نمایش نتایج 1 تا 7 از 7

نام تاپیک: مشکل در Qt Designer

Question مشکل در Qt Designer

سلام دوستان.
    من دارم با Qt Designer کار میکنم. چند تا سوال دارم
    1. من یه جدول ساختم با TableWidget. الان میخوام عرض ستونش رو کم کنم. وقتی رو Itemهاش کلیک میکنم و پنجره Edit Table Widget باز میشه اونجا تو قسمت Items میتونم اندازه ستون هام رو تغییر بدم ولی وقتی ok میکنم تغییری نمیکنه و نتیجه مثل قبله.
    2. توی همین جدول میخوام رنگ پس زمینه سطرهام رو تغییر بدم. اونم مثل مورد قبله.
    تو قسمت Edit Table Widget->Rows->Properties->background->Colorمیشه رنگشو تغییر داد. ولی نتیجه تو جدول اصلی تغییر نمیکنه!
    3. یه Widget ساختم میخوام یه عکس رو روش اضافه کنم ولی نمیدونم چه جوری.
    4.چطور میتونم یه جدول بسازم که نوشته های بالای ستون ها و سمت چپ سطرها رو نداشته باشه؟ یعنی یه جدوب باشه شامل چند تا item. من الان اومدم چند تا LineEdit رو گذاشتم کنار هم. ولی اینجوری مشخصه و ظاهرش بد شده.
    ممنون میشم راهنماییم کنید

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

نقل قول: مشکل در Qt Designer

سلام

ظاهرا تونستین بالاخره Qt رو راه اندازی کنین و خوشحالم :)

1. بعضی وقتها تغییرات رو بلافاصله روی designer منعکس نمیکنه، ولی وقتی برنامه رو rebuild میکنین، تغییرات اعمال میشن. شاید مشکل شما هم اینطوریه.
    (البته من توی این قسمت Items که گفتین، ندیدم دقیقا از چه property میشه عرض رو تغییر داد. ولی شما میتونین عرض همه ستونها رو با ویژگی horizontalHeaderDefaultSectionSize تنظیم کنین)

2. بعد از تغییر رنگ، تو همون جا، اطمینان حاصل کنین که Style رو هم از No Brush به یه چیز دیگه تغییر بدین. اگه روی No Bursh مونده باشه، در حقیقت چیزی رو رنگ نمیکنه و تغییر رنگ شما هم نتیجه ای نخواهد داشت.

3. برای افزودن عکس به قسمت های مختلف برنامه تون، اول باید یک resource file به پروژه اضافه کنین (File -> New -> Qt -> Qt resource file). سپس عکسهایی که قراره استفاده کنین رو به این فایل اضافه کنین. بعد برای ویجتهایی که عکس میتونن داشته باشن، مثل button یا label و ...، میتونین از ویژگیهای اونا مثل icon یا pixmap و ...، یه عکس براشون از توی اون فایل resource که ساختین، انتخاب کنین.

4. منظورتون اینه که عنوان ستونها و سطرها رو نشون نده؟ اگه اینطوریه، میتونین از همون table widget استفاده کنین، کافیه که horizontalHeaderVisible و verticalHeaderVisible اونا رو غیرفعال کنین.

فقط میتونم توی Designer کار کنم.error قبلی رو داره هنوز.ولی همین فعلا کارم رو راه انداخته.
    ممنون واسه کمکتون

1 و 2 و 4 رو انجام دادم
    ولی 3 رو پیدا نکردم اون قسمتی که گفتین. توی File->New یه پنجره جدید باز میشه که بالاش نوشته New Form !

کاربر تازه وارد
    محل زندگی
    تهران

البته من از روی QtCreator گفتم اون رو.
    تو Qt Designer از منوی View مورد Resource Browser رو فعال کنید و از نمای Resource Browser که باز میشود، میتوانید فیلهای عکس و آیکن اضافه کنید و در جاهای دیگر استفاده کنید.

کاربر تازه وارد آواتار oldboy
    محل زندگی
    خونمون

سمت راست صفحه رو اسم پروژه راست کلیک کنید و گزینه ی new رو بزنید. سمت راست صفحه ی باز شده Qt رو انتخاب کنید و سمت چپ new Resource file رو انتخاب کنید.

من تونستم عکس اضافه کنم ولی وقت به فایل پایتون تبدیل کردم ارور می داد که ماژولی با پسوند qrc وجود ندارد چون توی نرم افزار از من یه فایل با همین پسوند می خواست منم همین جوری ساختم ولی حالا برای تبدیلش به پایتون به مشکل خوردم

قوانین ایجاد تاپیک در تالار

• شما نمی توانید تاپیک جدید ایجاد کنید
  • شما نمی توانید به تاپیک ها پاسخ دهید
  • شما نمی توانید ضمیمه ارسال کنید
  • شما نمی توانید پاسخ هایتان را ویرایش کنید
  •