نمایش نتایج 1 تا 18 از 18

نام تاپیک: نظرسنجی درمورد پیشرفت تالار SQL Server

نظرسنجی درمورد پیشرفت تالار SQL Server

سلام خدمت دوستان عزیز.
    لطفاً دوستان و بزرگوارانی که در این بخش فعالیت میکنند و ضعف ها یا نقطه نظری دارند بفرمایند تا انشالله شاهد پیشرفت بهتر این بخش باشیم.

منتظر نظرات سازنده دوستان عزیز هستم.

توجه: از ارسال مطالب فاقد محتوا بپرهیزید درغیر اینصورت حذف خواهد شد.

باتشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جلوي مانيتور

نقل قول: نظرسنجی درمورد پیشرفت تالار SQL Server

با سلام و تشكر از زحمات شما
    مطالب هر تالار به طور كلي به سه بخش تقسيم مي شوند:
    1 - پستهاي اطلاع رساني
    2 - پستهاي آموزشي كه از ابتدا با هدف آموزش ايجاد مي شوند
    3 - سئوالات و اشكالات
    موارد اول و سوم به طور مجزا در هر تالار موجود است ولي مورد دوم اغلب به صورت پراكنده در لابه لاي سئوالات و اشكالات به چشم مي خورد . اگر بتوان اين دسته پستها را هم جدا كرد فكر مي كنم بسيار مفيدتر باشند

ممنون.مورد خوبی رو اشاره کردین. سعی میکنم پیگیری کنم و درصورت لزوم از وجود شما عزیزان(درصورت تمایل) استفاده بشه.
    باتشکر

کاربر دائمی
    محل زندگی
    جلوي مانيتور

دوباره سلام
    يك استفاده ديگر از تالار دسته بندي سئوالات به صورت سئوالات متداول يا FAQ مي باشد . با توجه به زياد بودن تعداد پستها و متنوع بودن عناوين آنها اگر عناوين استانداري توسط مديران سطح بالا تهيه شده و درهر دوره مثلا يك ماهه به عناوين پستهاي ارسال شده در آن دوره اختصاص داده شود بعدا مي توان از آن استفاده بهتري نمود

کاربر تازه وارد آواتار iman_Delphi
    محل زندگی
    زیر پوست شهر

با سلام

اين موضوع خوبه
    مطالب هر تالار به طور كلي به سه بخش تقسيم مي شوند:
    1 - پستهاي اطلاع رساني
    2 - پستهاي آموزشي كه از ابتدا با هدف آموزش ايجاد مي شوند
    3 - سئوالات و اشكالات
    اما مهمتر از اون اينه كه تمام سئوالات رو هم تفكيك كنيم - درسته كه با جستجو در تالار به هدفمون ميرسيم اما بهتره كه سئوالات متداول هم تقسيم بندي بشن فرض مثال -
    نصب و راه اندازي
    Trrigers
    SP
    Functions
    .
    .
    .
    ADMINISTRATORY
    GENERAL ERORR MESSAGEs
    DEVELOP DB
    MANAGE FILE DB
    Security
    ADVANCE OPTION
    TSQL
    Select,..........

يا اگه يه تقسيم بندي بهتر پيشنهاد ميكنين كه چه بهتر

در كل فقط تفكيك كنين مسائل رو تا خروجي سريع تر و بهتر به دست بياد

سلام،
    می تونیم به SQL Server از دو بعد نگاه کنیم یکی کار کردن و استفاده از سرویس هایی که ارائه کرده و یکی ساختار درونی اون یا به عبارتی از دید کسانی که سازنده نرم افزار هستند و براشون مهم هست که بدونن این هیولای مایکروسافت چطور کار می کنه. من علاقه بیشترم به SQL Server Internals هست یعنی اینکه اصلاً چطور کار می کنه. فکر میکنم باید تالار ما دو بخش باشه: Using SQL Server و SQl Server Internals.
    SQL Server Books Online تقریباً هر دو رو باهم تلفیق شده داره یعنی تئوری و عملی. ما باید به صورت طبقه بندی شده مطالب رو داشته باشیم مثل خود Books Online.
    و بعد هر کس که خواست وارد یک زیرشاخه می شه و اون شاخه رو با ذکر منبع از اطلاعات مفید پر می کنه. توضیحات بیشتر رو در صورت تمایل خواهم داد.

کاربر تازه وارد آواتار Sk1900n3
    محل زندگی
    سبزوار

با سلام خدمت دوستان و مدیر محترم
    اگه امکان داره یه تاپیک در مورد دستورات پیشرفته ی اس کیو ال بزارید تا به وسیله بچه ها کامل بشه
    و در مورد سرویس های اس کیوال اگه بیشتر بحث بشه بهتره

کاربر دائمی آواتار ASKaffash
    محل زندگی
    تهران

سلام
    تالار حدود 6 ماهی هست که خیلی سرد شده بنظرم باید یک آموزش کاربردی راه اندازی بشود تا انگیزه ها بیشتر شود حالا کاندیدهای آموزش و موضوعات به مشورت گذاشته شود

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

در مورد OLAP و cube ها کار بشه. در عین اینکه خیلی کاربردی و به درد بخور هست. کمتر با اون آشنایی دارند.

سلام،
    در ادامه می خواستم بگم این Forum باید یه بخش به نام اشکال زدایی اتصال به SQL Server داشته باشه و تمام سوالات مربوط به خطا در اتصال که معمولاً مشکل اکثریت هستش در این قسمت مطرح و به یک Reference جامع برای برنامه نویسان تبدیل بشه.

کاربر دائمی آواتار sajjad_kochekian
    محل زندگی
    اصفهان نصف جهان

اگه درباره سرویس ها و امنیت داده ها صحبت بشه خیلی خوبه

مثلا وقتی دیتابیس داره اطالاعاتش بیش 2 گیگ میشه چیکار کنیم.

سرویس هایی هست و ازش هیچ استفاده ای نمیشه را درباره اش صحبت کنید.

محل زندگی
    تهران

سلام
    جناب صادقیان فکر کنم دیگر وقت جمع بندی توسط خودتان است

سلام.
    ممنون از همه دوستان.
    درحال حاضر من اکثر تاپیکهایی که قدیمی تر از 3-4 ماه گذشته هستند و جوابی دریافت نکرده بودند حذف کردم تا در جستجو به مشکل برنخورند.و تاپیکها و پست های فاقد محتوا هم نیز حذف شد.
    حالا چند موضوع رو تمایل دارم در این تالار انجام بدیم و به سرانجام برسونیم که اینم تکی نمیشه و دوستان باید مقداری فعالیت داشته باشند تاهم تالار از این وضعیت یکنواختی خارج بشه هم مباحث بهتری مطرح بشه.
    الان من دوتا تاپیک ایجاد کردم ولی هیچ پیشرفتی نکرده .یکی بحث معماهاست یکی مبحث گفتگو در مورد سیستمهای مالی.
    در مورد مبحث معماها انشالله با سوالات جدید دوباره تاپیک رو به جریان خواهم انداخت. در بحث گفتگوی طراحی سیستمهای مالی دوستان باید در بحث شرکت کنند تابشه حرکتی کرد. وگرنه به صورت انفرادی کار جالبی نخواهد شد.
    مورد بعدی دسته بندی اطلاعات موجود در تالار هست که من مقداری از اون رو انجام دادم. ولی باید دوستان تاپیک هایی که مفید هست و به نتیجه رسیدند رو لینکهاشو در همون تاپیکی که من ایجاد کردم قرارداده تا بشه این دسته بندی رو کاملتر کرد.
    مورد بعدی دسته بندی مقالات موجود هست. الان مقاله ای که جناب Askaffash قرار دادند مقاله کاملی در زمینه SQL Server هست. بهتره این مقالات در جایی جمع آوری شوند تا دوستان بتوانند به راحتی از آنها استفاده کنند.
    مورد بعدی دسته بندی سوالات هست. الان جدیدا سوالات مربوط به نصب بسیار زیاد شده است و اکثر آنها هم تکراری هست.
    مورد بعدی راه اندازی مباحث علمی و گفتمان هست به شرطی که دوستان تمایل نشون بدن تا بشه حرکتی کرد. الان در تالار Net. در مورد کدنویسی یک بحثی راه افتاد با حضور آقایان موسوی و مداح که بحث فوق العاده ای بود . میتوان از این مباحث در این تالار راه اندازی کرد و مثلا مباحثی مثل ایندکس گذاری، نوشتن Query های بهینه، و... را مطرح کرد.
    حال دوستانی که تمایل به همکاری دارند بفرمایند که برای اول کار بتوانیم به مباحث موجود در تالار سروسامانی بدهیم و دسته بندی انجام بدیم و بعد مباحث علمی رو با قدرت راه اندازی کنیم.

محل زندگی
    تهران

سلام
    جناب صادقیان چند نکته بنظرم مهم است می خواهم مطرح کنم :
    - موضوعات TSQL را با Administrator را از هم تفکیک کنیم
    - موضوع نصب و مشکلات آن به تفکیک نسخه SQLServer و نوع سیستم عامل و مشکلات 64 و 32 بیتی
    - موضوع تاپیک مالی بعلت تجاری بودن مبحث و ایده هائی که با شرکت ها بصورت قانونی توافق شده متاسفانه توسط تعدادی از افراد قابل ارائه نیست (من تجربه زیادی دارم ولی اجازه ارائه ندارم چون تکنیک و معماری لو می رود)
    - تنوع موضوعات در SQLServer با معماری DotNet قابل مقایسه نیست و شاید نتوان بحث فنی جامع تدارک دید ولی می توان برای آینده برنامه ریزی کرد
    ولی برای شروع کار پیشنهاد می کنم در تقسیم بندی به شکل ذیل باشد :
    مشکلات و موضوعات TSQL :
    - دستورات DDL
    - .................
    - .................
    - دستورات DML
    - .................
    - .................
    - مقالات کاربردی
    - سایر موارد
    مشکلات و موضوعات Admin :
    - مشکلات نصب
    - ویندوز های 32 بیتی
    - ویندوز XP
    - ویندوز ویستا
    - ویندوز سون
    - ویندوز های 64 بیتی
    - .................
    - .................
    - مشکل ارتباط با بانک اطلاعاتی
    - انواع ConnectionString
    - .................
    - مشکلات Backup/Restore
    .......................

سلام
    به نظر من با توجه به صحبت های دیگر دوستان می توان نیاز به تفکیک این فروم عام را , به چند بخش با محتوای جدا از هم , یکی از اساسی ترین نیازها دانست. مانند بخش های کدنویسی, مدیریت, امنیت, کارایی و بخش های حرفه ای تر... چرا که با روی کارآمدن نسخه های جدید SQL Server و بزرگی مباحث مختلف دیتابیسی , تخصص ها هم متنوع شده اند و دیگر نمی توان یک تالار کلی در مورد SQL Server داشت.
    بدین ترتیب می توان از خسته شدن از دیدن سوالات تکراری جلوگیری کرد و از طرف دیگر هم , می توان به جذب افراد توانمند در بخش های مورد علاقه ایشان هم کمک کرد. متاسفانه عموما افراد توانمند در این زمینه ها , در این سایت فعالیت ندارند یا فعالیت مختصری دارند که این به کاهش کارایی این سایت در مقایسه با سایت های مشابه خارجی منجر خواهد شد.
    اگرچه سرکشی مداوم به سایت نیاز به وقت و حوصله دارد که این هم میتواند یکی از دلایل کم دیده شدن افراد حرفه ای باشد. اما اگر محتوای فروم ها تنها پرسش و پاسخ نباشد و شامل بحث و تبادل نظر هم باشد , و همچنین اگر روحیه به اشتراک گذاشتن دانسته ها هم افزایش یابد , می توان گام موثری در این زمینه برداشت و شاهد حضور بیشتر این افراد بود.
    لازم به ذکر است, مشکل کاربران در پیدا کردن مکان مناسب جهت پرسیدن سوالات و یا جستجو قبل از آن مشکلی است که در صورت پیاده سازی این طرح دوچندان خواهد شد. و این , از کیفیت کار خواهد کاست . هم چنین منجر به نیرو و همکاری قوی تری جهت کنترل بخش های متنوع خواهد شد...
    امیدوارم این پیشنهاد هم مد نظر قرار بگیرد.

پیشنهاد می کنم عنوان بخش OLAP به Microsoft BI Suite
    یا
    SSIS / SSAS / SSRS
    تغییر پیدا کند که کل مباحث مرتبط با Business Intelligence را شامل شود نه فقط بحث Data Warehouse

نقل قول نوشته شده توسط ASKaffash مشاهده تاپیک
    سلام
    تالار حدود 6 ماهی هست که خیلی سرد شده بنظرم باید یک آموزش کاربردی راه اندازی بشود تا انگیزه ها بیشتر شود حالا کاندیدهای آموزش و موضوعات به مشورت گذاشته شود
    سلام!
    این روزا به سختی میشه فعالتتون رو در این بخش دید...

بله اگر حول محور "گزارشها و پرس و جوهای بر پایه تاریخ و زمان" بتونیم مطالبی رو دسته بندی و آموزش داد خیلی خوب هست.
    متاسفانه در این یک ساله ای که در این بخش فعال بودم سوالاتی راجب مشکلات کار با تاریخ و زمان مطرح نشده.

اگر شما و دوستان دیگه تمایل داشتن روی این موضوع کار کنند پیشنهاد میکنم ابتدا مشکلات مرتبط به این موضوع که در جهان واقعی بوجود می یاد رو مطرح کنند و هر کسی نسبت به دانش و معلومات خودش راهکار و راه حل ارئه بده همراه با مستندات.

حالا باید دید نظر شما و دوستان چیه؟

موفق باشید.
    وبلاگ من (Advanced SQL Querying)

محل زندگی
    تهران

سلام
    msalim عزیز سال نو شما مبارک . واقعیت این است که تالار SQLServer خیلی خسته کننده شده وقتی روز یکبار وارد تالار می شویم انتظار داریم که یک موضوع جدید یاد بگیریم یا یک سئوال خوب و غیر تکراری ببینیم واقعا نمی دونم چکار می شود کرد

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •