نمایش نتایج 1 تا 5 از 5

نام تاپیک: مشکل ارتباط با SQL در شبکه

کاربر تازه وارد آواتار massoudghb
    محل زندگی
    تهران - هرمزان

Unhappy مشکل ارتباط با SQL در شبکه

باسلام.
    برنامه ای نوشتم با C#‎2010 و SQL 2008
    هنگام نصب Windows Athentication رو انتخاب کردم و کل پروژه رو با این پیش فرض جلو بردم .
    زمانی که میخواستم برنامه رو بین کاربرای شبکه ام پابلیش کنم تازه فهمیدم که چند اشتباه داشتم .
    اولا به جای نام سرور از IP استفاده میکنم . دوما باید از طریق یک user یا فکر کنم در SQL بشه Login بهSQL متصل بشم.
    من در SQL اول توی بخش Security یه لوگین ساختم و اونو Owner دیتابیس مورد نظرم قرار دادم .که در بخش سکوریتی همون دیتا بیس هم اضافه شد !
    اما هر کاری میکنم این یوزر نمیتونه به یتا بیس وصل بشه .. که نمیتونه ،2روزه دارم باهاش ور میرم! خیلی خسته شدم ، لطفا راهنمایی ام کنین دوستان !

کاربر دائمی آواتار Touska
    محل زندگی
    ایران زمین

نقل قول: مشکل ارتباط با SQL در شبکه

در Server Properties در پنل Security قسمت Athutication Mode را به Mixed Mode تغییر دهید و SQl سرور را Restart نمایید.

سلام
    من هم کم وبیش مشکلات این دوستمون رو داشتم
    آیا برای اینکه از sql server در شبکه استفاده کنیم
    ، حتماً باید ویندوزی که بر روی سروری که قرا رsql server از اونجا به سایر سیستمها سرویس بده باید Wnodows Server باشه؟
    ممنون میشم توضیح بدید
    یاعلی

سلام.
    برای شبکه نیازی نیست حتما ویندوز مربوطه سرور باشه. شما میتونید برنامه تون روی شبکه های Workgroup و Domain راه اندازی کنید.
    ببینید برای بحث شبکه سعی کنید اولا SQL Server که روی سرور نصب میکنید حتما با Mixed Mode نصب بشه. درحالت Windows Authentication شما باید دسترسی به سرور داشته باشید. یعنی وقتی در منوی Run آدرس سرور رو وارد میکنید باید Folder های موجود در سرور باز شده و شما بتوانید در داخل آنها فایل Copy,delete کنید.اگر نمیتوانید تغییری در Folder ها انجام دهید احتمالا دارید با User Guest وصل می شوید که باید این User روی سرور بسته شده و یک User تعریف کنید. و بهش دسترسی بدید. حالا از طریق Client به سرور وصل می شوید.در برنامه هم سعی کنید ابتدا Connection String رو باحالت Windows Authentication تست کنید اگر نشد و خطا دریافت کردید با SQL authentication تست کنید.
    قبل از اینکه در برنامه هم تغییری اعمال کنید باید از طریق Odbc از کلاینت به سرور وصل شوید.
    موفق باشید

کاربر دائمی آواتار morteza271
    محل زندگی
    مشهد

Thumbs up نقل قول: مشکل ارتباط با SQL در شبکه

من هم قبلا مشکل شما رو د اشتم ولی با استفاده از این تایپیک مشکلم حل شد...
    به این تایپیک برو و یه فایل pdf هست دانلود کن حتما مشکلت حل میشه...
    https://barnamenevis.org/showthread.php?t=249252
    با تشکر از دوستانی که آن pdf را درست کرده اند...

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •