی اگر با دید صرفا منبع درآمد نگاه کنید ، هیچ
    وقت به اون نقطه اوج و رضایت از کار خودتون و حس موفقیت ، نخواهید رسید ./

./

چه جالب!!ببخشید این پولی که شما راجع به اون صحبت میکنید قراره از کجا بیاد؟؟!!هم خود شما اگه 3 ماه وقتتو روی هر چی دوست داری بذاری بعد یک ریال هم گیرت نیاد بازم راضی هستی چون کار مورد علاقتو کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
    حضرت علی می فرمایند فقر بیاد دین میره بعد میگی عشق مهمه نه پول؟؟!!
    آخرین ویرایش به وسیله saeed.5570 : یک شنبه 14 شهریور 1389 در 14:49 عصر

راستش تنها قصدم از این پست این بود یه راه برای امرار معاش پیدا کنم و تکلیف خودمو معلوم کنم.هر چند هنوز سال دومیم ولی خیلی هم وقت ندارم .دوستام که هیچی!!!درسو در حد قبولی میخونن تا لیسانسو بگیرنو بانکی چیزی استخدام شن.دوستان اگه نظری دارین بگین

شما اگه 3 ماه وقتتو روی هر چی دوست داری بذاری بعد یک ریال هم گیرت نیاد بازم راضی هستی چون کار مورد علاقتو کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!
    دوستان اگه نظری دارین بگین
    نظرات واسه کسی خوبه که گوش شنوا داشته باشه ، این تاپیک 2 صفحه شده ولی شما همینطور نظر
    خودتون رو دارید می گید ، بهتره قبل از برنامه نویسی طرز فکرتون رو راجب برنامه نویسی عوض کنید
    و گرنه با این طرز فکر ، بهتره برنامه نویسی رو رها کنید و به قول خودتون برید دنبال چیزایی که نون
    توشه !

هر کس فکر نون هست بره دلالی ، خرید و فروش ، شر خری و... همش از سر تا پا توش پوله .برنامه نویسی یک عشقه مثل معلمی و بعضی دیگر شغل ها که اینطوری هستن.پول می خوای برای چی؟؟مگه برای آسودگی خاطر و حفظ آبرو نمی خوای ؟ خوب همون آسایش رو با انتخاب شغل مناسب بهتر می تونی فراهم کنی که.چه کاری هست که بخوای بری دنبال پول نا متعارف که بعد با اون پول آسایش رو بوجود بیاری.ببخشید اگر بحث غیر علمی شد.ولی همونطوری که دوستمون گفتن باید اول فکر رو درست کرد.

سلام
    من هم با نظر aa_mehr موافقم . يعني اول بايد به فكر ارتقا سطح علمي و فني خودت باشي تا بعدش بتوني پول در بياري . اين قانون در تموم شغلها صدق مي كنه يعني حتي در بدترين و سخت ترين شغلها هم كساني هستند كه خيلي موفق اند و برعكس.
    به نظر من شما اول (البته اگه واقعا مي خواي در حوزه آي تي فعاليت كني) تو زمينه هايي كه وجود داره تحقيق كن و ببين به كدومش علاقه بيشتري و شديد تري داري. اونوقت يه برنامه ريزي چند ساله داشته باش براي كسب تجربه و علم در اون زمينه. در اينصورت بدون اينكه بفهمي چطور شد شغل برات جور ميشه.

نظر خودتون روی چه موردی هستش جناب white.wit

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •