نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: ثبت نام چند مرحله اي

ثبت نام چند مرحله اي

يك فرم دارم براي ثبت مشخصات و درخواست كه فيلد هاي زيادي داره ميخوام اين ثبت نام رو بصورت مرحله اي انجام بدم مثلا در مرحله اول كاربر يوزر نيم و پسورد و انتخاب كنه در مرحله دوم درخواست در مرحله سوم مشخصات تماس و در مرحله آخر هم كد امنيتي رو وارد كنه و اگر همه چيز درست بود در ديتابيس ثبت بشه همش ولي مشكل اينجاست كه 3 مرحله اول و نميدونم چجوري بايد اطلاعات وارد شدش و حفظ كنم . تو ديتابيس كه نميشه وارد كنم ! فكر كردم توي سشن بريزم ولي اينم چون تعداد فيلد ها زياده فكر كردم شايد كار درستي نباشه!
    شما چه راهي رو پيشنهاد ميكنيد؟؟

با تشكر فراوان

نقل قول: ثبت نام چند مرحله اي

فكر كردم توي سشن بريزم ولي اينم چون تعداد فيلد ها زياده فكر كردم شايد كار درستي نباشه!
    شاید؟ پس مطمئن نیستی!!
    نه بنظر منکه هیچ ایرادی نداره. بخصوص که ثبت نام چیزی نیست که هر کاربر بخواد هر دقیقه انجام بده. مگه چند نفر میخوان همزمان ثبت نام کنن؟
    اگر از لحاظ امنیت اطلاعات یا ناپایداری احتمالی سشن بگی باز بیشتر معنی داره تا چیزی که شما صرفا تصور میکنید و اونم معلوم نیست بر چه مبنایی. بالاخره شما باید این اطلاعات رو حفظ کنید. بنظر بنده از ساده ترین روش استفاده کنید. البته امنیت هم مسلما جزو فاکتورهای مهم هست. خب دوست دارید بریزید در دیتابیس بصورت موقتی. سشن هم یک نوع ذخیره سازی سمت سرور هست، دیتابیس هم یک نوع.
    یا میشه به روشی که دات نت برای بعضی کارهاش بکار میبره هم فکر کرد. و اونم روشی هست که اطلاعات رو در خود صفحات در فیلدهای hidden ذخیره میکنه و بنام Viewstat هست. البته این روش هم ممکنه ضعفهای خاص خودش رو داشته باشه.
    بهرحال روی هیچ چیزی بیخودی و بدون پایه و سند یا تجربهء عملی عیب نذارید و اینقدر وسواسی نباشید. اینا همش توهماته آقا جان!! شبیه همون «مرضی بنام وسواس در بهینه سازی» که بنده قبلا مطرح کرده بودم!!

منظور منو بد متوجه شدين فكر ميكنم
    فرم درخواست هست تعداد درخواست ها ميتونه زياد باشه ولي دليلي كه برام مهمه يكي همين امنيته كه اگر 2 تا كاربر اتفاقي شروع به ثبت بكنن تكليف سشن ها چي ميشه ؟ و يكي هم اينكه تعداد فيلد هام خيلي زياده حدودا 25 فيلد هست . اينكه گفتم شايد راه مناسبي نباشه بخاطر اينه كه اشغال كردن 25 تا آرايه سشن براي چند دقيقه ميتونه سرعت لود سايت و خيلي بياره پائين و ضمن اينكه خوب ثبت كردن در ديتابيس براي وقتي هست كه كاربر ثبت نام و تكميل كنه در غير اينصورت اگر كاربر وسط عمليات صفحه رو ببنده تعدادي فيلد ثبت شده اضافي در ديتابيس باقي ميمونه!
    در مورد hidden field هم فكر ميكنم براي اين تعداد فيلد يكم پاس دادنشون به صفحات مشكل ايجاد كنه؟ شما راه خاصي براي پاس دادن به صفحات داريد؟

کاربر دائمی آواتار mtchabok
    محل زندگی
    مازندران - ساری

سلام
    به نظر من استفاده از سشن بهترین روشه ... چونکه اگه سشن رو مدیریت کنید دیگه احتمال هیچ اشکال وجودنداره و استفاده از سشن بسیار موثر و سریع هس تا اینکه بخواید اطلاعات رو با پاس دادن و یا جدول موقت و ... ، نگه دارید .
    ایرادهای هر روش رو میگم خودتون یکی رو انتخاب کنید :
    - پاس دادن اطلاعات : در این روش هر بار باید تمامی اطلاعات از فرم اول تا فعلی رو همواره به مرورگر کاربر بفرستید و این کار نه از لحاظ امنیتی و نه از لحاظ سرعت توصیه نمیشه ...
    - جدول موقت : اینکار از نظر من یه کار بیهوده هس چونکه بیخودی منابع رو تلف میکنه دلیلشم اینه که شما هر بار باید حداقل یه درخواست برای حذف اطلاعات گذشته به جدول بفرستید و مضاف بر اون هم باید هر بار اطلاعات هر فرمتون رو در اون ذخیره کنید و این مشکل رو زیاد تر میکنه .
    - سشن : من ایرادی رو به ذهنم نمی آد .
    موفق باشید

نقل قول نوشته شده توسط mtchabok مشاهده تاپیک
    سلام
    به نظر من استفاده از سشن بهترین روشه ... چونکه اگه سشن رو مدیریت کنید دیگه احتمال هیچ اشکال وجودنداره و استفاده از سشن بسیار موثر و سریع هس تا اینکه بخواید اطلاعات رو با پاس دادن و یا جدول موقت و ... ، نگه دارید .
    ایرادهای هر روش رو میگم خودتون یکی رو انتخاب کنید :
    - پاس دادن اطلاعات : در این روش هر بار باید تمامی اطلاعات از فرم اول تا فعلی رو همواره به مرورگر کاربر بفرستید و این کار نه از لحاظ امنیتی و نه از لحاظ سرعت توصیه نمیشه ...
    - جدول موقت : اینکار از نظر من یه کار بیهوده هس چونکه بیخودی منابع رو تلف میکنه دلیلشم اینه که شما هر بار باید حداقل یه درخواست برای حذف اطلاعات گذشته به جدول بفرستید و مضاف بر اون هم باید هر بار اطلاعات هر فرمتون رو در اون ذخیره کنید و این مشکل رو زیاد تر میکنه .
    - سشن : من ایرادی رو به ذهنم نمی آد .
    موفق باشید
    ميشه لطفا منظورتو از مديريت سشن ها بگي كه چيه؟؟
    يعني همه فيلد ها رو بصورت انجمني توي يك سشن ذخيره كنم؟ يا 25 تا سشن جدا در نظر بگيرم؟
    آيا مديريت هاي ديگه اي هم ميشه روش كرد؟ منظور شما همين موارد بود يا چيز هاي بيشتري مد نظرتون بود؟

سلام دوستان اگر از یه فایل .txt برای ذخیره ی موقت استفاده بشه و نهایتاً از اون خونده بشه و در دیتا بیس ثبت بشه روش خوبیه برای فرم چند مرحله ای ؟

نقل قول نوشته شده توسط numberone1 مشاهده تاپیک
    منظور منو بد متوجه شدين فكر ميكنم
    فرم درخواست هست تعداد درخواست ها ميتونه زياد باشه ولي دليلي كه برام مهمه يكي همين امنيته كه اگر 2 تا كاربر اتفاقي شروع به ثبت بكنن تكليف سشن ها چي ميشه ؟
    هیچی نمیشه! سشن های هر کاربر جدا هستن و همزمان بدون تداخل کار میکنن.
    شما فکر کردید چی میشه؟
    و يكي هم اينكه تعداد فيلد هام خيلي زياده حدودا 25 فيلد هست . اينكه گفتم شايد راه مناسبي نباشه بخاطر اينه كه اشغال كردن 25 تا آرايه سشن براي چند دقيقه ميتونه سرعت لود سايت و خيلي بياره پائين
    شما تست کردی که میگی میاره پایین؟
    اگر هم واقعا ترافیک سایتت خیلی بالاست که اینقدر مشکل درست بشه دیگه باید یه هاست با ظرفیت بالاتر بگیری. وگرنه امتحان کن و اگر مشکلی دیدی بگو مشکل داره.
    و ضمن اينكه خوب ثبت كردن در ديتابيس براي وقتي هست كه كاربر ثبت نام و تكميل كنه در غير اينصورت اگر كاربر وسط عمليات صفحه رو ببنده تعدادي فيلد ثبت شده اضافي در ديتابيس باقي ميمونه!
    خب میشه دیتابیس رو در دوره های زمانی پاکسازی کرد. یعنی رکوردهایی که زیادی قدیمی هستن و معلومه نیمه کاره موندن رو میشه حذف کرد. اصلا سشن PHP اگر تنظیم بشه که از دیتابیس استفاده کنه خودش مشابه چنین سیستمی هست.

در مورد hidden field هم فكر ميكنم براي اين تعداد فيلد يكم پاس دادنشون به صفحات مشكل ايجاد كنه؟ شما راه خاصي براي پاس دادن به صفحات داريد؟
    بنظرم میشه همهء فیلدها رو سریالایز کرد و بعد فشرده کرد و بعد اگر خواستید رمزگذاری هم کرد و بعد نتیجهء حاصل رو گذاشت توی یک hidden field. اینطوری حجم بهینه میشه و امنیت هم میتونه بهبود پیدا کنه.
    اما شاید این کارها نیاز به حرفه ای بودن بیشتری داشته باشه و کار بیشتری ببره. واسه همین بنظرم همون سشن احتمالا به صرفه تر هست.

نقل قول نوشته شده توسط decoder2012 مشاهده تاپیک
    سلام دوستان اگر از یه فایل .txt برای ذخیره ی موقت استفاده بشه و نهایتاً از اون خونده بشه و در دیتا بیس ثبت بشه روش خوبیه برای فرم چند مرحله ای ؟
    خب سشن هم شبیه همینه دیگه. فرقش اینه که سشن همهء کارهایی رو که شما باید انجام بدی و سیستم کاملی رو که نیاز داری خودش از قبل پیاده سازی کرده و شما فقط ازش استفاده میکنی.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •