نمایش نتایج 1 تا 6 از 6

نام تاپیک: آیا فونتهای TTF ویندوز در لینوکس قابل استفاده است؟

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر

آیا فونتهای TTF ویندوز در لینوکس قابل استفاده است؟

اگر نیست، فرمت معمول فونتهای Linux چیست؟ با چه نرم‌افزاری میتوان در لینوکس فونت ساخت؟

آیا امکان تبدیل فونتهای TTF به فرمت فونتهای معمول Linux وجود دارد؟

با سلام
    1)بله.فونتهای TTF قابل استفاده در لینوکس هستند.اما برای نصب و استفاده به یک فونت سرور احتیاج دارید که توسط KDE نصب می شود.بنابراین با Kfont Installer به راحتی می توانید یک فونت TTF را نصب کنید.
    2)فونت معمول برای لینوکس Type 1 نام دارد.که توسط Adobe ایجاد شده و بر پایه PostScript بنا شده است.(پسوند pfa و pfb)
    3)سوال بسیار خوبی است.زیرا برنامه هایی چون StarOffice وlaTeX از TTF پشتیبانی نمی کنند.بنابراین باید فونتهای TTF را به Type 1 تبدیل کنیم.برای این کار از برنامه ای به نام ttf2pt1 استفاده می کنیم.از اینجا می توانید داونلود کنید.
    http://ttf2pt1.sourceforge.net/
    برای تبدیل دستور زیر را اجرا کنید:
    ttf2pt1 -b file.ttf name

برای اطلاعات بیشتر به این جا مراجعه کنید:
    http://www.tldp.org/HOWTO/Font-HOWTO/index.html

بنیان گذار Barnamenevis آواتار مهدی کرامتی
    محل زندگی
    کرج، گلشهر
    با تشکر :idea:

بله . ذیل دایرکتوری مربوط به فونت های توزیع مورد نظر شما یقینا دایرکتوری بنام ترو تایپ وجود داره . صرفا" با کپی کردن فونت مزبور در دایرکتوری مربوطه و باز کردن مجدد اپلیکیشن مورد نظر ( مثلا Abi Word ) میتوانید از فونت مذکور استفاده نمائید .

من کاری را که گفتید کردم اما هنوز در وب مشکل دارم
    Artists use lies to tell the truth while politicians use them to cover the truth up

با عرض ادب:
    من فونت Tahoma را از ویندوز در دایرکتوری فونت های سیستمم در لینوکس کپی می کنم و وب فارسی را با Tahoma می بینم!

یه عشق برنامه نویسی خفن
    one of the main causes of the fall of the Roman Empire was that, lacking zero, they had no way to indicate successful termination of their C programs. -- Robert Firth

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •