نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: مشکل بالا امدن دو ویندوز

مشکل بالا امدن دو ویندوز

با سلام یه سوالی داشتم : من یکی از ویندوزهارو تو درایو سی و یکی رو در درایو دی نصب کردم اما در صفحه ی بوت اجازه انتخاب ویندوز رو ندارم ... اگه میشه راهنمایی کنید که چطوری میتونم ویندوز دوم رو بالا بیارم ، ویندوز اولم سون هست. ویندوز دومم هم اکس پی
    نیاز فوری به این آموزش دارم ... ممنون میشم اگه سریعتر جواب بدید ...
    متشکرم

مدیر بخش آواتار salehbagheri
    محل زندگی
    In Hearts

نقل قول: مشکل بالا امدن دو ویندوز

در قسمت Run ويندوز متن C:\Boot.ini رو وارد كنيد و فايل مربوط رو باز كنيد.

سپس خط زير را به آن اضافه كنيد:
    multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Micro  soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

براي Partition ايندكس درايو D رو وارد كنيد كه معمولاً همون 2 هست...

پ.ن : دستكاري اشتباه اين فايل منجر به تخريب هردو ويندوز ميشود، پس در صورتي كه احساس ميكنيد از اين راه قادر به حلش نيستيد از انجامش صرف نظر كنيد.
    امیدم به دستان زیبای اوست . آنکه می آید . همان که نامش منجی ست ....

به راستی اگر غرق نبودیم چرا مارا به منجی ای نیازمند کرده اند؟ ... دنیا دریاست ....

دلنوشته های من

یه نکته کنکوری این وسط هست و 2 حالت بوجود میاد :

1. اگر شما ابتدا روی سیستم خود Win XP داشته و سپس Win 7 نصب کنید ، به هیچ وجه از لحاظ Boot Menu مشکلی نخواهید داشت و هر دو ویندوز در لیست بوت ظاهر خواهند شد ، چراکه شما بعد یک نسخه
    قدیمی تر ویندوز ، نسخه ای جدیدتر از آن نصب نموده اید .

2. شما ابتدا ویندوز 7 را نصب کرده اید و بعد Win XP را ، که تو این حالت یه conflict ای بوجود میاد ، چراکه
    مایکروسافت اجازه نمیده شما بعد نصب ویندوز 7 ، یه ویندوز قدیمی تر را نصب کنید ، معمولا تو این حالت
    بعد نصب Win XP منوی Boot ای نمیاد و شما با بوت شدن ویندوز مستقیما میرین به Win XP !!!
    که البته اینم راه حلی داره و خوب دنگ و فنگش بیشتره :

پ . ن : در فایل ضمیمه یه عکسی گذاشتم که نحوه انجام کار رو مرحله به مرحله توضیح داده است ./
    فایل های ضمیمه فایل های ضمیمه

1. اگر شما ابتدا روی سیستم خود Win XP داشته و سپس Win 7 نصب کنید ، به هیچ وجه از لحاظ Boot Menu مشکلی نخواهید داشت و هر دو ویندوز در لیست بوت ظاهر خواهند شد ، چراکه شما بعد یک نسخه
    قدیمی تر ویندوز ، نسخه ای جدیدتر از آن نصب نموده اید .
    سلام
    نه سالار جان، متاسفانه، بعد از نصب Windows 7 ، ویندوز ایکس پی شناخته نمیشه. مثلاً من خودم این کار رو انجام دادم، ولی فقط سون اومد بالا. در نهایت مجبور شدم با استفاده از EasyBCD ویندوز ایکس پی رو توی لیست بیارم.
    موفق باشید

کاربر دائمی
    محل زندگی
    Iran

دوست عزیز برای اضافه کردن ویندوز XP این دستورات رو اجرا کن:

C:>bcdedit /create {ntldr} /d “Windows XP”
    C:>bcdedit /set {ntldr} device partition=D:C:>bcdedit /set {ntldr} path \ntldr
    C:>bcdedit /displayorder {ntldr} /addlast

فقط یادت نره command رو باadministrator اجرا کنید.

می تونید به آدرس زیر هم مراجعه کنید :
    http://www.pathikshah.com/blog/how-t...s-7-boot-menu/

بعد از نصب Windows 7 ، ویندوز ایکس پی شناخته نمیشه. مثلاً من خودم این کار رو انجام دادم، ولی فقط سون اومد بالا
    خوب این از عجایب خلقته ؛ چراکه در 98 درصد موارد دیده شده که بعد سون ، چون XP نصب شده ، سیستم
    هم مستقیم بوت میشه داخل XP !!!

