نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: امکان اضافه کردن قالب جدید برای یک سیستم یا وب سایت. چگونه ؟

کاربر دائمی آواتار arta.nasiri
    محل زندگی
    Tehran

امکان اضافه کردن قالب جدید برای یک سیستم یا وب سایت. چگونه ؟

سلام دوستان گرامی

حتما خیلی هاتون با بلاگفا کار کردین و آشنا هستین باهاش ! بلاگفا این امکان رو برای کاربراش فراهم کرده که با قرار دادن تگ های مخصوص بلاگفا در یک تم Html میشه اون تم رو روی وبلاگ نصب کرد ! حالا نه تنها بلاگفا یک سیستم مدیریت محتوا مثل PhpNuke که هر کسی میتونه یک تم براش طراحی کنه و اونو کپی کنه تو فولدر مخصوص بعد میتونه ازش استفاده کنه
    منم میخوام یک سیستم به این شکل طراحی کنم و میخوام دوستانی که تجربه این کار رو دارن راهنمایی کنن

با تشکر

کاربر دائمی آواتار Roia_del
    محل زندگی
    تبریز

نقل قول: امکان اضافه کردن قالب جدید برای یک سیستم یا وب سایت. چگونه ؟

دوست عزیز شما باید در طراحی این سیستم بیشتر از همه به فکر طراحی یک موتور قالب باشی : TemplateEngine . (البته می تونید با Replace , ... هم کار خودت رو راه بندازی) کار خودت رو راه بندازی (برای جایگذاری تگ هایی مثل تگ های بلاگفا با اطلاعات بانک اطلاعاتی) ولی پیشنهاد من در این مورد RegularExpression می باشد.(RegEX)

محل زندگی
    Tehran

نقل قول نوشته شده توسط Roia_del مشاهده تاپیک
    دوست عزیز شما باید در طراحی این سیستم بیشتر از همه به فکر طراحی یک موتور قالب باشی : TemplateEngine . (البته می تونید با Replace , ... هم کار خودت رو راه بندازی) کار خودت رو راه بندازی (برای جایگذاری تگ هایی مثل تگ های بلاگفا با اطلاعات بانک اطلاعاتی) ولی پیشنهاد من در این مورد RegularExpression می باشد.(RegEX)
    سلام
    ممنون دوست عزیز
    منم RegularExpression رو ترجیح میدم ولی مشکل اینجا که همه کاربرا بلد نیستن با این کار کنن مثلا واسه طراحی قالب برای بلاگفا اطلاعات زیادی نمیخواد فقط با قرار دادن تگ های بلاگفا تو یک Template میشه اونو تو بلاگفا استفاده کرد! پس واسه این خاطر از اون استفاده نمیکنم. میخوام بدونم کدوم راه بهتره واسه این کار بجز RegularExpression

کاربر دائمی آواتار Roia_del
    محل زندگی
    تبریز

منم RegularExpression رو ترجیح میدم ولی مشکل اینجا که همه کاربرا بلد نیستن با این کار کنن مثلا واسه طراحی قالب برای بلاگفا اطلاعات زیادی نمیخواد فقط با قرار دادن تگ های بلاگفا تو یک Template میشه اونو تو بلاگفا استفاده کرد! پس واسه این خاطر از اون استفاده نمیکنم. میخوام بدونم کدوم راه بهتره واسه این کار بجز RegularExpression
    خوب کاربرای شما نباید از Regular Expression سر در بیارن این کار شماست که باید تگ هایی که کاربر در فایل html یا متن html جایگذاری کرده رو واکشی کنین و اون ها رو با کنترل ها و یا متون بانک اطلاعاتی جایگزین کنین.

یه لینک واست میذارم که ببینی چطور می تونی کلا HTML رو کاربر و کد طرف سرور رو شما بنویسی. (البته این فقط مثال هست و توی نسخه Beta است) و ایرادی هم داره اینکه شما نمی تونی همه تگ های موجود در صفحه رو بدونی(با کد ) و طراح Html باید به شما بگه که مثلا توی یک div توی ul این تگ هست {MyTag}.

http://www.codeproject.com/KB/aspnet/aspnetdast.aspx

VIP آواتار raziee
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط grlearn مشاهده تاپیک
    سلام دوستان گرامی

حتما خیلی هاتون با بلاگفا کار کردین و آشنا هستین باهاش ! بلاگفا این امکان رو برای کاربراش فراهم کرده که با قرار دادن تگ های مخصوص بلاگفا در یک تم Html میشه اون تم رو روی وبلاگ نصب کرد ! حالا نه تنها بلاگفا یک سیستم مدیریت محتوا مثل PhpNuke که هر کسی میتونه یک تم براش طراحی کنه و اونو کپی کنه تو فولدر مخصوص بعد میتونه ازش استفاده کنه
    منم میخوام یک سیستم به این شکل طراحی کنم و میخوام دوستانی که تجربه این کار رو دارن راهنمایی کنن

با تشکر
    یه حالت شبیه به سیستم های وبلاگ دهی هست. من قبلا یک مطلبی رو در این مورد نوشته بودم.
    اما کار دیگه ای هم برای این منظور میشه کرد.
    میتونید سیستمی شبیه به دات نت نیوک هم طراحی کنید.
    به این منظور فایل گرافیک شما (تمپلیت) در واقع یک فایل ascx هست. و برای نصب هم این فایل رو در پوشه ای کپی میکنید.
    هر کدون یکسری مزایا و معایبی دارند.
    مثلا در حالت دوم کار با کنترل های سمت سرور بسیار راحت هست. و مشکلی که داره خروجی تولید شده مثل مورد قبل زیبا نسیت!!
    نگو به سرنوشت میبازی - تو بخوای فردا رو میسازی

محل زندگی
    Tehran

نقل قول نوشته شده توسط raziee مشاهده تاپیک
    یه حالت شبیه به سیستم های وبلاگ دهی هست. من قبلا یک مطلبی رو در این مورد نوشته بودم.
    اما کار دیگه ای هم برای این منظور میشه کرد.
    میتونید سیستمی شبیه به دات نت نیوک هم طراحی کنید.
    به این منظور فایل گرافیک شما (تمپلیت) در واقع یک فایل ascx هست. و برای نصب هم این فایل رو در پوشه ای کپی میکنید.
    هر کدون یکسری مزایا و معایبی دارند.
    مثلا در حالت دوم کار با کنترل های سمت سرور بسیار راحت هست. و مشکلی که داره خروجی تولید شده مثل مورد قبل زیبا نسیت!!
    سلام

ممنون از راهنماییتون. ولی یک سوال؟! اگه از این روشی که تو اون لینک فرمودین استفاده کنیم دیگه لازم نیست از Masterpage استفاده کنیم درسته ؟ یا من اشتباه میکنم ؟!!!

VIP آواتار raziee
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط grlearn مشاهده تاپیک
    سلام

ممنون از راهنماییتون. ولی یک سوال؟! اگه از این روشی که تو اون لینک فرمودین استفاده کنیم دیگه لازم نیست از Masterpage استفاده کنیم درسته ؟ یا من اشتباه میکنم ؟!!!
    خیر دیگه نیاز نیست.
    نگو به سرنوشت میبازی - تو بخوای فردا رو میسازی

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •