نمایش نتایج 1 تا 8 از 8

نام تاپیک: یه سایت با سی اس اس درست کردم که پهناش 1024 پیکسل هست اما وقتی که از مانیتوری با رزیولیشن 600 در 800

یه سایت با سی اس اس درست کردم که پهناش 1024 پیکسل هست اما وقتی که از مانیتوری با رزیولیشن 600 در 800

یه سایت با سی اس اس درست کردم که پهناش 1024 پیکسل هست اما وقتی که از مانیتوری با رزیولیشن 600 در 800 استفاده می کنم، قسمت سمت چپ سایت رو نمایش نمی ده.

بجز مرورگر فایرفاکس مرورگرهایی مثل کروم، سافاری و . . . با این مشکل مواجه هستند.

چطور باید مشکل رو حل کنم؟

کاربر دائمی آواتار Javad.Kashi
    محل زندگی
    قم

نقل قول: یه سایت با سی اس اس درست کردم که پهناش 1024 پیکسل هست اما وقتی که از مانیتوری با رزیولیشن 6

سلام
    من دو راه به ذهنم می رسد:
    یک : استفاده از درصد % به جای پیکسل برای پهنای کلی سایت.

دو : قرار دادن صفحه در وسط مرورگر مثل css3.info و یا JQuery . برای این کار می توانید از کد css زیر استفاده نمایید.

div{
    margin:0 auto;
    }

یا علی

نقل قول: یه سایت با سی اس اس درست کردم که پهناش 1024 پیکسل هست اما وقتی که از مانیتوری با رزیولیشن 6

نقل قول نوشته شده توسط Javad.Kashi مشاهده تاپیک
    سلام
    من دو راه به ذهنم می رسد:
    یک : استفاده از درصد % به جای پیکسل برای پهنای کلی سایت.

دو : قرار دادن صفحه در وسط مرورگر مثل css3.info و یا JQuery . برای این کار می توانید از کد css زیر استفاده نمایید.

div{
    margin:0 auto;
    }

یا علی
    هر دو روشتون رو تست کردم ولی فایده نداشت.

کاربر دائمی آواتار chaown
    محل زندگی
    شاهین شهر

Thumbs up نقل قول: یه سایت با سی اس اس درست کردم که پهناش 1024 پیکسل هست اما وقتی که از مانیتوری با رزیولیشن 6

سلام
    کاشکی فایل صفحه و css رو می ذاشتی واسه دانلود تا راحت تر بتونیم حلش کنیم
    ولی یا شما خونه هایی از جدول رو با سیستم اندازه گیریی به جزء ( % ) ایجاد کرده اید ( به کد wصفحه هم یه نگاه بکن ) یا از شیی مانند یک عکس بزرگ در صفحه استفاده کردید.
    تا اونجا که ممکنه به جای جدول از تگ div استفاده کنید.
    برای راهنمایی از استفاده از div به جای جدول می تونید یه سرچه در مورد ( طراحی سایت بدون جدول ) داشته باشید.
    goodbye

نقل قول نوشته شده توسط chaown مشاهده تاپیک
    سلام
    کاشکی فایل صفحه و css رو می ذاشتی واسه دانلود تا راحت تر بتونیم حلش کنیم
    ولی یا شما خونه هایی از جدول رو با سیستم اندازه گیریی به جزء ( % ) ایجاد کرده اید ( به کد wصفحه هم یه نگاه بکن ) یا از شیی مانند یک عکس بزرگ در صفحه استفاده کردید.
    تا اونجا که ممکنه به جای جدول از تگ div استفاده کنید.
    برای راهنمایی از استفاده از div به جای جدول می تونید یه سرچه در مورد ( طراحی سایت بدون جدول ) داشته باشید.
    goodbye
    کد سی اس اس رو براتون گذاشتم.

در ضمن باید بگم که از جدول و تصویر استفاده نکردم. توی فایرفاکس و انترنت اکسپلورر مشکلی ندارم اما با مرورگری مثل سافاری، کروم و موزیلا با این مشکل روبرو می شم.

کد HTML:
    body { font-family:Tahoma, Geneva, sans-serif; margin:0; padding:0; font-size:12px; direction:rtl; height:100%; background-color:#FFF; }

#wallpaper{ position:relative; width:1000px; margin: 0 auto; }

#header { background-color:#a0c7fa; width:980px; height:40px; border-bottom: 3px #000 solid; padding:9px 10px; margin: 0 auto }

#header a:link, #header a:visited { text-decoration:none; color:#00F; }
    #header a:hover, #header a:active { text-decoration:none; color:#000; }

.header { margin:5px; color:#00F; }

#contents { margin: 5px 232px 5px 5px; width:750px; }

محل زندگی
    شاهین شهر

1. این کد سی اس اسه نه html
    body { font-family:Tahoma, Geneva, sans-serif; margin:0; padding:0; font-size:12px; direction:rtl; height:100%; background-color:#FFF; }

#header { background-color:#a0c7fa; width:980px; height:40px; border-bottom: 3px #000 solid; padding:9px 10px; margin: 0 auto }

نقل قول نوشته شده توسط chaown مشاهده تاپیک
    1. این کد سی اس اسه نه html

فقط باید پهنای تگها رو بر حسب درصد تعیین کن؟

مشکل اینجاست با اینکار تنظیمات دقیقی نمی تونم ایجاد کنم.

محل زندگی
    شاهین شهر

Thumbs up نقل قول: یه سایت با سی اس اس درست کردم که پهناش 1024 پیکسل هست اما وقتی که از مانیتوری با رزیولیشن 6

نقل قول نوشته شده توسط phpweb مشاهده تاپیک
    فقط باید پهنای تگها رو بر حسب درصد تعیین کن؟

مشکل اینجاست با اینکار تنظیمات دقیقی نمی تونم ایجاد کنم.
    مقدار width اولت 1000 است همین خودش کافیه تا توی صفحه جا نشه اونو بذار 760px
    مقدار width دومت 980 است اگه این قسمت میره توی بالایی مقدارشو بذار 90%
    مقدار width سومت 750 است این قسمت رو هم کمتر کن ( من دقیقا نمی دونم این کلاس هایی که گذاشتی برای کجای صفحه و کدوم شی است ولی هیچوقت اندازه جدول اصلی رو بیشتر از 780px-760 نکنی بهتره اصلا از % استفاده کنی )
    آخرین ویرایش به وسیله chaown : چهارشنبه 27 بهمن 1389 در 17:21 عصر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •