نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: اتصال به اس کیو ال از طریق دی بی اکسپرس

کاربر دائمی آواتار rostamedastan
    محل زندگی
    جمهوری اسلامی ایران

اتصال به اس کیو ال از طریق دی بی اکسپرس

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام علیکم:
    من در اس کیو ال سرور پایگاه داده ای دارم که می خواهم آن را از طریق دی بی اکسپرس به دلفی متصل کنم اما وقتیکه عنصر اس کیو ال کانکشن را به فرم اضافه می کنم و دو بار روی آن کلیک می کنم نمی دانم چگونه باید خاصیت دیتابیس آن را تنظیم کنم واصلاً چگونه به پایگاه داده خود در اس کیو ال دسترسی داشته باشم. لطفاً در این زمینه به من کمک کنید. متشکرم .

روی SQLConnection دابل کلیک کنید تا پنجره Connection Properties باز بشه.
    در کادر Driver Name گزینه MSSQL رو انتخاب کنید
    یک connection رو از کادر Connection Name انتخاب کنید (یا یه Connection جدید خودتون ایجاد کنید)
    تنظیمات مربوطه به سرور رو در پنل سمت راست (Connection Settings) اعمال کنید.
    HostName = نام سرور (اگه SQL Serverروی کامپیوتر خودتون هست و اسمی نداره، این کادر رو خالی بزارید)
    OS Authentication = در صورتی که قصد استفاده از مکانیزم تصدیق هویت ویندوز رو دارید، این گزینه رو کنید، در غیر اینصورت ازUser Name و Password برای اتصال استفاده کنید.

Sql Error:Error mapping failed.
    این خطا رو میده.

Sql Error:Error mapping failed.
    این خطا می تونه معانی مختلفی داشته باشه، در واقع هر زمان که خطایی پیش بیاد که برای dbExpress نا شناخته باشه، این خطا تولید میشه. رایج ترین این موارد عدم سازگاری ورژن درایور مربوطه با نسخه دلفی شما ست (داریورهای dbExpress در تمام ورژن ها نام ثابتی دارند که این معمولا باعث مشکل میشه - مثلا ممکن شما روی سیستم خودتون هم دلفی 7 داشته باشید و هم دلفی 2005، در این صورت از درایور جدیدتر که با دلفی 2005 ارائه میشه کار می کنید که با دلفی 7 ناسازگار هست).

ممنمونم. ولی روی سیستمی که دلفی 2005 روش نصب نیست هم امتحان کردم. بازم همین خطا رو میگیره. چطوری میشه فهمید مشکلش چیه؟

چطوری میشه فهمید مشکلش چیه؟
    این خطا می تونه معانی مختلفی داشته باشه، در واقع هر زمان که خطایی پیش بیاد که برای dbExpress نا شناخته باشه، این خطا تولید میشه.
    یکی از علل شایع این خطا همون بود که در بالا گفتم، غیر از این رو نمیدونم چون می تونه دلایل خیلی متفاوتی داشته باشه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •