نمایش نتایج 1 تا 10 از 10

نام تاپیک: نمایش محتویات یک فیلد در بانک sql server بوسیله word

نمایش محتویات یک فیلد در بانک sql server بوسیله word

با سلام

من می خواهم محتویات یک فیلد بانک اطلاعاتی که در sql server می باشد را در word نمایش بدهم این فیلد قبلا توسط محتویات یک فایل word پر شده اشت .

با تشکر

اگه با Mail-Merge در Word کار کرده باشید می‌توانید به این هدف برسید.
    به نظر من این تنها راه است.
    موفق باشید.

درود
    شما ابتدا میبایست محتویات فیلد مورد نظر رو به صورت یک فایل ذخیره کنید بعد توسط دستور ShellExecute همون فایل رو
    توسط Word باز کنید.

نقل قول نوشته شده توسط m-khorsandi
    درود
    شما ابتدا میبایست محتویات فیلد مورد نظر رو به صورت یک فایل ذخیره کنید بعد توسط دستور ShellExecute همون فایل رو
    توسط Word باز کنید.
    دوست عزیزم سلام
    این راه هم امکان پذیر است ولی آیا فکر کردید که چنانچه رکوردهای دیگری به بانک اضافه شود و یا محتویات فیلدی تغییر کند دوباره باید این مراحل تکرار شود؟
    MailMerge این امکان را فراهم می‌کند که از محیط Word به بانک اطلاعاتی متصل شوید و محتویات فیلد‌ها را براحتی در لابلای متون خود قرار بدید. کاری که معمولا برای تهیه برچسب‌های پستی یا نامه‌هایی با فرم یکسان از افراد سازمانی تهیه می‌شود( مثلا فرم قرارداد)
    این مطلب را حتما پیگیری نمائید.
    موفق باشید

چنانچه رکوردهای دیگری به بانک اضافه شود و یا محتویات فیلدی تغییر کند دوباره باید این مراحل تکرار شود
    درود بر شما
    مسلما" وقتی که رکورد جدیدی اضافه میشود یا محتویات فیلدها تغییر میکند لازم هست که ما مقادیر جدید رو برای کاربر
    نمایش بدیم و قرار نیست که همیشه رکورد ما ثابت باشد ولی با روشی که گفتم شما میتونید بدون اینکه تنظیم خاصی
    انجام بدید محتویات یک فیلد رو با Word نمایش بدید، ولی با MailMerge چطور؟ آیا MailMerge تنظیم خاصی ندارد؟ در
    صورت امکان در مورد خط اول جوابتون بیشتر توضیح بدید.

دوست عزیز بعد از معرفی بانک به MailMerge‌ دیگری هیچ تنظیمی در دفعات بعد نیاز نیست. شما براحتی می‌توانید محتویات فیلد و رکوردها رو در بین متون خودتون قرار بدید و در سطوح پیشرفته یه محیط گزارش‌گیری پویا فراهم کنید، آنهم با فرمت‌بندی و امکانات بی‌نظیری که محیط Word‌برای شما فراهم می‌کند.
    بر خلاف روش شما نیازی به Export به فایل جداگانه‌ای نیست و هر تغییر در بانک سریعا اعمال می‌شود.
    موفق باشید.

متوجه منظورتون شدم،
    این زمانی خوبه که برنامه شما تعداد کمی کاربر داشته باشه و شما بتونید تعاریف مربوط به MailMerge رو روی دستگاه
    تک تک اونها انجام بدید، اما اگه تعداد کاربران زیاد بود، چطور؟

نه دوست عزیز هیچ نیازی نیست که تنظیمات رو تک‌تک روی هر سیستمی انجام داد. بعد از تهیه فایل word کافیه که سند رو به هر کاربری بدید که روی سیستم خودش ببینه. همین.
    البته دوستمون که این مشکل رو داشت اشاره نکرد که این رو برای کاربران یه سیستم می‌خواد.
    هر کاربر بر اساس حق دسترسی که داره می‌تونه با همین دسترسی به محتویات جداول و فیلدها دسترسی داشته باشه و اونها رو ببینه.

از توضیحی که راجع به روش MailMerge دادین ممنونم، حتما" امتحان میکنم.

با تشکر از راهنمائی شما عزیزان

سیستم برای شبکه طراحی می شود اگر امکان هست در مورد MailMerge بیشتر توضیح بدهید . آیا برای درج اطلاعات WORD در بانک اطلاعاتی می توان استفاده کرد .

متشکرم
    آخرین ویرایش به وسیله mahdi939 : یک شنبه 20 شهریور 1384 در 12:35 عصر

تاپیک های مشابه

1. چگونه از قلم نوری و MS-Word
    نوشته شده توسط mehdirayaneh در بخش کامپوننت های سایر شرکت ها، و توسعه کامپوننت
    پاسخ: 4
    آخرین پست: چهارشنبه 04 خرداد 1390, 14:47 عصر
  2. ذخیره کردن فایل word در یک بانک اطلاعاتی
    نوشته شده توسط Panje Tala در بخش بانک های اطلاعاتی در Delphi
    پاسخ: 3
    آخرین پست: یک شنبه 23 فروردین 1383, 09:36 صبح

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •