نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: Sql یا XML

کاربر تازه وارد آواتار remove-me
    محل زندگی
    بین دو بال

Sql یا XML

سلام دوستان.
    من دارم رو یه برنامه کار می کنم. زبانشم C#‎ هست. می خوام یه دفترچه تلفن داشته باشه توش. به نظر شما sql یا xml استفاده کنم. تاحالا به یه جاهایی با linq to xml رسیدم ولی خیلی دردسر داره. با sql server مسلطم ولی نمی دونم وقتی برنامه ام publish شه بازم نیازی هست که تو کامپیوتر افراد دیگه sql server نصب شه یا نه. یه راهنمایی کوچیک فقط لطف کنسد. بدجور گیر کردم.

کاربر دائمی آواتار mahdi87_gh
    محل زندگی
    قزوین

نقل قول: Sql یا XML

نمی دونم وقتی برنامه ام publish شه بازم نیازی هست که تو کامپیوتر افراد دیگه sql server نصب شه یا نه
    بله نیاز داره. اما شما میتونی از نسخه Express هم استفاده کنید که در این صورت کاربر شما لازم نیست اطلاعاتی درباره sql داشته باشه. اطلاعات تکمیلی رو لطفا جستجو کنید

تاحالا به یه جاهایی با linq to xml رسیدم ولی خیلی دردسر داره
    شما میتونید اطلاعات رو از فایل XML به درون یه دیتاست import کنی و اونجا اونها رو مدیریت کنی و در نهایت دوباره اطلاعات رو درون فایل XML بنویسی. دیتاست توابع زیر رو برای کار با فایل XML فراهم کرده:
    GetXML()
    GetXMLShema()
    WriteXml
    WriteXmlSchema
    و
    ...
    موفق باشید

محل زندگی
    بین دو بال

خیلی ممنون از پاسختون. ایا dll هست مثل داخل دلفی که دیگه نیازی به نصب sql server نباشه؟

مدیر بخش آواتار mmd2009
    محل زندگی
    تهران

سلام.

اکسس که بهتره. درسته کارایی کمتری داره ولی در چنین مواقعی که نیاز به امنیت نیست و همچنین نصب برنامه و ... مزایای دیگر اکسس بهتره. XML هم خوبه. نسخه اکسپرسس هم خودش تحت یک برنامه دیگست که باید نصب بشه.

اگر میخوای بین Sql و Xml یکی رو انتخاب بکنی پیشنهاد من به شما SQl Express هست

موفق باشید

کسی که به خود اطمینان دارد به تعریف دیگران احتیاج ندارد. «گوستاو لوبون»

محل زندگی
    بین دو بال

ممنون از نظر شما. حق با شماست اکسس هم خوبه ولی متاسفانه الان دیگه وقت یادگیری کلاسهای اکسس رو ندارم. الان linq to xml تنها مشکلم اینکه نمیتونم تو xml جستجو کنم مقادیری که می خوام رو در بیارم.
    پست زیر هم گذاشتم ولی کسی جوابی نداد
    http://www.barnamenevis.org/sh...d.php?t=258842
    همه برنامه ام حله همینشو گیر کردم.
    آخرین ویرایش به وسیله Amir Oveisi : جمعه 21 آبان 1389 در 13:13 عصر دلیل: لینک اصلاح شد

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •