نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: پیاده سازی درخت در SQL

Question پیاده سازی درخت در SQL

فرض کنین برای تعریف یه موجودیت میخواین جدول طراحی کنین اما این موجودیت میتونه زیر مجموعه داشته باشه و هر کدوم از زیر مجموعه ها مرتبا رشد میکنن... چیزی شبیه درخت در ساختمان داده ها.

طراحی جدول در SQL برای پیاده سازی درخت پیاده سازی کرد و چطور جدول رو باید پیمایشش کرد؟

کاربر دائمی آواتار Salah Sanjabian
    محل زندگی
    مملکتی.......................

نقل قول: پیاده سازی درخت در SQL

سلام. من تنها موردی که تاحالابهش برخورده بودم(البته شبیه این زیاده) ، مربوط به موجودیت درس در یک دیتابیس مدرسه بود.یا همون Rerefrencing
    به این صورت که هر درسی میتونه چند تا پیش نیاز داشته باشه و اون درس هم میتونه باز پیش نیاز درسای دیگه باشه
    به این صورت میشه پیادش کرد

Id Name Parentid

به این صورت که id کلید اصلی ماخواهد بود و parent id کلید خارجی ماست که به کلید اصلی همین جدول جاریمون رفرنس پیدا میکنه.که میتونه null باشه.البته اولین رکورد(ریشه) باید parentid ش null باشه چون فعلا رکوردی ثبت نشده

خوب اگه هر گره به چند گره دیگه اشاره کنه، نمیشه با این حالت پیمایش کرد.

کاربر دائمی آواتار Salah Sanjabian
    محل زندگی
    مملکتی.......................

من دقیقامتوجه منظورتون نمیشم.
    تو اون مثال هر گره ای میتونه چندین زیر گره یاهمون child داشته باشه و خودش هم میتونه child چندین گره باشه
    و میتونید با join همین جدول باخودش کل اطلاعات رو پیمایش کنید

سلام رفیق،
    برای ذخیره درخت تو جدول باید یک فیلد ChildID و یک فیلد ParentID داشته باشی بعد یک Join بین ChildID (که کلید اصلی هست) و ParentID (که کلید خارجی هست) ایجاد کنی که به Self Referential Join مشهور هست. بعد توی Application باید به روش بازگشتی درخت رو پیمایش کنی:

private void TraverseNode(TreeNode node)
    {
    foreach nd in node.nodes
    //do what you want
    end loop

foreach nod in node.nodes
    TraverseNode(nd) // این خط خود تابع را صدا می زند یعنی بازگشتی
    end loop
    }

تابع بالا شبه کد هست که ابتدا باید گره ریشه رو پاس بدی بقیه Node ها رو خودش پیمایش می کنه.

این منطق رو از درس ساختمان داده ها می دونستم. تصور من اینه که SQL قاعدتا توابع خاص خودش رو برای پیمایش درخت داره و میشه با کوئری و Select کردن ها ستونها رو پیمایش کرد. والا احتمالا پیچیدگی الگوریتم بالا در دیتابیس نباید جالب باشه

این لینک معادل کد بالا رو با کد SQL پیاده کرده: http://www.codeproject.com/KB/databa...ursiveSQL.aspx

برچسب های این تاپیک

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •