نمایش نتایج 1 تا 33 از 33

نام تاپیک: استفاده از چند دوربین عکاسی در برنامه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

Lightbulb استفاده از چند دوربین عکاسی در برنامه

من چندتا دوربین دارم که هر چند لحظه یکبار باید از یک مکان خاص عکس بگیرن.
    حالا میخوام این عکس ها رو هم تو برنامم لود کنم حالا چندتا مشکل دارم:

اینکه چطور اصلا میشه چندتا دوربین مثلا 8 تا دوربین رو به یک سیستم متصل کرد؟
    آیا مثل این دوربین های مدار بسته دستگاهی وجود داره که اینها را یکجا به هم متصل کنه ؟
    اگه هست چیه و چطور میشه به اون متصل شده و ازش دیتا خوند. ؟

لطفا راهنمایی بفرمایید.

نقل قول: استفاده از چند دوربین عکاسی در برنامه

اینکه چطور اصلا میشه چندتا دوربین مثلا 8 تا دوربین رو به یک سیستم متصل کرد؟
    آیا مثل این دوربین های مدار بسته دستگاهی وجود داره که اینها را یکجا به هم متصل کنه ؟
    بله یک سری کارت PCI موجود هست که دارای تعدادی درگاه ورودی هستند ، بسته به نیازیتون میتونید تهیشون کنید ( تهران - پاساژ امجد ) ؛ اینکه خود این کارتها SDK یا ... در اختیارتون میزارن رو نمیدونم ولی احتمال خیلی زیاد با سری کامپوننت های VideoLab میشه باهاشون کار کرد .

کاربر تازه وارد

با سلام خدمت دوست عزیز
    اینکه چطور اصلا میشه چندتا دوربین مثلا 8 تا دوربین رو به یک سیستم متصل کرد
    1- شما ابتدا میبایست دستگاهی جهت جهت اتصال چند دوربین تهیه کنید که بتواند عکس ها را در حافضه دستگاه ذخیره سازی نمود(multi capture) سپس توسط ابزارهای همان دستگاه اطلاعات را به سیستم منتقل نمود

2- اتصال تمامی دوربین ها از طریق پورت USB به سیستم که اصلا چنین موردی را پیشنهاد نمی کنم چون از همه نظر دردسر ساز است

3- استفاده از یک Switch Panel که این راه بهتری است .

بله وجود دارد
    توجه : می تونی دنبال تبدیل Dvr هم باشی شاید بتونی پیدا کنی

اگه هست چیه و چطور میشه به اون متصل شده و ازش دیتا خوند. ؟
    همانند دستگاههای Dvr به یک کارت PCI مجهز هستند و خود آنها به صورت مستقل داده ها را بر روی سیتم ذخبره می کنند و فقط شما از مسیر که انتخاب می کنید داده ها را نمایش می دهید .

با احترام فراوان VooDoo

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

دوستان از راهنماییتون ممنونم

1- شما ابتدا میبایست دستگاهی جهت جهت اتصال چند دوربین تهیه کنید که بتواند عکس ها را در حافضه دستگاه ذخیره سازی نمود(multi capture) سپس توسط ابزارهای همان دستگاه اطلاعات را به سیستم منتقل نمود
    خوب میشه مثلا یک نمونه از این دستگاه رو نام ببرید ، فقط من میخوام در لحظه این توسط برنامه خودم لود بشه تا روش یکسری پروسس انجام بشه آیا این امکان رو دارم؟

ولی احتمال خیلی زیاد با سری کامپوننت های VideoLab میشه باهاشون کار کرد .
    آیا این کامپوننت ها می تونند عملیات پردازش رو عکس رو هم انجام بدن.

یا این کامپوننت ها می تونند عملیات پردازش رو عکس رو هم انجام بدن.
    سری کامپوننت های VideoLab کاملترین کامپوننت ها در حوضه کار با تصاویر ویدئویی در دلفی هستند ، خود این کامپوننت های یکسری امکانات رو براتون فراهم میکنن ولی برای کارهای پیشرفته باید خودتون پیاده سازی کنید .

در کل بستگی به کار خود شما داره ، دقیقا میخواین چه پردازشی انجام بدید ؟

کاربر تازه وارد

فکر میکنم از این سایت http://webcam-software.net/
    بتونی چیزی که لازم داری پی ببری

http://webcam-software.net/video-multiplexer.htm

با احترام VooDoo

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

نقل قول نوشته شده توسط مجتبی تاجیک مشاهده تاپیک
    سری کامپوننت های VideoLab کاملترین کامپوننت ها در حوضه کار با تصاویر ویدئویی در دلفی هستند ، خود این کامپوننت های یکسری امکانات رو براتون فراهم میکنن ولی برای کارهای پیشرفته باید خودتون پیاده سازی کنید .

می چند تا برد الکترونیکی دارم که روی هر برد چندتا LED چشمک زن وجود داره که هر کدوم status یک دستگاه رو نشون میده ، که نور سبز یعنی دستگاه سالمه و نارنجی یعنی دستگاه مشکل پیدا کرده ، حالا میخوام با استفاده از دوربین و برنامه و عکس گرفتن لحظه ای این دستگاه ها رو چک کنم و در صورت بروز مشکل برنامه آلارم مربوط به دستگاه رو اعلام کنه.

حالا به نظر شما اصلا این کار بهینه و بدرد بخور هست یا نه؟
    یا شما سلوشن دیگری برای اینکار میتونید پیشنهاد بدین؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

نقل قول نوشته شده توسط voodoo01 مشاهده تاپیک
    فکر میکنم از این سایت http://webcam-software.net/
    بتونی چیزی که لازم داری پی ببری

http://webcam-software.net/video-multiplexer.htm

با احترام VooDoo
    از لطف شما متشکرم دوست عزیز.
    آیا این device ها رو میشه اینجا هم گیر اورد، ضمنا اینطور که تو سایت نشون داده شده اینها جهت فیلم گرفتن هستش من کارم عکس هست و میخوام رو عکس پروسس انجام بدم!!!

نقل قول نوشته شده توسط devil00x مشاهده تاپیک
    می چند تا برد الکترونیکی دارم که روی هر برد چندتا LED چشمک زن وجود داره که هر کدوم status یک دستگاه رو نشون میده ، که نور سبز یعنی دستگاه سالمه و نارنجی یعنی دستگاه مشکل پیدا کرده ، حالا میخوام با استفاده از دوربین و برنامه و عکس گرفتن لحظه ای این دستگاه ها رو چک کنم و در صورت بروز مشکل برنامه آلارم مربوط به دستگاه رو اعلام کنه.

حالا به نظر شما اصلا این کار بهینه و بدرد بخور هست یا نه؟
    یا شما سلوشن دیگری برای اینکار میتونید پیشنهاد بدین؟
    اولا که این کار اصلا از لحاظ فنی قابل قبول نیست ، دوما این کار که دیگه پردازش تصویر پیچیده ای به حساب نمیاد ، با 2 تا حلقه تو در تو میشه پیکسل های تصویر رو بررسی کرد و ...

در آخر این دستگاه ها برد هستند یا داخل جعبه و پلمپ هستند ( به بردشون دسترسی دارید ) ؟

اگر برد هستند یا باز کردن دستگاه براتون مشکل ساز نیست راه اصولی و درست این هست که یک مدار طراحی کنید و از هر کدوم از این LED ها یک خروجی بگیرید و به مدارتون وصل کنید ، ومدار وضعیت LED ها رو بررسی کنه ( روشن یا خاموش بودن هر کدوم ) و بسته به این وضعیت یه کد به پورت Com یا USB بفرسته و شما با برنامتون این کد رو پردازش کنید و بسته به کد دریافتی آلارم رو به صدا در بیارید یا ...

طراحی بردش هم کار پیچیده ای نیست .

موفق باشید .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    قم

نقل قول نوشته شده توسط devil00x مشاهده تاپیک
    آیا این کامپوننت ها می تونند عملیات پردازش رو عکس رو هم انجام بدن.

کامپوننت Video Capture SDK هم امکانات بسیار خوب و کاملی برای اینکار داره.
    توضیحات بیشتر:http://www.visioforge.com/video-capture-sdk.html

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

اولا که این کار اصلا از لحاظ فنی قابل قبول نیست ، دوما این کار که دیگه پردازش تصویر نیست به حساب نمیاد ، با 2 تا حلقه تو در تو میشه پشکسل های عکس رو بررسی کرد و ...

در آخر این دستگاه ها برد هستند یا داخل جعبه و هستند و پلمپ ؟

اگر برد هستند یا باز کردن دستگاه براتون مشکل ساز نیست راه اصولی و درست این هست که یک مدار طراحی کنید و از هر کدوم از این LED ها یک خروجی بگیرید و به مدارتون وصل کنید ، ومدار وضعیت LED ها رو بررسی کنه ( روشن یا خاموش بودن هر کدوم ) و بسته به این وضعیت یه کد به پورت Com یا USB بفرسته و شما با برنامتون این کد رو پردازش کنید و بسته به کد دریافتی آلارم رو به صدا در بیارید یا ...

موفق باشید .
    اینکه از لحاظ فنی قابل قبول نیست رو نمیدونم ، واینکه با دو تا حلقه میشه چکش کرد رو میشه در حالت عادی گفت بله.
    اما این بردها داخل یک محفظه شیشه ای هستن که پلمپ هم شده و هیچ دسترسی به اونها نیست و گرنه فرمایش شما کاملا متین و درست هستش.

حالا با این تفاسیر نظرتون چیه؟

اینکه از لحاظ فنی قابل قبول نیست رو نمیدونم ، واینکه با دو تا حلقه میشه چکش کرد رو میشه در حالت عادی گفت بله.
    اما این بردها داخل یک محفظه شیشه ای هستن که پلمپ هم شده و هیچ دسترسی به اونها نیست و گرنه فرمایش شما کاملا متین و درست هستش.

حالا با این تفاسیر نظرتون چیه؟
    من که گفتم : اگر براتون امکان پذیر هست ، اینطور که شما میگید هیچ راهی جز همون راه حل خودتون نمیشه پیدا کرد .

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

نقل قول نوشته شده توسط جواد ملاولی مشاهده تاپیک
    کامپوننت Video Capture SDK هم امکانات بسیار خوب و کاملی برای اینکار داره.
    توضیحات بیشتر:http://www.visioforge.com/video-capture-sdk.html
    بیشتر این کامپوننت ها کا روی فیلم هستش ، کار من رو عکس انجام میشه .
    اگه کامپوننتی در این رابطه هم سراغ دارید راهنمایی کنید.
    ضمنا اگر device دیگری در رابطه با ادغام چند دوربین عکاسی و اتصال به سیستم رو هم میشناسید معرفی کنید.

کاربر دائمی آواتار مصطفی ساتکی
    محل زندگی
    www.7khatcode.com

اول بایستی دوربین رو مشخص کنید اگر دوربین تون آنالوگ و تعداد 2 باشه با 2 تا کارت capture به راحتی می توننین باهشون کار کنید .اگر تعداد بیشتر باشه بایستی Dvr بگیرید که واسه پردازش به کار شما نمی یاد. بهترین کار استفاده از IP Camera استفاده کنید .چه آنالوگ و چه IP به شما stream میدن .برای کار کردن تو دلفی با دوربین بهترین گزینه image en امکانات خوبی رو به شما میده . در ضمن دوربین های ip خودشون sdk دارن که به راحتی میتونین باهاشون کار کنید.
    یشتر این کامپوننت ها کا روی فیلم هستش ، کار من رو عکس انجام میشه
    فرقی نمی کنه در هر لحظه که نیاز دارید یه snapshot می گیرید میشه تصویر و بعد اونو پردازش می کنید.
    مثلاً می خاید تصویر رو بر حسب motion detection انتخاب کنید image en همچین امکانی رو هم برای شما فراهم کرده و دوربین های ip با توجه به براندشون (مثل axis ) امکانات متنوعی دیگری رو به شما میده.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

نقل قول نوشته شده توسط Delphi_CAT مشاهده تاپیک
    اول بایستی دوربین رو مشخص کنید اگر دوربین تون آنالوگ و تعداد 2 باشه با 2 تا کارت capture به راحتی می توننین باهشون کار کنید .اگر تعداد بیشتر باشه بایستی Dvr بگیرید که واسه پردازش به کار شما نمی یاد. بهترین کار استفاده از IP Camera استفاده کنید .چه آنالوگ و چه IP به شما stream میدن .برای کار کردن تو دلفی با دوربین بهترین گزینه image en امکانات خوبی رو به شما میده . در ضمن دوربین های ip خودشون sdk دارن که به راحتی میتونین باهاشون کار کنید.

فرقی نمی کنه در هر لحظه که نیاز دارید یه snapshot می گیرید میشه تصویر و بعد اونو پردازش می کنید.
    مثلاً می خاید تصویر رو بر حسب motion detection انتخاب کنید image en همچین امکانی رو هم برای شما فراهم کرده و دوربین های ip با توجه به براندشون (مثل axis ) امکانات متنوعی دیگری رو به شما میده.
    دوست عزیز میتونید حدود قیمت یک مدل معمولیشو اعلام کنید و کجاها میشه این مدل دوربین ها را تهیه کرد.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

خواهش میکنم اگر دوستان اطلاعات بیشتری دارند در اختیار قرار بدن!!!!

دوست عزیز میتونید حدود قیمت یک مدل معمولیشو اعلام کنید و کجاها میشه این مدل دوربین ها را تهیه کرد.
    قیمت دقیقش رو الان ندارم ولی حدود 3 ماه پیش یه مدل IP Camera که یکسری امکانات جانبی هم داشت قیمت کردم حدود 210 هزار تومن بود ( نمیدونم شاید مدل های خیلی ارزونتر از این هم باشه ) .

تو تهران میتونید از جمهوری بخرید ( پاساژ امجد ) تهیه کنید .
    آخرین ویرایش به وسیله Felony : چهارشنبه 17 شهریور 1389 در 08:35 صبح

محل زندگی
    www.7khatcode.com

ip camera براند axis از همه گرونتره و از همه ارزونتر sumsumg و vivotek .دوربین خوب ip بخای بدرد بخور که باهاش پردازش کنی با لنز بایستی 500 تا 600 تا خرج کنی .یادت باشه لنز خیلی مهمه.
    sumsung نمایندگی مرکزیش بالاتر از پارک ساعیه.
    برای دوربین ip و آنالوگ برو جمهوری قبل و بعد پل حافظ. آلمینوم و نادری

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

نقل قول نوشته شده توسط Delphi_CAT مشاهده تاپیک
    ip camera براند axis از همه گرونتره و از همه ارزونتر sumsumg و vivotek .دوربین خوب ip بخای بدرد بخور که باهاش پردازش کنی با لنز بایستی 500 تا 600 تا خرج کنی .یادت باشه لنز خیلی مهمه.
    sumsung نمایندگی مرکزیش بالاتر از پارک ساعیه.
    برای دوربین ip و آنالوگ برو جمهوری قبل و بعد پل حافظ. آلمینوم و نادری
    دوستمون گفتن رو این دوربینا SDK هم موجوده آیا نوع دوربین ها هم همراه sdk هستن؟

محل زندگی
    www.7khatcode.com

بله. جزء استاندارهای فروش دوربین ip و اگرنباشه شما بایستی ابزار های تجاری استفاده کنید.قدرت sdk بسته به براند هم داره.axis خوب کار کرده چون تو زمینه پردازش تصویر فعالیت می کنه و این sdk براش زیاد هزینه نداره.
    علاوه بر sdk یه کنترل پنل هم به شما می ده که تو دوربین های speed dom می تونید زاویه دید و zoom دیجیتال(نه آنالوگ) تغییر بدید.
    یه نکته اگر می تونید دوربینی بگیرید که autofocus داشته باشه وگرنه ممکنه تو کار یه مقدار اذیت شید.
    day & night هم یکی از قابلیت های دوربین هاست(دید در شب) که اگر نداره باشه با یه histogram equalize خودتون هم می تونید این مشکل رو حل کنید قدیماً که دوربین این قابلیت رو نداشتن همچین ترفندهایی می زدن خوب هم جواب میده.

سلام، راه حل مدار الکترونیکی مناسب تر نیست ؟ (سنسور تشخیص رنگ که بتونه خارج از دستگاه شما هم عمل کنه !)
    نسبت به یک یا چند دوربین و یک PC و برنامه ای به نسبت با پردازش بالا ...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

نقل قول نوشته شده توسط moein+ مشاهده تاپیک
    سلام، راه حل مدار الکترونیکی مناسب تر نیست ؟ (سنسور تشخیص رنگ که بتونه خارج از دستگاه شما هم عمل کنه !)
    نسبت به یک یا چند دوربین و یک PC و برنامه ای به نسبت با پردازش بالا ...
    دوست عزیز میتونید بیشتر توضیح بدید، لطف میکنید مثلا در این مورد که ما یک سری LED داریم که مدام چشمک میزنه اما در حالت عادی سبز و در حالت غیر عادی نارنجی چطور میتونه جواب گو باشه.
    لطفا چه از نظر طراحی و چه از نظر کارایی بیشتر توضیح بدین لطفا.
    متشکرم از توجه شما دوستان.

خب سنسورهای تشخیص رنگ در انواع متفاوتی وجود دارند، برخی خروجی به شکل تغییر در فرکانس دارند، برخی دیگر اساسا با رابط سریال (I2C) مقادیر رنگ رو ارسال می کنند... (چیزی شبیه RGB خودمون)، شما می تونید با بکار بردن همچین سنسورهایی (که قیمت زیادی هم ندارند) و خوندن اونها توسط میکرو (البته با نوشتن کدی برای میکرو که یکم تکنیکی باشه و مشکل چشمک زدن و ... توش دیده شده باشه) در نهایت خروجی رو هر جور که مناسب تر هست (رله، آلارم، RS232 و...) تولید کنی.
    اما چالش های این روش :
    -ورود به فاز سخت افزاری (البته اگر آشنایی دارید کار پیچیده ای محسوب نمی شه!، تمایل شخصی من اینه که حداکثر کار ممکن رو توسط سخت افزار و میان افزارش انجام بدیم!)
    - تنظیم اپتیکال سنسور روی هدف .. (وابسته به شکل دستگاه و فاصله سنسور تا هدف و موانع و...)

اگر این روش رو می پسندید ادامه بدیم ... ؟

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

نقل قول نوشته شده توسط moein+ مشاهده تاپیک
    خب سنسورهای تشخیص رنگ در انواع متفاوتی وجود دارند، برخی خروجی به شکل تغییر در فرکانس دارند، برخی دیگر اساسا با رابط سریال (I2C) مقادیر رنگ رو ارسال می کنند... (چیزی شبیه RGB خودمون)، شما می تونید با بکار بردن همچین سنسورهایی (که قیمت زیادی هم ندارند) و خوندن اونها توسط میکرو (البته با نوشتن کدی برای میکرو که یکم تکنیکی باشه و مشکل چشمک زدن و ... توش دیده شده باشه) در نهایت خروجی رو هر جور که مناسب تر هست (رله، آلارم، RS232 و...) تولید کنی.
    اما چالش های این روش :
    -ورود به فاز سخت افزاری (البته اگر آشنایی دارید کار پیچیده ای محسوب نمی شه!، تمایل شخصی من اینه که حداکثر کار ممکن رو توسط سخت افزار و میان افزارش انجام بدیم!)
    - تنظیم اپتیکال سنسور روی هدف .. (وابسته به شکل دستگاه و فاصله سنسور تا هدف و موانع و...)

اگر این روش رو می پسندید ادامه بدیم ... ؟
    جالب به نظر میرسه . از نظر کار با سخت افزار یه چیزایی میدونم فکر کنم بتونم این کار رو انجام بدم فقط احتیاج به راهنمایی و کمک شما دارم.
    واقعا از راهنمایی تون هم ممنونم.
    فقط میمونه این بحث چالش ها که باید بیشتر روش بحث کنیم.

از اونجایی که معتقدید "دور فلک درنگ ندارد شتاب کن." و من نیز، پس خیلی سریع بریم جلو (راستی چرا این امضاهای زیبای کاربران وقتی Login می کنی دیگه دیده نمی شه ؟)

1-مهمترین مسئله محل قرار گیری اون LED هاست، یکم شرح بدید، ستسور رو در چه فاصله ای میشه قرا داد؟ مانعی هم وجود داره؟ (این موضوع در پی گیری این پروژه به عنوان راه حل نقش کلیدی داره..)
    2-در مورد سنسور، اگر جستجو بفرمائید با پاسخ های متنوع و زیادی روبرو می شوید. TCS230 نمونه خوبی هست (هرچند از سوی سازنده متوقف شده، راستی می دونید، به سادگی می شه با قرار دادن فیلترهای رنگی روی دو فتوسل متناسب با رنگ نورهایی که باید حس شود و یک روش محاسبه تفاضلی یک حسگر رنگ ایجاد کرد.)، نظر شما چیه؟

3-در مورد کنترلر پیشنهاد من میکروهای AVR و کامپایلر Bascom هست، اکثر دوستان نرم افزاری باهاشون دست کم یه آشنایی دارند اگر انتخاب خاصی دارید بیان کنید ...

4-بیائید تصویر درستی از پروژه داشته باشیم سوالات زیادی مطرح هست که بخشی رو من طرح می کنم، و بهتره خودتون بتونین شفاف ترش کنین...
    I-خروجی به چه شکل باید باشد؟
    II-چند سنسور نیاز هست ؟ (چند LED باید برسی شود)
    III-اگر بیش از یک هدف داریم - فاصله مکانی چگونه است ؟ امکان برقراری ارتباط با سیم و کابل؟
    و ...

5-ادامه این بحث در این بخش از فروم احتمال قریب به یقیین ما رو مورد خشم و غضب مدیران قرار میده البته ما می تونیم تضمین بدیم که انتهای پروژه رو به دلفی عزیز ختم کنیم ولی من از سعه صدر ایشان بی اطلاعم، بد نیست در این مورد راهنمایی بشیم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

سلام دوست عزیز
    1-مهمترین مسئله محل قرار گیری اون LED هاست، یکم شرح بدید، ستسور رو در چه فاصله ای میشه قرا داد؟ مانعی هم وجود داره؟ (این موضوع در پی گیری این پروژه به عنوان راه حل نقش کلیدی داره..)
    ببینید در واقع ما در یک محل یه چیزی شبیه به رک های سرور یک سری دستگاه قرار دادیم که اینا با اون LED های نصب شده روی خودشان وضعیتشون رو نشون میدن که حالتشون رو قبلا گفتم.
    اما این محوظه های رک مانند یک درب توری شکل جلوشون هست البته توری که میگم دقیقا مشبک های مثلا 2*2 سانتیمتر البته این رو هم باید بگم که ممکن اون چراغ های چشمک زن دقیقا جلو قسمت باز این حالت مشبکی نباشند. که البته شاید بشه این سنسورها رو از داخل هم یعنی داخل محفظه قرار داد.

2-در مورد سنسور، اگر جستجو بفرمائید با پاسخ های متنوع و زیادی روبرو می شوید. TCS230 نمونه خوبی هست (هرچند از سوی سازنده متوقف شده، راستی می دونید، به سادگی می شه با قرار دادن فیلترهای رنگی روی دو فتوسل متناسب با رنگ نورهایی که باید حس شود و یک روش محاسبه تفاضلی یک حسگر رنگ ایجاد کرد.)، نظر شما چیه؟
    واقعیتش من علم زیادی در مورد این سنسورها ندارم و این رو بایستی در موردش تحقیق بیشتری انجام بدم.

3-در مورد کنترلر پیشنهاد من میکروهای AVR و کامپایلر Bascom هست، اکثر دوستان نرم افزاری باهاشون دست کم یه آشنایی دارند اگر انتخاب خاصی دارید بیان کنید ...
    من هم با این موارد آشنایی اندکی دارم اما نه خیلی حرفه ای اما منابعی دارم که بتونم ازشون کمک بگیرم نگران این قسمت نیستم.

I-خروجی به چه شکل باید باشد؟
    خروجی من نظرم روی آلارم و همینطور مانیتور کردن آن به صورت بصری است

II-چند سنسور نیاز هست ؟ (چند LED باید برسی شود)
    از نظر تعداد LED ها باید بگم در هر محفظه حدود 50 تا وجود داره تقریبا

III-اگر بیش از یک هدف داریم - فاصله مکانی چگونه است ؟ امکان برقراری ارتباط با سیم و کابل؟
    در این مورد هم بایستی خاطر نشان بشم که بله بیش از یک هدف وجود داره امام میشه با سیم یا کابل ارتباط بر قرار کرد یک راهرو تقریبا 10-12 متریه.

محل زندگی
    www.7khatcode.com

در مورد کار شما سنسور توصیه نمیشه با سنسور اگر صورت مسئله اینطوری باشه شما به دردسر شدیدی می افتید و شاید قابل انجام نباشه .بهترین راه حل همون پردازش تصویر با دوربین که مشکل تون رو حل می کنه.
    موفق باشید.

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

فعلا در حال بررسی هستم که بالاخره چه باید کرد.
    منتظرم همه دوستان نظراتشون رو اعمال کنن تا به نتیجه برسیم.

سلام،
    خب من شگفت زده شدم
    از نظر تعداد LED ها باید بگم در هر محفظه حدود 50 تا وجود داره تقریبا
    خب را حل الکترونیکی ما مبتنی بر خوندن سنسورها (همونطور که جناب Delphi_CAT فرمودند) به نظر بنده وجاهت عقلانیش رو از دست داد...
    بریم سراغ دوربین و اون تحلیل تصویر (البته با این شرحی که شما از محیط و مانع مشبک گفتی امیدورام این راه هم شدنی باشه چون به نظر می رسه اگر دوربین رو بیرون محفظه قرار بدی در هر حال یه چند تایی ماسک بشن و اگر دوربین رو بخواهی توی محفظه قرار بدی احتمالا خیلی به هدف نزدیک بشه و یه جورایی یه لنز واید -نزدیک به فیش آی!! بخواد) البته تحلیلی که باید روی تصویر انجام بشه خیلی ساده به نظر می یاد خصوصا وقتی هم جای دوربین و هم هدف ثابته و فقط قراره تغییر رنگ رو بررسی کنیم (چیزی در حد یک خط ScanLine!)

موفق باشید ...

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

خوب حالا با همه این تفاصیر حالا بیاید تصمیم بگیریم ببینیم چه کاری عقلانی تر و میشه عملیش کرد.

سلام،
    نظرتون رو راجع به گفته های من در مورد لنز و ماسک شدن LED ها و .. نگفتید....
    اگر این چیزی شبیه سوئیچ شبکه هست شاید بشه دنبال یه راه نرم افزاری هم بود.
    (به هر حال تا اینجا باید یه دوربین یا یه سری دوربین داری که تصویرشون رو می گیری و تو یه برنامه مختصر پردازشی می کنی و به جواب می رسید، مگراینه بخواهید از همون دوربین های WiFi استفاده کنید و ادامه بحث در مورد SDK مربوط به اونها باشه ...)

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

دوست عزیز من فکر نمیکنم کار زیاد مشکلی باشه که انقدر بخایم واسش هزینه کنیم منظورم اینه که قابل راه اندازی با همین دوربین های معمولی باید باشه البته این رو هم بگم این رو از روی حدس گمان میگم و علم زیادی هنوز در این مورد ندارم.
    منظورت رو درباره
    اگر این چیزی شبیه سوئیچ شبکه هست شاید بشه دنبال یه راه نرم افزاری هم بود.
    متوجه نشدم میشه بیشتر توضیح بدی که چه نوع راه نرم افزاری وجود داره؟

محل زندگی
    www.7khatcode.com

شما برای اینکارتون بهترین دوربین آنالوگ با یه لنز wide بخای بگیری تا 70 تومن خرجشه یه کارت capture هم معمولیش یا دسته دوم بگیری اونم 50 تا 70 تومن .بعدش هم کارتو انجام بدی اون مانعی که در جلوی دوربن قرار داره با تبدیل inpainting میشه اون قسمت رو repair کنی.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •