مشاهده دست آورد نظرسنجی: ادامه کار این تاپیک؟

رای دهنده
181. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • بله

179 98.90%
  • خیر

2 1.10%
صفحه 4 از 4 اولاول ... 234
نمایش نتایج 121 تا 156 از 156

نام تاپیک: اطلاعیه: آموزش نرم افزارهای مدیریت شبکه

جناب آقای جعفری
    با سلام

با تشکر از راهنمائی های شما
    آخرین ویرایش به وسیله کاربر جدید : شنبه 13 خرداد 1385 در 08:43 صبح

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ایران-مشهد
    با سلام
    آقای جعفری ممنون از زحماتتون. فقط دو سه نکته هست که بد نیست بازگو بشه.
    اول اینکه قرار بود در مورد نرم افزارها و نه نرم افزار صحبت بشه. شما در عمل وقتتون رو صرف یک نرم افزار کردید.
    دوم اینکه واژه مدیریت خیلی با کلاسه. شما در عمل هک , نفوذ و کنترل سیستم های شبکه رو مورد بحث قرار دادید. بهتر بود از عنوان بهتری برای بحثتون استفاده می کردید.
    سوم اینکه مدیریت شبکه تنها کنترل شبکه در برابر فعالیتهای مضر برای شبکه نیست. یکی از کارهای بسیار جالب در این زمینه بررسی و ارزیابی کارایی شبکه است که در ایران چون متخصصیص شبکه ما عمدتاً تجربی هستند با اون آشنا نیستند. نتیجش اون می شه که یک سایت براحتی دان می شه و نمی تونه ترافیک دریافتی رو هندل کنه. نمونه خوبش همین سایت سازمان سنجش. انتظار می ره که بجای بحث روی نفوذ به سیستم های شبکه و اذیت و آزار کاربران, به حقوق انها احترام گذاشته بشه و با تحلیل صحیح عملکرد شبکه ها, زمینه خدمت رسانی بهتر برای اونها فراهم بشه.
    با تشکر

اول اینکه قرار بود در مورد نرم افزارها و نه نرم افزار صحبت بشه. شما در عمل وقتتون رو صرف یک نرم افزار کردید.
    دوم اینکه واژه مدیریت خیلی با کلاسه. شما در عمل هک , نفوذ و کنترل سیستم های شبکه رو مورد بحث قرار دادید. بهتر بود از عنوان بهتری برای بحثتون استفاده می کردید.
    سوم اینکه مدیریت شبکه تنها کنترل شبکه در برابر فعالیتهای مضر برای شبکه نیست. یکی از کارهای بسیار جالب در این زمینه بررسی و ارزیابی کارایی شبکه است که در ایران چون متخصصیص شبکه ما عمدتاً تجربی هستند با اون آشنا نیستند. نتیجش اون می شه که یک سایت براحتی دان می شه و نمی تونه ترافیک دریافتی رو هندل کنه. نمونه خوبش همین سایت سازمان سنجش. انتظار می ره که بجای بحث روی نفوذ به سیستم های شبکه و اذیت و آزار کاربران, به حقوق انها احترام گذاشته بشه و با تحلیل صحیح عملکرد شبکه ها, زمینه خدمت رسانی بهتر برای اونها فراهم بشه.
    شاید بتوان این مورد را جزء بخش Monitoring و کنترل در مدیریت شبکه قرار داد. اصولا مدیریت یک شبکه به بخش های مستقل مختلفی تقسیم می شود و یکی از موارد آن مانیتورینگ است.
    مدیریت شبکه در لایه ها و سطوح مختلفی انجام می شود و نمی توان بدون بررسی و دانش از شبکه ایده های مدیریتی را پیاده سازی کرد.
    به عنوان مثال کنترل پهنای باند می تواند در لایه های 2 و 3 انجام شود و اینکه این در کدام لایه این کنترل انجام شود منوط به نوع و تجهیزات و شرایط شبکه است. و یا اینکه Clustering می تواند در لایه های 3 و 4 پیاده سازی شود.
    و یا اینکه Vlan و Trunking یکی از راه کار هایی که است که به کارگیری آن در یک شبکه می تواند موجب پایداری شبکه شود و یخش های مختلف به صورت مستقل عمل کنند و تاثیر مخرب بر روی یکدیگر نداشته باشند. آیا در تمامی شبکه ها این امکان وجود دارد که Vlan را پیاده سازی کرد؟
    مسلما خیر ، زیرا طبق گفته های خود شما این امر با تحلیل صحیح و بررسی شبکه امکان پذیر است.
    شاید بتوان نکته های مهم در مدیریت شبکه را نام برد اما نمی توان راه حلی کلی را برای تمامی شبکه ها ارائه کرد. همچنین گفته های آخر شما صحیح است اما بحث نفوذ و امنیت هم از اهمینت خود برخوردار است ولی این امر نباید باعث شود که به دیگر معیار های مدیریتی شبکه لطمه بزند.

در هر حال توضیحات جناب آقای جعفری نیز مروری بود بر کنترل های که مدیر شبکه می تواند
    بر روی کلاینت ها داشته باشد.

پاینده و پیروز باشید.

نقل قول نوشته شده توسط H_Ghaffarian
    درسته. من دلم نمی‌خواست ملت رو سر کار بزارم و شروع کنم نرم افزارهای ضعیف رو بهشون یاد بدم ولی این نرم افزار بهترینی است که من تا حالا دیدم. پس به نظر من ارزش وقت گذاشتن برای آموزش رو داشت. استقبال بچه‌ها هم اینو نشون میده. قبلا هم گفته ام اگر وقت کنم نرم افزارهای دیگر رو هم آموزش می‌دم. آخه اینجور کارا معمولا از آدم خیلی وقت می‌بره چون ممکنه شما یه چیزی رو بلد باشید ولی وقتی می‌خوایید اونو به دیگران یاد بدید ناگزیرید برای جم و جور کردن مطالب وقت زیادی بگذارید.

کاملا در اشتباهید. اصلا نه قصد من آموزش هک، نفوذ و... بوده و نه بلدم و نه می‌توان از این مطالب برای هک کردن استفاده کرد. شما اگر مطالب رو با دقت می‌خوندید می‌دیدید که من همیشه گفتم قبل از هر کاری باید با ادمین روی کامپیوتر طرف لاگین کنید. شما بگویید این چه هکی است که طرف از قبل پسورد ادمین رو می‌دونه !!!!!!!!!!!!!!

با تشکر
    منطور من از مدیریت شبکه، مدیریت کلاینت‌های یک سرور بود نه مدیریت یک سرور اینترنتی. (این موضوع بطور واضح مشخص بوده) علاوه بر اینکه این کار فقط برای آموزش ادمین های شبکه بود و در حقیقت همانطور که جناب آقای ذوالقدری فرمودند، هدف، مانیتورینگ بود ان هم به معنای کلی و عام نه صرفا دیدن مانیتور طرف. در ضمن هدف هم اذیت و آزار کاربران نبوده. از هر چیز خوبی هم می‌توان استفاده ناصحیح کرد. این هم از این قاعده مثتثنی نیست. اتفاقا اگر از آن استفاده صحیح بشود، بسیار کار راه انداز خواهد بود. به عنوان مثال من خودم با همین قبیل نرم افزارها چند تا سایت کامپیوتر و... را توی دانشگاه از یه نقطه مدیریت می‌‌کردم. حالا شما فرض کنید اگر می‌خواستم راه بیفتم دور دانشگاه، طبیعی بود که کاربران باید خیلی معطل می‌موندند تا مشکلشون حل بشه.
    به هرحال از انتقاد سازنده شما بینهایت سپاسگذارم. من هم سعی می‌کنم مطالب رو به گونه‌ای ارانه کنم که کمتر بتوان از آن برداشت منفی کرد. امیدوارم توانسته باشم کمکی به ادمین‌های شبکه کرده باشم.
    با آرزوی موفقیت برای همه
    Mohammad Hassan Jafari
    آخرین ویرایش به وسیله mhjb : چهارشنبه 17 خرداد 1385 در 14:37 عصر

من قبلا آدرس فایل pdf مطالب رو برای کسانی که دانلود کردن از رپیدشیر برایشان دشوار بود گذاشته بودم منتهی بعد از اتفاقاتی که برای سایت افتاد و یک سری از اطلاعات از بین رفت، برای اینکه هم خودم و هم دوستان راحت باشند و برای درخواست آن بهم میل نزنند آدرس رو مجددا می‌زارم:

http://jafari.somee.com/dameWare.pdf

RAS را چطوری با Routing and Remote Access و NTTacPLUS ست کنم؟

دوست عزیز سوالت به این تاپیک ربطی نداره. در بخش گفتگوهای مهم همین بخش در این باره چند تا تاپیک معرفی شده است.

دوست عزیز این آدرس کار نمی کنه
    http://jafari.somee.com/dameWare.pdf

نقل قول: اطلاعیه: آموزش نرم افزارهای مدیریت شبکه

با سلام
    نرم افزار NTTACPLUS رو از کجا میتونم دانلود کنم؟
    اگه کسی لینکشو داره لطفا معرفی کنه.
    با تشکر

نقل قول نوشته شده توسط mhjb مشاهده تاپیک
    عزیزم این رو دوباره با دقت بخون
    http://www.barnamenevis.org/sh...8265&page=3#27
    همین طور که گفتم سرویس مربوطه رو حذف کن و دوباره به همون شکلی که گفتم برو جلو. اگر باز هم نتونستی یه پیغام بهم بده.
    با سلام
    من اين تنظيمات را با ورژن 6.8 demo انجام دادم مشكل حل نشد ممكن بخاطر 30 روزه بودن آن باشه.

نقل قول نوشته شده توسط javadonline مشاهده تاپیک
    سلام آقا ممنون از لطفتون . ببینم این نرم افراری که میگین کار monitoring را هم انجام میده
    سلام نرم افزار را دانلود کردم اما یا من بلد نیستم یا سیتم های دیگر را شناسایی میکند اما هیچ کاری را نمیتونم بر روی آنها انجام دهم

با سلام منظور شما از وارد شدن با رمز ADMIN چیه؟ یعنی با رمز ADMIN خودم وارد بشم یا ADMIN کامپیوتر مقابل؟ منظور شما رو نفهمیدم اگه میشه یک توضیح دوباره بدین .
    درضمن در کامپیوتر من نام کاربری در هنگام LOGIN شدن به کامپیوتر مقابل غیر فعال است و با اون روشی که گفتین نتوانستم اونو فعال کنم راه حل چیه؟ با تشکر

ip مقصد را چگونه بدست آورم ؟

کاربر تازه وارد آواتار zacaria
    محل زندگی
    AZERBAYCAN

سلام
    من هر کاری باهاش کردم، اون آیکن کوچک(دو تا کامپیوتر سبز و قرمز کنار ساعت سیستم راه دور) حذف نشد که نشد!
    با هر بار کانکت شدن، آیکن هم ظاهر میشه و اسم کامپیوتر و یوزر فرد وارد شده رو به قربانی اعلام میکنه! خب این که خیلی ضایعه!
    اون تنظیمات و تیک های مربوط به نوتیفکیشن رو هم انجام داده ام. ولی هیچی به هیچی!

با سلام
    آموزش انگلیسی تنطیمات این برنامه رو کجا میشه دانلود کرد ؟
    داخل شبکه کامپیوتری که روشنه ping نمیشه از چی هستش؟

کاربر دائمی آواتار hamidyha
    محل زندگی
    تهران

آقای جعفری
    آیا راهی هست که بتوان درایوهای کامپیوتر مقابل در مشاهده کرد

کاربر دائمی آواتار hamidyha
    محل زندگی
    تهران

نقل قول نوشته شده توسط hamidyha مشاهده تاپیک
    آقای جعفری
    آیا راهی هست که بتوان درایوهای کامپیوتر مقابل در مشاهده کرد
    آقای جعفری عزیز اینو پیدا کردم در بخش share

در توضیحات شما این بخش رو نخوده بودم از آموزش کامل و جامع شما سپاسگزارم
    موفق باشید

نقل قول نوشته شده توسط idinpc مشاهده تاپیک
    با سلام
    آموزش انگلیسی تنطیمات این برنامه رو کجا میشه دانلود کرد ؟
    داخل شبکه کامپیوتری که روشنه ping نمیشه از چی هستش؟
    در فایروال ویندوز:
    1- چک کنید پروتکل ICMP باز باشد
    2- برای دسترسی به سیستم File and Print Sharing فعال باشد

;-)

سلام با تشکر آیا برنامه vns viewer نیز این کار را انجام میدهد

طریقه فرستان پیغام به کلاینتها چگونه است

سلام بچه ها من ارتباط برقرار می کنم ولی ریموت نمیشه چی کار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/
    مرسی راستی از تمام بچه هایی که آموزش می دادن این نرم افزارو ممنونم . خیلی کمکم کرد.

با عرض سلام
    ميخواستم بدونم چطور ميشه user/password سيستمي كه ميخواهيم به اون دستزسي داشته باشيم رو بدست بياريم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

کاربر دائمی آواتار naserrezaee
    محل زندگی
    اراك

دوست عزيز (rezagunner) اين تاپيك در سال 84 شروع به كار كرده و آخرين پست اون هم مربوط به يك سال پيش هست البته به جز دوست ديگري كه مثل شما به تاريخ تاپيك توجه نكرده

خوب چه اشکالی داره دوباره راه بیفته ؟
    یعنی کسی نیست که بدونه چطور میشه user / password رو بدست آورد؟

سلام دوست عزیز این نرم افزار برای کمک به مدیران شبکه است نه برای استفاده کلاینت ها
    شما اگر مدیر شبکه باشید یوزر و پسورد سیستمها رو دارید
    موفق باشید

واقعا زحمت میکشید.

کاربر تازه وارد

اقا دمت گرم , مطلبت عجیب مفید بود , فقط یک سوال این برنامه فقط توی شبکه های workgroup و امثال اون کارایی داره یا میشه از اون مثل نرم افزار teamwever اگه لاتینشو درست نوشته باشم , هم میشه استفاده کرد ؟

کاربر جدید
    محل زندگی
    لاهیجان

با سلام .

من یه نرم افزار برای کنترل کاربران اینترنت تو شبکه می خوام
    راستش بیشتر از همه برام لاگ مهمه که تو چه سایت هایی می رن .
    اکانتینگ یا حجم مصرفی زیاد برام مهم نیست اگه باشه چه بهتر

اگر از ISA Server یا ForeFront استفاده می کنی، می تونی از محصولات شرکت GFI مثلا GFI Web Monitor استفاده کنی.

ببخشید اون وقت شما از کجا PDF رو دانلود کردین؟

باسلام
    وقتی آیکن سوم رو (View Running Applications) رو می زنم پیغام dameware nt utilities service not installed would you like to install it now? وقتی می زنم yes هیچ اتفاقی نمی افته. لطفا من را راهنمایی نمایید؟

نقل قول: Remote Control

سلام . بعد از کلیک بر connect چیزی نمایش نمی دهد پیغام discoonect می دهد. چرا؟

نقل قول: Remote Control

دوست گرامی
    با سلام و تشکر از زحمات جنابعالی بخاطر آموزش این نرم افزار
    باطلاع می رسانم تمامی مواردی که در این پست فرموده بودید انجام دادم. اما متاسفانه پنچره کوچک سمت راست پایین دسکتاپ کاربر باز شده و مشخص می شود که به کامپیوتر فوق سرک زده اید. حال بفرمایید چه باید کرد. این عملیات در ویندوز 7 انجام شده است.

باتشکر

کاربر دائمی آواتار cybercoder
    محل زندگی
    root/

باطلاع می رسانم تمامی مواردی که در این پست فرموده بودید انجام دادم. اما متاسفانه پنچره کوچک سمت راست پایین دسکتاپ کاربر باز شده و مشخص می شود که به کامپیوتر فوق سرک زده اید. حال بفرمایید چه باید کرد. این عملیات در ویندوز 7 انجام شده است.
    به اطلاع می رساند برنامه جاسوسی نیست که دوست گرامی. آموزش ها هم مال نسخه قدیمی هست.
    برای مدیریت متمرکز نرم افزار قدرتمندی به نام DNA موجود است که توسط شرکت NetSupport تولید گشته است. ضمنا به اطلاع می رساند این تاپیک قدیمی است. و من اله توفیق

با سلام خدمت mhjb عزیز
    من تمامی مواردی که شما در این تاپیک عنوان کردید مد نظر قرارداده و جلو از کلاس پیش نرفتم. اما متاسفانه در زمان ریموت زدن به کاربر مورد نظر پنجره notification باز و مشخص میگردد که به کاربر لاگین شده ای. لطفا راهنمایی کامل بفرمایید. با تشکر

صفحه 4 از 4 اولاول ... 234

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •