نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: هوش مصنوعی بازی باید در چه حد باشه ؟

کاربر دائمی آواتار mahdi68
    محل زندگی
    تبریز

هوش مصنوعی بازی باید در چه حد باشه ؟

سلام
    هوش مصنوعی بازی باید در چه حد باشه ؟ اگه فقط کامپیوتر برنده بشه ضعف بازی حساب میشه ؟
    آیا تو الگوریتمی که واسه بازی طراحی میکنیم باید اجازه بدیم بازیکن هم برنده بشه ؟ نظر شما در این باره چیه ؟
    متشکرم

کاربر دائمی آواتار syntiberium
    محل زندگی
    scrin galaxy

نقل قول: هوش مصنوعی بازی باید در چه حد باشه ؟

خوب هر بازی اگر دارای حالت های آسان و متوسط و سخت باشه و کاربر بتونه یکی از این گزینه ها رو انتخاب کنه خیلی بهتره و بازی هایی که دارای چنین خاصیتی نیستند زیاد طرف دار ندارند .

تا اونجایی که میدونم (البته من هیچی نمیدونما) . هوش مصنوعی باید توسط تمام منابعی که شما بهش میدی نزدیک ترین و همینطور دور ترین مقصد رو پیدا کنه . برای مثال شما 3 تا انیمیشن مشت و لگد و گارد بهش میدی و با یک تابع هم بهش انیمیشنی که حریف در حال انجامش هست رو میدی.
    در اینجا . مقصد اینه که مقدار عددی که به عنوان مقاومت و یا خون برای طرف مقابل در نظر گرفته شده . با استفاده از این انیمیشن ها و صبر کردن تا پایان انیمیشن ها و یا قوانین در کوتاه ترین زمان برابر با 0 بشه . خوب در اینجا کار هوش مصنوعی اینه که از بین تمامی راه های ممکن راهی رو پیدا کنه که متغیر خون برابر 0 بشه و در اون متغیر ثانیه عدد پائین تری رو داشته باشه (که در واقع سریع ترین راه از لحاظ انیمیشن و نمایشی باشه) و همینطور هم این قدرت رو داشته باشه که وقتی ما ازش میخوایم در 30 ثانیه حریف رو شکست بده بتونه راهی رو محاسبه کنه که متغیر خون برابر 0 بشه و متغیر زمان برابر و یا نزدیک ترین عدد ممکن به 30 باشه .
    خوب در اینجا ما زمان رو به عنوان قدرت شخص مقابل در نظر گرفتیم . ولی هوش مصنوعی قوی باید این قابلیت رو داشته باشه که غیر از زمان عناصر دیگه ای رو هم ملاک قرار بده . برای مثال اگه کارکتر ما طوریه که باید پاهاش ضعیف عمل کنه و مشت های بیشتر و قوی تری داشته باشه . باید هوش مصنوعی این قابلیت رو داشته باشه که بتونه راهی رو پیش بینی کنه که خون بازیکن برابر 0 بشه و کمترین تعداد استفاده از انیمیشن لگد و یا بیشترین استفاده از انیمیشن مشت در اون راه نسبت به راه های ممکن دیگه انجام بشه .
    خوب تا اینجا مربوط به هوش مصنوعی بود . ولی در مورد کند کردن و یا همون easy و hard و این محاسبات باید چیکار کنیم . خوب این قسمت دیگه کار هوش مصنوعی نیست .بلکه کار هسته ایه که به هوش مصنوعی دستور میده . شما باید ملاک هایی که برای بازیکن ارزشمند هستند برای مثال استفاده کمتر از انیمیشن لگد و یا دفاع و یا تلف کردن زمان بیشتر رو به صورت یا از قبل نوشته شده و یا رندوم توسط هسته ای که به هوش مصنوعی دستور میده . محاسبه کنید . و به هوش مصنوعی بفرستید

خب بهترین مثال برای الگوی هوش‌مصنوعی گیم بازی پک‌منه. یعنی وقتی هر کدوم از هیولاها به یک دوراهی با سه راهی می‌رسه ، با توجه به موقعیت خودش و موقعیت بازیکن ، راه نزدیک‌تر رو برای رسیدن به پک‌من اینتخاب می‌کنه. پک‌من برای همه‌ی دولوپرهای بعدی الگوی هوش مصنوعی بوده و فقط پیچیده‌تر شده. در واقع تا قبل از بازی متال‌گیر هوش مصنوعی بازی‌ها هیچ فرقی با هوش مصنوعی پک‌من نداشتند و با همون الگوریتم‌های ساده کار می‌کردند.

مشخصه که یکی از حقوق اولیه‌ی بازی‌کن حق برنده شدنه.(بیانیه‌ی جهانی حقوق بشر :دی) ممکنه بازی سخت طراحی شده باشه یا مخصوص خفن گیمر ها و اینها ، ولی حداقل باید کسی باشه که بتونه بازی رو تموم کنه.

نکته‌ی دیگه هم مسئله‌ی روانشناسیه. بازی‌رو برای آدم‌ها طراحی می‌کنیم. اگه یه گیمر فکر کنه داره با یه دشمن قوی می‌جنگه ، اون دشمن به شدت قوی به نظر می‌یاد. چیزهایی مثل اسم و هیبت کارکتر و ...

خب به نظر من شما باید یه درصد خطا در نظر بگیرید
    مثلا راجع به همین مثالی که دوستمون زدن
    تو پک من هم برای این که بازی گیمر شانس برد بیشتری داشته باشه میشه سر دوراهی ها حدود 10 درصد احتمال خطا برای هیولا ها در نظر گرفت
    مثلا الان باید بره سمت چپ و با احتمال 10 درصد سمت راست خواهد رفت

هوش مصنوعی خیلی رشته خوبیه، مخصوصا رشته پردازش تصویرش
    در کل کاربرد هوش مصنوعی کلا گستردس و مثل یک ابزار هست که هر شخصی می تونه ازش استفاده خوب یا بد کنه
    در رابطه با هوش مصنوعی آکادمی همراه اول یک مقاله خوب نوشته که واقعا عالی بود
    بهتون پیشنهاد میدم که بخونید ...
    اینم لینکش:
    https://hamrah.academy/blog/artificial-intelligence/

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •