نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: دلفی و gis

دلفی و gis

با سلام
    من برنامه ای در دلفی نوشته ام که با گرفتن مختصات x, y لوله ها در سطح شهر کار می کند ، تا آلان این مختصات به صورت دستی به برنامه داده می شد ، حالا یک فایل GIS دارم که شامل کلیه لوله ها در سطح یک استان است که با برنامه arcGIS باز می شود و پسوند آن mxd.* است ، حالا باید با کلیک روی هر لوله از نقشه ، مختصات آن به برنامه ارسال گردد تا بقیه محاسبات صورت گیرد ، خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید ارتباط برنامه arcgis و دلفی به چه صورت باید باشد و از چه کامپوننتی باید استفاده کنم و آیا اصلاً این کار امکان پذیر است ؟
    با تشکر

نقل قول: دلفی و gis

سلام
    خواهش می کنم اگر کسی می تونه منو راهنمایی کنه ؟ باید چه کار کنم ؟

با کلیک تو خود برنامه arcGis باید مختصات به برنامه دلفی شما ارسال شود ؟
    اگر اینطوره دنبال Edit یا چیزی بگردید که این مختصات رو در برنامه arcGis به شما نمایش بده ، بعد میتونید پیغام کلیک رو هوک کنید و اگر پنجره فعال برنآمه arcGis بود متن رو از داخل اون Edit به وسیله ی هندلش استخراج کنید و در برناتون بخونیدش .

در مورد پیدا کردن هندل و گرفتن متن هم بارها در همین بخش پست هایی زده شده .

با تشکر از پاسخ شما
    چنین edit که شما فرمودید در arcgis وجود ندارد ، من دنبال کامپوننتی برای این کار هستم که نقشه ای که در حال حاضر توسط arcmap باز می شود در خود دلفی باز شود و کاربر با دیدن نقشه در نرم افزار لوله مورد نظر را انتخاب نموده و بقه مراحل طی شود ، اما فقط کامپوننتی به نام easy map vcl پیدا کردم ، که طرز کارکرد این کامپوننت را نمی دانم و یا این که همان کامپوننت مورد نظر هست یا نه ؟؟؟

لطفاً اگر کسی با این کامپوننت کار کرده راهنمایی کنه ............ممنون می شم

TMS VCL WebGMaps

کاربر دائمی آواتار hp1361
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط samyjoon مشاهده تاپیک
    با سلام
    من برنامه ای در دلفی نوشته ام که با گرفتن مختصات x, y لوله ها در سطح شهر کار می کند ، تا آلان این مختصات به صورت دستی به برنامه داده می شد ، حالا یک فایل GIS دارم که شامل کلیه لوله ها در سطح یک استان است که با برنامه arcGIS باز می شود و پسوند آن mxd.* است ، حالا باید با کلیک روی هر لوله از نقشه ، مختصات آن به برنامه ارسال گردد تا بقیه محاسبات صورت گیرد ، خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید ارتباط برنامه arcgis و دلفی به چه صورت باید باشد و از چه کامپوننتی باید استفاده کنم و آیا اصلاً این کار امکان پذیر است ؟
    با تشکر
    سلام

برای این موضوع از کامپوننت CartoVCL میتونید استفاده کنید

https://cartovcl.com/

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •