نمایش نتایج 1 تا 11 از 11

نام تاپیک: بهترین روش برای انجام این کار چیست؟

بهترین روش برای انجام این کار چیست؟

با سلام

نمیدونم سوالمو جای مناسبی مطرح کردم یا نه . پیشاپیش اگر اشتباه کردم معذرت.

سوالم اینه :

فرض کنید میخوایم برای یه کتابخونه سیستمی طراحی کنیم که افرادی که از کتابخانه دیدن میکنن به محض نزدیک شدن به کتابها از طریق هدفونی که در اختیارشون قرار میدیم یه توضیح در مورد کتاب به صورت پیام ضبط شده براشون پخش بشه.

میخواستم بدونم از چه روش هایی برای انجام این کار میشه کمک گرفت (هم سخت افزاری هم نرم افزاری)

ممنون میشم اگه نظراتتون رو بفرمایید

با تشکر

نقل قول: بهترین روش برای انجام این کار چیست؟

روشی نمی خواد که می خوای یه فایل mp3 رو پخش کنی

نقل قول نوشته شده توسط Hussein39 مشاهده تاپیک
    روشی نمی خواد که می خوای یه فایل mp3 رو پخش کنی
    دوست عزیز مثل اینکه اصلا متوجه صحبت بنده نشدید!

...که افرادی که از کتابخانه دیدن میکنن به محض نزدیک شدن به کتابها...
    یعنی فرض کنید 10 تا کتاب داریم که باید با یه سنسور خاص حضور فرد رو در فاصله X تشخیص بده (یعنی بفهمه الان فرد نزدیک فلان کتاب هست ) و یه توضیح مختصر در مورد اون کتاب خاص براش پخش بشه. و وقتی کنار یه کتاب دیگه رفت توضیحات اون کتاب پخش بشه.

در واقع سوال من در مورد اون سنسور بود نه پخش آهنگ!

خواهش میکنم قبل از اظهار نظر کمی هم فکر کنیم ثواب داره!

این کار بیشتر به اتوماسیون سیستم کتابخانه شباهت داره ، اتوماسیون هم خرج داره ، اگر مسائل مالی براتون مهم نیست میتونید کتاب ها رو با Tag های RFID برچسب گذاری کنید و دستگاه هایی مانند RFID Reader ها البته به صورت کوچکتر در اختیار کاربران قرار بدید که وقتی نزدیک یک کتاب شدن Tag مربوط به اون کتاب رو دستگاه بخونه ؛ از این جا به بعد 2 تا راه دارید :

1- Tag خوانده شده رو به صورت Wireless به یک کامپیوتر پردازش مرکزی بفرستید و بسته به اون تگ توضیح رو براش روی هدفون پخش کنید .
    2- دستگاه RFID Reader رو طوری طراحی کنید که دارای حافظه باشه ( Memory Card ) و اطلاعات کتاب ها روی اون حافظه جانبی ذخیره شده باشه و هدفون هم به همون دستگاه وصل شه ، دستگاه بعد از خواندن Tag مربوط به نزدیکترین کتاب اطلاعات رو از حافظه بخونه و براش پخش کنید .

نقل قول نوشته شده توسط hamidhws مشاهده تاپیک
    دوست عزیز مثل اینکه اصلا متوجه صحبت بنده نشدید!

یعنی فرض کنید 10 تا کتاب داریم که باید با یه سنسور خاص حضور فرد رو در فاصله X تشخیص بده (یعنی بفهمه الان فرد نزدیک فلان کتاب هست ) و یه توضیح مختصر در مورد اون کتاب خاص براش پخش بشه. و وقتی کنار یه کتاب دیگه رفت توضیحات اون کتاب پخش بشه.

در واقع سوال من در مورد اون سنسور بود نه پخش آهنگ!

خواهش میکنم قبل از اظهار نظر کمی هم فکر کنیم ثواب داره!
    نمیری اینقدر حرص می خوری خوب درست توضیح بده که اگه تونستیم بهت کمک کنیم نه اینکه توری بگی که فقط خودت می دونی و خدای خودت ما چی می دونیم تو دلت چی میگذره جیگر. خدایش خودت رو بزار جای ما. تازه این جوابی رو که هم گرفتی مدیون منی وگرنه...

دوست عزیز من کجا حرص خوردم !

به هر حال ممنونم

در موزه ها سیستمی که هست اینه که به هر بازدید کننده یک mp3 player میدهند میزنه به گوشش . کنار هر اثری که دوست داره شماره اثر رو وارد میکنه و توضیحاتش رو گوش میکنه. خیلی ساده.

در کتابخانه ها میشود این کار رو کرد: طرف با موبایلش کد کتاب رو اسکن کنه و برنامه ای که مینویسی این کد رو سرچ میکنه و اطلاعات کتاب رو نشون میده. اکثر کد موردنیازش هم در گوگل موجوده . کار خاصی نداره.

در مورد RFID با توجه به اینکه ممکنه تعداد کتابهایی که مجموع قطرشون برابر با عرض شانه ی طرف باشه حدود ۱۰ جلد باشه بنابراین نمیشه . و مورد دیگر هم اینکه مقرون به صرفه نیست.
    آخرین ویرایش به وسیله JaguarXF : دوشنبه 09 خرداد 1390 در 03:07 صبح

ببینین تو کتابخونه همون RFID که جناب تاجیک فرمودن خیلی خوب جواب میده
    شما نباید موزه رو با کتابخونه مقایسه کنین (تفاوت اصلی این دوتا فاصله و نحوه چینش اونهاست )
    ولی موردی که وجود داره اینه که شما میخاین با نزدیک شدن به کتابها ان اتفاق رخ بده . خب معلومه که قابلیت اجرایی نداره یا حداقل اینطور بگم که وحشتناکه
    فکرشو بکن : تو یه قفسه فقط 50 کتاب باشه . کتابها هم به هم چسبیدن . این یعنی اینکه در آن واحد شما داری بیش از چند سیگنال رو دریافت می کنی و اینجاست که در پخش صدا با مشکل مواجه میشی ( اطلاعات کدوم کتابو بهتون بده)
    شما میتونی با ورود به هربخش (مثلا کتابهای زمینه کامپیوتر) در مورد اون بخش اطلاع رسانی کنی . اما در مورد کتاب بهتره که اون طرف خودش کتاب رو انتخاب کنه (لیست تگها معلومه) بعد اطلاعات اون رو ببینه یا بشنوه
    که البته احتمالا کارایی نداره چون وقتی کتابی رو انتخاب کرد ، خب خودش مشخصات و فهرست و ... رو میبینه دیگه

به نظر من این کار در مورد کتابخونه جواب نمیده .

موفق باشید

موردی که وجود داره اینه که شما میخاین با نزدیک شدن به کتابها ان اتفاق رخ بده . خب معلومه که قابلیت اجرایی نداره یا حداقل اینطور بگم که وحشتناکه
    فکرشو بکن : تو یه قفسه فقط 50 کتاب باشه . کتابها هم به هم چسبیدن . این یعنی اینکه در آن واحد شما داری بیش از چند سیگنال رو دریافت می کنی و اینجاست که در پخش صدا با مشکل مواجه میشی ( اطلاعات کدوم کتابو بهتون بده)
    منم همینو بهش گفتم:
    تعداد کتابهایی که مجموع قطرشون برابر با عرض شانه ی طرف باشه حدود ۱۰ جلد باشه بنابراین نمیشه
    کلا این ایده که از کناب کتاب رد بشه و بهش اطلاعات کتاب رو بده ایده بیخودی هست. اگه از کنارش رد میشه که خودش برمیداره کتاب رو نگاه میکنه دیگه! ضمنا قیمتش هم بالا میره. ما بیمارستانی که خیلی راحت ۵۰ میلیون دلار میده سیستم میخره حاضر نمیشه پول برای این تکنولوژی بده که RFID رو بهش بدهیم در حالیکه فوق العاده کارش رو راه میندازه: هر بیمار یک دستنبد با تگ RFID به دستش بسته . از اون به بعد هر پرستار و بخش و دکتری که بره همون تگ رو اسکن میکنند و هر اطلاعاتی بخواهند رو میشکند بیرون. از این مدرن تر و سریعتر و راحتتر!؟ البته حالا هم اسکن میکنند ولی بارکد رو . حالا میخوای یک کتابخونه نمور که پول نمیده یکی بیاد سوسک و موشهای کتابخونه رو بکشه بیاد واسه RFID پول بده؟! اوکی به همین حیال باش. از نظر تکنولوژیکی هم که گفتیم عملا بی فایده است. خیلی میخوای Fancy بشی یک برنامه برای موبایل بنویس که طرف بتونه کد یک کتابی که توی بازار میبینه رو با دوربین موبایلش اسکن کنه و اون برنامه کتاب رو توی کتابخانه مورد نظر سرچ کنه و اگه بود برای طرف رزرو کنه و این حرفها. کتابخونه ملی هم از این غلطها نمیکنه عملا!

نقل قول نوشته شده توسط ehp_kz6597 مشاهده تاپیک
    ببینین تو کتابخونه همون RFID که جناب تاجیک فرمودن خیلی خوب جواب میده
    شما نباید موزه رو با کتابخونه مقایسه کنین (تفاوت اصلی این دوتا فاصله و نحوه چینش اونهاست )
    ولی موردی که وجود داره اینه که شما میخاین با نزدیک شدن به کتابها ان اتفاق رخ بده . خب معلومه که قابلیت اجرایی نداره یا حداقل اینطور بگم که وحشتناکه
    شما میتونی با ورود به هربخش (مثلا کتابهای زمینه کامپیوتر) در مورد اون بخش اطلاع رسانی کنی . اما در مورد کتاب بهتره که اون طرف خودش کتاب رو انتخاب کنه (لیست تگها معلومه) بعد اطلاعات اون رو ببینه یا بشنوه
    که البته احتمالا کارایی نداره چون وقتی کتابی رو انتخاب کرد ، خب خودش مشخصات و فهرست و ... رو میبینه دیگه

به نظر من این کار در مورد کتابخونه جواب نمیده .

موفق باشید
    سلام دوست عزیز
    ممنون از راهنمایی همه دوستان

راستش من کتابخانه رو به عنوان مثال گفتم و در واقع کار اصلی برای موزه هست اما چون که فکر میکردم تفاوتی نداره کتابخانه رو مثال زدم.

حالا به نظر شما با این تفاسیر و از اونجا که میخوام هر کسی که به اون آثار نزدیک شد پیغامی از طریق هدفون براش پخش بشه. به نظرتون بهترین کار با تکنولوژی روز چیه؟ هزینش مهم نیست.

باز هم از همه دوستانی که نظرات گرانبهاشون رو در اختیار این حقیر قرار دادن تشکر میکنم

حالا به نظر شما با این تفاسیر و از اونجا که میخوام هر کسی که به اون آثار نزدیک شد پیغامی از طریق هدفون براش پخش بشه. به نظرتون بهترین کار با تکنولوژی روز چیه؟ هزینش مهم نیست.
    سلام

فکر و ایده بسیار جالبی بود.

ساده ترین ایده ای که به ذهن من رسید را براتون مطرح می کنم.

یک دستگاه سخت افزاری (PDA و یا مشابه) که قابلیت اتصال به یک بانک اطلاعاتی و ارسال و دریافت پیام را داشته باشد به ازای هر بازدید کننده تهیه کنیم - که موجب افزایش بسیار زیاد هزینه هم می شود - هر شی یا اثر هم یک کد منحصر به فرد داشته باشد. کاربر با وارد کردن کد اطلاعات را از طریق گوشی می شنود.

یک راه حل دیگه: اگر موزه اجازه ورود موبایل به محل موزه را می دهد نصب یک نرم افزار برروی موبایل از طریق بلوتوث، ارسال کد شی از طریق نرم افزار به سرور و شنیدن اطلاعات اثر. معایبی که خواهد داشت: 1- اگر کاربر هدفون موبایل به همراه نداشته باشد مجبور است که از طریق گوشی به فایل صوتی گوش دهد که موجب از بین رفتن نظم می شود. 2- گوشی مورد نظر قابلیت نصب نرم افزار مورد نظر را نداشته باشد.

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •