نمایش نتایج 1 تا 16 از 16

نام تاپیک: BLL.exe' does not contain a static 'Main' method suitable for an entry point BOL

کاربر دائمی آواتار shima2006
    محل زندگی
    تهران

BLL.exe' does not contain a static 'Main' method suitable for an entry point BOL

سلام دوستان
    من طبق تمام مطالبی که دوستان در این فروم اشاره کرده بودند شروع به یک پروژه به صورت سه لایه کردم ...
    در مثالهایی که دوستان در این سایت قرار داده بودند دیدم که فقط لایه GUI یا همون PL شامل کلاس Program میشه و متد Main هم در همین کلاس قرار داره...
    من کلاس Program رو از پروژه های BLL و DAL حذف کردم و حالا برنامه من این خطا رو میده که این دو تا پروژه متد Main رو ندارند ، که البته بر بدیهی هم هست چون من کلاس Program رو از این دو قسمت حذف کردم...
    حالا سوال من از دوستانی که پروژه های سه لایه کار می کنند این هست که به نظر شما من باید چه تغییری در برنامم بدم که دو قسمت DAL و BLL هم از همون کلاس PRogram که در قسمت PL قرار داره ، استفاده کنن؟!
    Error 1 Program 'C:\Users\shima\Documents\Visual Studio 2008\Projects\Acc-2\BLL\obj\Debug\BLL.exe' does not contain a static 'Main' method suitable for an entry point BOL

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: BLL.exe' does not contain a static 'Main' method suitable for an entry point BOL

باید نوع پروژه ای که اظافه میکنین ؛ Class Library باشه

محل زندگی
    تهران

نقل قول: BLL.exe' does not contain a static 'Main' method suitable for an entry point BOL

نقل قول نوشته شده توسط sia_2007 مشاهده تاپیک
    باید نوع پروژه ای که اظافه میکنین ؛ Class Library باشه
    متشکرم دوست عزیز

من لایه GUL رو از نوع WindowsFormsApplication و دو لایه BOL و DAL رو از نوع Class Library ایجاد کردم حالا DtaSet رو باید در کدوم لایه قرار بدم؟!

کاربر دائمی آواتار hakelberfin
    محل زندگی
    تبریز

سلام
    حالا DtaSet رو باید در کدوم لایه قرار بدم؟!
    برای ارتباط با دیتابیس یه dll درست کنید و تمام کلاس ها و توابعتون رو که برای کار با دیتابیس هستند در اون قرار بدین.
    و اون dll به برنامتون اضافه کنید.

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط hakelberfin مشاهده تاپیک
    سلام

برای ارتباط با دیتابیس یه dll درست کنید و تمام کلاس ها و توابعتون رو که برای کار با دیتابیس هستند در اون قرار بدین.
    و اون dll به برنامتون اضافه کنید.
    این DLL مگه همون کار لایه DAL رو انجام نمیده؟!
    یعنی باید یه DLL ، جدا از توابع و کلاسهای لایه DAL ایجاد کنم؟
    من قبلا همیشه یه NewItem از نوع DataSet به پروژه ام اضافه میکردم و تمام جداول و کوئری ها رو اونجا اضافه می کردم و تمام ارتباطات با DB رو از طریق اون DataSet انجام میدادم ، منظور شما این هست که این DataSet مستقیما به هیچ کدوم از لایه ها اضافه نمیشه؟!

محل زندگی
    تبریز

این DLL مگه همون کار لایه DAL رو انجام نمیده؟!
    یعنی باید یه DLL ، جدا از توابع و کلاسهای لایه DAL ایجاد کنم؟
    بله همون کار رو انجام میده .
    استفاده از DLL مزایایی داره :
    حجم برنامه رو کم میکنه و کد شما از دسترسی مستقیم محفوظ میمونه.
    اجباری نداره که کد بصورت DLL باشه .
    من برای رهایی شما از این مشکل این راه حل رو مطرح کردم.
    من برای کار با پایگاه داده DLL ای نوشتم و تمام کلاس ها و توابعی رو که برای کار با پایگاه داده هستند رو در اون قرار دادم و در برنامه هام اونو به Refrence هام اضافه میکنم

محل زندگی
    تبریز

دوستانی که در این سایت کد برنامه نویسی لایه ای رو گذاشتند چون کارشون جنبه ی آموزشی داره کد لایه ی BOL و DAL تبدیل به DLL نکردند.
    اکثر شرکت ها در برنامه هاشون این لایه ها رو بصورت DLL در برنامه قرار میدن

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط hakelberfin مشاهده تاپیک
    بله همون کار رو انجام میده .
    استفاده از DLL مزایایی داره :
    حجم برنامه رو کم میکنه و کد شما از دسترسی مستقیم محفوظ میمونه.
    اجباری نداره که کد بصورت DLL باشه .
    من برای رهایی شما از این مشکل این راه حل رو مطرح کردم.
    من برای کار با پایگاه داده DLL ای نوشتم و تمام کلاس ها و توابعی رو که برای کار با پایگاه داده هستند رو در اون قرار دادم و در برنامه هام اونو به Refrence هام اضافه میکنم
    دوست عزیز فرمایش شما کاملا صحیح هست ولی اگر اشتباه نکنم ساختن DLL هر کلاس در
    آخر انجام میشه ، من الان میخوام بدونم آیا الان DataSet رو باید در لایه DAL قرار بدم یا نه؟!
    و اگر جواب شما منفی هست ، پس من چطور باید از DataSet استفاده کنم؟!
    امیدوارم ذهنم خیلی منحرف نشده باشه!!!

محل زندگی
    تبریز

من الان میخوام بدونم آیا الان DataSet رو باید در لایه DAL قرار بدم یا نه؟
    دوست عزیز من در بالا گفتم که بله ! باید در لایه ی DAL باشه.در لایه های بالاتر برنامه با دیتابیس ارتباط مستقیم نداره و توسط لایه DAL با بانک تعامل داره

دوست عزیز فرمایش شما کاملا صحیح هست ولی اگر اشتباه نکنم ساختن DLL هر کلاس در
    آخر انجام میشه
    کاملا درسته ولی زمانی که شما کدتون رو گسترش دادید و تست کردید و به صورت DLL درآوردید در برنامه های آتی لازم نیست به فکر اختراع دوباره ی چرخ باشید ! و از همون DLL استفاده میکنید
    یکی از دلایل برنامه نویسی لایه ای همینه !

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    تهران

من تا حالا با Data Set کار نکردم
    ولی اگه Data Set نگه دارنده ی موجودیتهای شماست
    باید اون رو تو لایه مدل Model نگه داری کنین
    و سپس مدل رو به تک تک پروژه ها Add Reference کنین
    از همین الآن هم پروژه محور و DLL Based برین جلو.

فرض مثال؛ اگه ما داشته باشیم CustomerData Table که اطلاعات Customer ( مشتری ) رو نگه میداره.
    یه متد داریم سمت DA که به بانک وصل میشه؛ بر اساس فیلترها اطلاعات رو میخونه و یه Data Table بر میگردونه
    میده دست BL و سپس از BL به PL
    سمت PL دیتا تغییر میکنه؛ در BL منطق ها چک میشن؛ و سپس DA تغییرات رو اعمال میکنه.
    در ضمن Data Set از رده خارج شده
    موفق باشی

محل زندگی
    تهران

یعنی به جای DataSet از چی باید استفاده کنم؟!

منتظر تایید آدرس ایمیل
    محل زندگی
    تهران

باید از Object استفاده کنی
    مثل کلاس Customer و Employee و ...
    برای کار کردن با اینها ؛ باید یه OR/Mapper داشته باشی
    حالا یا خودت مینویسی یا از Entity Framework یا Linq to Sql و ... استفاده میکنی

محل زندگی
    تهران

ببخشید من کلا هیچی نفهمیدم!
    میتونید یه مثالی ، لینکی یا توضیح بیشتری در این باره بدین؟!

کاربر دائمی آواتار powerboy2988
    محل زندگی
    تهران

محل زندگی
    تهران

ضمن تشکر از دوست بسیار خوبم Powerboy2988 چند تا نکته رو لازم دیدم اینجا بگم:
    مدتها دنبال یک Sample ساده و روان بودم که بتونم برنامه نویسی سه لایه رو به درستی درک کنم
    مطالب زیادی خوندم و مثالهای دوستان رو هم در همین سایت بررسی کردم ولی به جرات میگم که این مثالی که در لینک فوق الذکر آورده شده بهترین Sample بود.
    به تمام دوستانی که میخوان سه لایه نویسی رو شروع کنن پیشنهاد میکنم مثال رو از لینک فوق دانلود کرده و مطالعه کنن ، دوستانی هم که با زبان انگلیسی مشکل دارند اصلا نترسن چون اصلا نیازی به خوندن مطالب نیست فقط کافیه که برنامه رو دانلود کرده و کدها رو با دقت بخونید هر چند که متن هم بسیار ساده و روان توضیح داده و قابل فهمه
    اگر این مثال رو بخونید و بفهمید و بعد هم عین همین برنامه رو برای خودتون بنویسید ، حالا آماده خواهید بود که یه پروژه سه لایه رو با اعتماد به نفس کامل شروع کنید....
    باید از Object استفاده کنی
    مثل کلاس Customer و Employee و ...
    برای کار کردن با اینها ؛ باید یه OR/Mapper داشته باشی
    حالا یا خودت مینویسی یا از Entity Framework یا Linq to Sql و ... استفاده میکنی
    آخرم من نفهمیدم DAta Set چرا قدیمی شده و چیکار باید بکنم ؟!

منتظر تایید آدرس ایمیل

جالب بود. منم مشکل داشتم که اوکی شد ممنون.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •