نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: اعمال تنضيمات يك فرم روي همه فرم ها

اعمال تنضيمات يك فرم روي همه فرم ها

من مي خوام توي برنامم يكبار تنضيمات فونت ،رنگ پس زمينه و از اين قبيل را در يك فرم انجام بدم و پس از اين هربار كه يك فرم جديد مي سازم ديگه نيازي به انجام اون تنضيمات براي اين فرم نباشد و از فرم اولم اين تنضيمات رو بگيرد .
    البته در محيط ويندوزي نه وب .

نقل قول: اعمال تنضيمات يك فرم روي همه فرم ها

نقل قول نوشته شده توسط mhj2008 مشاهده تاپیک
    من مي خوام توي برنامم يكبار تنضيمات فونت ،رنگ پس زمينه و از اين قبيل را در يك فرم انجام بدم و پس از اين هربار كه يك فرم جديد مي سازم ديگه نيازي به انجام اون تنضيمات براي اين فرم نباشد و از فرم اولم اين تنضيمات رو بگيرد .
    البته در محيط ويندوزي نه وب .
    خوب یه کلاس جدید از فرم ( یه فرم جدید ) با این مشخصات ایجاد کن و بعد بقیه فرمها رو از اون تعریف کن .

public partial class Form2 : MyDefForm
    .
    .
    .

واسه راحت تر شدن هم بعد از اینکه اولین فرم رو درست کردی روی پروژه کلیک راست کن ،

add new item --> windows form --> inherited form

همنیجا فرم پیشفرض رو انتخاب کن ، خودش فرم رو از اون کلاس میسازه ، در واقع همون کار قبلی رو انجام میده .

کاربر تازه وارد آواتار amir65gh
    محل زندگی
    اصفهان

Post نقل قول: اعمال تنضيمات يك فرم روي همه فرم ها

یه فرم طراحی کن و تنظیمات مورد نظر رو روش انجام بدهو تنظیم کن فرمهای جدید از اون فرم ارث ببرند.
    مثلا اگه فرم تنظیماتت frmGlobal باشه و فرم جدیدت form1 باشه در سازنده کلاس form1 بصورت زیر عمل کن
    partial class form1 : frmGlobal
    بعدش برنامت را Rebuild کن.تغیرات انجام میشه.

کاربر دائمی آواتار majnun
    محل زندگی
    ایران

جواب دوستان بالا کاملا درسته

من معمولا فونت و ... را در اختیار کاربر قرار میدهم برای تنظیم و در جایی دخیره میکنم
    بعد در هنگام لود صفحه اون تنظیمات را اعمال میکنم از فونت و رنگ و ....

ممنون دوستان
    من همين كار رو ميكنم ولي دقيقا مشابه همون فرم اصلي همراه با textBox ها ،button ها و ... نمايش داده مي شود.
    درصورتي كه من اين رو نمي خوام كه همون button1 ها و ... رو برام توي يه فرم جديد بياره.
    فقط مي خوام تنظيمات مربوط به فونت و ... در فرم جديد اعمال بشه

نقل قول نوشته شده توسط mhj2008 مشاهده تاپیک
    ممنون دوستان
    من همين كار رو ميكنم ولي دقيقا مشابه همون فرم اصلي همراه با textBox ها ،button ها و ... نمايش داده مي شود.
    درصورتي كه من اين رو نمي خوام كه همون button1 ها و ... رو برام توي يه فرم جديد بياره.
    فقط مي خوام تنظيمات مربوط به فونت و ... در فرم جديد اعمال بشه
    خوب یه فرم پیشفرض مثلا به نام MyDefForm بساز و فقط فونت و رنگ رو تغییر بده و نه بیشتر از این و بقیه رو از اون بساز .

خوب فرم parentرو ساده و بودنه کلید و textBox فقط با ویژگیهایی که دوست داری طراحی کن و بقه فرمها ی پروژه رو از اون ارث بری کن: متفکر: شاید جواب بده

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •