مشاهده دست آورد نظرسنجی: ادامه کار این تاپیک؟

رای دهنده
181. شما نمی توانید در این رای گیری رای بدهید
  • بله

179 98.90%
  • خیر

2 1.10%
صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر
نمایش نتایج 41 تا 80 از 156

نام تاپیک: اطلاعیه: آموزش نرم افزارهای مدیریت شبکه

کاربر دائمی
    محل زندگی
    ssmehizadeh@yahoo.com
    آقای جعفری ... خیلی ممنون از بحثتون
    ولی برای download برنامه لینکه کار نمیکنه

کاربر دائمی آواتار danial82
    محل زندگی
    iran_tehran
    تو گوگل یه سرچ بزن پیداش میکنی

بیا این یه لینک جدید.
    http://www.dameware.com/downloads/

Arrow

با سلام خدمت همه دوستان عزیز و عرض پوزش به خاطر وقفه طولانی که پیش آمد.
    خیلی وقت‌ها شما می‌خواهید یه پیغام به یه کامپیوتری بفرستید. این کار با دستور Net send امکان پذیر است ولی همان طور که می‌دانید به خاطر اینکه در ویندوز XP سرویس پک 2 سرویس messenger غیر فعال است این کار امکان ندارد. علاوه بر این کار کردن با Command Prompt دردسر های خاص خود را دارد. خوب پس چاره چیست؟
    قبل از هر کاری سرویس messenger را بر روی کامپیوتر خود Start کنید (اگر Disable است آنرا بر روی Automatic یا Manual قرار دهید) سپس بر روی کامپیوتر طرف لاگین کنید و بعد از ان نرم افزار را اجرا کنید. کامپیوتر طرف را در پنل سمت چپ پیدا کنید و به قسمت Services بروید. در این بخش شما سه انتخاب دارید یکی Service View، Install Service و Remove Service که با توجه به اسمشان کاملا مشخص است که هر بخش مخصوص چه کاری است. به قسمت Service View بروید و سرویس Messenger کامپیوتر طرف رو پیدا کنید و بر روی آن دابل کلیک کنید و آنرا از حالت Disable خارج کنید و بعد با کلیک راست کردن بر روی آن آن را Start کنید. در پنل سمت چپ قبل از قسمت Services یه بخش به اسم Send Message است. با رفتن به این بخش شما می‌توانید پیغام خود را برای کامپیوتر طرف ارسال نمایید. البته لازم به ذکر است که شما در قسمت Services می‌توانید هر کاری که خواستید با سرویس‌های ویندوز انجام بدین. مثلا همان طور که آقا دانیال گفتند میشه به راحتی یه فایروال رو با Stop کردن سرویسش از کار انداخت. البته من این قضیه رو (از کار انداختن فایروال) رو بلد بودم ولی به عنوان فوت کوزه‌گری نگه داشته بودم ولی خوب چون از IQ آقا دانیال خوشم اومد یه مطلب دیگه هم میگم و اون اینکه شما فایروال ویندوز رو هم با Stop کردن سرویس Windows Firewall/Internet Connection Sharing (ICS) می‌تونید از کار بیندازید و هر بلایی که دلتون خواست سر کامپیوتر طرف بیارین.
    از جمله بخش‌های دیگر این نرم‌افزار قسمت Share است شما با کلیک کردن بر روی این قسمت کل هارد دیسک‌های کامپیوتر طرف جلو شما باز میشه و خیلی راحت می‌تونید درونش جستجو کنید و فایل یا فولدری رو کپی، اضافه و یا حذف کنید. در ضمن می‌تونید فولدری رو Share و یا از Share خارج کنید یا Permission های سیستم طرف رو دست‌کاری کنید.
    تو پست بعدی در مورد قسمت Shutdown که فکر می‌کنم جالب هم باشه براتون توضیح می‌دم. پس فعلا....

محل زندگی
    iran_tehran
    با سلام خدمت استاد عزیز Mr.jafari
    این وقفه انقدر طولانی شد که من گفتم دیگه کلاس تموم شده
    با تشکر از محبت شما :لبخندساده ما هرچی هستیم شاگرد شما هستیم و از شما یادگرفتیم
    یه مشکل : من روی دوتا از کامپیوترهای شبکه به مشکل برخوردم
    firewall ها رو از کار انداختم دستی از طریق رجیستری پورت6129 باز کردم ولی هنگام دیدن مونیتور طرف Error , Access Diny میده
    جریان چیه؟

من یه سری مشکلات دارم که این چند وقته خیلی کم فرصت می‌کنم. ان شا الله بعدا تلافی می‌کنم. بگذریم.
    اولا اگر فایروال رو از کار انداختی دیگر نیازی نیست از طریق ریجیستری پورت 6129 رو باز کنی.
    ثانیا می‌تونی از روی کامپیوتر خودت بر روی اون دو تا کامپیوتر لاگین کنی یا خیر؟
    ثالثا متن دقیق پیغام چیه؟

محل زندگی
    iran_tehran
    استاد شما چرا ؟ وقتی به رجیستری دسترسی دارم پس لاگین کردم
    پیغام میده که نتوانسته به کامپیوتر مقابل دسترسی پیدا کنه و 4-5 دلیل مطرح میکنه

ببین سرویس فایروالش رو از کار بنداز (یعنی Stop کن) بعد اگر مشکل حل شد مربوط به پورت بازشده است ولی اگر مشکل حل نشد یه پرینت اسکرین از ارورش برام بفرس.

محل زندگی
    iran_tehran
    این Error رو میده :

A Winsock 10060 error indicates a socket timeout [ALIREZA]. Some reasons for this error include: remote host not online, routing, firewall/router configuration (blocked ports), etc.. The most common reason for this occurrence is when nothing is listening on the specified port on the Host Computer. For Example, Mini Remote Client Agent not installed or mismatch in port usage (default is TCP 6129).

3.)

Ping returned: IP Request Timed Out

4.)

The remote computers appear to be running Windows NT/2000/XP. Will try to interrogate the service control manager to determine if the Mini Remote Control client agent (service) is installed and/or running.

5.)

Ping returned: IP Request Timed Out

6.)

The Mini Remote Control client agent (service) appears to be installed and running on the remote host but we are still unable to connect via TCP/IP on the selected port. The following are some common reasons for this occurrence but are not limited to these listed.
    #1 Mismatch in port usage (default port is 6129).
    #2 Name Resolution - Try to use IP Address.
    #3 Proxy configuration.
    #4 Firewall configuration.
    #5 Network configuration.

با سلام
    اگر پسورد ادمین را نداشته باشیم نمی‌شه کاری کرد؟

مشکل مشکل اتصال است. بعد از اینکه فایروال رو هم از کار انداختی این پیغام رو میده؟

محل زندگی
    iran_tehran
    نه قبل از اونهم چنین ایرادی میگرفت فکر کردم از فایرواله اونم از کار انداختم اما مشکل همچنان باقیست

ببین دوست عزیز این چیزها رو چک کن و جوابش رو بهم بگو:
    1- اون کامپیوتری که مشکل داره تو همین شبکه است یا یه شبکه دیگه؟
    2- subnet mask رو چک کن.
    3- IP اونو چک کن و بعد ping کن و ببین جوابش چیه
    4- توی شبکه‌ای که هستی روتور وجود داره؟

محل زندگی
    iran_tehran
    1- تو یه شبکه هستیم
    2- نمیدونم چجوری subnet mask رو چکنم اگه بگی ممنون میشم
    3- جواب نداد
    4-منظورت راتره
    آخرین ویرایش به وسیله danial82 : دوشنبه 11 مهر 1384 در 13:43 عصر

محل زندگی
    iran_tehran
    من یه مشکل دیگه هم دارم
    خیلی از کامپیوترهای شبکه ما پسورد ادمین شون خالی این در حالیکه حتما باید تو برنامه از یوزری استفاده کنی که پسورد ش خالی نباشه کاری میشه کرد؟

با سلام
    اگر پسورد ادمین را نداشته باشیم نمی‌شه کاری کرد؟

آقا دانیال TCP/IP مشکل داره وقتی که به پینگ هم جواب نمی‌ده من نمی‌تونم کاری بکنم. احتمال داره IP اشتباه باشه یه IP دیگه بهش بده. در ضمن مطمئن شو که فایروال دیگری روی سیستم نصب نیست. بعدش هم منظورم router است.
    و اما در مورد پسور: به توی Policy های اون کامپیوتر Accounts: Limit local account use of blank passwords to console logon only رو Disable کن درست میشه.

و اما آقای رهامی منظورت از از کار چیه؟ تو می‌خوای چی کار بکنی و از اون کامپیوتر چیا رو داری؟ منظورم اینه که تو اصلا یوزر نداری یا یوزر داری ولی ادمین نیست؟

راستی آقا دانیال یادم رفت بگم آواتار جدید مبارک باشه. فکر نمی‌مردم قیافت این شکلی باشه!!

محل زندگی
    iran_tehran
    آقای جعفری
    بابت تبریکت ممنون ولی نگفتی خوبه یا بده
    این که گفتی رو از کجا باید Disble کنم امیدوارم نگی لازمه برم پشت کامپیوتر طرف
    نقل قول نوشته شده توسط mhjb
    و اما در مورد پسور: به توی Policy های اون کامپیوتر Accounts: Limit local account use of blank passwords to console logon only رو Disable کن درست میشه.

راستی استاد خیلی وقته درس نمیدی قرار بود Shutdown رو بگی من که فکر میکنم بعد از دیدن مونیتور قشنگترین قسمت درس همین باشه

سلام

تشکر و خواستار ادامه مطلب ;-) (-;

محل زندگی
    iran_tehran
    علت اینکه با تمام اینکارا باز م مشکل وجود داشت رو فهمیدم چون بعضی از سیستمهای ما Dos است واسه همین نه Ping و نه چیزای دیگه جواب نمیداد

بابا استاد کجایی ما رو هم پیچوندی (;

سلام
    آقا دانیال اولا که دستت درد نکنه این همه مدت ما رو گذاشتی سر کار! بعدش یه چیزی هم طلبکاری!!!!!
    ثانیا در مورد آواتارت هم باید بگم من یه تصور دیگری از چهرت تو ذهنم بود فکر می‌کردم سنت کمتر از این باشه. ولی در کل خوبه.

محل زندگی
    iran_tehran
    Mr.jafari
    اولا : ما که همیشه شاگردیم چیزی طلبکار نیستیم
    دوما : شرمنده که چند وقت شما رو سرکار گذاشتم
    سوما : خواستار ادامه مطالب هستیم نه طلبکار

در نهایت میخواستم بپرسم اون مطلبی که در مورد پسورد های خالی گفتین رو از کجا باید انجام بدم
    آخرین ویرایش به وسیله danial82 : پنج شنبه 14 مهر 1384 در 11:58 صبح

Arrow Shutdown , Software

با عرض سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه دوستان در ماه مبارک رمضان.
    از اینکه یه خورده دیر به دیر میام معذرت می‌خوام.
    امروز می‌خوام در باره گزینه Shutdown توضیح بدم. با استفاده از این گزینه شما می‌توانید کارهای زیر رو بر روی کامپیوتر طرف انجام بدین:
    1- با چه یوزری وارد شده (جاهایی که سرور و کلاینت است برای ادمین سرور خیلی مفید است که بدونه روی کلاینت چه کاربری الان لاگین کرده)
    2- اگر کامپیوتر طرف (یا کامپیوتر خودتون) یه سرور باشه می‌تونید بفهمید که چه کاربرانی بر روی آن لاگین کرده اند.
    3- چه برنامه‌هایی در حال اجرا است
    4- طرف را Log off کنید
    5- کامپیوتر طرف رو Restart کنید
    6- کامپیوتر طرف رو Shutdown کنید.
    اگر بر روی گزینه Shutdown کلیک کنید در پنجره‌ای که جلو شما باز می‌شود در ابتدا اسم کاربر(ان)ی که در حال کارکردن با کامپیوتر است رو نشون میده. اگر کامپیوتر طرف سرور باشه این بخش در دو قسمت نشان داده می‌شود یکی کاربرانی که بر روی خود سرور لاگین کرده اند و دیگری کاربرانی که از طریق شبکه بر روی آن لاگین کرده اند.
    بعدش در قسمت Application running… برنامه‌هایی که در حال اجرا شدن است را نشان می‌دهد. در حقیقت در این بخش task manager ویندوز رو نشون میده.
    در قسمت پایین این پنجره یک سرس آیکن است که شما می‌توانید با انتخاب آنها کارهای جالبی بکنید. اولین آیکن، Shutdown است. با انتخاب این گزینه شما می‌توانید با انتخاب صحیح گزینه‌ها کامپیوتر طرف را Shutdown یا Restart کنید. دقت کنید که اگر تیک جلو Force Application Termination رو نزنید امکان داره کامپیوتر طرف Shutdown نشه چون اگر مثلا طرف یه برنامه باز داشته باشه و موقع بسته شدن پیغام Save رو بیاره تا زمانیکه طرف به این پیغام جواب نده کامپیوترش خاموش نمیشه یا مثلا اگر فلاپی داخل درایوش باشه و آنتی ویروسش به اون گیر بده کامپیوتر طرف خاموش نمیشه.
    ضمنا می‌توانید با دادن یک عدد بر حسب ثانیه در قسمت مربوط براش شمارش معکوس بزنید و همچنین توجه داشته باشید که متنی که در Textbox پایین آن می‌نویسید در پیغام شمارش معکوس می‌آید بنابراین مواظب آن باشید تا لو نرید. چون متن پیش فرض آن به طرف می‌گوید که کدوم کامپیوتر و کدوم کاربر داره اونو Shutdown می‌کنه.
    آیکن دوم، آیکن Log off است. این قسمت هم شبیه قسمت Shutdown است. منتهی اگر دفعه اولی باشه که بر روی کامپیوتر طرف این کار رو می‌کنید یه پیغام ظاهر میشه که می‌خواد یه سرویسی رو نصب کنه. بهش اجازه نصب بدین و مطمئن باشید طرف متوجه این کار نمیشه. پس اصلا نگران نباشید. طرف متوجه نمیشه.
    آیکن سوم، Power off است که در حقیقت همان Shutdown است و با انتخاب آن و تنظیم گزینه‌های مربوطه کامپیوتر طرف خاموش می‌شود.
    بقیه آیکن‌ها هم بلد نیستم (بدون تعارف)

بعد از گزینه Shutdown در پنل سمت چپ گزینه Software قرار داره که با انتخاب اون لیست برنامه‌هایی که بر روی کامپیوتر طرف نصبه رو نشون میده. این گزینه برای ادمین‌های سرورها یا مسئولین سایت‌ها خیلی مفیده چون بدون هیچ زحمتی می‌تونن بفهمن که مثلا فلان برنامه روی فلان کامپیوتر نصب است یا نه؟
    اگر بر روی یکی از این برنامه‌ها کلیک کنید و در قسمت پایین این پنجره آیکن Properties رو بزنید یه سری اطلاعات جانبی نیز از اون برنامه در اختیار شما می‌گذارد. اگر بر روی آیکن Show All Software Entries کلیک کنید دیگه از شیر مرغ تا جون آدمیزاد هرچی نصب باشه رو نشون میده. ضمنا با انتخاب آیکن مربوط به گزینه Export All Items in the List می‌توانید این لیست رو توی یه فایل ذخیره کنید.
    تا مبحث بعدی فعلا...
    و اما آقا دانیال اصلا قصدی نداشتم شوخی کرده بودم. در ضمن در مورد اون پسورد‌های خالی من یه خورده گشتم دنبال اینکه بشه از راه دور این کار رو کرد ولی چیزی دستگیرم نشد پس فعلا مجبوری بری سر اون کامپیوتر و داخل Administrative Tools و بعد Local Security Policy و بعد بقیه ماجرا که قبلا گفتم.
    خدانگه‌دار و التماس دعا.

محل زندگی
    iran_tehran
    آقا MHJB
    موقع Log off کردن تو کامپیوتر مقصد یک پنجره باز میشه که نوشته همه برنامه ها رو Save کن و عملیات Log off از طرف کامپیوتر فلان و یوزر فلان در حال اجراست این در حالیست که من text box که قبل از عملیات Log off را پاک کرده بودم
    مثل همیشه ممنون و متشکر
    آخرین ویرایش به وسیله danial82 : شنبه 16 مهر 1384 در 07:13 صبح

آقا دانیال عدد مربوط به زمان رو صفر بزن

محل زندگی
    iran_tehran
    mhjb
    تو همیشه یه فوت کوزه گری نگه میداری بلا
    اما بازم نشون میده نمیشه کاری کرد که اون پنجره رو نشون نده؟
    آخرین ویرایش به وسیله danial82 : شنبه 16 مهر 1384 در 07:54 صبح

Arrow

با عرض سلام مجدد و قبولی طاعات و عبادات همه دوستان
    از اینکه خیلی دیر به دیر میام معذرت می‌خوام.
    امروز قسمت آخر آموزش نرم افزار DameWare رو می‌خوام بنویسم.
    از گزینه‌هایی که در پنل سمت چپ باقی مانده دو گزینه مهم رو امروز توضیح می‌دم. یکی Users و دیگری Wake-on-Lan است.
    اگر بر روی گزینه Users کلیک کنید در پنل سمت راست کلیه یوزرهایی که روی سیستمی که شما به آن متصل شده اید را نشان می‌دهد. شما می‌توانید با کلیک راست کردن بر روی یوزرها و یا با استفاده از آیکن‌هایی که در پایین پنل سمت راست است کارهایی نظیر ایجاد یوزر(تکی یا گروهی)، حذف، تغییر نام، مسدود کردن، تغییر کلمه عبور، دیدن پالیسی و... را انجام بدهید. البته می‌توانید با انتخاب گزینه Copy To… یک یا دسته‌ای از یوزرها رو از یک کامپیوتر به کامپیوتر دیگر منتقل کنید منتهی نمی‌توانید پسوردهای اونا رو منتقل کنید.
    و اما گزینه Wake-on-Lan
    از طریق این گزینه شما می‌توانید یک کامپیوتر خاموش را از راه دور روشن کنید. البته مادربورد کامپیوتر مقصد باید این امکان را داشته باشد یعنی در setup آن گزینه Wake on Lan فعال شده باشد. البته در اکثریت قریب به اتفاق مادربودها این گزینه وجود دارد و خوشبختانه به صورت default هم فعال هستند. برای این کار کافی است شما یکبار موقعی که کامپیوتر مقصد روشن است گزینه Wake-on-lan رو بزنید و بعد گزینه Discover host on Lan را انتخاب کنید و بگذارید شبکه شما را اسکن کند. نرم افزار هر کامپیوتر روشنی که در شبکه باشد را جستجو کرده و شماره MAC کارت شبکه ان را به همراه IP آن دستگاه برای شما نشان می‌دهد. بعد از تمام شدن جستجو شما کافی است آیکن Save را که در پایین پنل سمت راست وجود دارد فشار دهید. حل هر موقع که کامپیوتر مقصد خاموش بود شما می‌توانید به قسمت Wake-on-Lan رفته و بر روی اسم کامپیوتر مقصد کلیک راست کرده و گزینه Wake Single رو انتخاب کنید و بعد دکمه OK را فشار دهید و بدین ترتیب کامپیوتر مقصد روشن خواهد شد.

خوب بچه‌ها این بود هر چی که من از این نرم افزار بلد بودم. امیدوارم به دردتون خورده باشه. حقیقتش من نمی‌دونم این تاپیک رو ادامه بدم یا نه؟ یعنی برم سراغ آموزش نرم افزارهای دیگه یا نه؟ البته اگر یکی از دوستان قبول ‌کنه که این تاپیک رو ادامه بده تا من یه خورده سرم خلوت بشه خیلی خوبه؟ ولی در هر صورت خواهشمندم دوستان نظرات، انتقادات و پیشنهادات خودشون رو در مورد این تاپیک، نحوه آموزش، نحوه نگارش مطالب و همچنین ادامه کار این تاپیک رو از من دریغ ندارند.
    با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه در این ماه مبارک
    التماس دعا

محل زندگی
    iran_tehran
    Mr.jafari
    من چجوری میتوانم به سی دی رام طرف دسترسی داشته باشم اصلا امکانش هست؟

به طور دیفالت درایوهای کامپیوتر با علامت $ شیر هستند ولی cd rom ها شیر نیستند. اگر بخوای به آنها از روی شبکه دسترسی داشته باشی باید اونها رو شیر کنی. البته برای اینکه کسی متوجه نشه با $ شیر کن.

محل زندگی
    iran_tehran
    Mr.jafari
    این بحث که بهونه است دلمون واست تنگ شده بود
    استاد اینو میدونم که بصورت دیفالت شیر نیست اگه توضیح بدی چجوری میشه اینکارو کرد چون به صورت معمولی که از $ $ استفاده میکردیم نمیشه

روی درایو مورد نظر کلیک راست کن و بعد گزینه Share and Security را انتخاب کن و سپس گزینه Share this folder رو انتخاب کن و در قسمت share Name بعد از اسم درایو یک علامت $ بزار.
    از ابراز محبت شما هم بینهایت سپاسگذارم. من به دلیل مشکاتی که واسم پیش اومده متأسفانه وقت ندارم. در ضمن اگر زحمتی نیست اون تاپیک جدید رو هم خودت شروع کن من وقت کردم سر می‌زنم.

محل زندگی
    iran_tehran
    از راه دور چنین امکان نیست ؟
    فقط باید برم پشت سیستم طرف؟

فعلا راه حلی به ذهنم نمی‌رسه. اگه چیزی به ذهنم رسید بهت می‌گم.
    البته تعجب نکن من mhjb هستم منتهی چون یکی از بچه‌ها لاگین کرده بود من دیگه با یوزر اون نوشتم.

با سلام وتشکر از راهنماییتان
    من یک سوال داشتم اینکه چطور میشود یک ورک گوروپ را در یک سایت پیاده کرد و چه کارهایی را باید انجام داد البته من در قسمت کامپیوتر نیم اسم ورک گوروپ را داده ام و تعدادی از کامپیوترها را در مپ نیتورک می بینم ولی بعضی ها را که می خواهم باز کنم اسم یوزر می خواهد و بعضی ها را اصلا نمی بینم وتمام گزینه راچک می کنم می بینم درست است

محل زندگی
    iran_tehran
    yadollah_gh عزیز اینجا بحث آموزش نرم افزار DameWare NT Utilities سوال خودتو در تاپیک مربوطه مطرح کن

http://www.barnamenevis.org/showthread.php?t=3866

نقل قول نوشته شده توسط mhjb
    و اما آقای رهامی منظورت از کار چیه؟ تو می‌خوای چی کار بکنی و از اون کامپیوتر چیا رو داری؟ منظورم اینه که تو اصلا یوزر نداری یا یوزر داری ولی ادمین نیست؟
    پسورد ادمین دستگاه ها را ندارم و ضمناً شبکه شبکه داخلی هستش. یوزر دستگاه خودم را کامل دارم

محل زندگی
    iran_tehran
    من از طرف استاد جواب تو میدم اگه username/password ادمین کامپیوتری رو تو شبکه نداشته باشی هیچ کاری نمیتوانی بکنی
    username/password ادمین کامپیوتر خودتم فقط بدرد خودت میخوره یعنی بری از یه کامپیوتر دیگه تو شبکه به کامپیوتر خودت وصل بشی فقط همین

البته یه کارهایی رو به راحتی میتونی انجام بدی مثلا میتونی اونو از طریق شبکه روشن کنی، یا ببینی چه نوع و چه ورژنی از ویندوز روش نصبه یا اصلا چه یوزرهایی داره یا چه پورت‌هایی ازش باز هستند و....

میشه بگی چه جوری ؟
    آخه هر کاری می خواهی بکنی اول یوزر پسورد می خواهد.

صفحه 2 از 4 اولاول 1234 آخرآخر

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •