نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: شمارش تعداد اجراي پروسيجر ها در sql 2008

شمارش تعداد اجراي پروسيجر ها در sql 2008

من 10000 پروسيجر روي sql دارم مي خواهم بينم كدام يك از پروسيجر ها بدون كاربرد مي باشد و سيستم ها از آن استفاده نمي كنند
    لازم بذكر است با امكانات sql و با استفاده از جداول سيستمي مي خواهم اين كار را انجام دهم امكان پياده سازي هچين كاري سمت كلاينت را ندارم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: شمارش تعداد اجراي پروسيجر ها در sql 2008

این کار به طور کامل مستلزم اینه که سورس برنامه تون رو هم دقیقاً چک کنید. می تونید خودتون یه برنامه بنویسید که سورس رو خط به خط بگرده و جاهایی که SP داره Call می شه رو پیدا کنه و اسم SP رو در بیاره و در یه فایل، لاگ کنه.

اما برای این که ببینید، در سمت دیتابیس، یه SP آیا توسط SP دیگه یا در یک Job یا در یک TRIGGER و ... استفاده می شه یا نه و در واقع Dependency داره یا نه، می تونید از برنامه های گزارش گیری از دیتابیس استفاده کنید. این جور برنامه ها یه دیتابیس رو زیر و رو می کنن و بعد یک گزارش مفصل از تمام اشیاء دیتابیس نظیر SP ها، جداول، نماها، فیلدها، کلید های اصلی و خارجی، ... می دن. بعضی از برنامه ها هم از گزارش تهیه شده نسخه .chm هم می دن که خیلی مفیده.

شما به نكات خوبي اشاره نموديد اما اگر يك پروسيجر از هر جا Call بشه ديتابيس اين رو لاگ نمي كنه يا نمي شه مثلاً‌روي يكي از جداول سيستمي تريگر نوشت كه اگر به sp مراجعه شد يكسري اطلاعات را لاگ كنه تا از فايل لاگ به موارد مذكور دسترسي داشته باشيم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

چیزی به نام DDL Trigger داریم. ولی Event ای در دیتابیس برای Call شدن SP ها نداریم.

لذا دقیقاً به این شکلی که شما می خواید بعید می دونم راهی وجود داشته باشه.

سلام.
    پیشنهاد میکنم لینکهای زیر رو ببینید.
    لینک 1
    لینک 2

متشکرم لینک هایی که گذاشتید نرم افزار خوبی رو معرفی کرده فکر می کنم اگه نرم افزار معرفی شده رو بتونم بگیرم مشکلم حل می شه
    اما با توجه به اینکه این نرم افزار می تونه از دل sql این اطلاعات رو بیرون بکشه می بایست با کدنویسی ما هم بتونیم این کار رو انجام بدیم !!!

البته اگر کامل مطالعه می کردید می دیدید که اونم از طریق SQL اینکارو انجام داده.فقط این برنامه رو معرفی کرده.

حق با شماهست چون من لاگين نكرده بودم همه مطالب را براي من نمايش نمي داد

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •