نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: ارث بری از کنترل های یک فرم

کاربر دائمی آواتار ozzy_mra
    محل زندگی
    تهران

ارث بری از کنترل های یک فرم

سلام
    من تو پروژم یه Base Form دارم که می خوام فرم های دیگم از این فرم ارث بری داشته باشند و کنترلهایی که روی فرم های دیگه می ندازم نیز از کنترل های فرم بیسم ارث برده بشوند.
    در واقع می خوام تو بیس فرمم تمام کنترل هایی که لازم دارم رو بزارم و بقیه فرم هام بسته به نیازشون از کنترل های فرم بیس یه نمونه بسازند و استفاده کنند دلیل کارم هم اینه که می خوام که با تغییر روی یه کنترلم روی فرم بیس تمام کنترل های مشابه در فرم های دیگه هم تغییر کنه

کاربر تازه وارد آواتار soheila_1643
    محل زندگی
    تبریز

نقل قول: ارث بری از کنترل های یک فرم

راهش اینه فرم BaseForm رو بسازین و بعدش فرمهای دیگه ای که ساختین در بخش کدش به جای
    Form اسم BaseForm رو تایپ کنید.
    مثل این:
    به جای
    public partial class Form1 : Form

بنویسید:
    public partial class Form1 : BaseForm

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط soheila_1643 مشاهده تاپیک
    راهش اینه فرم BaseForm رو بسازین و بعدش فرمهای دیگه ای که ساختین در بخش کدش به جای
    Form اسم BaseForm رو تایپ کنید.
    مثل این:
    به جای
    public partial class Form1 : Form

بنویسید:
    public partial class Form1 : BaseForm
    این کار یه فرم دقیقاً با مشخصات فرم Base می سازه که کنتل ها هم به صورت Locked هستند و نمیشه حذف یا تغییرشون داد
    من می خوام مثلاً تکست باکس فرم 2 از تکست باکس فرم بیس ارث برده بشه

کنترلهایی که روی فرم Base میذارید هر کدوم یک آبجکت (شئ) و ارث بری از شئ برای کلاس نداریم. برای کاری که میخواید انجام بدید بهتره چندتا یوزر کنترل درست کنید که از کنترلهای اصلی دات نت ارث بری کردند و تغییرات مورد نیازتون رو روی اونها اعمال و توی برنامه از اونها استفاده کنید.

محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط Reza_Yarahmadi مشاهده تاپیک
    کنترلهایی که روی فرم Base میذارید هر کدوم یک آبجکت (شئ) و ارث بری از شئ برای کلاس نداریم. برای کاری که میخواید انجام بدید بهتره چندتا یوزر کنترل درست کنید که از کنترلهای اصلی دات نت ارث بری کردند و تغییرات مورد نیازتون رو روی اونها اعمال و توی برنامه از اونها استفاده کنید.
    خودم هم همین کار رو انجام داده بودم ولی تو یه پروژه ای دیدم همچین کاری رو انجام داده بود یه فرم شامل هر کنترلی که می خواست تعریف کرده بود بعد تو بقیه فرم ها می گفت که از اون کنترل مثلاً یه نمونه بساز

کاربر تازه وارد آواتار soheila_1643
    محل زندگی
    تبریز

خوب ارث بری انواع کنترلهای فرم من ندیدم تا بحال... آخه به قول دوستمون از کلاس ارث بری میشه نه از داخل کلاس. من معمولا برای هر کنترلی کامپوننت میسازم که به toolbox اضافه میشه و همه جا از اونا استفاده میکنم. موقع تغییر هم به راحتی امکان پذیر میشه

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •