سلام دوستان
خسته نباشید

چند تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید !

ببینید من یه برنامه در مورد مجموعه های سال های دبیرستان درست کردم ! که عکس به صورت زیره :

1 (2).jpg
شما عکس رو بدون اعداد در نظر بگیرید من به جای اعداد یه سری checkbox گذاشتم که هر کدوم رو که کاربر تیک می زنه میاد بر اساس اعداد 1, یا ... اضافه می کنه به یه متغییر ...
بعد از اینکه کاربر توی تکست باکسی که پائین برنامه گذاشتم کد مربوط به محل رو وارد می کنه مثلا AUB این برنامه میاد کدش رو با دیتابیسی که ستون اولش کد مکان ها هست و دومی کد اصلی مثل AUB چک می کنه اگر بود میگه درسته ! حالا مشکل هایی که من اینجا دارم :
1- می خوام زمانی که تیک رو میزنن هر بخش رنگش عوض شه خب یا باید بایم همه ی عکس ها رو درست کنم که میشه 2 به توان 8 ! و یا بیام عکس ها رو تو دو حالت درست کنم یکی رنگی یکی سفید که با تیک عوض شه که من توی اینکه راحت کنار هم بشینن و ترنسپرنت باشن گیر کردم !
و یا اینکه بتونم با خود وی بی این شکل رو درست کنم که فکر نمیکنم عاقلانه باشه و دردسرش هم بیشتر هست.
2- اینکه اگر کدی که کاربر وارد میکنه توی دیتابیس نباشه اون موقع ما این ارور رو بهش می دیم که مثلا جواب درست نیست یا کد وجود نداره حالا نظری که خودم دارم اینه که نمی تونم به اصطلاح نوعی هوش مصنوعی توش ایجاد کنم که خودش چک کنه کد رو و به دیتا بیس نیازی نداشته باشه !؟؟

فعلا همین ها به نظرم میرسه !

اگر بد توضیح دادم یا واضح نیست بگید تا عکس از خود برنامه بزارم تا ملموس تر شه

ممنون