خوب این از عجایب خلقته ؛ چراکه در 98 درصد موارد دیده شده که بعد سون ، چون XP نصب شده ، سیستم
    هم مستقیم بوت میشه داخل XP !!!
    سلام دوست عزیزم؛
    نه، منظورم اینه که اگر اول ایکس پی رو نصب نصب کنید و بعد سون رو، مستقیم میره داخل سون! درسته که سون جدید تره، ولی متاسفانه ایکس پی رو پرت میکنه تو سطل زباله.
    موفق باشید

منظورم اینه که اگر اول ایکس پی رو نصب نصب کنید و بعد سون رو، مستقیم میره داخل سون! درسته که سون جدید تره، ولی متاسفانه ایکس پی رو پرت میکنه تو سطل زباله.
    حداقل برا من که تا حالا اینطوری نبوده !!!

کاربر دائمی آواتار Saeed_m_Farid
    محل زندگی
    فضای تهی میان دیوارها

نقل قول نوشته شده توسط مرتضی پیروزی مشاهده تاپیک
    منظورم اینه که اگر اول ایکس پی رو نصب نصب کنید و بعد سون رو، مستقیم میره داخل سون! درسته که سون جدید تره، ولی متاسفانه ایکس پی رو پرت میکنه تو سطل زباله.
    نمیدونم چرا اینطوری می فرمایید ولی تا حالا که برای من و دوستانی که 7 رو نصب کردند اینطوری نبوده، یعنی ندیدم با نصب 7 روی XP منوی Boot Loader ظاهر نشه، اینها (1 و 2 و 3) رو ببینید که تقریباً مواردی هست که devil00x مطرح کردند ...

نقل قول نوشته شده توسط salehbagheri مشاهده تاپیک
    در قسمت Run ويندوز متن C:\Boot.ini رو وارد كنيد و فايل مربوط رو باز كنيد.
    ...

If you try to modify the boot options the oldfashioned with boot.ini file, you get the following warnings:

;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
    ;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
    If you examine, Windows 7 doesn't have NTFS write permissions on XP system partition, even though it creates a "boot sector" inside it, cause it is the first one in line on the system disk, which is shared half on half by both systems.

سلام دوست عزیز؛
    نمیدونم چرا اینطوری می فرمایید ولی تا حالا که برای من و دوستانی که 7 رو نصب کردند اینطوری نبوده، یعنی ندیدم با نصب 7 روی XP منوی Boot Loader ظاهر نش
    والا برای من اینطوریه. نسخه ویندوزم همونی هست که مایکروسافت قبل از انتشار عمومی، اون رو به کمپانی های تولید کننده لپتاپ داد. حتی بعد از نصب امکان اضافه کردن لوگوی کمپانی رو در System Properties رو هم داره.
    مثل اینکه فقط برای من اینطوری هست. ولی حتی آشنا شدن من با نرم افزاری که معرفی کردم، همین مسئله بود.
    موفق باشید

سلام دوست عزیز منم دقیقا همین مشکل رو دارم ویندوز ۱۰ داشتم ویندوز ۷ رو نصب کردم اما از اون موقع به بعد دیگه ویندوز ۱۰ بوت نمیشه ... نصب هست ولی نمیاد اگه راه حلی داری لطفا کمک کن خیلی گیرم

نقل قول نوشته شده توسط محمد۲۱ مشاهده تاپیک
    سلام دوست عزیز منم دقیقا همین مشکل رو دارم ویندوز ۱۰ داشتم ویندوز ۷ رو نصب کردم اما از اون موقع به بعد دیگه ویندوز ۱۰ بوت نمیشه ... نصب هست ولی نمیاد اگه راه حلی داری لطفا کمک کن خیلی گیرم
    دوست عزیز تایپیک بالایی مربوط به 9 سال پیش هست
    در مورد نصب ویندوز هم دقت نمایید که باید به ترتیب سال انتشار نصب کنید
    اول ویندوز قدیمی (7) و بعد ویندوز جدیدتر (8 یا 10)

Unhappy نقل قول: مشکل بالا امدن دو ویندوز

اقا من ویندوز 7 و داشتم و بعد xp ریختم بعد دیدم ویندوز 7 نمیاره xp پاک کردم الان دیگه هیچ کدوم نمیاره و ارور
    .WINDOWS COULD NOT START BECAUSE THE FOLLOWING FILE IS MISSING OR CORRUPT:
    WINDOWS /SYSTEM32/HAL.DLL.
    PLEASE RE _ INSTALL A COPY OF THE ABOVE FILE

اقا لطفا کمک کنید همه چی بهم ریخته. ممنون

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •