صفحه 4 از 4 اولاول ... 234
نمایش نتایج 121 تا 139 از 139

نام تاپیک: راهنمائی کارشناسی ارشد

کاربر دائمی آواتار bijibuji
    محل زندگی
    تهران

Exclamation نرم افزار محاسبه تراز کنکور

سلام.
    همونطور که می دونیم، نمره تراز علمی هر درس با توجه به درصد و ضریب اون درس و همینطور میانگین کل نفرات در اون درس و انحراف معیار محاسبه می شه.
    از اونجا که این محاسبات وقت گیر هستند، خواستم بدونم دوستان نرم افزاری ندارن که این عدد رو محاسبه کنه؟ یعنی درصد بهش بدیم و تراز بگیریم.
    ممنون می شم کمکم کنید ...

کاربر دائمی آواتار mehdi_turbo
    محل زندگی
    Half Of The World

نقل قول: راهنمائی کارشناسی ارشد

سلام

اگه فرمولش همينه كه گفتي كار 10 دقيقه اس نوشتنش ولي من شخصا وقت نمي كنم به خدا

کاربر دائمی آواتار bijibuji
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط mehdi_turbo مشاهده تاپیک
    سلام

اگه فرمولش همينه كه گفتي كار 10 دقيقه اس نوشتنش ولي من شخصا وقت نمي كنم به خدا
    من خودم نوشتمش. وقت رفع عیب هم نداری؟
    Visual Basic 6

راهنمائی کارشناسی ارشد(درخواست جزوه)

سلام.کسی از دوستان جزوه‌ی طراحی و پیاده‌سازی دانشگاه امیرکبیر رو نداره برای ما بزاره.ممنون میشیم اگه کسی داره اونو از بقیه دریغ نکنه.

کاربر جدید آواتار sniper_I
    محل زندگی
    A Cold Mountain

سلام به همه دوستان کنکوری
    خوبید؟
    درسها؟
    رقیبا؟
    من تازه اومدم اینجا،اگرچه باید خیلی وقت پیش میومدم.
    سوال اول: من اول دارم کتابای مرجع رو می خونم بعد میرم رو نکته و تست، خیلیا میگن کارم اشتباهه و دارم وقت تلف می کنم همین باعث میشه گاهی از خوندن کتابهای پر حجمی مثل OS استالینگز زده بشم و بپیچونمش نظر شما چیه؟

منتظر تایید آدرس ایمیل

نقل قول نوشته شده توسط sniper_I مشاهده تاپیک
    خوبید؟
    درسها؟
    رقیبا؟
    سوال اول: من اول دارم کتابای مرجع رو می خونم بعد میرم رو نکته و تست، خیلیا میگن کارم اشتباهه و دارم وقت تلف می کنم همین باعث میشه گاهی از خوندن کتابهای پر حجمی مثل OS استالینگز زده بشم و بپیچونمش نظر شما چیه؟
    بنظر من باید تا مهر یا حداکثر آبان ماه کتابای مرجع رو تموم میکردی اگه تازه شروع کردی مطمئن باش نمیرسی.بهتره کتابای کنکوری بخونی و جاهایی که متوجه نمیشی به مرجع رجوع کنی.موفق باشی

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

خوبید؟
    درسها؟
    رقیبا؟
    به نظر بنده به هیچ وجه گول این حرف‌ها رو نخورید! البته تمرین حتماً حل بکنید ولی لزومی نداره تستی باشه (اگر هم تستیه به صورت تشریحی حلش کنید و به هیج وجه از نکته‌ها و روش‌های تستی استفاده نکنید). تا یکی دو ماه آخر سعی کنید خودتون رو در مفهوم قوی کنید، یعنی تلاشتون این باشه که بر مباحث مسلط بشید. به نظر من کسی با تست زدن صرف به مباحث مسلط نمی‌شه! تست زدن فقط برای افزایش سرعت لازمه نه برای یاد گرفتن، که اون هم می‌تونه در یکی دو ماه آخر انجام بشه.
    بنابراین سعی کنید از کتاب استالینگز لذت ببرید! اگر وسطش خسته می‌شید کمی به درس خوندنتون تنوع بدید (مثلاً من گاهی قسمت‌هایی رو که ارتباط مستقیمی به درس نداشتند و توی کنکور نمی‌اومدن می‌خوندم، مثل کتاب زبان‌های برنامه‌سازی سبستا که وسطش مصاحبه داره! یا کتاب سیستم عامل سیلبرشاتز که آخراش در مورد تاریخچه‌ی سیستم عامل‌ها توضیح داده. گاهی سر زدن به وب و مطالب جالب مرتبط با درس هم کمک می‌کنه، مثلاً برای درس سیستم عامل، مصاحبه‌های لینوس توروالدز رو که در مورد تصمیمات طراحی لینوکس حرق زده پیدا کنید) یا درس‌های دیگه رو هم وسط درسی که ازش خسته شدید بخونید.
    درس‌ها رو با دید کاربردی بخونید نه با دید کنکور دادن و درس! و سعی کنید ایده‌های جالبشون رو درک کنید، فکر کنید ببینید در دنیای واقعی به چه دردی می‌خورند، احیاناً گاهی امتحانشون کنید و خلاصه ازشون لذت ببرید. مطمئن باشید زمان اضافی‌ای که می‌ذارید ارزشش رو داره چون کیفیت یادگیری رو به شدت بالا می‌بره. حداقل نظر و تجربه‌ی من اینه!
    ضمناً به خوندن صرف اکتفا نکنید، بعد از تموم شدن هر مطلب و در فاصله‌های منظم تمریناتش رو به صورت تشریحی حل کنید تا یادتون نره.

سلام كتاب هاي پارسه رو از كجا ميتونم تهيه كنم .ايا تو انقلاب پيدا ميشه ؟
    اخه شنيدم هر كي عضو پارسه هست ميتونه كتاباشو بگيره

محل زندگی
    A Cold Mountain

منمون Mamdos جان(خیلی دوست دارم بدونم مهنیش چیه)
    راسستش نظرات منم خیلی شبیه به حرفهاتونه، همه سعیمو میذارم که مفهوم رو بگیرم، فقط یه مشکل بزرگی که دارم اینه که وقتی میرسم به تمرنات حوصله حل کردنشونو ندارم و زود از روشون رد می شم. منم اعتقاد زیادی به تست زنی ندارم و دوست دارم اول مفهو رو یاد بگیرم،اگرچه می ترسم با این روند برای دور دوم و احتمالا سوم وقت نشه.
    در یه مورد مهم هم دوست دارم راهنماییم کنین و اونم اینکه مطالبی که می خونم خیلی زود فراموشم میشه مخصوصا مطالبی که برام تازگی داره، البته وقتی دورشون می کنم مشکلم حل میشه، مثلا در مورد مشبکه ها تو گسسته این جور بود و تو دور دوم تونستم بفهممش.
    به نظرتون شرکت کردن تو کنکورهای آزمایشی تا چه حد می تونه مهم باشه، راستش من زیاد به کلاس کنکور و گنکور آزمایشی اعتقاد ندارم.
    ممنون

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

منمون Mamdos جان(خیلی دوست دارم بدونم مهنیش چیه)
    راسستش نظرات منم خیلی شبیه به حرفهاتونه، همه سعیمو میذارم که مفهوم رو بگیرم، فقط یه مشکل بزرگی که دارم اینه که وقتی میرسم به تمرنات حوصله حل کردنشونو ندارم و زود از روشون رد می شم. منم اعتقاد زیادی به تست زنی ندارم و دوست دارم اول مفهو رو یاد بگیرم،اگرچه می ترسم با این روند برای دور دوم و احتمالا سوم وقت نشه.
    در یه مورد مهم هم دوست دارم راهنماییم کنین و اونم اینکه مطالبی که می خونم خیلی زود فراموشم میشه مخصوصا مطالبی که برام تازگی داره، البته وقتی دورشون می کنم مشکلم حل میشه، مثلا در مورد مشبکه ها تو گسسته این جور بود و تو دور دوم تونستم بفهممش.
    به نظرتون شرکت کردن تو کنکورهای آزمایشی تا چه حد می تونه مهم باشه، راستش من زیاد به کلاس کنکور و گنکور آزمایشی اعتقاد ندارم.
    ممنون
    خواهش می‌کنم! ضمناً شناسه‌ی بنده مخففِ مخففِ اسممه، که فکر می‌کنم واضح باشه!

در مورد مشکلی که گفتید خب دقیقاً مشکل اینه که تمرین حل نمی‌کنید! و اگه مطالب یادتون نره تعجب داره. در فواصل زمانی خاصی باید مرور و تمرین کنید، شبیه شیوه‌ای که جعبه لایتنرها به کار می‌برن. مثلاً وقتی مبحث رو یه دور خوندید، چند روز بعدش تمرین‌هاش رو حل کنید و چند روز بعدش دوباره یه مرور بکنید، و در فواصل چند هفته‌ای، کافیه که تعداد کمی تمرین ازشون حل کنید. این طوری می‌ره توی حافظه‌ی بلندمدت‌تون.

در مورد کلاس کنکور هم خب فکر می‌کنم بستگی به خود آدم داره. اگر خیلی سختتونه که با خوندن درس‌ها رو بفهمید و از نظر هزینه و زمان براتون صرف می‌کنه، شاید بد نباشه. البته من تجربه‌ای ندارم.
    در مورد کنکور آزمایشی، برعکس، اکیداً توصیه می‌شه! چون باعث می‌شه سطح و رتبه‌ی خودتون رو بفهمید، انگیزه‌ی بیشتری برای درس خوندن پیدا کنید و بیشتر تلاش کنید. برای من که خیلی مفید بود. بدون کنکور آزمایشی یه مقدار آدم در تاریکیه و نمی‌دونه رتبه‌ش ۵۰ می‌شه یا ۵۰۰؟! البته کنکور آزمایشی باید خوب باشه، فکر می‌کنم برای پارسه از همه بهتره چون سؤالات استاندارد و جامعه‌ی آماری خیلی خوبی هم داره، هرچند گرون هم هست.
    جایگزین کنکور آزمایشی می‌تونه این باشه که در شرایط واقعی از خودتون کنکورهای سال‌های گذشته (یا مثلاً کنکور آزمایشی‌های پارسه که از یکی گرفتید) رو امتحان بگیرید و درصدتون رو با درصد شرکت‌کنندگان اون کنکورها مقایسه کنید تا رتبه‌تون دستتون بیاد.

نکته‌ی آخر هم برنامه‌ریزیه که هیچ کس انجام نمی‌ده ولی فوق‌العاده واجبه! یعنی از الان باید بدونید که در سه ماه باقی‌مانده تا کنکور دقیقاً چه درس‌هایی را در چه هفته‌ها یا روزهایی می‌خوانید و کی تمام می‌شوند و کی تمرین‌هایشان را حل می‌کنید و غیره. به نظر من اگر کسی برنامه‌ریزی کنه و بهش عمل کنه، رتبه‌ش نسبت به حالت عادی تقسیم بر ۵ می‌شه!

محل زندگی
    A Cold Mountain

ممنون از راهنمایی هاتون
    سعی می کنم برنامم رو عوض کنم.
    بازم ممنون از راهنمایی هاتون
    فقط یه سوال، می شه بگید شما کدوم دانشگاه می خونید؟؟؟

سلام
    آقا تکلیف مارو روشن کنید...

من تا دو الی 30 ترم دیگه از دانشگاه آزاد تهران جنوب لیسانس کامپیوتر میگیرم...

آیا امکان داره یه لیسانس تهران جنوب دولتی تهران (( روزانه یا شبانه )) قبول بشه یا اینکه من دارم غلط زیادی میکنم که همچین ادعایی رو مطرح میکنم ؟؟؟

الان حدود 50 واحد دیگه مونده تا لیسانس بگیرم... گرایشم هم سخت افزار هست... از چه موقعی باید برای ارشد شروع کنم ؟؟

کارشناسی ارشد موسسه ای مثل قلمچی (( برای کنکور لیسانس )) نداره تا اونجا ثبت نام کنیم و هم درس دانشگاه رو بهتر یاد بگیریم و هم برای کنکور آماده بشیم ؟؟

به نظر شما من برم پارسه ثبت نام کنم یا اینکه خودم بشینم بخونم و فقط کنکور آزمایشی بدم ؟؟

تو کارشناسی ارشد واقعا آدم با سواد میشه یا اینکه مثل لیسانس فقط یه مشت علوم بدرد نخور به مخ ما میچپونند ؟؟

ممنون میشم اگه توضیح بدید.

آیا امکان داره یه لیسانس تهران جنوب دولتی تهران (( روزانه یا شبانه )) قبول بشه یا اینکه من دارم غلط زیادی میکنم که همچین ادعایی رو مطرح میکنم ؟؟؟
    چرا كه نه ؟ شما زحمت بكش حتما قبول ميشين
    راستي اين بچه هاي سخت افزار جزوه هاي الكترونيك ديجيتال ، انتقال داده و vlsi اگه دارن
    لطف كنن اينجا بذارن ملت دعاشون كنن

کاربر تازه وارد آواتار ali_yousefian19
    محل زندگی
    شهر زیبای خدا(اصفهان)

نقل قول نوشته شده توسط roberty مشاهده تاپیک
    سلام
    آقا تکلیف مارو روشن کنید...

من تا دو الی 30 ترم دیگه از دانشگاه آزاد تهران جنوب لیسانس کامپیوتر میگیرم...

...
    ممنون میشم اگه توضیح بدید.
    برای اینکه روحیه ای داده باشم میگم که دو تا دوستام که تو یک موسسه آموزش عالی درپیت تو اصفهان درس میخوندن بودن پارسال یکیشون تو امیر کبیر و اون یکی علم صنعت قبول شد.دوتاشون روزانه
    در ضمن بخاطر اینکه نا پیوسته میخوندن، تو دانشگاه درسهای نظریه زبان و مدار الکتریکی را نگذرانده بودند.
    موفق باشد

دو تا دوستام که تو یک موسسه آموزش عالی درپیت تو اصفهان درس میخوندن بودن پارسال یکیشون تو امیر کبیر و اون یکی علم صنعت قبول شد.دوتاشون روزانه
    من دارم تو همین موسسه آموزش عالی درپیت تو اصفهان درس می خونم....میبینی چقدر دنیا کوچیکه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    تهران

الان حدود 50 واحد دیگه مونده تا لیسانس بگیرم... گرایشم هم سخت افزار هست... از چه موقعی باید برای ارشد شروع کنم ؟؟
    کاملاً دست خودتونه و بستگی به تسلط‌تون روی درس‌ها داره. اگر بعضی درس‌های کارشناسی (به خصوص درس‌های پایه مثل ساختمان داده، مدار منطقی، نظریه زبان‌ها، معماری کامپیوتر و سیستم عامل که دروس مشترک رو در کنکور تشکیل می‌دن) رو مفهومی یاد نگرفتید سعی کنید برای اون درس‌ها این کار رو انجام بدید. زود شروع کردن این مزیت رو داره که لازم نیست عجله‌ای بخونید و فعلاً هفته‌ای سه چهار ساعت کافیه. بدیش اینه که اگر مفهومی نخونید یادتون می‌ره. ضمناً برنامه‌ریزی هم در این جور موارد خیلی به درد می‌خوره (مثلاً تا آخر تابستون یادگیری درس‌ها رو تموم کنید تا بعدش فقط مسأله و تست حل کنید).
    یکی از بچه‌هایی که امسال نرم‌افزار شریف قبول شده، کاردانی و سپس کارشناسی ناپیوسته‌ی علمی-کاربردی (هر دو مشهد) خونده.
    در ضمن من شنیدم که نصف قبولی‌های کنکور ارشد سراسری، فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد هستند. (منبعش رو یادم نیست)
    کارشناسی ارشد موسسه ای مثل قلمچی (( برای کنکور لیسانس )) نداره تا اونجا ثبت نام کنیم و هم درس دانشگاه رو بهتر یاد بگیریم و هم برای کنکور آماده بشیم ؟؟
    به نظر شما من برم پارسه ثبت نام کنم یا اینکه خودم بشینم بخونم و فقط کنکور آزمایشی بدم ؟؟
    از نظر آزمون آزمایشی احتمالاً پارسه بزرگ‌ترین جامعه‌ی آماری رو داره و سؤال‌هاش هم نسبتاً استانداردن، البته طبیعتاً کمی گرون هم هست. البته امسال که نیاز نیست توی آزمون شرکت کنید. در مورد کلاس‌ها نمی‌دونم. باید از کسی پرسید که خودش شرکت کرده باشه. اما احتمالاً باز هم بستگی به خودتون داره، اگر درس‌ها رو قبلاً خوب یاد نگرفتید و خودآموزی هم براتون مشکله و از نظر هزینه هم مشکلی ندارید، احتمالاً شرکت در کلاس‌ها توصیه می‌شه. البته به نظر من کسی که می‌خواد کارشناسی ارشد بخونه (اون هم در رشته‌ی کامپیوتر) زشته نتونه خودش مطالب رو یاد بگیره!
    تو کارشناسی ارشد واقعا آدم با سواد میشه یا اینکه مثل لیسانس فقط یه مشت علوم بدرد نخور به مخ ما میچپونند ؟؟
    کاملاً بستگی به دانشگاه مورد نظر داره. به نظر من از حالا شروع کنید در مورد دانشگاه‌هایی که دوست دارید کارشناسی ارشد در اون‌ها بخونید تحقیق کنید (با لحاظ رشته‌ای که می‌خواید بخونید، و این که کارشناسی ارشد رو برای کار می‌خونید یا برای ادامه‌ی تحصیل در دکتری). ضمناً «به‌دردنخور» بودن یه چیز نسبیه، یعنی ممکنه از نظر کسی یادگیری معماری کامپیوتر مفید باشه و از نظر کس دیگه‌ای بی‌فایده («کی خواست کامپیوتر طراحی کنه؟»). در صورت دوم احتمالاً دانشگاه رفتن خیلی معنی نداره و شاید بهتر باشه به صورت خودآموز یا در آموزشگاه‌های آزاد یا جاهایی که کاربردی درس می‌دهند تحصیل کرد.

نقل قول نوشته شده توسط Mamdos مشاهده تاپیک
    کاملاً دست خودتونه و بستگی به تسلط‌تون روی درس‌ها داره. اگر بعضی درس‌های کارشناسی (به خصوص درس‌های پایه مثل ساختمان داده، مدار منطقی، نظریه زبان‌ها، معماری کامپیوتر و سیستم عامل که دروس مشترک رو در کنکور تشکیل می‌دن) رو مفهومی یاد نگرفتید سعی کنید برای اون درس‌ها این کار رو انجام بدید. زود شروع کردن این مزیت رو داره که لازم نیست عجله‌ای بخونید و فعلاً هفته‌ای سه چهار ساعت کافیه. بدیش اینه که اگر مفهومی نخونید یادتون می‌ره. ضمناً برنامه‌ریزی هم در این جور موارد خیلی به درد می‌خوره (مثلاً تا آخر تابستون یادگیری درس‌ها رو تموم کنید تا بعدش فقط مسأله و تست حل کنید).

یکی از بچه‌هایی که امسال نرم‌افزار شریف قبول شده، کاردانی و سپس کارشناسی ناپیوسته‌ی علمی-کاربردی (هر دو مشهد) خونده.
    در ضمن من شنیدم که نصف قبولی‌های کنکور ارشد سراسری، فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد هستند. (منبعش رو یادم نیست)

از نظر آزمون آزمایشی احتمالاً پارسه بزرگ‌ترین جامعه‌ی آماری رو داره و سؤال‌هاش هم نسبتاً استانداردن، البته طبیعتاً کمی گرون هم هست. البته امسال که نیاز نیست توی آزمون شرکت کنید. در مورد کلاس‌ها نمی‌دونم. باید از کسی پرسید که خودش شرکت کرده باشه. اما احتمالاً باز هم بستگی به خودتون داره، اگر درس‌ها رو قبلاً خوب یاد نگرفتید و خودآموزی هم براتون مشکله و از نظر هزینه هم مشکلی ندارید، احتمالاً شرکت در کلاس‌ها توصیه می‌شه. البته به نظر من کسی که می‌خواد کارشناسی ارشد بخونه (اون هم در رشته‌ی کامپیوتر) زشته نتونه خودش مطالب رو یاد بگیره!

کاملاً بستگی به دانشگاه مورد نظر داره. به نظر من از حالا شروع کنید در مورد دانشگاه‌هایی که دوست دارید کارشناسی ارشد در اون‌ها بخونید تحقیق کنید (با لحاظ رشته‌ای که می‌خواید بخونید، و این که کارشناسی ارشد رو برای کار می‌خونید یا برای ادامه‌ی تحصیل در دکتری). ضمناً «به‌دردنخور» بودن یه چیز نسبیه، یعنی ممکنه از نظر کسی یادگیری معماری کامپیوتر مفید باشه و از نظر کس دیگه‌ای بی‌فایده («کی خواست کامپیوتر طراحی کنه؟»). در صورت دوم احتمالاً دانشگاه رفتن خیلی معنی نداره و شاید بهتر باشه به صورت خودآموز یا در آموزشگاه‌های آزاد یا جاهایی که کاربردی درس می‌دهند تحصیل کرد.
    عالی بود دوست عزیز...
    کلی استفاده کردم

نقل قول نوشته شده توسط ali_yousefian19 مشاهده تاپیک
    برای اینکه روحیه ای داده باشم میگم که دو تا دوستام که تو یک موسسه آموزش عالی درپیت تو اصفهان درس میخوندن بودن پارسال یکیشون تو امیر کبیر و اون یکی علم صنعت قبول شد.دوتاشون روزانه
    در ضمن بخاطر اینکه نا پیوسته میخوندن، تو دانشگاه درسهای نظریه زبان و مدار الکتریکی را نگذرانده بودند.
    موفق باشد
    ممنون
    به آینده امیدوار تر شدم

کاربر دائمی
    محل زندگی
    corniche street

من ناپیوسته خوندم و این درسها را پاس کردم.

محل زندگی
    A Cold Mountain

منم یکی رو میشناختم که ناپیوسته بود و امسال رتبه 17 IT و رتبه 48 مهندسی رو آورد
    امید زندگی است...

صفحه 4 از 4 اولاول ... 234

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •