نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: قرار دادن میکرو بر روی فرکانس 10MH

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    اضفهان

قرار دادن میکرو بر روی فرکانس 8MH

سلام دوستان
    بنده برای کار با سنسور smt160 که یک سنسور دماست احتیاج دارم که فرکانس میکرو را بر روی 8MH تنظیم کنم ولی نمیدونم این کار چه جوری امکانپذیره؟ لطفا اگر کسی اطلاعی در این مورد داره کمکم کنه.
    آخرین ویرایش به وسیله atashsavar : یک شنبه 02 آبان 1389 در 10:03 صبح

کاربر دائمی آواتار mhsaleh
    محل زندگی
    Tehran

نقل قول: قرار دادن میکرو بر روی فرکانس 10MH

من با سنسور مورد نظر کار نکرده ام اما اینگونه که فهمیدم سنسور شما شما دارای خروجی دیجیتال می باشد که میکرو می بایستی زمان سیکل را بسنجد تا دما را بدست آورد لذا وابستگی شدیدی به زمانبندی دارد. در چنین مواردی بهترین راه حل استفاده از وقفه است شما می توانید با استفاده از تایمر و وقفه زمان ییک سیکل سنسور را بسنجید و طبق فرمول D.C. = 0.320+0.00470*t دما را بدست آوردید. تغییر فرکانس هم به شرط تعیین ضرایب مناسب فرمول تاثیری نخواهد داشت.

کاربر دائمی آواتار Pascal
    محل زندگی
    گرگان

نقل قول: قرار دادن میکرو بر روی فرکانس 8MH

نقل قول نوشته شده توسط atashsavar مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    بنده برای کار با سنسور smt160 که یک سنسور دماست احتیاج دارم که فرکانس میکرو را بر روی 8MH تنظیم کنم ولی نمیدونم این کار چه جوری امکانپذیره؟ لطفا اگر کسی اطلاعی در این مورد داره کمکم کنه.
    بستگي به زباني داره كه شما با آن كار مي كنيد احتمالا اين كد اي كار را براي شما انجام مي دهد.
    اگر از ‍C‌استفاده مي كنيد

#define xtal 10000000

با فرض اینکه با AVR کار میکنید ، باید فیوز بیت های میکروکنترلر رو تنظیم کنید (راه دیگه ای نداره)
    4 تا بیت داره که با توجه به دیتا شیت میکرو کنترلرتون باید تنظیمشون کنید تا موقع پروگرم کردن تغییر کنن.
    در ضمن 4 نوع کلاک میشه تنظیم کرد : rc داخلی (با فرکانسهای 1 و 2 و 4 و 8) ، rc خارجی ، کریستال خارجی و کالاک(پالس) خارجی .
    از بین این چهارتا ، دقت rc خارجی از همه بدتره و پالس خارجی از همه بهتره (البته بستگی به منبع پالس داره) .
    ولی معمولا یا از rc داخلی استفاده میکنن که خیلی دقیق نیست ولی به مدار خارجی نیاز نداره و با فیوز بیت ها میزان فرکانسش تعیین میشه ، یا از کریستال خارجی که دقتش خوبه و به یه کریستال خارجی(با فرکانس مورد نظر) و دوتا خازن حدود 22 پیکو فاراد نیاز داره.
    (دقت کنید همه این موارد نیاز به تنظیم فیوز بیت دارن)

Exclamation نقل قول: قرار دادن میکرو بر روی فرکانس 8MH

نقل قول نوشته شده توسط atashsavar مشاهده تاپیک
    سلام دوستان
    سلام.

زبانی که باهاش برنامه نویسی می کنید را بگید تا راهنمایی تون کنیم

موفق باشید.

کاربر دائمی آواتار nima898
    محل زندگی
    بجنورد

یرای بدست آوردن D.C نیازی به کار کردن روی یک فرکانس خاص نیست

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    اضفهان

سلام دوستان مرسی از این که جواب پستم را دادین . دم همتون گرم مشکل من با استفاده از پروگرام کردن فیوزبیت های داخلی میکرو حل شد ممنون

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •