صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر
نمایش نتایج 81 تا 120 از 199

نام تاپیک: مقایسهء عملی ASP.NET و PHP با نمونه کد

نقل قول: مقایسهء عملی ASP.NET و PHP با نمونه کد

با سلام دوباره، گفته بودم كه چند مورد در PHP پيدا كردم كه توي ASPX نيست يا اينكه بايد با كلي دردسر پياده سازي كرد. دو مورد رو كه در پست قبلي گفتم. اين مورد رو هم ببينيد:
    كنترل كننده شخصي Session در PHP
    همونطور كه ميبينيد، در PHP ميشه كنترل كننده كاملاً سفارشي براي Session نوشت. مثلاً سايتتون رو طوري تنظيم كنيد كه Sessionها رو به جاي پوشه tmp توي پوشه خاص خودتون يا حتي توي DB ذخيره كنه. توي لينكي كه گذاشتم، مثال هم براي اين كار گذاشته شده. خوشحال ميشم بدونم ASPX براي اين قابليت چه معادلي ارائه كرده (البته اگه معادلي داشته باشه). اگه معادلي وجود نداشته باشه، ميشه گفت اين مورد يكي از مزاياي PHP هست كه نشون ميده امنيت PHP در كار با Sessionها بالاتر از ASPX هست.
    موفق باشيد.

شک نکنید که PHP بهتره :دی

اما این بحث اینجا فایده ای نداره. من بحث را پیگیری نکردم اما فکر میکنم این باید جایی ایجاد بشه که هم PHP کارها زیاد اونجا سر بزنن و هم ASPX کارها.

اگر واقعا بخواهید به نتیجه مطلوب برسید باید از هر دو طرف افرادی قوی حضور داشته باشند و بر اساس یک معیار مشخص بحث بشه.

Post نقل قول: مقایسهء عملی ASP.NET و PHP با نمونه کد

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت همه دوستان
    پست های کوتاه رو خوندم اما پست های بلند مخصوصا پست های eshpilen عزیز رو نه
    eshpilen چند وقتی که نوشته های شما رو دنبال می کردم از روحیه پژوهشگری شما خیلی خوشم اومد
    و به شدت این روحیه شما رو تحسین می کنم امیدوارم موفق باشید اما یک سوال:
    اگر من خط به خط PHP Manual رو خوندم(با تخفیف حذف User Contributed Notes) آیا حق دارم بگم PHP رو تموم کردم یا بخش مربوطه در MSDN برای محصولات مایکروسافت.
    وآیا شما این کارو کردین؟
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    بزارین عنوان تاپیک رو اینطوری تصحیح کنم(چند پیشنهاد):

1- مقایسهء عملی ASP.NET و PHP.zend با نمونه کد(به نظر من این بهترینه)

2- مقایسهء عملی ASP.NET و PHP.symfony با نمونه کد

3- مقایسهء عملی ASP.NET و PHP.cake با نمونه کد

این به معنی این نیست که PHP احتیاج به فریم ورک داره و بدون فریم ورک قدرت رقابت با رقیباشو نداره بلکه به این معنیه که خودش به تنهایی قدرت رقابت داره اما کامل نیست
    چند وقت پیش یک مقاله از راسموس لردورف خوندم که می گفت PHP اونقدر قدرت داره که به تنهایی می تونه همه کاری بکنه و هیچ احتیاجی به هیچ فریم ورکی هم نداره
    البته وقتی بحث سرعت پیش بیاد این حرفش بی اشکال هم نیست مثلا سرعت راه اندازی یک سایت مثلا با کیک خصوصا اگه از بیک استفاده کنی قابل مقایسه با PHP خام نیست
    خیلی دوست داشتم در بحث شرکت کنم ان شاءالله در اولین فرصت.
    موفق باشید
    آخرین ویرایش به وسیله cybertoos : یک شنبه 07 فروردین 1390 در 02:36 صبح دلیل: تکمیل

با سلام، فكر كنم همين عنوان مناسب تر باشه چون يكي از مزاياي اصلي PHP كه مطرح شده، همين عدم وابستگي به فريمورك هست و قراره ASPX رو با فريمورك dotNET كه پشتش هست، با PHP ساده و بدون فريمورك مقايسه كنيم وگرنه مشخصه كه PHP.zend سر تر از ASPX خواهد شد!
    موفق باشيد.

کاربر دائمی آواتار alonemm
    محل زندگی
    تهرانپارس

باسلام:
    در این پست این جوری که از اول روبه جلو رفته مقایسه توانایی اجرای کدها در زبان برنامه نویسی PHP و ASP.net بوده نه بحث فریم ورک ها.
    درضمن دات نت چارچوب برنامه نویسی برای ASPX هست نه یک فریم ورک.

فریم ورک هاهم از خود زبان ساخته شده اند مثل کیک و ...

موفق باشید.

با سلام، دوست گرامي اين حرفتون به نظرم صحيح نيست كه ميگين فريموركها از خود زبان ساخته شده اند.
    كلاً تعريف Framework يعني چهارچوب كاري. حالا بعضي فريموركها مثل dotNET، يكسري زبان براساس استانداردهاي اونها ساخته ميشه و برخي مثل Zend و Cake و... ازطريق كدهاي يك زبان ايجاد ميشن. مهم اينه كه براي كدنويسي تحت هر چهارچوب كاري، بايد از توابع و ساختارهاي ارائه شده توسط همون فريمورك استفاده كنيد.
    مجدداً تأكيد ميكنم ASPX رو يك زبان به حساب نيارين چون اصلاً Syntax و Semantics و... مخصوص به خودش كه تعاريف بنيادين يك زبان هستن رو نداره. ساختار طراحيش كه مال HTML هست و فقط يكسري تگ (با حفظ همون ساختار و عدم معرفي ساختار جديد) بهش اضافه كرده و كدهاي پشت صحنه هم با #C يا VBdotNET و... نوشته ميشه. درنتيجه نميشه اون رو يك زبان به حساب آورد.
    موفق باشيد.

کاربر دائمی آواتار eAmin
    محل زندگی
    Node.js

با سلام، اين هم كد معادل نمونه AJAX شما كه در ASPX توضيح داده بوديد. سعي كردم تا جايي كه ميشه همون ساختار كد شما رو داشته باشه. ميبينيد كه كار اصلاً سختي در اين بين وجود نداره. ضمناً از jQuery و... هم استفاده نكردم. با مرورگرهاي مختلف هم سازگاري كامل داره (ميتونيد امتحان كنيد).

واقعاً هر چي بيشتر ميريم جلو، بيشتر به اين نتيجه ميرسيم كه بعضي از دوستان انگار PHP رو با HTML اشتباه گرفتن! اين هم شد مثال؟!
    توي كد PHP دقيقاً ميبينيد كه چه اتفاقي داره ميفته و AJAX چطوري كار ميكنه و چطور بايد به روش POST اطلاعات رو ارسال كرد و از اون طرف صفحه مقصد خروجي لازم رو چطور توليد ميكنه و نهايتاً دوباره با JS چطور در مكاني كه ميخواين، اطلاعات بازگشتي از سرور رو جايگذاري ميكنيد، اما ASPX چي؟ UpdatePanel؟
    اينطور كه dotNET داره كاربران خودش رو (با عرض شرمندگي) تنبل بار مياره، چند وقت ديگه احتمالاً توي كنفرانس مطبوعاتي Microsoft خواهيم شنيد كه اعلام ميشه: از اين به بعد طراحان سايت عزيز كافيه با ميكروفون به موتور ASPX بگن چي ميخوان و اون يك سايت آماده در قالب فايل ZIP بهشون تحويل بده. همه طراح وب خواهيم شد! همه خوشحال خواهيم بود!!!
    موفق باشيد.
    قبل از اینکه وارد بحث بشم، بزارید یک چیزی رو برای دوستان توضیح بدم. ببنید من کلا با وجود چنین تاپیکهایی چه علمی و چه عملی مخالفم، چون مطمئنم بحث به کجا کشیده میشه! کاربر-برنامه نویس-توسعه دهنده خودش باید تصمیم بگیره که کدوم یک از اینها رو استفاده کنه، حالا بسته به نیاز یا سلیقه ی شخصی اش. و به مرور زمان وقتی در اون محیط خاص حرفه ای شد، خیلی خوب متوجه خواهد شد که کاری نیست که در این محیط بشه انجام داد و در محیط دیگر نه.
    می دونم مخالفانی هم با نظر بنده وجود دارند، ولی بنده اونها رو ارجاع میدم به قسمتی که به حالت Bold شده در آوردم و در مورد اون تأمل کنند، چون حوصله توضیح دادن بیشتر از این رو ندارم.
    ---------------
    wow!!
    دوستان بهتره اول Asp.Net رو "ASPX" خطاب نکن، بعدا بیان در موردش اضهار فضل کنند!
    دمت گرم، خیلی جلب بود. شما که اینقدر از چهارچوب و فریم ورک و اینها می دونید، می تونید اصلی ترین دلیل بوجود اومدن فریم ورک ها رو برای بنده توضیح بدید؟ ( اگر اینو می دونستید، هرگز چنین نظری رو در مورد ASP.NET نمی دادید! )
    می خواید بنده همین الان کد Asp.NET رو همون طوری که شما در PHP پیاده کردید رو پیاده سازی کنم؟ تا یکمی با فلسفه پیدایش فریم ورکها آشنا بشید؟ چندین سال پیش همه بخاطر این فریم ورک بودن Asp.Net اون رو به مسخره می گرفتند و مثل شما بخاطر اینکه هیچی از اتفاقاتی که رخ داده اطلاع نداشتن، به تمسخر گرفته می شد، ولی حالا چطور شده که همونا تا بازار فریم ورکهای php گرم شد رفتن سراغ اونها؟!!
    در ضمن کسی که برنامه نویس یا توسعه دهنده ی واقعی باشه، باید از اتفاقاتی که رخ می ده با خبر باشه در غیر اینصورت نمیشه بهش گفت برنامه نویس یا توسعه دهنده! بنظرت کسی که هیچ از برنامه نویسی سر در نمیاره می تونه با نرم افزاری که در وبسایت خودتون معرفی کردید، با کیفیتی برابر با کسانی که با برنامه نویسی بازی رو ایجاد می کنند، یک بازی ایجاد کنه؟

همونطور که گفتم شما در Asp.net قدرت انتخاب دارید که چطور web app خودتون رو ایجاد کنید و چطور پیش برید. اگر می خواید از تمامی اتفاقاتی که رخ می ده با خبر بشید خب با خیال راحت می تونید اینکار رو انجام بدید، ولی اگر وقت کافی ندارید، می تونید مانند مثال بالا از update panel استفاده کنید، تا کارتون رو هرچه سریعتر به اتمام برسونید.
    ك سؤال داشتم، توي ASPX هم به راحتي PHP ميشه روي تصاوير كار كرد؟ منظورم چيزي شبيه GD هست. لطفاً كتابخانه هاي جانبي (Third-Party) رو معرفي نكنيد چون GD جزو خود PHP هست. منظورم امكانات داخلي (Built-in) هست. معادل PDFlib هم كلاسي در dotNET هست براي كار روي فايلهاي PDF و توليد و ويرايش اونها؟ پس سؤالات فعلاً اينهاست:
    1- آيا در ASPX كلاسي معادل كتابخانه GD در PHP وجود دارد (بصورت توكار يا داخلي)؟ الف) بله [] ب) خير []
    2- آيا در ASPX كلاسي معادل كتابخانه PDFlib در PHP وجود دارد (بصورت توكار يا داخلي)؟ الف) بله [] ب) خير []
    موفق باشيد.
    اینطور که معلومه شما حتی خود php رو هم به خوبی نمی شناسید! کی گفتی که gd یکی از امکانات داخلی php هست؟ میشه یک نشونه ای چیزی به بنده بدید؟ gd یک کتابخوانه 3rd party در php هست، حتی تا همین 4-5 سال پیش هم بعضی هاستهای اشتراکی در ایران اون رو غیر فعال یا پشتیبانی نمی کردند! یک phpinfo بگیر بعد برید قسمت gd تا همه چیز رو بفهمید!

1- نه تنها پشتیبانی میشه، بلکه یک چیزی سرتر از اون چیزی که شما در php بهش gd می گید وجود داره، که در Asp.net به اون میگن +GDI !!!
    2- جدیدا درجریان نیستم که در ورژن 4 چه چیزهایی قرار داده شده، ولی در ورژن های قبلی هم مانند php بیشمار کلاس برای اینکار وجود داره.

در ضمن، میشه به من بگید که "توکار یا داخلی" یعنی چی؟!!
    با سلام دوباره، گفته بودم كه چند مورد در PHP پيدا كردم كه توي ASPX نيست يا اينكه بايد با كلي دردسر پياده سازي كرد. دو مورد رو كه در پست قبلي گفتم. اين مورد رو هم ببينيد:
    كنترل كننده شخصي Session در PHP
    همونطور كه ميبينيد، در PHP ميشه كنترل كننده كاملاً سفارشي براي Session نوشت. مثلاً سايتتون رو طوري تنظيم كنيد كه Sessionها رو به جاي پوشه tmp توي پوشه خاص خودتون يا حتي توي DB ذخيره كنه. توي لينكي كه گذاشتم، مثال هم براي اين كار گذاشته شده. خوشحال ميشم بدونم ASPX براي اين قابليت چه معادلي ارائه كرده (البته اگه معادلي داشته باشه). اگه معادلي وجود نداشته باشه، ميشه گفت اين مورد يكي از مزاياي PHP هست كه نشون ميده امنيت PHP در كار با Sessionها بالاتر از ASPX هست.
    موفق باشيد.
    هیچ وقت زود قضاوت نکنید، حداقل یک سرچی در گوگل انجام بدید!!!
    http://www.codeproject.com/KB/aspnet...ngSession.aspx
    http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms972429.aspx

آیا می دونستید که قبل از پیدایش PDO در php اگر نمی دونید pdo چیه بگید تا براتون توضیح بدم برنامه نویسان و توسعه دهندگان Asp.net با Ado.Net کار می کردند؟ ( یک کپی کاملا آشکارا! ).
    حالا یک سوال من از شما می پرسم، شما می تونید بدون استفاده از perl,cgi,python و بدون استفاده از کتابخوانه های مشابه مانند ACE ( اسم دقیقش نمی دونم یادم رفته، شاید اشتباه باشه ) یک اسکریپت آپلود به همراه progress bar بنویدسید؟ بزارید خودم جواب میدم، نخیر نمی تونید، چون با php نمی تونید به پوشه tmp که داده های فایل در حال آپلود، دارن منتقل می شوند دسترسی پیدا کنید! در حالی که اینکار در Asp.net بدون استفاده از هیچگونه کتابخوانه و یا زبانهای دیگر تنها با امکانات داخلی و low level در خود Asp.net اینکار انجام می شود!!!

ببنید من هم php و هم asp.net رو کار کردم، فقط می خوام بگم که: تعصب رو بزارید کنار، تنها کسی برنده است که با هر دو محیط آشنا باشه و با هردو کار کنه!

موفق باشید.

نقل قول نوشته شده توسط binyaft مشاهده تاپیک
    خب در اینکه asp با چند تا تگ و ... کار ها رو اسون انجام میده شکی نیست ، نیازی هم به مثال های متعدد نیست .
    من اینجا کار و بحث دیگه ای ندارم.
    اگر بنظرتون بحث مفیدی نیست پس ما هم بریم به کار و بار خودمون برسیم.
    قصد من نشان دادن روش انجام کارهای مختلف در ASP.NET بود.
    یعنی How to get the job done
    کارفرما یا مشتری میگه فلان چیز رو درست بکن، دیگه کاری نداره شما اونو با چه روش و کدهای داخلی ای انجام میدی. کار نداره با PHP کلی دستی کد مینویسی یا ASP.NET با چنتا تگ برات انجام میده؛ مهم سرعت تحویل و امکانات و کیفیت و امنیت کار نهایی هست. ضمنا میتونم بگم امنیت با ASP.NET بطور طبیعی بیشتر هست، چون برای هرکدوم از امکانات ASP.NET اگر برنامه نویس بخواد در یک پروژهء کامل انبوهی کد بنویسه مسلما توش باگهای متعددی وجود خواهد داشت.

بله باید همینطور باشه ، اما تو asp میشه دید که آژاکس داره چیکار میکنه!؟ اصل ماجرا رو میتونه به آسونی درک کنه!؟
    نه. ولی آیا این براش ضرورتی داره؟
    ASP.NET یک زبان یا فریمورک هست که به روش کامپوننت وار کار میکنه و در سطحی بالاتر از PHP.
    همینطور مثلا PHP هم نسبت به C زبان سطح بالاتری هست.
    و C هم نسبت به اسمبلی زبان سطح بالاتری هست.
    مسلما هر چه از نظر سطح زبان پایین تر بری و بخوای پروژهء یکسانی رو انجام بدی، با جزییات سطح پایین بیشتری سروکار پیدا میکنی و چیزهای بیشتری رو باید خودت پیاده کنی و دانش گسترده تری پیدا کنی، اما این دلیل بر بد بودن و عدم کاربرد زبانها و امکانات سطح بالاتر مثل کتابخانه های آماده نیست (در PHP هم شما از کلی کتابخانهء آماده دارید استفاده میکنید، آیا به طرز کار اون امکانات درک و بینش دارید؟) و دلیل بر عاقلانه بودن استفاده از زبانها و ابزارهای سطح پایین تر هم نیست.
    ضمنا آدم نهایتش اگر به چیزی نیاز پیدا کرد که از قبل براش آماده نبود، میتونه بره یاد بگیره خب!!
    از نظر من در این وادیها ASP.NET ضعفی نداره و چیز بدی نیست. چون این اصلا وظیفهء ASP.NET نیست که چیزی رو در این زمینه به برنامه نویس یاد بده. ASP.NET فقط یک ابزار برای استفاده هست، نه یک وسیلهء آموزشی. اگر آدمی که رانندگی بلد نیست رفت نشست پشت اتومبیلی که دنده و کلی چیز دیگش خودکار هست، این بدی و اشتباه اتومبیل نبوده که طرف رانندگی بلد نیست. غیر از اینه؟ از طرف دیگه اگر طرف با یک اتومبیل معمولی آموزش رانندگی یاد گرفت، دلیل بر این نمیشه که مجبور باشه همیشه با اتومبیل دنده دستی رانندگی کنه و یا این کار عاقلانه ای باشه.

یاد میگیره که اژاکس چطور کار میکنه!؟ یا فقط طرز استفاده از 2-3 تا تگ رو یاد میگیره !؟ من خودم اصلا با این برنامه های آماده طراحی کار نمیکنم چون میخوام بفهمم و درک کنم که الان داره چه چیزی اتفاق میافته ، شما هم الان میگی برو اسمبلی یاد بگیر ! درک کردن کار هایی که داره انجام میشه به این معنی نیست که من برم سر نخ رو از 0و1 دنبال کنم.
    گفتم که این وظیفهء زبان نیست و بحث ما در اینجا صرفا مقایسهء دو زبان با هم هست، نه اینکه آدمهای بی سواد چطور با این زبان چیزی یاد نمیگیرن.
    بطور مثال بنده خودم این مفاهیم رو بلد هستم و کار کردم. آیا من بی سواد هستم یا محکوم هستم همیشه با PHP کار کنم؟
    نیازی نیست که آدم همیشه یه کاری رو که بلده تکرار کنه. ما جمع و تفریق و تقسیم بلدیم، اما میدیم این کارها رو رایانه و ماشین حساب برامون انجام بده. حداقل درمورد اعداد بزرگ و مسائل شغلی و مواردی که زیاد باید این اعمال رو انجام بدیم.
    از طرف دیگه باید دید اصلا هیچوقت نیازی به انجام دستی اون کارها پیدا میکنیم یا نه. مثلا جایی پیش میاد که امکانات ASP.NET انعطاف کافی نداشته باشن و مجبور بشیم خودمون AJAX پیاد کنیم یا خیر. تازه حتی در اون صورت هم آدم میره یاد میگره خب! در ASP.NET هم شما میتونید همه کار رو خودتون انجام بدید. یادگیری این مسائل هم که وابسته به نوع زبان نیست.
    الان برنامه نویس های asp رو که updatepanel رو بلد هستن ، به اکثرشون بگی کد اژاکس رو بدون .net بنویس میتونن!؟
    نمیدونم.
    منکه بلدم.
    ضمنا شاید خیلی ها اصلا بخوان این چیزا یاد نگیرن! به خودی خودش اشکالی نداره. اشکال زمانی پیش میاد که در کارشون اثر منفی بذاره. همین الانش شما و بنده هم نمیدونیم که مثلا فلان توابع که استفاده میکنیم واقعا چطور کار میکنن، ولی نیازی نداریم برای تحویل یه پروژهء کامل و با کیفیت همه این چیزا رو از قبل بلد باشیم چه برسه به اینکه بخوایم دستی خودمون انجام بدیم.

.net برنامه نویسی رو راحت کرده و برنامه نویس رو تنبل ، تو پی اچ پی شما خودت اژاکس رو پیاده سازی میکنی ، کلی هم قدرت مانور داری ، چون جاوا اسکریپت رو مستقیما مینویسی، حالا با فریم ورک های معروف جاوا اسکریپت یا با کد های ساده و میفهمی که الان اینی رو که پیاده سازی کردی یعنی چی!
    پاسخ شما رو تا اینجا دادم.

این کاری که شما کردی برای کار با آژاکس منو یاد فرنت پیج انداخت ، اون اولا که میخواستم طراحی وب یاد بگیرم فرانت پیج نصب کردم به راحتی میشد یه صفحه ساخت ، بعد قسمت سورس رو که نگاه میکردم گریه ام میگرفت .
    ASP.NET با فرانت پیج خیلی فرق داره.
    درمورد فرانت پیج اینطور بوده چون کارها رو ویژوال انجام میدی و احتمالا چیزی زیادی هم از HTML نمیدونستی.
    اما ASP.NET رو میشه مثل یک زبان/فریمورک برنامه نویسی کامل یاد گرفت و همهء کدهاش رو هم دستی نوشت و دقیقا میدونی هرچیزی چیکار میکنه. اجزاء بصورت کامپوننت هستن، اما کارایی و موارد استفادهء اونا کاملا مشخص هست و میتونی تا حد زیادی اونا رو سفارشی و تنظیم کنی. هیچ کد شلوغ و اضافه ای درکار نیست.

بعضی ها هم تو همین تاپیک PHP رو شاخه ای از html فرض کرده بودن و بی امنیت و بعدا کلا بحث رو عوض کردند /.
    منظورت چیه؟
    کیا؟

راستی من احتمالا دیگه خیلی کمتر به این تاپیک سر بزنم. چون بحث یخورده زیاد شاخه شاخه و حجیم و طولانی شد و مطالعه و پاسخگویی تمام موارد مطرح شده هم زمان و انرژی میبره. اخیرا این احتمال پیش آمده که در آیندهء نزدیک مجبور باشم شغل فعلیم رو رها کنم و دنبال کار دیگری بگردم و اونوقت بهتره یادگیری .NET رو تموم کرده باشم تا فرصتهای شغلی رو از دست ندم و اگر جایی تحت عنوان برنامه نویس استخدام شدم راحتی و شانس موفقیت بالاتری داشته باشم. بخاطر همین تصمیم گرفتم مطالعهء یک سوم نهایی رفرنس کلاسهای دات نت رو که باقی مونده هر چه سریعتر تموم کنم. یک سوم ازش مونده، ولی این یک سوم انگار اندازهء دو سوم کل رفرنس مطلب داره، چون رسیدم به اصل بحث برنامه نویسی وب و بعدش هم تازه کلاسهای برنامه نویسی ویندوز و GUI و اینها هست که باید حجم و اهمیت زیادی داشته باشن.
    پس فعلا زیاد منتظرم نباشید. شاید دیگه فعالیت منو تا مدت نامعلومی در این تاپیک نبینید.
    ضمنا بنده در تمام سوالات و انتقادات مطرح شده لزوما دانش و مهارت یا انگیزهء کافی برای پاسخگویی ندارم. فقط به چیزهایی جواب میدم و مواردی رو مطرح میکنم که بهشون احاطهء کافی احساس میکنم و بنظرم به اندازهء کافی مهم و مفید هستن. شما هم در اینجا به کاری مجبور نیستید و با میل خودتون فعالیت میکنید. هرکس خواست، از متخصصان ASP.NET یا PHP، میتونه تاپیک رو پیش ببره و موارد خودش رو مطرح کنه.

نقل قول نوشته شده توسط eAmin مشاهده تاپیک
    چندین سال پیش همه بخاطر این فریم ورک بودن Asp.Net اون رو به مسخره می گرفتند و مثل شما بخاطر اینکه هیچی از اتفاقاتی که رخ داده اطلاع نداشتن، به تمسخر گرفته می شد، ولی حالا چطور شده که همونا تا بازار فریم ورکهای php گرم شد رفتن سراغ اونها؟!!
    تنها بخشي كه به نظرم ارزش جواب دادن داشت (با عرض شرمندگي و توضيح اينكه قصد جسارت و احياناً اهانت ندارم)، همين بخشه و جواب بخشي كه پررنگ كردم، اينه كه توي Frameworkهاي PHP برخلاف ASPX (اين اسم رو خود مايكروسافت در خلاصه نويسيها انتخاب كرده و پسوند صفحاتي هست كه با ASPdotNET ساخته ميشه)، شما دقيقاً از كد پشت صحنه باخبرين چون Open Source هستن. بنابراين علاوه بر اطلاع از پشت صحنه ماجرا، ميتونيد بخش عمده اي از كار رو به عهده فريمورك بگذارين و روي جزئياتي كه بايد خودتون پياده سازي كنيد تمركز داشته باشيد.
    راستي طبق چه مدركي ميگين توي PHP نميشه به پوشه tmp دسترسي داشت؟ خدا رو شكر كه اينهمه آپلودر AJAX با PHP همراه با Progress Bar طراحي شده و در سايتهاي مختلف كدش موجوده. لطفاً بدون اطلاعات، ذهن سايرين رو مخدوش نكنيد و اونها رو به اشتباه نيندازيد. به قول دوستمون eshpilen، بهتره با سند و مدرك و مثال عملي كار رو پيش ببرين.
    بعلاوه شما امكانات GDI رو بيشتر از GD ميدونيد (بخصوص در زمينه سرعت)؟! جالبه. ضمناً جمله اي كه من گفتم، سؤالي بود. گفتم اگه معادلي نداشته باشه. حالا شما ميگين معادل داره، يك مثال پياده سازي كنيد كه Sessionها رو توي DB ذخيره ميكنه و هرموقع يك Session جديد ايجاد ميشه يك ركورد اضافه ميكنه و هرموقع حذف شد، ركورد حذف بشه و الي آخر. اينهمه لينك دادن نميخواد. لينكي هم كه دادين آنچنان مطلب بدرد بخوري نداشت. خوشبختانه من هم مثل شما با هر دو محيط كار كردم و مدت 7-8 ساله كه از هر دو استفاده ميكنم. پس مطمئنا باشيد كه با امكاناتشون نا آشنا نيستم.
    راستي از اون بيشمار كلاسي كه براي كار با PDF هست، ميشه يكي رو مثال بزنيد؟ ميتونيد يك كد بنويسيد كه صفحه دلخواه وب رو به صورت PDF ذخيره كنه؟
    گويا شما خيلي وقته كه از PHP دور موندين و نميدونين كه مدت زيادي هست كه GD توسط Zend داره ارتقاء پيدا ميكنه و جزو خود PHP شده. اگه عمري باقي باشه، توي نسخه 6 خواهيد ديد كه از ليست 3rdParty حذف خواهد شد.
    موفق باشيد.

کاربر دائمی آواتار binyaft
    محل زندگی
    سیم مسی

من اینجا کار و بحث دیگه ای ندارم.
    اگر بنظرتون بحث مفیدی نیست پس ما هم بریم به کار و بار خودمون برسیم.
    قصد من نشان دادن روش انجام کارهای مختلف در ASP.NET بود.
    یعنی How to get the job done
    بنده گفتم بهتر هست ، مثال هایی زده بشه که ضعف ها و کمبود ها رو معلوم کنه ، گفتم بحث مفید نیست!؟

ASP.NET با فرانت پیج خیلی فرق داره.
    درمورد فرانت پیج اینطور بوده چون کارها رو ویژوال انجام میدی و احتمالا چیزی زیادی هم از HTML نمیدونستی.
    اما ASP.NET رو میشه مثل یک زبان/فریمورک برنامه نویسی کامل یاد گرفت و همهء کدهاش رو هم دستی نوشت و دقیقا میدونی هرچیزی چیکار میکنه. اجزاء بصورت کامپوننت هستن، اما کارایی و موارد استفادهء اونا کاملا مشخص هست و میتونی تا حد زیادی اونا رو سفارشی و تنظیم کنی. هیچ کد شلوغ و اضافه ای درکار نیست.
    میدونم گفتم یاد اون افتادم ، گفتم که اون اوایل ، یعنی هیچی بلد نبودم .
    تو asp.net هم وقتی از updatepanel استفاده کردید یاد اون افتادم.
    منظورت چیه؟
    کیا؟
    https://barnamenevis.org/showthread.p...=1#post1233743

کاربر دائمی آواتار eAmin
    محل زندگی
    Node.js

شما دقيقاً از كد پشت صحنه باخبرين چون Open Source هستن. بنابراين علاوه بر اطلاع از پشت صحنه ماجرا، ميتونيد بخش عمده اي از كار رو به عهده فريمورك بگذارين و روي جزئياتي كه بايد خودتون پياده سازي كنيد تمركز داشته باشيد.
    بنده جواب این قسمت رو در پست قبلی خودم دادم: "در ضمن کسی که برنامه نویس یا توسعه دهنده ی واقعی باشه، باید از اتفاقاتی که رخ می ده با خبر باشه در غیر اینصورت نمیشه بهش گفت برنامه نویس یا توسعه دهنده!"
    من با جوجه برنامه نویسها کاری ندارم.
    راستي طبق چه مدركي ميگين توي PHP نميشه به پوشه tmp دسترسي داشت؟ خدا رو شكر كه اينهمه آپلودر AJAX با PHP همراه با Progress Bar طراحي شده و در سايتهاي مختلف كدش موجوده. لطفاً بدون اطلاعات، ذهن سايرين رو مخدوش نكنيد و اونها رو به اشتباه نيندازيد. به قول دوستمون eshpilen، بهتره با سند و مدرك و مثال عملي كار رو پيش ببرين.
    شما خوب سوال من رو خوندید؟ "شما می تونید بدون استفاده از perl,cgi,python و بدون استفاده از کتابخوانه های مشابه"
    اتفاقا چون این رو خیلی مطمئن بودم مطرح کردم، در غیر اینصورت خود بنده درجریان هستم که با استفاده php به همراه یکی از زبانهای فوق میشه اینکاررو انجام داد. منظور من به تنهایی بود نه با استفاده از perl و python.
    بعلاوه شما امكانات GDI رو بيشتر از GD ميدونيد (بخصوص در زمينه سرعت)؟! جالبه. ضمناً جمله اي كه من گفتم، سؤالي بود.
    این جوابی بود که من به شما دادم: "نه تنها پشتیبانی میشه، بلکه یک چیزی سرتر از اون چیزی که شما در php بهش gd می گید وجود داره، که در Asp.net به اون میگن +GDI !!!"
    شما در اینجا هیچ اثری از سرعت می بینید؟ منظور من در قدرت بود!
    حالا شما ميگين معادل داره، يك مثال پياده سازي كنيد كه Sessionها رو توي DB ذخيره ميكنه و هرموقع يك Session جديد ايجاد ميشه يك ركورد اضافه ميكنه و هرموقع حذف شد، ركورد حذف بشه و الي آخر. اينهمه لينك دادن نميخواد. لينكي هم كه دادين آنچنان مطلب بدرد بخوري نداشت. خوشبختانه من هم مثل شما با هر دو محيط كار كردم و مدت 7-8 ساله كه از هر دو استفاده ميكنم. پس مطمئنا باشيد كه با امكاناتشون نا آشنا نيستم.
    دقیقا اون لینکها رو اینجا گذاشتم تا اینجا مثالی رو قرار ندم، چون در لینکهای قرار داده شده اینکار انجام شده! جالبه اگر 7-8 ساله که دارید با هردو کار می کنید پس چرا از امکانی مثل +GDI با خبر نبودید؟
    راستي از اون بيشمار كلاسي كه براي كار با PDF هست، ميشه يكي رو مثال بزنيد؟ ميتونيد يك كد بنويسيد كه صفحه دلخواه وب رو به صورت PDF ذخيره كنه؟
    http://www.developerfusion.com/code/...-aspnet-pages/
    http://www.google.com/#sclient=psy&h...60ec788593df80
    http://www.codeproject.com/KB/aspnet...uments_in.aspx
    البته اگر باز نمی گید اینهمه لینک دادن نمی خواد.
    گويا شما خيلي وقته كه از PHP دور موندين و نميدونين كه مدت زيادي هست كه GD توسط Zend داره ارتقاء پيدا ميكنه و جزو خود PHP شده. اگه عمري باقي باشه، توي نسخه 6 خواهيد ديد كه از ليست 3rdParty حذف خواهد شد.
    بنده نمی دونستم که منظور شما ورژن 6 بود و نه 5 !!!

دیگه در این بحث شرکت نمی کنم، چون از آخر و عاقبت اینجور تاپیکها باخبر هستم، و به اندازه موهای سرم در اینجور بحثها شرکت کردم و در آخر هم هرچی می گی فرقی بین این دو نیست، هیچی به هیچی!
    به قول قدیمی ها "نرود میخ آهنی در سنگ!" ( منظورم شخص خاصی نیست، کلی می گم. )

شما به بحث پربار عملی تون ادامه بدید، اینجور تاپیکها (مقایسه) از پایه و اساس مشکل دارند!

بنده جواب این قسمت رو در پست قبلی خودم دادم: "در ضمن کسی که برنامه نویس یا توسعه دهنده ی واقعی باشه، باید از اتفاقاتی که رخ می ده با خبر باشه در غیر اینصورت نمیشه بهش گفت برنامه نویس یا توسعه دهنده!"
    من با جوجه برنامه نویسها کاری ندارم.
    ميشه دقيقاً منظورتون رو از جوجه برنامه نويس مشخص كنيد؟ فكر نميكنم اينجا جوجه برنامه نويس داشته باشيم. تا ببينيم نظر شما چيه؟!
    شما خوب سوال من رو خوندید؟ "شما می تونید بدون استفاده از perl,cgi,python و بدون استفاده از کتابخوانه های مشابه"
    اتفاقا چون این رو خیلی مطمئن بودم مطرح کردم، در غیر اینصورت خود بنده درجریان هستم که با استفاده php به همراه یکی از زبانهای فوق میشه اینکاررو انجام داد. منظور من به تنهایی بود نه با استفاده از perl و python.
    شما كه سورس ASPX رو ندارين. از كجا ميدونيد كه امكانات به قول شما Low Level موجود در ASPX از همين زبانها براي انجام كار مذكور استفاده نكرده باشن؟!
    این جوابی بود که من به شما دادم: "نه تنها پشتیبانی میشه، بلکه یک چیزی سرتر از اون چیزی که شما در php بهش gd می گید وجود داره، که در Asp.net به اون میگن +GDI !!!"
    شما در اینجا هیچ اثری از سرعت می بینید؟ منظور من در قدرت بود!
    من كه در GDI قدرتي نميبينم. اگه قدرت ميداشت كه براي برنامه نويسي گرافيك در ويندوز از موتورهاي گرافيكي استفاده نميشد! GDI فقط به درد كاردستي درست كردن ميخوره و بس! حالا اگه نياين بگين GDI رو نميشناسم چون 3 سالي هست كه روي ساخت Game دارم كار ميكنم و انواع و اقسام پردازنده هاي گرافيكي و موتورهاي بازي رو از GDI مسخره ويندوز گرفته تا DirectX و OpenGL و موتورهاي غول آسا مثل Unreal و... امتحان كردم. پس لطفاً در اين مورد بي دليل صحبت از قدرت GDI نكنيد.
    دقیقا اون لینکها رو اینجا گذاشتم تا اینجا مثالی رو قرار ندم، چون در لینکهای قرار داده شده اینکار انجام شده! جالبه اگر 7-8 ساله که دارید با هردو کار می کنید پس چرا از امکانی مثل +GDI با خبر نبودید؟
    http://www.developerfusion.com/code/...-aspnet-pages/
    http://www.google.com/#sclient=psy&h...60ec788593df80
    http://www.codeproject.com/KB/aspnet...uments_in.aspx
    البته اگر باز نمی گید اینهمه لینک دادن نمی خواد.
    باز هم فرا فكني! دوست گرامي، لينكهايي كه گذاشتين، يكيش با Crystal Reports فايل PDF ميسازه كه ربطي به dotNET نداره (گفتم توابع داخلي رو مطرح كنيد). يكي ديگه هم كلاسي هست به نام iTextSharp كه باز هم 3rdParty هست و جزو ASPX نيست. سومي هم كه لينك گوگل هست و نتايج جستجو رو آورده و اولين لينكش هم ActiveX مربوط به ASP هست كه همه ميدونن ActiveX به dotNET ربطي نداره و سالها قبل از به وجود آمدنش، بوده و هنوز هم استفاده ميشه و هنوز هم به دليل وابستگي كاملش به ويندوز و عدم پشتيباني در تمامي مرورگرها، كاربرد محدود خودش رو حفظ كرده و نتونسته به جايگاه قابل قبولي برسه.
    بنده نمی دونستم که منظور شما ورژن 6 بود و نه 5 !!!
    من گفتم مدت زيادي هست كه توسط تيم Zend داره توسعه پيدا ميكنه و از نسخه 6 به بعد رسماً از ليست 3rd Party خارج خواهد شد. نگفتم كه از نسخه 6 به بعد قرار Zend توسعه اش بده. پس همين الآن هم جزو امكانات داخلي PHP هست و همراه با خود PHP نصب ميشه و هيچ ابزار اضافه اي هم نياز نداره كه جداگانه نصبش كنيد. شايد اون زماني كه جدا از PHP بود شما با اين زبان كار نكردين كه بدونيد بايد GD رو جداگانه نصب ميكرديم تا بتونيم ازش استفاده كنيم.
    دیگه در این بحث شرکت نمی کنم، چون از آخر و عاقبت اینجور تاپیکها باخبر هستم، و به اندازه موهای سرم در اینجور بحثها شرکت کردم و در آخر هم هرچی می گی فرقی بین این دو نیست، هیچی به هیچی!
    به قول قدیمی ها "نرود میخ آهنی در سنگ!" ( منظورم شخص خاصی نیست، کلی می گم. )
    شما به بحث پربار عملی تون ادامه بدید، اینجور تاپیکها (مقایسه) از پایه و اساس مشکل دارند!
    صلاح مملكت خويش خسروان دانند! ضمناً در انجمنها معمولاً رسم بر اينه كه از كلي گويي پرهيز بشه. پس لطفاً همه رو جمع نبندين. اگه منظورتون شخص خاصي هست، صراحتاً بفرماييد تا اون هم بتونه با دليل و مدرك از خودش دفاع كنه.
    موفق باشيد.

کاربر دائمی آواتار eAmin
    محل زندگی
    Node.js

قرار بود من دوباره وارد بحث نشم، ولی مثل اینکه نمیشه.
    ميشه دقيقاً منظورتون رو از جوجه برنامه نويس مشخص كنيد؟ فكر نميكنم اينجا جوجه برنامه نويس داشته باشيم. تا ببينيم نظر شما چيه؟!
    چه زود به خودتون گرفتید، منظورم شما نبودید منظورم اشخاصی بودند که با نصب یک cms و یا ویرایش یک قالب خودشون رو برنامه نویس جا می زنند و یا فقط کار با update panel رو بلدن و چیزی از اصل کار انجام شده نمی دونند.
    شما كه سورس ASPX رو ندارين. از كجا ميدونيد كه امكانات به قول شما Low Level موجود در ASPX از همين زبانها براي انجام كار مذكور استفاده نكرده باشن؟!
    با این گفته تون کاملا دستم اومد که دارم با چه کسی بحث می کنم، فقط اگه نمی دونی بدون، سورس کدهای Asp.net موجود هست! شما می تونید از طریق خود ویژوال استودیو اقدام به دانلود اون سورس کدها کنید. البته با یکسری محدودیتها.
    کدوم عقل سلیمی میاد این حرف رو میزنه؟ شما اصلا می دونید دارید چی می گید؟ توی Asp.net رویداید های مختلفی وجود داره یکی process request هست که شما می تونید در اون حجم فایل و تک تک بایتهای ارسالی از boundary رو جدا و در یک فایل ذخیره کنید و از این طریق می تونید بفهمید چند درصد از فایل موجود آپلود شده. حالا perl و python اینجا چه دخلی داره، نمی دونم!!
    من كه در GDI قدرتي نميبينم. اگه قدرت ميداشت كه براي برنامه نويسي گرافيك در ويندوز از موتورهاي گرافيكي استفاده نميشد! GDI فقط به درد كاردستي درست كردن ميخوره و بس! حالا اگه نياين بگين GDI رو نميشناسم چون 3 سالي هست كه روي ساخت Game دارم كار ميكنم و انواع و اقسام پردازنده هاي گرافيكي و موتورهاي بازي رو از GDI مسخره ويندوز گرفته تا DirectX و OpenGL و موتورهاي غول آسا مثل Unreal و... امتحان كردم. پس لطفاً در اين مورد بي دليل صحبت از قدرت GDI نكنيد.
    چی درست کرده ای حالا! شما که 3 سال با این موتورهای غول آسا مثل unreal کار کرده اید؟
    هر وقت کار با الگوریتمها (ایجاد اشیائ دو بعدی و سه بعدی، پردازش تصاویر، و ...) رو فهمیدید و تونستید درک کنید، اون وقت بیاد در مورد قدرت GDI بحث کنید! شما اگر بجای اون 3 سال فقط 1 ماه بدرستی وقت می گذاشتید و GDI و یا همون gd خود php رو بدرستی یاد می گرفتید، اون وقت لذت چیزی رو که از پایه خلق می کنید، متوجه میشید که بیشتر از اون چیزی هست که شما با موتورهای گرافیکی و یا DX و GL ایجاد می کنید!
    می دونید که موتورهای گرافیکی و ... مثل یک فریم ورک یا کتابخوانه می مونن. ( بالاخره نگفتید اصلی ترین دلیل پیدایش فریم ورکها چی بود؟! )
    اگر GDI قدرت نداشته باشه(!) پس Canvas در html5 باید بره جلوش لونگ بندازه! چون کارهایی که به کمک canvas میشه انجام داد یک صدم کارهایی که با GDI میشه انجام داد نیست، ولی اگر شما کارهایی که با canvas انجام شده رو ببینید اونوقت شما میگید canvas بهتر از GDI+ هست!!!
    باز هم فرا فكني! دوست گرامي، لينكهايي كه گذاشتين، يكيش با Crystal Reports فايل PDF ميسازه كه ربطي به dotNET نداره (گفتم توابع داخلي رو مطرح كنيد). يكي ديگه هم كلاسي هست به نام iTextSharp كه باز هم 3rdParty هست و جزو ASPX نيست. سومي هم كه لينك گوگل هست و نتايج جستجو رو آورده و اولين لينكش هم ActiveX مربوط به ASP هست كه همه ميدونن ActiveX به dotNET ربطي نداره و سالها قبل از به وجود آمدنش، بوده و هنوز هم استفاده ميشه و هنوز هم به دليل وابستگي كاملش به ويندوز و عدم پشتيباني در تمامي مرورگرها، كاربرد محدود خودش رو حفظ كرده و نتونسته به جايگاه قابل قبولي برسه.
    ببینید کی داره به بنده میگه که فرافکنی میکنم!
    pdflib از اول پیدایش یک کتابخوانه جدایی از php بود، به مرور زمان و بعدا بخاطر اینکه هیچ چیزی بصورت درونی در php برای کار با pdf نبود این کتابخوانه بصورت داخلی قرار داده شد! (البته هنوز هم به عنوان extension بکاربرده شده). اتفاقا crystal report خیلی هم به dotNet ربط داره! چون dll های مربوط کریستال بصورت خودکار با dotNet نصب می شوند! وقتی میشه با crystal report فایلهای pdf ایجاد کرد مایکروسافت بیاد دوباره اینکار رو بکنه؟
    الان هرکسی که استاندارد و الگوریتم ایجاد فایلهای pdf رو بفهمه خیلی راحت می تونه این نوع فایلها رو ایجاد کنه! حتی با JavaScript هم میشه اینکار رو کرد. دیگه قرار دادن چنین چیزی برای مایکروسافت مثل آب خوردن هست.
    من گفتم مدت زيادي هست كه توسط تيم Zend داره توسعه پيدا ميكنه و از نسخه 6 به بعد رسماً از ليست 3rd Party خارج خواهد شد. نگفتم كه از نسخه 6 به بعد قرار Zend توسعه اش بده. پس همين الآن هم جزو امكانات داخلي PHP هست و همراه با خود PHP نصب ميشه و هيچ ابزار اضافه اي هم نياز نداره كه جداگانه نصبش كنيد. شايد اون زماني كه جدا از PHP بود شما با اين زبان كار نكردين كه بدونيد بايد GD رو جداگانه نصب ميكرديم تا بتونيم ازش استفاده كنيم.
    شما گفته بودید که از 3rd party خارج شده، نگفته بودید که قراره خارج بشه! خود بنده هم در جریان هستم که در ورژن 6 قرار از لیست 3rd party خارج بشه.
    صلاح مملكت خويش خسروان دانند! ضمناً در انجمنها معمولاً رسم بر اينه كه از كلي گويي پرهيز بشه. پس لطفاً همه رو جمع نبندين. اگه منظورتون شخص خاصي هست، صراحتاً بفرماييد تا اون هم بتونه با دليل و مدرك از خودش دفاع كنه.
    چشم استاد! من گفته خودم رو اصلاح می کنم: بعضیها

دوست گرامي، شما كه اينهمه از موضع قدرت با سايرين صحبت ميكنيد، بد نيست بدونيد منظورم از سورس ASPX، سورس سايتي كه خودتون مينويسيد نيست. منظورم سورس dotNET Framework هست. نكنه ميخواين بگين كه مايكروسافت هم به جمع OpenSource پيوسته و ما خبر نداريم؟ همين رويداد ProcessRequest رو ميدونيد با چه زباني نوشتن كه اينقدر ادعا ميكنيد از Perl و CGI و... توش استفاده نشده؟ اگه يكم اصول طراحي وب سرور رو ميدونستيد، اونوقت متوجه ميشدين كه هيچ راهي به جز توابع Perl و CGI وجود نداره كه بشه مستقيماً با بايتهاي ارسالي و دريافتي سرور كار كرد. لابد ميدونيد كه CGI فايلهاي اجرايي روي سرور هستن كه به درخواستهاي كلاينت جواب ميدن و چون روي سرور مستقر شدن و مجوزهاي دسترسي لازم رو ازطرف سيستم عامل سرور دارن، ميتونن به داده هاي ارسالي ازطريق شبكه دسترسي داشته باشن. چيزي كه نه PHP و نه ASPX و نه هيچ زبان سمت سرور ديگري بهش دسترسي نداره. ضمناً در مورد كلاس GD و PDFlib هم من گفتم مدت زياديه كه توسط تيم توسعه خود PHP داره پيشرفت و توسعه پيدا ميكنه و اين يعني جزو PHP شده. نكنه Crystal Reports رو هم مايكروسافت داره توسعه ميده كه ميگين جزو VSdotNET هست؟ اگه بخوايم فقط نصب شدن همراه با نرم افزار رو حساب كنيم، وقتي خودتون توي VSdotNET يك Setup Project براي برنامه خودتون مينويسيد، به نحوي تنظيم ميشه كه dotNET Framework و SQL Express و... هم درصورت نياز همراه برنامه نصب بشه. بنابراين ميتونيد ادعا كنيد كه اين برنامه ها هم جزو برنامه شما هستن؟!
    بعد هم نيازي نيست كارهايي كه توليد كردم رو به شما يا فرد ديگري معرفي كنم. فقط خواستم بدونيد با تمام اين موارد كه گفتين كار كردم. شما به من ميگين كه الگوريتمهاي ايجاد اشياء دو بعدي و سه بعدي و... رو نميدونم؟ شايد شما علم غيب دارين و من خبر ندارم. شايد هم راست بگين. در اين مورد، فعلاً يك تهمت به بنده زدين كه واقعاً اون رو شايسته خودم نميدونم. فقط به همين موضوع بسنده ميكنم كه چندين مقاله در سايت persian-designers.com درمورد ساخت بازي منتشر كردم و كتاب بنده هم درمورد آموزش ساخت بازي با #C و XNA چاپ شده و در بازار موجوده. الآن هم دارم با UDK كار ميكنم و يك پروژه ساخت بازي در سطح ملي داريم انجام ميديم كه وقتي به مرحله اجرا برسه، خواهيد ديد كه كيفيتي در حد Gears of War خواهد داشت. سعي هم بر اينه كه با حداقل نيازهاي سخت افزاري اجرا بشه. درنتيجه كمي كند پيش ميريم كه ارزشش رو داره. بنابراين وقتي ميگم GDI قدرت زيادي نداره، دقيقاً ميدونم كه چي دارم ميگم. GDI رو با Canvas مقايسه ميكنيد؟ خوب معلومه كه GDI قويتره چون اصلاً قرار نيست با HTML به تنهايي بشه هر كاري كرد وگرنه چرا زبانهاي ديگه طراحي وب توليد شدن؟ شما اگه به قول خودتون كاملاً با GD كار كرده باشين و كمي هم منصفانه قضاوت كنيد، اونوقت ميفهمين كه GDI قدرت آنچناني در مقايسه با GD نداره. در بحث سرعت هم كه كلاً بايد بيخيال مايكروسافت و محصولاتش بشيم.
    راستي، واقعاً با JavaScript ميتونيد PDF بسازيد؟ چه جالب! لابد باز ميخواين لينك بدين و لينكي هم كه ميگذارين موضوعش يك چيز ديگه از آب در مياد!
    اون محدوديتهايي كه هم درمورد دانلود سورس ASPX ازطريق ويژوال استوديو ذكر كردين هم بد نيست دوستان بدونن. اين محدويتها شامل اين ميشه كه شما فقط ميتونيد ساختارش رو دريافت كنيد نه سورس كدش رو. نكنه خداي نكرده در مفهوم سورس كد با هم اختلاف نظر داريم؟!
    موفق باشيد.
    آخرین ویرایش به وسیله MMSHFE : سه شنبه 09 فروردین 1390 در 10:07 صبح

محل زندگی
    تهرانپارس

نقل قول نوشته شده توسط MMSHFE مشاهده تاپیک
    با سلام، دوست گرامي اين حرفتون به نظرم صحيح نيست كه ميگين فريموركها از خود زبان ساخته شده اند.
    كلاً تعريف Framework يعني چهارچوب كاري. حالا بعضي فريموركها مثل dotNET، يكسري زبان براساس استانداردهاي اونها ساخته ميشه و برخي مثل Zend و Cake و... ازطريق كدهاي يك زبان ايجاد ميشن. مهم اينه كه براي كدنويسي تحت هر چهارچوب كاري، بايد از توابع و ساختارهاي ارائه شده توسط همون فريمورك استفاده كنيد.
    مجدداً تأكيد ميكنم ASPX رو يك زبان به حساب نيارين چون اصلاً Syntax و Semantics و... مخصوص به خودش كه تعاريف بنيادين يك زبان هستن رو نداره. ساختار طراحيش كه مال HTML هست و فقط يكسري تگ (با حفظ همون ساختار و عدم معرفي ساختار جديد) بهش اضافه كرده و كدهاي پشت صحنه هم با #C يا VBdotNET و... نوشته ميشه. درنتيجه نميشه اون رو يك زبان به حساب آورد.
    موفق باشيد.
    سلام دوست من:
    در مورد سخن شما باید بگم که PHP یک زبان اسکریپتی هست و نمیشه توی این مورد با ASPX مقایسه بشه.
    چون در PHP مایک زبان اسکریپتی برای نوشتن با یک سینتکس خاص داریم.
    اما در ASPX ما رفتار و کنترل های تحت وب داریم که برای کد نویسی و سینتکس از یکی از زبان های VB و یا C#‎ استفاده میشه.
    و دات نت فریم ورک چارچوب کاری و رفتارها و در کل سیتنکس برنامه نویسی ماکروسافت هست و در قالب چند مدل زبان برنامه نویسی از قبیل F#‎ و vb و C#‎ و ... ارائه شده.

پس فریم ورک ها رو که یک تیم برنامه نویسی با استفاده از خود زبان برنامه نویسی برای راحتی کار مینویسند رو با فریم ورک ماکروسافت که مختص به یک زبان خاص برنامه نویسی نیست اشتباه نگیرید.
    (در ضمن من خودم با PHP 2 شروع کردم و با .net ver 1 و با هر دو زبان آشنا هستنم)

موفق و پیروز باشید.

با سلام، حرفتون رو قبول دارم ولي به خدا همش تقصير مايكروسافته كه اسم اين تكنولوژي خودش رو گذاشته فريمورك! وگرنه من اصلاً اون رو يك فريمورك نميدونم چون با زباني نوشته شده كه از اون زبان در نوشتن پروژه ها استفاده نميشه! براي مثال، مسلمه كه dotNET Framework رو با #C يا VB يا #F يا حتي ++C (به تنهايي) ننوشتن!
    موفق باشيد.

محل زندگی
    تهرانپارس

با سلام، حرفتون رو قبول دارم ولي به خدا همش تقصير مايكروسافته كه اسم اين تكنولوژي خودش رو گذاشته فريمورك! وگرنه من اصلاً اون رو يك فريمورك نميدونم چون با زباني نوشته شده كه از اون زبان در نوشتن پروژه ها استفاده نميشه! براي مثال، مسلمه كه dotNET Framework رو با #C يا VB يا #F يا حتي ++C (به تنهايي) ننوشتن!
    موفق باشيد.
    تشابه اسمیه این مورد هم این هست که کلا کلمه فریم ورک به معنی چهارچوب کاری هست و ماکروسافت برای تمامی زبان های برنامه نویسی خودش که توی پست قبل نمونه هاشو گفتم این چهارچوب رو ساخته که زبان هاش داخل این چهارچوب کاری با سینتکس های خاص خودشون کدنویسی کنند.

و این مورد رو جدا از شبیه بودن نام با فریم ورک هایی که برای راحتی کار توسط یک زبان برنامه نویسی ساخته میشند مقایسه نکنید.

موفق و پیروز باشید.

بحث فایل آپلود شده و دایرکتوری tmp و Progress Bar مطرح شد.
    البته من خودم این ویژگی رو در دات نت ندیدم. شایدم خوندم و یادم نیست.
    بهرحال فکر میکنم داستان به این ترتیب باشه که ASP.NET با یک API مخصوص با IIS در ارتباط هست (احتمالا توسط یک مدل Event) که اطلاعات آپلود درحال جریان رو ازش دریافت میکنه.
    این معمولا وب سرور هست که تمام این کارهای سطح پایین رو انجام میده. زبانهای سمت سرور یا حتی CGI این کار رو نمیکنن. اگر بخوان این کارهای سطح پایین رو خودشون انجام بدن باید حداقل بخشی از پروتکل HTTP و کارهایی رو که یک وب سرور انجام میده پیاده سازی کنن که بنظرم بیش از حد پیچیده و حجیم هست و نمیشه بر دوش برنامه نویس وب گذاشت. برنامه نویسی وب در سطح سایت و اپلیکیشن به این چیزا دخلی نداره. اون میشه برنامه نویسی سیستمی.
    و در عجبم از اینکه گفته شد این کارها در دات نت با پرل یا CGI انجام میشن!!
    اگر این امکان در ASP.NET هست خب هست دیگه! قبول کنید که در ASP.NET بهرحال این امکان رو دارید و در PHP ندارید. شاید در آینده در PHP هم گذاشتن اگر بشه (احتمالا به وجود این امکان در آپاچی وابستگی داره). جدا امکان مفیدی بنظر میرسه!!

با سلام، دوست گرامي اين مسئله ميشه همون موردي كه من بعنوان ضعف ASPX مطرح كردم (جزئيات طراحي از ديد شما پنهانه). نتيجه ميشه همين كه ميبينيد: شما ميگين با يكسري API با IIS در ارتباطه و دوستمون هم ميگن اصلاً از Perl و... استفاده نشده درصورتي كه اگه از جزئيات طراحي وب سرور و برنامه نويسي سيستمي اطلاع داشته باشين، دقيقاً ميدونيد كه هيچ راهي به جز Perl و CGI براي دسترسي به اطلاعات خاص سرور نيست و اين مسئله ربطي به API نداره. اميدوارم قبول كنيد كه پنهان كردن ريزه كاريهاي طراحي سايت، يك مزيت نيست.
    موفق باشيد.

سلام ،
    همین کنترل کننده session توی asp هم هستش ( اینا یه چیزه کلی که بودنشون الزامی فرقی نداره که با چه زبانی باشه)

با سلام، دوست گرامي اين مسئله ميشه همون موردي كه من بعنوان ضعف ASPX مطرح كردم (جزئيات طراحي از ديد شما پنهانه).
    جزییات طراحی چی؟
    مگه در PHP شما به همین مورد وضعیت یک آپلود در جریان دسترسی دارید؟

نتيجه ميشه همين كه ميبينيد: شما ميگين با يكسري API با IIS در ارتباطه و دوستمون هم ميگن اصلاً از Perl و...
    قربونت این مسائل در سطح برنامه نویس وب عادی نیست.
    برمیگرده به طراحی وب سرور (آپاچی یا IIS) و/یا زبان سمت سرور مورد استفاده (مثلا مفسر PHP).
    خلاصه طرز پیاده سازی اینطور چیزها به برنامه نویسی وب دخلی ندارن. برنامه نویس فقط نیاز به یک API در سطح برنامه نویسی داره که بتونه از این امکانات استفاده کنه. البته بطور مثال محیط اجرا کنندهء اون زبان هم ممکنه API خاص خودش رو داشته باشه که از وب سرور میگیره. خلاصه لایه لایه هست دیگه. سطوح مختلف برنامه نویسی و سرویس دهنده ها.

استفاده نشده درصورتي كه اگه از جزئيات طراحي وب سرور و برنامه نويسي سيستمي اطلاع داشته باشين،
    بابا ماشالا شما باید ۱۲۰ سالی سن داشته باشید.
    آخه هیچ زمینه ای نیست که شما درش تخصص و اطلاع نداشته باشید.
    میگی هفت هشت گیگ فقط کتاب در زمینهء PHP و اینا خوندی. نمیدونم شایدم عکس و فیلم زیاد داشتن
    ماشالا از جزییات همه چیز اطلاع دارید؛ بابا تو دیگه کی هستی

دقيقاً ميدونيد كه هيچ راهي به جز Perl و CGI براي دسترسي به اطلاعات خاص سرور نيست و اين مسئله ربطي به API نداره.
    اطلاعات خاص؟ دقیقا چه اطلاعاتی؟
    وضعیت آپلود در جریان رو میگی؟ این تاجایی که میدونم بر عهدهء نرم افزار وب سرور هست که عمدهء کارهای در سطح پروتکل HTTP رو انجام میده.

اميدوارم قبول كنيد كه پنهان كردن ريزه كاريهاي طراحي سايت، يك مزيت نيست.
    چه ربطی به طراحی سایت داره

با سلام، موضوع اينه كه وقتي ميخوام درمورد مطلبي اظهار نظر كنم، همه جوانبش رو مطالعه ميكنم و بعد نظر ميدم. واقعاً هم اگه وقت بخواين بگذارين، نيازي نيست اينهمه عمر داشته باشين. بد نيست نگاهي به سايت flazx.com بندازين تا بدونيد اينهمه مطلب رو از كجا گير ميارم. البته اين فقط يكي از منابع هست. راستي، PDFهايي كه ميگيرم شامل عكس هستن ولي فيلم نه! عكسها هم اونقدر زياد نيست كه حجم خيلي زيادي اشغال كنه. خودتون كه اهل مطالعه ebook هستين و ميدونيد كه معمولاً متن خيلي زيادي دارن و از عكس و... زياد توشون خبري نيست. فقط محض اطلاع ميگم كه من 120 سال سن ندارم. 28 سال سن دارم ولي روزانه حداقل 3-4 ساعت مطالعه ميكنم.
    موفق باشيد.

کاربر دائمی آواتار eAmin
    محل زندگی
    Node.js

من نمی خواستم دوباره وارد این بحث بشم ولی بهتره دوستمون رو کمی روشن کنیم.
    بحث فایل آپلود شده و دایرکتوری tmp و Progress Bar مطرح شد.
    البته من خودم این ویژگی رو در دات نت ندیدم. شایدم خوندم و یادم نیست.
    بهرحال فکر میکنم داستان به این ترتیب باشه که ASP.NET با یک API مخصوص با IIS در ارتباط هست (احتمالا توسط یک مدل Event) که اطلاعات آپلود درحال جریان رو ازش دریافت میکنه.
    بحث پوشه ی tmp در php مطرحه و در Asp.net اینطور نیست.
    بطور کلی در asp.net به 2 صورت میشه فایلها رو آپلود کرد، 1: با استفاده از کنترل فایل آپلود و یا استفاده از متد Save و 2: شبیه سازی عملیات آپلود (در اینجا شما تمامی کارهایی که باید برای آپلود فایل انجام بشه رو پیاده سازی کنید.). و برای کار ماهم یعنی progress bar باید گزینه دوم رو انتخاب کنیم.
    همونطور که قبلا هم توضیح دادم، در این روش چون اطلاعات رو خام (Raw) دریافت میکنیم، می تونیم اطلاعات دریافتی رو از header ها جدا کنیم. مثل Content-Length , Boundary و... محتوای فایلی که در حال آپلود شدن هست بین boundary وجود داره، حالا ما با استفاده از چند متد این داده ها رو استخراج و توسط FileStream این داده ها رو ذخیره می کنیم. خب می بینید که در اینجا هیچ نیاز به Perl و cgi نیست، و هر فرد بالغی این رو می دونه که برای اینکارها نیاز به وجود Http Parser در وب سرور هست! که آقای eshpilen هم بهش اشاره کردند: "وضعیت آپلود در جریان رو میگی؟ این تاجایی که میدونم بر عهدهء نرم افزار وب سرور هست که عمدهء کارهای در سطح پروتکل HTTP رو انجام میده."

حالا شما به من بگید که حرفی که کاربر MMSHFE میزنه درسته؟ هر کی ندونه فکر میکنه ما هیچی بارمون نیست.
    درصورتي كه اگه از جزئيات طراحي وب سرور و برنامه نويسي سيستمي اطلاع داشته باشين، دقيقاً ميدونيد كه هيچ راهي به جز Perl و CGI براي دسترسي به اطلاعات خاص سرور نيست و اين مسئله ربطي به API نداره.
    شما دیگه ترکوندی، حداقل یک حرفی می زدید که با عقل جور در بیاد!
    اینو از دانشنامه ی آزاد برای شما نقل قول می کنیم، به قسمتی که پر رنگ شده دقت کنید:
    "The Common Gateway Interface (CGI) is a standard (see RFC 3875: CGI Version 1.1) that defines how web server software can delegate the generation of web pages to a stand-alone application, an executable file. Such applications are known as CGI scripts; they can be written in any programming language, although scripting languages are often used."

حالا ما هیچ اطلاعی از جزئیات طراحی وب سرور نداریم یا شما؟
    راستي، واقعاً با JavaScript ميتونيد PDF بسازيد؟ چه جالب! لابد باز ميخواين لينك بدين و لينكي هم كه ميگذارين موضوعش يك چيز ديگه از آب در مياد!
    بله میشه با JavaScript فایلهای pdf ایجاد کرد، با استفاده از dataURI در مرورگرهایی که از این امکان پشتیبانی می کنن و در سرور با استفاده از CommonJS!
    من هیچ لینک غیر مرتبطی به شما ندادم، این شمائید که نمیخواید خوب ببینید!
    http://maraksquires.com/pdf.js/
    البته اگر باز نگید "اینکه یکی از امکانات خود JavaScript نیست!"

حالا شما به من بگید که حرفی که کاربر MMSHFE میزنه درسته؟ هر کی ندونه فکر میکنه ما هیچی بارمون نیست.
    بچه خوبیه، ولی ما دیگه عادت کردیم به ادعاهای عجیبش
    میگم بچه خوبیه چون طرفدار بازمتنه، اومد بالاخره مشارکت کرد در یک بحث و کار عملی و بالاخره این جسارت و صداقت میخواد و بابت اینکه به خودش زحمت داده باید ازش متشکر باشیم، برنامه نویسیش هم بد بنظر نمیاد.
    فقط یکسری ادعاهایی که میکنه و انگار روی هوا هستن یا ما رو دست انداخته با بقیهء چیزاش تناسب ندارن. اصلا سوژه تولید میکنه این بشر!!

واقعاً براي خودم متأسفم كه با كساني دارم بحث ميكنم كه دانشنامه آزاد رو بعنوان منبع ذكر ميكنن. همونطور كه احتمالاً نميدونيد اين منبع، اصلاً موثق نيست چون هر كس ميتونه بياد و مطالب موردنظرش رو توش بنويسه. ضمناً همون مطلبي هم كه شما پررنگ كردين، گفته اغلب از زبانهاي اسكريپتي استفاده ميشه ولي براي كارهاي سيستمي نميشه از اين زبانها استفاده كرد چون اصولاً چنين زبانهايي بخاطر مسائل امنيتي چنين سطح دسترسي ندارند. طبيعي هست كه وقتي توي چنين بحثي با افرادي چنين كم اطلاع و بعضاً بي اطلاع شركت كنم، بايد هم منتظر باشم كه به من لقب «بچه» داده بشه.
    به قول معروف، موسي به دين خود، عيسي به دين خود. شما بمانيد و همون ASPX محبوبتان تا همه كارها رو براي شما بطور خودكار انجام بده و ادعاي طراح وب بودنتون هم گوش فلك رو كر كنه.
    اصولاً انگار اين عادت ايراني ملكه ذهنتون شده كه بايد وابسته باشين. خوب چه اشكالي داره، وابسته شركت بزرگي مثل Microsoft بودن هم براي بعضيها خودش يك مزيت بزرگه. محض اطلاع و براي اينكه كسي نگه از مزاياي OpenSource بودن PHP استفاده نميكنم بايد بگم كه يك تيم تشكيل داديم و داريم كلي از ساختارهاي PHP رو تغيير ميديم و حتي بخشهايي از اون رو بصورت كامپايل شده در مياريم كه سرعت بالاتر بره و همچنين يكسري توابع خاص خودمون رو داريم بهش اضافه ميكنيم. ديگران هم اميدوارم با دنبال كردن اين بحث فهميده باشن كي بچه است.
    راستي از اون حرفتون هم كه گفتين برنامه نويسيش بد بنظر نمياد هم خيلي خنده ام گرفت. ممنون، شوخي جالبي بود. همين مونده بود كه شما برنامه نويسي من رو تأييد كنيد. متشكرم جناب كدنويس (حيفه اسم برنامه نويس رو خراب كنيم).
    از مديران محترم اين سايت و بخصوص بخش PHP بابت لحن تندم عذرخواهي ميكنم.
    موفق باشيد.

ببین شما خیلی سوژه ای انصافا.
    مدام ادعا میکنی.
    ولی در بیشتر ادعاهایی که کردی و بنده اطلاعی داشتم و بحث و تحقیق و آزمایش کردم ثابت شد که حرفات بی پایه بودن. مثل ادعای شناخت ASP.NET که مشخص شد چیز زیادی ازش نمیدونی. مواردش که مستند در همین تاپیک هست. کسی که نمیدونه بطور مثال کنترل های ولیدیشن دات نت ولیدیشن سمت سرور مستقل هم انجام میدن، کسی که ادعا میکنه نمیتونه اینطور باشه و میگه مگه میشه، کسی که ادعا میکنی اینا همه امکانات ویژوال استودیو هست، کسی که ادعا میکنه نمیشه در دات نت کد دستی نوشت و کارها رو مثل PHP خودمون و سطح پایین انجام بدیم، اغراق شدید در سختی و پیچیدگی کار با ASP.NET بدون استفاده از ویژوال استودیو، اغراق در حجم و نیاز و مشکل نسبت به ویرایش فایلهای و کدهای تولید شده بصورت خودکار...
    معرفی کردن CRC32 بعنوان یک تابع امنیتی و رمزنگاری.

ادعا میکنی یک میلیون درخواست پروژهء PHP دریافت کردی؛ بگذریم از اینکه بعد مشخص میشه خودت یدونه پروژه هم در سایت freelancer انجام ندادی.
    ادعا میکنی فقط هفت هشت گیگ مطلب راجع به PHP و مخلفاتش خوندی.
    مدام میگی من فلان کار رو کردم یا دارم میکنم و من جزییات همه چیز رو میدونم.
    همش ادعا.
    در موارد محدودی که پیگیری کردیم مشخص شد ادعاهای شما تا چه حد قابل اعتماد هستن!
    تازه اینا که گفتم چند مورد درشتی بود که الان حضور ذهن داشتم و یادمه. همهء ادعاهای شما رو جمع کنیم کلکسیون طنز و خنده میشه.
    من نمیدونم شما چطور کتابا و منابع رو میخونی و ادعا میکنی تجربه داری اما در نهایت اینهمه ناآگاهی و اشتباه داری. بنظرم باید در روش مطالعهء خودتون تجدید نظر کنید. همینطوری روخوانی و تندخوانی کردن که نمیشه مطالعه و یادگیری درست و حسابی! لابد خودت رو خیلی نابغه حساب میکنی که اونطوری میخونی و فکر میکنی منابع چیزی ندارن!!
    من میخواستم مثل شما فکر و مطالعه کنم تا الان ۲۰ گیگ مطلب خونده بودم!!

خلاصه سعی کن دست از این سوژه بازی برداری. میگن پیش قاضی و معلق بازی؟!
    نمیدونم ظاهرا علاقهء زیادی به تبلیغات و زبان بازی داری که جاش اینجا نیست و انگار اشتباه گرفتی مکان و افراد رو و انتظارات بیجا داری. لابد اسم و آدرس دادی به دوست و آشنا و مشتری و شاگرد که بیاین من توی سایت برنامه نویس هستم و واسه همین فقط میخوای تبلیغات و ادعا کنی و ضایع نشی اینجا و دو نفر تحویلت بگیرن. توصیه میکنم که مسائل شخصی و کاری خودتون رو با این چیزا و مکانها و افراد دیگر قاطی نکنید.

سعی کن این نگرش و رفتار اشتباه رو که به ضرر خودت میشه برطرف کنی.
    آخرین ویرایش به وسیله eshpilen : سه شنبه 16 فروردین 1390 در 09:17 صبح

با سلام، حيف كه ادب بهم اجازه نميده مثل شما صحبت كنم. لحن صحبت شما در ساير پستهايي كه دادين هم مشخصه. ترجيح ميدم در جواب بي ادبي شما فقط سكوت كنم. باز هم ميگم، شما كه اينهمه ادعاتون ميشه طراح وب هستين و صرفاً اقدام به آماده خوري محصولات مايكروسافت ميكنيد و منتظرين يك كلاس در dotNET براتون بنويسن و بعد ازش استفاده كنيد، بهتره در همون جهل خودتون غوطه ور باشين.
    موفق باشيد.

ضمنا اینکه گفتم «بچه خوبیه» به هیچ وجه قصد تمسخر و توهین نداشتم. این رو بصورت یک اصطلاح کلی متداول و از روی تکیه کلامهایی که دارم بکار بردم. لحنم خودمانی بود.
    بنده اصولا آدم صریحی هستم و از حقه بازی و کنایه زدن و پشت پرده سخن گفتن پرهیز میکنم.
    اگر گفتم بچه خوبیه واقعا منظورم این بوده که آدم خوبی هستی درکل. اگر گفتم برنامه نویسیش بد نیست یعنی واقعا چیزایی بارته. اینکه گفتم بد نیست دقیقا بخاطر همون ادعاهای عجیبی و متعددی بود که در بحثها کردی و ثابت شد اشتباه بودن و بخاطر اینکه درکل برام مشخص شده یجورایی روی هوا و سطحی صحبت میکنی و/یا میفهمی. وگرنه میگفتم برنامه نویس خوبی هست. منکه از شما زیاد برنامه ندیدم، ولی آدم با اینهمه اشتباه فاحش بنظر من بعیده برنامه نویس خیلی خوبی باشه.

اینطور هم که فهمیدم زیاد دنبال نظر و تمجید دیگران هستی. بخاطر همین هنوز کاری رو نکرده یا تموم نکرده میای و ادعاش رو میکنی. بنده شخصا تا عملا وارد پروژه ای نشم و معمولا تا تمامش نکنم نمیام ادعایی در اون زمینه بکنم، چون میدونم هر لحظه ممکنه آدم گیر بکنه و کم بیاره.

با سلام، حيف كه ادب بهم اجازه نميده مثل شما صحبت كنم. لحن صحبت شما در ساير پستهايي كه دادين هم مشخصه. ترجيح ميدم در جواب بي ادبي شما فقط سكوت كنم.
    اینکه شما و خیلی افراد دیگه صراحت و رعایت انتظارات احساسی دیگران رو نکردن رو بی ادبی میدونن ناشی از ضعف و انتظارات بی جای خودتونه. هرکسی ضعفها و احساسات و انتظارات نادرستی داره، و نمیشه رعایت همه رو کرد؛ اونم در مکان و بحثهای تخصصی و جدی.
    از نظر من هم بعکس قاطی کردن مسائل نادرست باهم و انتظارات بی جا هست که کار زشتی هست.
    حق همه در اینجا استفادهء بهینه در راستای تعریف و هدف اصلی که بحث تخصصی و روشن شدن واقعیت ها می باشد هست. و کسانی که با داخل کردن مسائل دیگه در این امور خدشه وارد میکنن دارن به حقوق بنده و دیگران تجاوز میکنن (بخاطر منافع و احساسات و ضعف های شخصی خودشون).

باز هم ميگم، شما كه اينهمه ادعاتون ميشه طراح وب هستين و صرفاً اقدام به آماده خوري محصولات مايكروسافت ميكنيد و منتظرين يك كلاس در dotNET براتون بنويسن و بعد ازش استفاده كنيد، بهتره در همون جهل خودتون غوطه ور باشين.
    موفق باشيد.
    من ادعای خاصی نکردم.
    بعدشم مقایسه و یاد گرفتن یه زبان و فریمورک دیگه بخاطر بازار کار و مزایایی که در کاربردهای مناسب خودش داره چه اشکالی داره؟ بنده PHP رو هم یاد گرفتم و استفاده کردم و میکنم و واقعا دوستش دارم و مفید و مناسب درجاهای خودش میدونم. بخصوص که طرفدار و معتقد جدی به لزوم و برتری نرم افزارهای آزاد/بازمتن هم هستم.
    بعلاوه بنده با این بحث میخواستم کمکی هم به افرادی کرده باشم که میان انتخاب این دو گیر کردن و بخصوص ممکنه بر اثر شرایط و انتخاب اشتباهی که بکنن براشون مشکلات جدی (بخصوص از نظر مالی) پیش بیاد.

کاربر دائمی آواتار رضا قربانی
    محل زندگی
    ܓܨ_| ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ _

دوست عزیز MMSHFE و eshpilen
    شما دو نفری بودید که تاپیک رو آغاز کردید و دو پست اول برای شماست و خیلی هم تمایل داشتید و حالا با هم درگیر شدید و یواش یواش داره بالا می کشه که این اصلا خوب نیست.
    بچه ها کم آوردید فحش بدید ( شوخی)

ما تا وسط های تاپیک دنبال کردیم و دیدیم که فایده ای نداره و وقت تلف کردن هست و از همین الآن هم می گم ادامش وقت تلف کردنه

منتها منتها ، شما توی این تاپیک می خوایید چه چیزی رو مشخص کنید ؟ روی هم رو کم کنید ؟ واسه خودتون دشمن درست کنید ؟ asp بالاتره و بهتره ؟ یا php ?
    اول اینکه شما اومدین توی قسمت php این تاپیک رو ایجاد کردید که کار درستی نیست (انصاف برقرار نیست). من به شخصه php کار می کنم و شما میایید جولوی پیشرفت من رو می گیرید با حرف هاتون !!!!!!!!!!

آقا من می گم این تاپیک رو بی خیال شید . آقا شما می گید asp بهتره . خب برین سراغ asp و منم می گم بهتره . باز چی کار به ما دارید که می خوایید ایمان ما نسبت به آقای php بزرگ رو سست کنید ؟؟؟؟

هر کسی به چیزی علاقه داره ،asp بهتره خب یکی php رو بهتر یاد گرفته و می تونه بهتر با php کار کنه نسبت به
    asp و درخواست ها رو پیاده سازی کنه.

در کل می گم این کار اصلا درست نیست ، وقت زیادی رو دارین اینجا تلف می کنید که می تونید با هم دیگه طی این وقت یک سایت کامل بسازید!!!

بازم بنده از همه معذرت خواهی می کنم که چنین حرف هایی رو زدم .

موفق باشید دوستان

محل زندگی
    تهرانپارس

باو منتظرين يك كلاس در dotNET براتون بنويسن و بعد ازش استفاده كنيد،
    باسلام
    فقط در جواب این حرف نادرست شما باید بگم:
    که در دات نت شما خودتون با ایجاد کتابخانه کلاس ها میتونید هر کلاس و متدی بسازید و اونو به یک DLL تبدیل کنید و در هر پروژه ای استفاده کنید.
    اگه هم ورژه جدید از دات نت بیاد که کلاس هایی جدید داشته باشه که چه بهتر.

موفق باشید.

دوستان عزيز، من هم قبول دارم كه اين بحث داره به جاهاي بي ربط كشيده ميشه. عنوان بحث، مقايسه عملي با نمونه كد بود و تا اينجا هم ديديم كه ميشه با ارائه يكسري كدها و... اقدام به معادل سازي كرد (حالا چه راحت، چه توأم با دردسر و كدنويسي). پس نميشه بگيم بطور قطع يك مورد از ديگري برتر و بهتره. بنابراين پيشنهاد ميكنم اين بحث رو تموم كنيم چون كم كم داريم به توانايي هاي فرديمون هم توهين ميكنيم.
    راستي، از سايت Zend مجوز گرفتم و دارم نسخه فارسي Help زبان PHP رو توليد ميكنم و براي اين كار هم آخرين نسخه از PHP Manual رو برام فرستادن. خوشحال ميشم اگه كسي از دوستان تمايل داره، در اين مورد همكاري كنه چون قراره اين راهنما روي سايت قرار بگيره و اسامي تيم ترجمه و... هم توي سايت php.net درج بشه.
    موفق باشيد.

کاربر دائمی آواتار m.soleimani
    محل زندگی
    اصفهان

راستي، از سايت Zend مجوز گرفتم و دارم نسخه فارسي Help زبان PHP رو توليد ميكنم و براي اين كار هم آخرين نسخه از PHP Manual رو برام فرستادن. خوشحال ميشم اگه كسي از دوستان تمايل داره، در اين مورد همكاري كنه چون قراره اين راهنما روي سايت قرار بگيره و اسامي تيم ترجمه و... هم توي سايت php.net درج بشه.
    یه پرسشی برام پیش اومده مگه برای ترجمه کردن Help که مربوط به php هست باید از شرکت زند مجوز بگیرید؟
    How to help translate the PHP Manual

If you're interested in helping translate a specific language, then please read the translation section of the PHP Documentation HOWTO and contact the appropriate mailing list. Whether or not your language is shown below, you are very welcome to help translate the PHP Manual from English to another language.

لینک اصلی

http://php.net/manual/help-translate.php

برای دریافت آخرین نسخه php manual هم فکر کنم بدون دردسر مجوز از این لینک بشه به انجامش رسوند

http://www.php.net/download-docs.php

بعد تا جایی که من در جریان هستم شما باید از یه مجراهایی تایید بشید برای مثال شما باید از واژه‌های بعضن بی ربط فرهنگستان زبان فارسی استفاده کنید اگر جزو شروط قرار بدن که نتیجه مطلوب رو نخواهد داد به هر حال امیدوارم همه موفق باشید./

دوست گرامي مجوز به اون معنا كه شما مدنظرتون هست نه چون PHP تحت ليسانس GNU فعاليت ميكنه و هر فردي ميتونه در تكميلش مشاركت داشته باشه. منظور من اين بود كه با اطلاعشون دارم كار ميكنم و اسناد رسمي رو دريافت كردم و بعد از تكميل، اسم بنده و كساني كه توي اين پروژه با من همكاري كنن هم توي فهرست همكاران PHP در قسمت پيشگفتار ذكر خواهد شد. منظورم اينه كه اين كار سر خود و بدون پشتوانه رسمي Zend انجام نميشه. ضمناً نسخه اي كه برام فرستادن، همونيه كه توي سايت PHP.NET هست و امكان جستجو و... داره نه اوني كه ميشه دانلود كرد و معمولاً با قالب CHM عرضه ميشه.
    موفق باشيد.

ما تا وسط های تاپیک دنبال کردیم و دیدیم که فایده ای نداره و وقت تلف کردن هست و از همین الآن هم می گم ادامش وقت تلف کردنه
    بنظر منکه اینطور نبود.
    حداقلش اینه که حقایقی روشن شدن و بخصوص بعضی ادعاهای اشتباه و اغراق هایی درمورد ASP.NET روشن شد که بنظر بنده مهم بودن.
    بعدم شما یک نفری که این حرف رو میزنی و نمیتونی از جانب بقیه این ادعا رو بکنی.
    از طرف دیگه هنوز بحث تموم نشده و از نظر من موارد دیگری هم باقی موندن که ارزش مطرح کردن داشته باشن؛ مقدار زیادی بحثهای حاشیه ای شد و از طرف دیگه منم وقت نکردم بقیهء ماجرا رو سریع پیش ببرم، ولی ممکنه بعدا در هر زمانی که وقت کردم این کار رو بکنم. فعلا اولویت اول رو به تموم کردن یادگیری دات نت میدم.
    منتها منتها ، شما توی این تاپیک می خوایید چه چیزی رو مشخص کنید ؟ روی هم رو کم کنید ؟ واسه خودتون دشمن درست کنید ؟ asp بالاتره و بهتره ؟ یا php ?
    میخوایم مشخص کنیم هرکدوم واقعا چی هستن؛ چه ساختار و امکاناتی دارن و چطور ازشون استفاده میشه؛ چه مزایا و معایبی دارن و هرکدوم در کجاها مناسب تر هستن (از نظر فنی).

اول اینکه شما اومدین توی قسمت php این تاپیک رو ایجاد کردید که کار درستی نیست (انصاف برقرار نیست). من به شخصه php کار می کنم و شما میایید جولوی پیشرفت من رو می گیرید با حرف هاتون !!!!!!!!!!
    حرفای بچه گانه نزن دیگه!
    یعنی چی کی چطوری جلوی پیشرفت شما رو میگیره؟
    تازه باید ممنون باشی چیزی یاد میگیری.
    از نظر من فرقی نمیکرد میتونستم این تاپیک رو در یکی از دو تالار ASP.NET یا PHP بزنم. جای دیگری هم براش سراغ ندارم. شما پیشنهاد دیگری دارید؟ اینکه تالار PHP رو انتخاب کردم شاید چون دیدم پاسخهایی که در اینجا به افراد بی اطلاع و مبتدی داده میشه که دنبال این هستن که کدوم زبان رو انتخاب کنن بقدر کافی دقیق و کامل و صحیح نیستن و بیشتر یکسری کلی گویی مبهم و سلیقه ای هستن. طرف هیچ چیزی عایدش نمیشد از این گفته ها و حتی ممکن بود از واقعیت و زبان مناسب شرایط و اهداف خودش ۱۸۰ درجه منحرف بشه.
    البته این بحث بنظر من برای PHP کارهایی هم که چیز زیادی درمورد ASP.NET نمیدونن خوبه.
    من خودم تا قبل از اینکه برم دنبالش نمیدونستم اینقدر با PHP فرق داره؛ البته چیزهایی رو از روی نتایج عملی حدس زده بودم.
    و اینو بگم که خیلی افراد و جاها انتظار دارن که شما حداقل از اینکه ASP.NET واقعا چطوری هست در مقایسه با PHP و جاهایی که مناسب کاربرد یا اهداف شخص خاصی هست اطلاع داشته باشید.
    بطور مثال بنده جایی کار میکردم که کدهای یک چیزی رو که با PHP درست کرده بودم به طرف نشون دادم و اون طرف خواست بدونه همون کار در ASP.NET چطور انجام میشه و از اینکه من هیچی در اینمورد نمیدونستم تعجب کرد و ناراضی بود. الان میدونم که همون کار در ASP.NET یک دهم PHP نیازی به کدنویسی نداره چون بصورت یک کامپوننت و سیستم آماده در اختیار هست.

کاربر دائمی آواتار m.soleimani
    محل زندگی
    اصفهان

منظورم اينه كه اين كار سر خود و بدون پشتوانه رسمي Zend انجام نميشه
    عزیز دل برادر منظور من هم دقیقن همین هست زند این وسط چی کاره هست؟ محصول مال افراد دیگه هست ترجمه رو یک سری دیگه انجام می‌دن هیچ نفعی هم برای یه شرکت تجاری نداره! شما چرا بحث رو می‌پیچونی اگر برای مثال حرف شما رو سند کنیم پس این پشتوانه باید یه معنی واقعی داشته باشه یعنی شما رو ساپورت مالی کردن؟ « اگر بله!! جزییات لطفن » چون در غیر این صورت من معنی پشتوانه رو نمی‌فهمم « دقیقن برای ما توضیح بدین زند این وسط چی کاره هست همین !! »

مثلن اگر من فردا اومدم یه شرکت زدم که از php استفاده می‌کنه و یه محصول مرتبط با اون زبان رو توی شرکت خودم تهیه کردم این معنی رو می‌ده که من می‌تونم برای خودم مجوز ترجمه اون محصول که دقیقن متن باز و رایگان هم هست و هیچ ربطی هم به من نداره رو صادر کنم ؟!! « اگر دوباره میای یه پاسخ مثل قبلی بهم می‌دی بی‌خیال شو یه پاسخ کامل بده چون این جا شما و من نداره شما داری از طرف یه کشور و یه زبان جلو میری یه چندتا پرسش دارم ازت آیا توانایی انجام کار مورد نظر رو داری؟ آیا فقط خودت به این نتیجه رسیدی که این کار شماست و نه کس دیگه یا این که تعداد زیادی از دوستان متخصص از شما خواستن این کار رو انجام بدین؟ « چرا تا الان کسی به جز شما قصد انجام این کار رو نکرده یعنی تو مملکت ما با این همه طرفدار php و افراد متخصص توی این زبان « در حد کشورمون عرض می‌کنم » کسی پیدا نشده که به این کار دست بزنه »

و این که شما قصد داری با همین تعصب خشک و بدون قابلیت پیش‌رفت و انعطاف این کار رو انجام بدی یا انعطاف پذیری خودتون رو زیاد می‌کنید و برای شنیدن نظرات مخالف و دخیل کردنشون توی کار مورد نظر آمادگی لازم رو دارین؟

پرسش آخر نقش شما توی این جریان چی می‌شه مدیر, همکار, مترجم, هماهنگ کننده در کل چه مسولیتی رو برای خودتون در نظر دارین؟

بعد از تكميل، اسم بنده و كساني كه توي اين پروژه با من همكاري كنن هم توي فهرست همكاران PHP در قسمت پيشگفتار ذكر خواهد شد
    در کل همه ایرانی‌ها دوست خواهند داشت که زبان فارسی رو جزو زبان‌های موجود در هر برنامه‌ای ببینن و اگر کسی اقدام به یه همچین کاری بکنه حقش هست ازش به هر شکلی سپاس‌گذاری بشه

ضمناً نسخه اي كه برام فرستادن، همونيه كه توي سايت PHP.NET هست و امكان جستجو و... داره نه اوني كه ميشه دانلود كرد و معمولاً با قالب CHM عرضه ميشه.
    اینو که به چند حالت خودشون برای دانلود قرار دادن ولی اگر مال شما خیلی امکاناتش بیشتر هست برای بقیه قرارش بدین توی سایت چون هیچ جای دیگه بهتر از این سایت برای قرار دادن این مورد مناسب نیست

پ ن: پرسش‌هایی که شد از طرف یه ایرانی و به اندازه سهم خودش بود برای کاری که به نام همه ایرانی‌ها ثبت می‌شه و می‌تونه باعث غرور همه ما بشه یا با کم کاری‌ها و نداشتن تخصص‌های لازم باعث از بین رفتن شخصیت علمی و آبروی مردم ما بشه

موفق و سر بلند باشید./

عزیز دل برادر منظور من هم دقیقن همین هست زند این وسط چی کاره هست؟ محصول مال افراد دیگه هست ترجمه رو یک سری دیگه انجام می‌دن هیچ نفعی هم برای یه شرکت تجاری نداره! شما چرا بحث رو می‌پیچونی اگر برای مثال حرف شما رو سند کنیم پس این پشتوانه باید یه معنی واقعی داشته باشه یعنی شما رو ساپورت مالی کردن؟ « اگر بله!! جزییات لطفن » چون در غیر این صورت من معنی پشتوانه رو نمی‌فهمم « دقیقن برای ما توضیح بدین زند این وسط چی کاره هست همین !! »
    يعني واقعاً نميدونيد كه Zend صاحب امتياز PHP هست؟
    مثلن اگر من فردا اومدم یه شرکت زدم که از php استفاده می‌کنه و یه محصول مرتبط با اون زبان رو توی شرکت خودم تهیه کردم این معنی رو می‌ده که من می‌تونم برای خودم مجوز ترجمه اون محصول که دقیقن متن باز و رایگان هم هست و هیچ ربطی هم به من نداره رو صادر کنم ؟!! « اگر دوباره میای یه پاسخ مثل قبلی بهم می‌دی بی‌خیال شو یه پاسخ کامل بده چون این جا شما و من نداره شما داری از طرف یه کشور و یه زبان جلو میری
    اينكه يك شركت بزنيد كه از PHP استفاده بكنه فرق ميكنه با اينكه خود PHP رو توليد كنيد. كاري كه ميخوام انجام بدم (البته اگه دوست و همكار پيدا بشه، بصورت جمعي و اگه نشد، بصورت فردي)، ترجمه Help خود PHP هست نه يك محصول كه از PHP استفاده ميكنه. بنابراين طبيعي هست كه شركت توليد كننده PHP بايد اين ترجمه رو تأييد كنه تا همه با اطمينان ازش استفاده كنن، وگرنه كتاب آموزشي و... كه تابحال خيلي زياد درمورد PHP نوشته شده.
    یه چندتا پرسش دارم ازت آیا توانایی انجام کار مورد نظر رو داری؟ آیا فقط خودت به این نتیجه رسیدی که این کار شماست و نه کس دیگه یا این که تعداد زیادی از دوستان متخصص از شما خواستن این کار رو انجام بدین؟ « چرا تا الان کسی به جز شما قصد انجام این کار رو نکرده یعنی تو مملکت ما با این همه طرفدار php و افراد متخصص توی این زبان « در حد کشورمون عرض می‌کنم » کسی پیدا نشده که به این کار دست بزنه »
    بله توانايي اين كار رو دارم. لابد كسي پيدا نشده كه من الآن ميخوام اين كار رو انجام بدم.
    و این که شما قصد داری با همین تعصب خشک و بدون قابلیت پیش‌رفت و انعطاف این کار رو انجام بدی یا انعطاف پذیری خودتون رو زیاد می‌کنید و برای شنیدن نظرات مخالف و دخیل کردنشون توی کار مورد نظر آمادگی لازم رو دارین؟
    اگه قراره همكار باشيم، قطعاً نظر سايرين هم در بحث دخيل خواهد بود ولي اونچه كه مسلمه، نهايتاً ترجمه ها توسط يك تيم كه اعضاي اون شامل مترجمين رسمي زبان انگليسي و چند نفر كه مدرك ZCE دارن خواهد بود، بايد مورد تأييد قرار بگيره تا ترجمه ها با هم هماهنگ باشه.
    پرسش آخر نقش شما توی این جریان چی می‌شه مدیر, همکار, مترجم, هماهنگ کننده در کل چه مسولیتی رو برای خودتون در نظر دارین؟
    دقيقاً اين مواردي كه گفتين، نقش بنده هست، يعني هم توي كار ترجمه مشغولم، هم مدير پروژه و هم توي تيم هماهنگ كننده كه گفتم، عضويت دارم. ضمناً همه هم با هم همكار هستيم ديگه.
    در کل همه ایرانی‌ها دوست خواهند داشت که زبان فارسی رو جزو زبان‌های موجود در هر برنامه‌ای ببینن و اگر کسی اقدام به یه همچین کاری بکنه حقش هست ازش به هر شکلی سپاس‌گذاری بشه
    خوب اين خيلي خوبه.
    اینو که به چند حالت خودشون برای دانلود قرار دادن ولی اگر مال شما خیلی امکاناتش بیشتر هست برای بقیه قرارش بدین توی سایت چون هیچ جای دیگه بهتر از این سایت برای قرار دادن این مورد مناسب نیست
    اين سايت محل خوبي براي قراردادن نيست چون اون نسخه، فقط يكسري كدهاي HTML نيست و بانك اطلاعاتي و... هم داره كه براي جستجو ازش استفاده ميشه و بايد با هماهنگي كامل و حتي الأمكان جلسات حضوري كار رو پيش ببريم.
    پ ن: پرسش‌هایی که شد از طرف یه ایرانی و به اندازه سهم خودش بود برای کاری که به نام همه ایرانی‌ها ثبت می‌شه و می‌تونه باعث غرور همه ما بشه یا با کم کاری‌ها و نداشتن تخصص‌های لازم باعث از بین رفتن شخصیت علمی و آبروی مردم ما بشه
    موفق و سر بلند باشید./
    در اين مورد نگران نباشين، اگه ترجمه مناسب نباشه، اصلاً تأييد نميشه كه بخواد شخصي و آبروي ما رو زير سؤال ببره. ضمناً خودم هم جزو همين جامعه هستم ها ! مطمئن باشين من هم به اندازه شما براي اعتبار و آبرومون ارزش قائلم وگرنه اصلاً دست به چنين كاري نميزدم و ميگفتم خوب خودم كه ميتونم باهاش كار كنم و از Document انگليسي اون استفاده كنم، چرا بيام ترجمه كنم؟!
    موفق باشيد.

کاربر دائمی آواتار رضا قربانی
    محل زندگی
    ܓܨ_| ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ _

آقای eshpilen عزیز

شما سرور بنده هستید و ما اصلا قصد توهین به کسی رو نداشتیم و نخواهیم داشت !!!

عرضم به خدمت شما که ، من دارم چی می گم شما دارید چی می گید

میاد چند تا کلمه من رو نقل قول می کنی و مخالفت و سوژه و ما بقی رو ول می کنی - کاری که از اول تاپیک انجام دادید

ما اینجا در حال حاضر از بد و بیرای زیرکانه و روکم کنی رفتیم توی بحث فارسی کردن و این چیزا .
    شما همگی سرور بنده هستید و روی چشمم جای دارید
    ولی تاپیک به صفحه 12 کشید ...

ولی تاپیک به صفحه 12 کشید ...
    خب بکشه مگه چیه؟

ضمنا بحثهای دیگه و کمی برخورد شخصی و داد و بیداد مشکل خاصی نیست و طبیعی هست. بالاخره پیش میاد. بعضیا هم نمیخوان یه چیزی رو حتی درست قبول کنن و بخاطر همین جنجال و مغلطه میکنن و دعوا میشه. اگر آدم بخواد بخاطر اینطور چیزا کنار بکشه که اصلا نباید خیلی بحثها رو بکنه و باید به هم گل و بلبل بگن و بشنون. بنظر بنده در همونقدر ارائه کد و صحبتهای مربوطی که شد بهرحال بقدر کافی اطلاعات مفید و روشنگری میشه گیر آورد که این بحث ارزشش رو داشته باشه. من که خودم هم چیزایی یاد گرفتم و هم از چیزهایی اطمینان پیدا کردم. حالا کسی اینقدر توانایی نداره که از اینطور بحثها اطلاعات مفید و صحیح و واقعیت ها رو بیرون بکشه دیگه ضعف شخصی خودش هست. مهم اینه آدم توانایی بیرون کشیدن حقایق و اطلاعات مفید رو داشته باشه. و تحت تاثیر حقه و جنجال و تبلیغات صرف قرار نگیره و گول نخوره. اگر روش منطقی و علمی و سند و استدلال معتبر رو بشناسید، از عهدهء این کار برمیاید.

صفحه 3 از 5 اولاول 12345 آخرآخر

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •