نمایش نتایج 1 تا 13 از 13

نام تاپیک: مشکل Attach کردن بانک|خطای 5123 |فایل های MDF و LDF غیر قابل کپی شدن

کاربر دائمی آواتار hamid-nic
    محل زندگی
    اصفهان

Question مشکل Attach کردن بانک|خطای 5123 |فایل های MDF و LDF غیر قابل کپی شدن

سلام دوستان ، وقتتان بخیر
    مشکلی در Attach کردن بانک پیدا کردم .
    متن خطای برنامه :

Failed to retrieve data for this request. (Microsoft.SqlServer.SmoEnum)
    For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdN...r&LinkId=20476
    ------------------------------
    ADDITIONAL INFORMATION:
    An exception occurred while executing a Transact-SQL statement or batch. (Microsoft.SqlServer.ConnectionInfo)
    ------------------------------
    CREATE FILE encountered operating system error 5(error not found) while attempting to open or create the physical file 'D:\SQLdatabase\dbSepehr.mdf'. (Microsoft SQL Server, Error: 5123)
    For help, click: http://go.microsoft.com/fwlink?ProdN...3&LinkId=20476

در ضمن من از Sql Server 2005 استفاده می کنم .
    فایل های MDFوLDF غیر قابل کپی هستند و هنگام کپی شدن خطای زیر را می دهند :

Cannot copy dbSepehr: Access is denied.
    Make sure the disk is not full or write-protected
    and that the file is not currently in use.

مطالب سایت را هم گشتم اما مشکل را حل نکرد .
    با تشکر از اینکه راهنمایی می کنید .

نقل قول: مشکل Attach کردن بانک|خطای 5123 |فایل های MDF و LDF غیر قابل کپی شدن

سلام.

Cannot copy dbSepehr: Access is denied. Make sure the disk is not full or write-protected and that the file is not currently in use.
    شما اگر sql server رو Stop کنید میتونید فایل ها رو کپی کنید.
    زمانی که SQL Server در حال اجراست اجازه هیچ گونه تغییری به شما نمیده .

محل زندگی
    اصفهان

آقای صادقیان به مطلبی که گفتید واقفم اما من هنوز نتونستم فایل بانک را اتچ کنم . منظور من قبل از اتچ شدن است یعنی در حال عادی فایل های بانک (MDF , LDF) قابل کپی شدن نیستند . و هنگام اتچ شدن هم خطایی که در پست اول نوشتم رخ می ده .
    به نظر شما مشکل از کجاست ؟!!!

سلام. شما یک select از جدول sysdatabases بزنید ببینید اسم این فایل اونجا قرار داره یا نه.

کاربر دائمی آواتار aebrs@yahoo.com
    محل زندگی
    یزد - همراه : 09131530190

Smile نقل قول: مشکل Attach کردن بانک|خطای 5123 |فایل های MDF و LDF غیر قابل کپی شدن

دوست عزیز نتیجه بررسی موارد ذیل چیست ؟
    1- آدرس شما درست است زیرا در بخشی از پیام آمده است که فایل فیزیکی وجود ندارد
    2- شما چند سرور اس کیو ال بر روی سیستم خود دارید. امکان آن هست که دیتا بیس مورد نظر شما به یک سرور دیگری که از دید شما مخفی مانده متصل است لذا شما اجازه اتصال آن به سرور(ی که مشناسید) داده نمیشود چون آن یکی سرور این جازه را به شما نمی دهد.
    3- اگر در ویندوز Xp هستید مزاحمتهای ویروس را هم فراموش نکنید شاید ویروس اجازه کپی به شما نمی دهد؟

سلام.
    اگر در ویندوز Xp هستید مزاحمتهای ویروس را هم فراموش نکنید شاید ویروس اجازه کپی به شما نمی دهد؟
    ویروس ها با این موارد کاری ندارند.این پیغام خطا زمانی رخ میدهد که این فایل توسط برنامه ای در حال استفاده است. اگر شما اونو با برنامه ای مثل winhex هم باز کنید باز میتونید فایل رو کپی کنید تنها استفاده از خودsql server باعث میشه شما نتونید فایل رو کپی کنید.

محل زندگی
    اصفهان

سلام
    شما یک select از جدول sysdatabases بزنید ببینید اسم این فایل اونجا قرار داره یا نه.
    نه آقای صادقیان در اون لیست هم نیست .
    آدرس شما درست است زیرا در بخشی از پیام آمده است که فایل فیزیکی وجود ندارد
    بله آدرس درست است حتی نام مسیر ها هم بصورت لاتین است .
    شما چند سرور اس کیو ال بر روی سیستم خود دارید. امکان آن هست که دیتا بیس مورد نظر شما به یک سرور دیگری که از دید شما مخفی مانده متصل است لذا شما اجازه اتصال آن به سرور(ی که مشناسید) داده نمیشود چون آن یکی سرور این جازه را به شما نمی دهد.
    من فقط همین یک سرور را بروی سیستم دارم ، به هیچ شبکه ای هم متصل نیستم . از این جهت مطمئن هستم که من تازه ویندوز (XP) را نصب کردم و نرم افزار های مورد نیاز را نصب کردم و بعد به سراغ اتچ کردن بانک ها رفتم که به این مشکل برخوردم جالب اینجا است که من به غیر از این بانک ها ، بانک های دیگری هم دارم که به این مشکل مبتلا شده اند یعنی قبل از هر کاری اونها غیر قابل کپی شدن هستند . . .
    اگر در ویندوز Xp هستید مزاحمتهای ویروس را هم فراموش نکنید شاید ویروس اجازه کپی به شما نمی دهد؟
    از ویندوز XP که استفاده می کنم اما سیستم یه آنتی ویروس آپدیت و به روز داره بعید می دونم مشکل از این مورد باشه .

محل زندگی
    اصفهان

در این تاپیک آقای ثباتی در پست 5 یه اشاره ای به اینکه آیا میشه از فایل ها کپی گرفت یا نه شده اما بقیه بحث از روش دیگری جلو رفته که من نتونستم کاری بکنم .

نسخه ای که قبلا این دیتابیس درون اون بود چی بود و الان دارید روی چه نسخه ای اونو attach میکنید؟؟

محل زندگی
    اصفهان

نسخه ی قبلی استاندارد (Standard)بود نسخه ی فعلی هم استاندارد هست .

محل زندگی
    اصفهان

باتشکر از دوستان
    از این مرجع استفاده کردم مشکل حل شد .

کاربر دائمی آواتار aebrs@yahoo.com
    محل زندگی
    یزد - همراه : 09131530190

نقل قول نوشته شده توسط hamid-nic مشاهده تاپیک
    باتشکر از دوستان
    از این مرجع استفاده کردم مشکل حل شد .
    با سلام
    بنظر میرسد که شما مشکل اجازه دسترسی داشته اید و توانسته اید با تغییر نوع دسترسی آنرا حل کنید.
    موفق باشید

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •