نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: پیاده سازی شبکه اجتماعی با php یا Asp.net

کاربر دائمی آواتار ایمان اختیاری
    محل زندگی
    یه جای ایران عزیز

Question پیاده سازی شبکه اجتماعی با php یا Asp.net

سلام و وقتتون بخیر
    می خواستم از دوستان بپرسم می تونید با دلایل علمی و منطقی ذکر کنید که یه شبکه ی اجتماعی که ممکنه بین 100 هزار تا ده میلیون کاربر - تعداد کاربر فعال رو شما مثلا 500 نفر در نظر بگیر - بهتره با PHP طراحی کنیم یا ASP.Net ...
    بیشتر بحث من سر اینه که آیا می شه شبکه ی اجتماعی مثه یک هزارم فیس بوک رو با ASP.Net پیاده سازی کرد یا نه ..
    متشکرم

کاربر دائمی آواتار L u k e
    محل زندگی
    قزوین

نقل قول: پیاده سازی شبکه اجتماعی با php یا Asp.net

آره می شه ولی توی کارهای خیلی بزرگ بهتره از php استفاده کنید

پیشنهاد می کنم که به ساختار شبکه های اجتمایی موجود نگاه کنید،
    مطمئنا انتخاب آن ها انتخاب درستی هست!

کاربر دائمی آواتار ایمان اختیاری
    محل زندگی
    یه جای ایران عزیز

متشکرم از پاسخاتون...وست دارم بدونم چرا از As.net برای پیاده سازی یک شبکه ی اجتماعی استفاده نمی شه .. در حالی که به نظرم می تونه گزینه ی مناسبی باشه

متشکرم از پاسخاتون...وست دارم بدونم چرا از As.net برای پیاده سازی یک شبکه ی اجتماعی استفاده نمی شه .. در حالی که به نظرم می تونه گزینه ی مناسبی باشه
    والا من شخصا فکر میکنم که:
    یه مقدار شاید بخاطر سنگین بودن ویندوز و .NET باشه. اونایی که این سیستمها رو طراحی میکنن بقدر کافی برنامه نویسهای قوی هستن که با PHP هم بتونن هنرنمایی کنن و همه کار انجام بدن. و وقتی PHP و لینوکس و BSD و امثالهم سبکتر هستن میتونن در هزینهء سخت افزار صرفه جویی کنن که این میتونه هزینهء کار توسعهء بیشتر رو جبران بکنه (با توجه به اینکه نیاز به تعداد و قدرت قابل توجهی از سخت افزار دارن).
    از طرف دیگه هزینه لایسنس سیستمهای ویندوز و ASP.NET با سرورهای متعددی که این کاربردهای نیاز دارن هم هست که شاید این عامل اصلی باشه. البته از جزییاتش خبر ندارم.
    ضمنا امنیت سرورهای لینوکس درکل بنظرم از سرورهای ویندوز کم و بیش بیشتر باشه بخاطر اینکه لینوکس خیلی کمتر ویروس و تهدیدهای امنیتی عملی داره (بحث امنیت ذاتی و ساختاری اون نیست؛ بحث واقعیت ها و شرایط حال حاضر هست).
    یه مزیت دیگه هم اینکه PHP رو هم روی سرورهای ویندوز و هم سرورهای لینوکس میشه بکار برد.
    بهرحال بنظر من دلایل کافی برای ترجیح دادن PHP بر ASP.NET وجود داره. اما این به این معنا نیست که PHP از نظر فنی واقعا قویتره در این کاربردها و در هر کاربرد دیگری.
    خود منم در چنین پروژه های بزرگی اگر بودم برام واقعا مهم بود که بتونم از ابزارهای رایگان و همچنین بازمتن استفاده کنم. به اینصورت تمام سیستم عملا مال خودم میشه و هیچ وابستگی و هزینهء اضافه ای ندارم. آدم چرا باید یک محصول انحصاری و پولی رو به یک چیز رایگان و بازمتن ترجیح بده؟ با محصولات انحصاری آدم وابسته میشه به سیاست های تجاری اون شرکت و هیچوقت اختیارات کامل نداره و هزینهء حال و آیندهء قابل توجهی هم میتونه داشته باشه.
    ضمنا نرم افزارهای بازمتن رو میشه سفارشی هم کرد؛ کد منبع و اختیارات کاملش هست که میشه دستکاری کرد و نسخهء بهینه شده یا تغییر یافته ای رو برای کاربردهای خاصی بوجود آورد و استفاده کرد. بعید نیست اینم در نظر اونها که نیروهای انسانی بقدر کافی خبره و با تخصصهای متعدد/متنوع همه جانبه دارن مزیتی باشه که بحساب بیاد و بتونن عملا ازش استفاده کنن.
    آخرین ویرایش به وسیله eshpilen : پنج شنبه 02 دی 1389 در 21:13 عصر

از برنامه ی سوشیال انجین استفاده کن . لایسنسشو بخر خیلی خوبه
    اگر خواستی پی ام بده یکی از دوستانم تو کار سوشیاله

پیشنهاد می کنم این بخش را مشاهده کنید.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •